Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Monarchia Habsburgów
rayden
tyle narobiliście już jednostke że mogę do austriaków dać same nazwy wy już bardziej obeznani w tym temacie dacie odpowiednią ilość hp i ataki Smile

zaczynając od piechoty to:

piknierzy
muszkieter z bagnetem
pandurzy to była specjalna jednostka wyćwiczona w strzelaniu i nie miała bagnetów więc nie mogła walczyć wręcz
grenadierzy jednostka specjalizująca się rzucaniem granatów Smile ale miała też jak muszkieterzy karabiny z bagnetami i dobrze walczyła tymi bagnetami
oficer piechoty
generał austriacki

jazda konna:
je¼dziec chorwacki lekka jednastka
dragon
huzarzy też lekka jazda konna
je¼dziec pancerny czy coś takiego ;] jazda konna mocno opancerzona i za to wolna

i oczywiście jakieś działa i raczej jakieś lepsze od pozostałych przeciwników no i raczej zero floty Grin a jak już to jakaś słaba ;]
Edytowane przez rayden dnia 16-01-2009 15:24
 
http://dorlas.ovh.org/wesnoth/
Sagez
Austriacy nie mieli z tego co wiem opancerzonej konnicy. Najwięcej to strzelców konnych. Dasz później jakieś staty? Z granatami to świetny pomysł, bo inne frakcje ich nie mają.
Edytowane przez Sagez dnia 26-02-2011 13:51
 
rayden
mogę porobić staty ale pó¼nym wieczorem bo teraz coś do roboty mam Pfft a jeszcze żeby nie było że austriacy nic nie mieli do XVII wieku to przecież polacy mieli z nimi sojusz przeciw turką Pfft i po za tym jeszcze kto przyszedł z pomocą żeby wiedeń uratować ? ehm Pfft chyba ten naród się przyda ;]
 
http://dorlas.ovh.org/wesnoth/
Sagez
Nikt cię nie pogania. Najlepiej żeby wyglądały tak jak pierwsze posty w tematach o innych frakcjach - jest przejrzyście. Musi być zrobione '' na fest'' Wink
Udanej pracy i duuużo szperania, bo to era historyczna.
Aha, działa nie mogą być lepsze od szwedzkich.
Może kiedyś przypniemy do oficjalnego wątku.
Edytowane przez Sagez dnia 15-01-2009 21:36
 
rayden
No to tak niektóre jednostki będą podobne co u Szwedów bo to już powoli zbliżały się takie czasy że było coraz mniej oryginalnych jednostek dla danego narodu a zaczynały wchodzić pewne standardy co do uzbrojenia... tylko może Austriakom dam lepsze staty na odległość a w walce wręcz gorsze żeby trochę się różniło od Szwedów. I mam pytanie czy awansując na kolejny lvl można wybierać pomiędzy 3 rodzajami jednostki bo tak bym chciał zrobić... że strzelec awansować może na pandura, muszkietera albo grenadiera. Oo i tam gdzie pogrubioną czcionką są nazwy jednostek to od tego momentu zaczyna się ich rozwój ;]
Oo i cen nie mam podanych Grin może macie propozycje ? Grin

Strzelec (1) Shooter
30 hp, 5 ruchu, 18 złota
3 - 2 rapier
18 - 1 muszkiet

Grenadier (2) Grenadier
55 hp, 5 ruchu,
10 - 2 rapier
22 - 1 muszkiet
35 - 1 granat

Pandur (2) Powinien mieć dobre covery w lesie i górach Pandur
2 lvl na wzgórzach i w lesie 60%, góry 70%
zasadzka
40 hp, 5 ruchu
35 - 1 muszkiet (strzelec wyborowy)

Muszkieter (2) Musketeer
55 hp, 5 ruchu,
8 - 2 rapier
22 - 2 muszkiet

Królewski Grenadier (3) Royal Grenadier
55 hp, 5 ruchu,
12 - 2 rapier
25 - 1 muszkiet
45 - 1 granat

Royal Pandur
Królewski Pandur (3) Powinien mieć świetne covery w lesie i górach

(3 lvl na wzgórzach i w lesie 70%, góry 70%)
zasadzka
50 hp, 5 ruchu
45 - 1 muszkiet (strzelec wyborowy)

Elitarny Muszkieter (3) Elite Musketeer
65 hp, 5 ruchu,
9 - 3 rapier
26 - 2 muszkiet (strzelec wyborowy)

Poborowy ( 1 ) Recruit
35 hp, 5 ruchu, 19 złota, zdolność pike
4 - 2 rapier
23 - 1 pika

Pikinier ( 2 ) Pikeman
50 hp, 5 ruchu, zdolność pike
5 - 2 rapier
30 - 1 pika


Ciężki pikinier ( 3 ) Heavy Pikeman
65 hp, 5 ruchu, zdolność pike
7 - 2 rapier
34 - 1 pika ( pierwszy cios )

Oficer piechoty ( 2 ) Infantry Officer
55 hp, dowodzenie, 5 ruchu, 27 złota
8 - 3 rapier
8 - 2 partyzana ( taka włócznia )
20 - 1 pistolet ( strzelec wyborowy )

Austriacki generał ( 3 ) Austrian General
70 hp, dowodzenie, 7 ruchu ( na koniu )
8 - 4 rapier
11 - 2 partyzana
26 - 1 pistolet ( strzelec wyborowy )

Jeździec Chorwacki (1) Croatian Rider
30 hp, harcownik, 8 ruchu, 18 złota
7 - 3 szabla

Towarzysz Chorwacki (2) Croatian Companion
40 hp, harcownik, 8 ruchu
8 - 4 szabla

Huzar (1) Husar
38 hp, 8 ruchy, 15 złota
8 - 2 szabla

Porucznik Huzar (2) Colonel Husar
45hp, 8ruchu
9 - 4 szabla

Dragon (2) Dragoon
42hp, 8ruchu
8 - 2 szabla
25 - 1 muszkiet

Elitarny Huzar (3) Elite Husar
55hp, 8ruchu
12 - 4 szabla

Elitarny Dragon (3) Elite Dragoon
50hp, 8ruchu
9 - 2 szabla
35 - 1 muszkiet


Nooo i artyleria Grin

Moździerz (1) Mortar
40hp, 5ruchu, 25 złota
4 - 2 rapier
20 - 1 muszkiet
50 - 1 moździerz ( ale z małą szansą na trafienie) (no counter )

Haubica (2) Howitzer
60hp, 4 ruchu
5 - 2 rapier
26 - 1 muszkiet
85 - 1 moździerz ( ale z małą szansą na trafienie) (no counter )

Armata (1) Cannon
40hp, 4ruchu, 25 złota
4 - 2 rapier
24 - 1 muszkiet
32 - 1 działo (no counter )

Armata bitewna (2) Battle Cannon
70hp, 4ruchu
38 - 2 działo (no counter )

albo

Kolubryna (2) Culverin
65hp, 3 ruchu, 75% szans na trafienie
6 - 2 rapier
28 - 1 muszkiet
55 - 1 działo (no counter )
Edytowane przez Sagez dnia 26-02-2011 13:32
 
http://dorlas.ovh.org/wesnoth/
vul6
Mam pytanko - czy inspirowałeś się może grą Kozacy? Pfft
 
rayden
no trochę... Smile ale sprawdzałem fakty historyczne Pfft niech ktoś powie że takich jednostek nie było i że nie mają być prawa w austriackim wojsku Pfft jedynie co do dział mogę nie mieć przekonania Pfft
 
http://dorlas.ovh.org/wesnoth/
Sagez
Ładnie, widzę, że inspirowałeś się także moimi szwedzkimi oficeramiWink No ale rzeczywiście wojska były coraz bardziej do siebie podobne.
Podoba mi się grenadier, chciałbym nim zagrać.
Obniżyłbym atak włócznią poborowemu, bo to tylko zwykły chłopek. Pierwszy cios dopiero na 2 i 3 levelu. Austria nie może być dobra we wszystkim a jeśli chodzi o siłę ognia to bije Szwedów na głowę.
Jeśli inni się wypowiedzą i się im spodoba, to ja bym przypiął.
Edytowane przez Sagez dnia 16-01-2009 12:44
 
vul6
Powiem tak: jestem zaskoczony, szybko machnąłeś ładny kawał roboty, nie spodziewałem się takiej frakcji już teraz, ale skoro jest i jest niezła to ja daję moje błogosławieństwo Pfft

Frakcja jak widzę rządzi na odległość, może odbiera trochę wyjątkowości Szwedom, ale na pewno wnosi powiew świeżości.
 
Sagez
W takim razie pozostaje formalność - jak nazwać ten twór?
1. Święte Cesarstwo Rzymskie
2. Pierwsza Rzesza
3. Monarchia Habsburgów
4. Arcyksięstwo Austriackie
Cesarstwo Austriackie historycznie jest już po XVII wieku więc bym tak tego nie nazywał. Mnie najbardziej pasuje 3 i 4.
Jak zdecydujemy to dodam do głównego wątku AustrięSmile
Edytowane przez Sagez dnia 16-01-2009 13:42
 
vul6
Może Imperium Habsburgów? Albo Cesarstwo Habsburgów? Moim zdaniem powinno być coś z Habsburgami, bo mimo że Austria była centrum tego tworu to jednak Austria jaką dziś znamy miała z tamtą potęgą niewiele wspólnego. Węgry, Chorwacja, Czechy, część Niemiec, Włoch, Niderlandów była wtedy pod ich panowaniem, same tereny austriackie wiele nie znaczyły. Przypomniało mi się za to coś bardzo ważnego - myliłem się pisząc że Austria walczyła tak naprawdę z naszej ery tylko z Turakmi. Przecież XVII wiek to wojna 30-letnia a wojna ta to udział Austrii, Szwecji, Polski (lisowczycy!) i wielu innych narodów (łatwo będzie robić kampanię jak się nam zachce).
 
Sagez
Bardzo dobre pomysły i propozycje. Dałbym Cesarstwo HabsburgówSmile Imperium to jeszcze nie było.
Edytowane przez Sagez dnia 16-01-2009 14:07
 
rayden
dziękować za takie słowa Smile ja tylko popatrzyłem na inne frakcje i coś tam skrobnąłem Grin może to przez to że dużo w gry strategiczne się gra to się wie jak powinno to wyglądać... ale naprawdę długo nad tym nie siedziałem... chyba w ogóle piechocie zmniejszę siłę walki wręcz żeby to była bardziej domena szwedów Smile

Edit:
zmniejszyłem już siłę i jak by były jeszcze jakieś uwagi to pisać Grin a ja bym wolał tą ostatnią opcje jak chodzi o nazwę Arcyksięstwo Austriackie ;]
Edytowane przez rayden dnia 16-01-2009 14:29
 
http://dorlas.ovh.org/wesnoth/
Sagez
Te słowa były skierowane do Vul, niemniej jednak Austria mi się podoba, jestem pod wrażeniem i zostaje siódmą frakcją, pod nazwą ... no kurde, każdemu się co innego podoba....Frown
Edytowane przez Sagez dnia 16-01-2009 14:32
 
rayden
no ale i tak rację miałeś ;] i dopiero jako ciężki piknier ma pierwszy cios Grin a jak chodzi o nazwę to może demokratyczne głosowanie większość wygrywa Grin
Edytowane przez rayden dnia 16-01-2009 14:36
 
http://dorlas.ovh.org/wesnoth/
Sagez
Dobrze, głosujmy więc - proszę z uzasadnieniem.
Do wyboru macie :
1. Święte Cesarstwo Rzymskie
2. Pierwsza Rzesza
3. Monarchia Habsburgów
4. Arcyksięstwo Austriackie
5. Imperium Habsburgów
6. Cesarstwo Habsburgów

Jestem za numerkiem 6, ponieważ ładnie brzmi i cesarz wydaje mi się poważniejszy od jakiegoś księciaWink
 
rayden
też jestem za 6 ;]
 
http://dorlas.ovh.org/wesnoth/
vul6
Z tym Arcyksięstwem to nie wiem jak to do końca było, ale władca Austrii chyba nie miał miana arcyksięcia, tylko jakieś inne. Był cesarzem Niemiec, nie Austrii. Wygląda to strasznie zagmatwanie, nie wiem jaki status miał Habsburg zasiadający na tronie Sad

Teoretycznie Habsburgowie byli cesarzami, ale nie mieli realnej władzy nad państewkami niemieckimi. Proponuję chwilowo odłożyć wybory do czasu aż nie dowiem się jak faktycznie historycznie będzie poprawnie - nie możemy pozwalać sobie na przekłamania, jakbyśmy się czuli gdyby ktoś zrobił taką erę i nazwał Polskę "Republika Polska" co może można uzasadniać "Rzeczpospolita = Republika" ale nie jest to historycznie prawidłowe, ogólnie bezsensu.
 
rayden
też mi się tak wydaje ale ładnie brzmi ;] no ale jak już to coś z Austrią w nazwie powinno być w końcu polska z nimi sojusz brała jako austriakami... oni jeszcze dość poważny sojusz mieli z węgrami

p.s. jeszcze błędy znalazłem bo greniadierzy i muszkietery mają cechę dowodzenie Grin
 
http://dorlas.ovh.org/wesnoth/
Sagez
Vul - życzę powodzenia, bo sam niedawno też tego szukałem. Niemcy były strasznie rozdrobnione, wiele tworów się tam przenikało, a taka Austria to już w ogóle była dziwna. Wydaje mi się, że wszystkie określenia wyżej wymienione są poprawne, a na pewno się wzajemnie nie wykluczają.
Austriacy zostają bez oficjalnej nazwy do czasu znalezienia poprawnej.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.23
9,992,282 unikalne wizyty