Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kharos Remake Project
Vetch
mógłby mieć ręce spuszczone...
bardzo fajny tylko nieco większe skrzydła(lub przyczepione do plecówWink)

http://vetch-dziennik.blogspot.com
Zaku
Nie, nie do pleców w żadnym wypadku bo popsuło by to motyw ikaraWink

inferno8
Cieszę się, że Wam odpowiada ten koncept. Oczywiście dojdzie cała animacja, kedy to Ikar macha tymi skrzydłami, więc nie martw się, Vetch Wink

@Zaku: agreeWink

Dziś będę to dopracowywać. Przede wszystkim muszę zrobić coś z tym jego kostiumem, a zwłaszcza spodniami. Może uda mi się do wieczora stworzyć animacje. Odezwę się jak coś będę miał.

Myślę, że Ikar powinien mieć dwa poziomy. Taki powietrzny newbie awansowałby na doświadczonego szybownika. Trzeci poziom to chyba za dużo jak na zwiadowcę. Co o tym sądzicie?

Sagez
Mnie dwa poziomy wystarczyłyby w zupełności.

Vetch
idealnieWink

Zaku
"agree"Wink

inferno8
Mam tu przykładowy level 2 Ikara (jakoś od końca mi to idzie):
/obrazek skasowany/
Co o nim sądzicie?

No i może jakaś propozycja nazwy? Poziom 1 to Ikar, a drugi? Moje propozycje to Ikaros lub Ikarius.
Edytowane przez AxeFighter dnia 29-11-2014 16:59

Sagez
Podoba mi się. Co do nazwy to nie mam żadnej propozycji, Twoje są dobreSmile

Arturion
Może Dedal? W końcu Ikar miał, he he "kolizję" a Dedal doleciał na miejsce! Grin

inferno8
Dedal? Syn awansował na swego ojca? Dziwnie jakoś. Lepiej nie mieszać się do ich rodzinnych relacji Pfft

Rozumiem, że animacja Wam odpowiada, ok (jeden problem mniej). Teraz drobna zmiana tematu (dyskusja na temat nazwy toczy się nadal, jak coś). Mam tu zastępcę Regeneratora, a być może nawet całkiem nową linię jednostek: "Strażnik Słońca":
/obrazek skasowany/
Na razie szkic, ale chciałbym poznać wasze wstępne opinie. Można by zrobić z niego jednostkę rekrutowaną od razu od 2 poziomu, lub dać jako rozwinięcie Shieldera. Osobiście jestem za pierwszą wersją.
Edytowane przez AxeFighter dnia 29-11-2014 16:59

Sagez
Ja też jestem za drugą możliwością. No i szkic strasznie mi się podoba - to półczłowiek - półcyklop?

inferno8
Nie, to człowiek i ma maskę boga słońca. W walce używać będzie nietypowej dzidy i miotać... błyskawicami Wink Poza tym będzie słynął z nadludzkiej siły. Pasowałby na 4 poziom, ale chyba bym przesadził (4 jednostki 4 poziomu w jednej frakcji?!). Ewentualnie musiałbym zdegradować Prophet of Light do 3 poziomu. Ale chyba nic z tego nie wyjdzie, jeśli się nie wyrobię, co jest prawie pewne. Już dziś muszę stwierdzić, że realizuję plan minimum tzn. nie wszystkie jednostki zostaną odświeżone.
Edytowane przez inferno8 dnia 18-02-2009 19:14

karambol
@nazwa Ikara (ang. Icarus)
Może po prostu:
1 level:
(Flying/Gliding/Winged) (Soldier/Initiate/Adept/Novice/Fledgeling/Infantry/Attacker/Invader/Scout)
2 level:
(Flying/Gliding/Winged) (Veteran/Master/Avatar/Death/Doom/Vanguard)

inferno8
@karambol:
Wybacz, ale Twoje propozycje są takie... jakby to powiedzieć... pospolite. Ja chciałbym pójść na oryginalność. Myślę, że "Ikarus" dla poziomu 1 i "Ikarus 2" dla drugiego powinny na razie wystarczyć. W razie czego zawsze można zmienić.

karambol
pospolite? ja po prostu trzymam się pryncypiów KISS, nie próbując niczego nadmiernie komplikować. Zresztą tej samej reguły trzyma się Wesnoth Wink

A coś bardziej wymyślnego... Może stare dobre przekręcanie łaciny?
volaticus : winged, flying /inconstant, unreliable/ flighty.
volatilis: winged, flying /swift, rapid /fleeting, transitory.
volo : to fly, speed, move rapidly.
volucris : flying creature, winged, winged creature.

Może z tego uda Ci się wykombinować coś mniej "pospolitego" Wink
Edytowane przez karambol dnia 19-02-2009 17:37

inferno8
Dobra, jeszcze coś pokombinuję z Twoimi propozycjami, a teraz kolejna zmiana tematu.

Co z nazwą frakcji? W oryginalnym założeniu mieli to być "Kapłani" co tłumacząc na angielski brzmi "Priests". Niestety słowo to ma inne, podobne znaczenia m.in księża, co kompletnie mija się z moim "widzimisię". Tak więc proponowałbym zmianę nazwy frakcji na "Kharos" od nazwy państwa-miasta z kampanii, która ukaże się w przyszłości.

Sagez
Jestem za.

Zaku
A może Klerycy? ( Clerics)

inferno8
@Zaku: Taka oscylacja pomiędzy kapłanami i zbrojnymi legionami musi być udana. Klerycy bardziej zbliżają się do kapłanów, więc pomysł odpada. Kharos jest nazwą zupełnie neutralną i zapewne nic nie mówiącą, przez co chyba będzie idealnym kandydatem na pomost pomiędzy kapłanami światła, a wojownikami, jak to ma miejsce właśnie w tej frakcji.

Zmieniam nazwę na Kharos

Ponieważ 23 lutego umieszczam Erę w wersji Beta 10, nie wszystkie założenia projektu zostaną zrealizowane. Remake będzie ukończony w ok. 40-50%. Po prostu się nie wyrabiam - same sprawdziany z maty, z biologii traktat o antropogenezie i jakieś klasówki/kartkówki. Pó¼niej będzie jeszcze gorzej. Nie dam rady zrobić Sun Guardiana, odświeżyć obrazków i animacji. Za to będzie Ikarus i pojedyncze zmiany w innych frakcjach. Niestety tak bywa. Na resztę będziecie musieli poczekać.

Vetch
Nie było mnie długo ale mam propozycje:
-Zrobić jednostkę konną z morgensternem (Kharosi potrzebują obuchowej)
-Adept of light musi mieć inny wygląd (najlepiej żeby był bez laski)
-A może katapulta z kodem ranged ery??? (taka świeżośćPfft)
Na razie tyleSmile Czy to ma szansę wejść w życie???

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
6,717,991 unikalne wizyty