Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Pracownia Architekta
Piko
Odcienie nie muszą być wszystkie rozmazane. Przykładowo, doofus często nie rozmazuje kolorów w swoich portretach. Nie mówię że to dobre lub złe, ale jest akceptowalne.

Dingo napisał(a):

Portret pamiętam, fajny jest ogólnie proporcjonalnie ale to wciąż pixel art

Skisłem.

Nowy portret wygląda całkiem ciekawie. Jeśli jednak jego napierśnik jest wykonany z metalu, to nie kupuję tego. Jego pas po prostu wygląda jakby go uciskał.
Aha. I to jest mężczyzna czy kobieta? Po twarzy wygląda jak chłop, ale pazury ma zdecydowanie damskie. I nie wiem czy ręka która trzyma tarcza nie jest zbyt mała, mimo perspektywy.

Niewolnik to rozumiem że jakiś gladiator? Wygląda w porządku.
Edytowane przez Piko dnia 05-08-2016 11:43

Architekt
Zasadniczo to jest to ork Wink
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik%2025_zpsouriywts.png
"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik
Moja pracownia:http://www.wesnot...post_28706

Husarz
Pytanie takie - portrety rysujesz od początku na komputerze czy szkicujesz na kartce albo w całości na kartce i później skanujesz? ;P

Architekt
Delikatna poprawka Smile
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik%2026_zpsmor2rym3.png
Wiesz co - różnie, fragment wezmę z mojego rysunku, inny rysuję typowo na komputerze. Te z rysunków to robię tak że otwieram nową warstwę (nad rysunkiem) i jadę po konturach to daje fajny efekt. Jeśli nie umiesz robić konturów a wychodzi Ci cieniowanie, to mogę robić kontury, bo mi cieniowanie nie wychodzi perfekcyjnie Smile

"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik

Dingo
Piko napisał(a):
Odcienie nie muszą być wszystkie rozmazane. Przykładowo, doofus często nie rozmazuje kolorów w swoich portretach. Nie mówię że to dobre lub złe, ale jest akceptowalne.

Można tak robić takie komiksowe wychodzą wtedy nawet ale to nie zmienia faktu że portrety malarskie są najlepsze.

Niewolnik fajny, ale jego nóżka jest zbyt ciemniejsza od drugiej no chyba że to siniaki. Smile

Co do portretu orka z w niebieskim... Bardzo dobry szkic. Ale cieniowanie nie za dobrze wyszło, już lepiej będzie jak będzie zrobiony tak jak portret Tarmina.

Mogę jakieś zlecenia robić tylko się muszę uwolnić of FLa. Grin
"Wesnoth.com.pl isn't a Polish forum, its something what's preteting to be it, but its not. It's a place where active people who want's to create something are insulted, ridiculed and also by who? Someone who gaves self some nicknames like "super użytkownik" (super user) and more like that and they did nothing for Wesnoth to be the worthy of it." - ChaosRider

Piko
Wesnothowe portrety mają z malarstwem niewiele wspólnego.

Z tego portretu Tarmina to najbardziej mi się miecz podoba. I lewy (jego prawy) naramiennik. Ale ogółem to cieniowanie nie do końca wyszło. Typ za bardzo się błyszczy, ponadto światło wydaje się padać na różne części zbroi z różnych stron - na przykład na hełmie odbija się z górnego prawego rogu, a na napierśniku i niżej jest bardziej od środka.

Szkic był dobry, więc można spróbować pocieniować go raz jeszcze. Poszerzyłbym mu jednak łapy, skoro to ma być ork. I pomyślałbym nad kolorystyką. Porównaj sobie pancerze orków z defaulta, a tego tutaj:
units.wesnoth.org/1.12/pics/core$images$portraits$orcs$transparent$crossbowman.pngunits.wesnoth.org/1.12/pics/core$images$portraits$orcs$transparent$slurbow.pngunits.wesnoth.org/1.12/pics/core$images$portraits$orcs$transparent$grunt.pngunits.wesnoth.org/1.12/pics/core$images$portraits$orcs$transparent$warrior.pngunits.wesnoth.org/1.12/pics/core$images$portraits$orcs$transparent$warlord.pngunits.wesnoth.org/1.12/pics/core$images$portraits$orcs$transparent$sovereign.pngunits.wesnoth.org/1.12/pics/core$images$portraits$orcs$transparent$leader.png
Edytowane przez Piko dnia 05-08-2016 13:42

Architekt
@Dingo:
Z nóżką to chciałem zrobić tak że tamta jest dalej Smile

Wiem że cieniowaniu jeszcze baaardzo daleko do wesnoth-stylu, ale i tak wyszło lepiej niż kiedyś (zostały chyba tylko dwa moje portrety stare w TRotOS'ie i Marbusie). Smile

Heh, więc proste - musisz skończyć FL'a Wink

@Piko:
Wesnothowe portrety (przynajmniej te LordBob'a) wyglądają jakby były malowane pędzelkiem. Smile

Mogę zrobić cieniowanie orka jeszcze raz, ale jak ktoś zrobi paletę barw orków z defa Grin

@Hejnewar:
Z tego co wiem to orkowie mieli dobry węch, więc nie musi dużo widzieć Grin
Teorię cieniowania, to ja znam, problemem jest wykonanie w praktyce zamysłu - i z tym mam problem Pfft

A tymczasem skończyłem moje pierwsze w życiu plecy (rysowanie 100%) od zera:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik-3aa_zpsb1wlucet.png
I tą grafiką kończę pracę w tym tygodniu, bo jutro wyjeżdżam i wracam dopiero za tydzień Smile

AxeFighter
Maksiu, znowu wróciłeś na forum? Twoje rysunki są naprawdę świetne, ale od razu po pierwszym poście poznałem, że to ty. Twojego stylu chyba nie da się podrobić. Pfft
Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

https://www.youtu...QuObfTx6Cg - link zaktualizowany!

http://wesnoth.com.pl
Piko
Wiesz AF, dla porównania Dingo miał wątpliwości czy to jest Maksiu nawet po tym, gdy user sam się przyznał. Grin

Ale zgadzam się w stu procentach. I cieszę się, że ty też wróciłeś na forum. A przynajmniej zajrzałeś do nas.

Architekt
Zrobiłem sobie mini frankenpack którego użyję do linii jednostki najemnika Smile pierwszy raz pracuję w ten sposób, ale zrobiłem już 5 z 11 potrzebnych grafik i jestem zadowolony Smile jak na razie polecam robić frankeny w taki sposób:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemnik0_zpsk4g4t6ne.png
AxeFighter: Jeśli wyrobił mi się własny styl to się cieszę że to widać Smile

Oks, pierwsze grafiki zrobione z frankenpacku (z elementami odemnie) skończone, chciałem wrzucić jak zrobię całe drzewko, ale nie chce mi się teraz jego dokańczać. Oto i najemnik:
# Wysoka cena, ale ma awanse z każdym rodzajem ataku
# Nie jest zbyt szybki, ale nadaje się do obrony.
# Można dzięki niemu urządzić zasadzkę.
# Jest wytrzymały.
# Jest Harcownikiem (w jednej linii)
# Chorąży ma dowodzenie na poziomie 4
# Ma dwie możliwości awansu na czwarty poziom.
Taka krótka reklama Pfft
Lvl 1 - Najemnik:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemni1_zpshlr4zawf.png
Lvl 2 (linia I) - Najemny wojownik:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemni2_zpszhzpbf57.png
Lvl 3 (linia I) - Żołnierz:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemni3_zpsga4j5uz5.png
Lvl 3 (linia I - alternatywny) - wielki miecznik
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemni3-2_zps2ph46prb.png
Lvl 4 (linia I) - Niszczyciel:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemni4_zpsahinycin.png
Lvl 2 (linia II) - Strażnik:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemni2-1_zpskiocvvu8.png
Lvl 3 (linia II) - Starszy Strażnik
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemni2-2_zpseyx6jesr.png
Lvl 3 (linia II - alternatywny) - Chorąży
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemni2-2-1_zpsbain8i9o.png
Lvl 4 (linia II) - Opiekun
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemni2-3a_zpsfk44yqhv.png
Razem:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/najemnik_zpszrpplvhc.png

Zastanawiam się czy nie dodać ich do Phoenix ery?...
Ostatnia linia to buzdyganowcy, czy lepiej łucznicy?

Dingo
Ale ładne, ładnie rysujesz sam, aż mam ochotę się tymi grafikami trochę pobawić. Smile Ogólnie nie odpowiada mi brak jakiejś ładnej wyraźnej krawędzi. Wiele elementów narysowanych przez ciebie wygląda bardzo ładnie, ale oczywiście mogłyby wyglądać lepiej, ale to z czasem powinno ci się ładnie wyrobić. Smile
"Wesnoth.com.pl isn't a Polish forum, its something what's preteting to be it, but its not. It's a place where active people who want's to create something are insulted, ridiculed and also by who? Someone who gaves self some nicknames like "super użytkownik" (super user) and more like that and they did nothing for Wesnoth to be the worthy of it." - ChaosRider

Sulik
Naprawdę super jednostki. Zachwyca, że są tak bogate w elementy i kolory.

Portret Tarmina robiłeś od zera? Wygląda świetnie. Jak długo robiłeś?

Architekt
Dingo: Nie lubię robić bardzo ciemnych konturów, ale jak chcesz się pobawić nimi to ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Pfft Chociaż w pomyślałem że fajnie jakbyś kiedyś udostępnił swoją galerię na photobusket, bo chciałby obejrzeć Twoje dzieła Pfft Jakbyś się zgodził to by było super. Grin Grin Grin

Sulik: Dzięki. Tak Tarmina zrobiłem od zera w większości samemu, tylko kilka konturów jest zapożyczonych z defa, albo od doofusa, nie pamiętam już Grin

A tymczasem, w myśl zasady "trening czyni mistrza" nowy portret z częścią zapożyczonych konturów z defa:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik-szkic_zpsxoauddhy.png
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik-v1_zpsype3oodj.png
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik-v2_zpsp6nmnhaz.png

PS: Dingo, jakbyś się zgodził na otwarcie galerii (co mi się wydaje mało prawdopodobne Pfft Grin ), to moglibyśmy na PW zgadać się kiedy i na ile, bo mi by starczyło pół godzinki. Grin

Lancelot & Maksiu & Dragon_Blade & Herkules

Edit:
Nie chce mi się po raz kolejny łączyć postów, więc (ponieważ nikt nie komentuje poprzednich prac), wrzucam nowy szkic porteretu Wink
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/portret%20-%20szkic_zpsshe9paal.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/portret%20v_zpspir5uiya.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/portret%20v2_zpsozv35nym.png

Nie martw się - ja zawsze czuwam - AF

Edytowane przez AxeFighter dnia 19-08-2016 15:50

Piko
W pierwszym obrazku mam wrażenie jak gdyby proporcje były trochę nie takie jak powinny. Za duży hełm. Drugi już jest lepszy. Połączyłeś fechmistrza i tamtego orka z kampanii, dobrze myślę? Smile Ciekawie to wygląda, ale proponuję odrysować kontur, np. jakiegoś aktora grającego w zbroi i przerobić go na portret do Wesnotha, bo gdy widać skąd są zapożyczone części, to nie wygląda to tak fajnie.

Chociaż z drugiej strony, nie widzę zastrzeżeń żeby np. tworząc orka, dać mu podobny hełm do takiego, jakie mają orki z defaulta.

Aha, jedna rzecz. Jak ludzie rysują portrety do defaulta, to chyba najpierw robią je w rozmiarze 2x, a potem je zmniejszają. Bo widzę że masz bardzo twarde niektóre krawędzie, i finalny efekt mógłby być taki sobie.

Architekt
AxeFighter, bardziej niż ze złączenia posta, ucieszyłbym się gdybyś napisał komentarz, bo nie żebym się skarżył jakoś czy coś, ale komentarze motywowują mnie do dalszej pracy, a ich brak daje takie jakby zniechęcenie. Pfft
Nie mniej jednak dodaję pierwowzory nowego stylu cieniowania, mi się wydaje lepsze niż u orka Grin (w trakcie cieniowania ani przed, nie patrzyłem na fechmistrza Smile ).
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/portret%20v3_zpsxgee0rvy.png

Piko: Proporcje są dobre, tylko tam postać jest zwyczajnie niższa Smile Ze zdjęć jakiś, to nie wiem czy mogę kożystać bo nwm jak dokładnie działa licencja.
Wolę dodawać jakiś fragment z defa (najczęściej twarz), bo tak to grafiki mogą byś "niewesnothowe".
Zmiękczanie krawędzi nie wydaje mi się problemem, ale będę się martwił tym później. Jestem prawie na 100% pewien że nie rysują 2x bo przy zmniejszaniu (już patrzyłem) wychodzi brzydki efekt, wydaje mi się że oni już kontury rysują pendzelkiem, a nie tak jak ja - ołówkiem. Ale trening czyni mistrza, więc wiem że się z tym wyrobię. Smile

Skończony portret Pfft Mi się podoba, dla porównania z moimi pierwszymi portretami można przyłożyć go do portretu Marbusa Smile
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/portret%20v13_zpslnlz5hzt.png

Piko
O wiele lepszy niż typ w niebieskim, ale coś mi w nim nie pasuje i nie wiem co... Tarmin bardziej mi się podobał.

Ze zdjęć chodziło mi o to, żeby kontur odrysować. Aby proporcje i perspektywa się zgadzała. Nie jest to w żaden sposób zabronione licencją. Zwłaszcza, że nawet gdyby było widać twarz, to i tak lepiej ją zmienić. ^^

Architekt
Tarmiana robiłem kilkanaście dni, a tego dwa (w sumie niepełne 12h) Smile

A tutaj grafika:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/20000000_zpsac57ubsd.png
Zrobiona do tego portretu:
https://forums.we...60#p593827

A tak z innej beczki - zrobiłem to już dawno i chciałem dać po ukończeniu, ale może komuś się przyda. Grin
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/1-1_zps3n0nntd1.png
A tak w ogóle to ma ktoś może na dysku jakieś moje stare grafiki? Te z przed roku/półtorej? Byłbym wdzięczny jakby, o ile ktoś je ma, wstawiłby je. Pfft
Edytowane przez Architekt dnia 21-08-2016 16:48

Szpiczeq
Super, przyda się! Ale czy mógłbyś zrobić takie z reniferami Mechanicala?

Sulik
Portrety wyglądają świetnie. Boli mnie jednak, że linie są tak krzywo/koślawo rysowane. Większość powinna być płynnie łukowata np. pasek? Podobnie z krawędziami. Powinny płynnie przechodzić w nicość. Nie da się niczego z tym zrobić? Na moją wiedzę, to raczej proste triki się stosuje jak rysowanie krawędzi + warstwy. W jakim programie rysujesz? Używasz tableta?

Architekt
Szpiczek Pfft
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/renifer_zpsv8aq8re8.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/renifer2_zpswqyqffgb.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/renifer3_zpsihjk5m5q.png
Nie są może idealne, ale i tak będą sadzani na nich jeźdźcy Smile
Sulik dzięki Pfft przy następnym portrecie wezmę się za kontury, rozwijam się pomału ale z efektem więc wierzę że dam radę Pfft Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli będę robił zmiękczenia krawędzi, przy pogrubianiu linii - efekt może być ciekawy. Pfft Rysuję w gimpie wszystko, mam kilka innych programów, ale grafiki do Wesnoth najwygodniej mi się robi w nim Grin Używałem tableta graficznego kiedyś, ale efekt nie był zadowalający mnie i teraz jakoś nie mam do niego chęci. Grin
Lancelot

Edycja:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/cien2_zpss274jlao.png
Oraz poprawiona animacja i przeniesione grafiki z TE
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/szkic%20v3_zpshij9qlkt.png
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/warrior%20-%20bkatak-atak9_zpsgaxffzp7.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/warrior%20-%20bkatak-atak2_zpsdqd4w3id.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/warrior%20-%20bkatak-atak3_zpsp28jaxkk.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/warrior%20-%20bkatak-atak4_zpsfdv4whzj.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/warrior%20-%20bkatak-atak5_zpsx7owmgaa.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/warrior%20-%20bkatak-atak6_zpsl5pfp8nf.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/warrior%20-%20bkatak-atak7_zpsaqi9tss4.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/warrior%20-%20bkatak-atak8_zpsbvpprspc.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/warrior%20-%20bkatak-atak1_zpskz2qzdoi.png
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/warrio_zpsn20wxwcz.gif
Edytowane przez Architekt dnia 17-01-2017 18:06

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 24.7
6,699,271 unikalne wizyty