Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
TLU Art Remake Project
inferno8
Niedługo Battle for Wesnoth wchodzi na Steam. Oznacza to dotarcie naszej kochanej gry do grupy nowych odbiorców. Wielu ludzi po raz pierwszy zetknie się z tą wspaniałą strategią i na pewno będą chcieli spróbować dodatków do niej. W związku z tym postanowiłem odświeżyć moje 2 produkcje, a więc "Erę Magii" i kampanię do niej "To Lands Unknown".

W tym temacie umieszczać będę moje postępy nad graficznymi poprawkami do TLU. Zmiany będą obejmować 2 obszary - multiheksowe tereny, z których słynie TLU, oraz wybrane obrazki historii (story art).

Założenie jest takie, aby wynieść większość starych grafik na wyższy poziom. Od premiery kampanii minęło 6 lat, przez ten czas nauczyłem się wielu nowych rzeczy i rozwinąłem swoje umiejętności artystyczne. Mam zamiar wykorzystać tą wiedzę i wycisnąć wizualnie tyle ile się da na obecną chwilę.

W tym temacie pojawiać się będą grafiki mogące stanowić dla niektórych graczy SPOILERY. Dlatego jeśli nie graliście jeszcze w TLU i nie chcecie przez przypadek poznać niektórych lokacji, to nie czytajcie tego obszaru forum.

__________________________________________________________________________________

Przez ten weekend poprawiłem 4 pierwsze scenerie. Oto efekty (klikając można powiększyć):

1) Scenariusz al-Kamija: Nowa podłoga, więcej okien i wejść, drzewa tropikalne w miejsce ogródków kwiatowych, poprawione detale skały na dole.
i.imgur.com/7f35T8F.jpg

2) Scenariusz Otchłań: Poprawione góry złota i kosztowności, dorobiony magiczny krąg dookoła przejścia.
i.imgur.com/THT4E1S.jpg

3) Scenariusz bez zmian.

4) Scenariusz bez zmian.

5) Scenariusz Ognisty Kanion: Zmienione natężenie kolorów, stonowanie barw, uwydatnienie piaskowych czap, lekko poprawione mosty, dodane kłeby piasku w dolnych partiach kanionu.
i.imgur.com/iGIvW73.jpg

6) Scenariusz bez zmian.

7) Scenariusz Most Światła: Poprawiona struktura skał oraz segmentu wokół wejścia do jaskini.
i.imgur.com/efkeDnH.jpg

8) Scenariusz Chaos: Zmieniony kolor światła i nastrój całej scenerii na bardziej mroczny, dodane wielkie posągi wzdłuż przejścia, delikatnie wzmocniona poświata kręgu.
i.imgur.com/Xo7cbv2.jpg

9) Scenariusz Wiadomość: Dodana wnęka z pasażem i ozdobnymi łukami oraz dodane proporce przy oknach.
i.imgur.com/22nKlkn.jpg

10) Scenariusz bez zmian

11) Scenariusz bez zmian.

12) Scenariusz bez zmian.

13) Scenariusz bez zmian.

14) Scenariusz bez zmian.

15) Scenariusz bez zmian.

16) Scenariusz bez zmian.

17) Scenariusz Oświecenie: Zmieniona podłoga na wypolerowany marmur, dodane odbicia na podłodze i snopy światła.
i.imgur.com/8alMXiO.jpg

18) Scenariusz bez zmian.

19) Scenariusz bez zmian.

20) Scenariusz Dom: Zmieniona podłoga na wypolerowany marmur, dodane odbicia na podłodze.
i.imgur.com/dJJHrI3.jpg

Więcej pojawi się na dniach.

Edit: Ciekawostka - okazuje się, że to 1600 post w dziale Ery Magii, jeeej Grin

Edit2: Zakończyłem etap poprawiania scenerii. Jeśli jakiekolwiek zmiany jeszcze nastąpią, będą niewielkie i kosmetyczne. Czas przejść do kolejnej fazy - Story Art.
Edytowane przez inferno8 dnia 07-11-2016 18:27

inferno8
Zgodnie z zapowiedzią przerobiłem wybrane obrazki opowieści. Być może będzie tego więcej, ale na ten moment uważam, że reszta wygląda całkiem znośnie. Oczywiście jeśli uznacie, że coś jest warte poprawy to piszcie.

Prezentacja Otchłani - poprzednio to były jakieś fraktale w dziwnych kolorach. Teraz uznałem, że lepiej jest pokazać Otchłań ograniczoną do granic magicznego kręgu, na który właśnie gracz spogląda.
i.imgur.com/vZbG2er.jpg

Aktywacja Megakręgu - poprzednio niewiele było wiadomo co się dzieje, a kolory były zbyt jaskrawe. Tym razem namalowałem scenę na nowo. Gigantyczna łuna i słup światła na horyzoncie pustyni powinny "teoretycznie" być lepiej widoczne.
i.imgur.com/nx11dmK.jpg

No i na deser - Prezentacja Tharis - poprzednio był to obrazek przedstawiający jak oddział tej frakcji rzuca się na modlącego mnicha (pokręcona wizja). Tym razem postanowiłem zrobić klasyczny prawie że portret-symbol 3 jednostek Tharis dających zbliżony pogląd na to, jak wyglądają z bliska. Mamy tu Wiedźmę, Mistrza Wojny i Hydrę w tle. Niewykluczone, że jeszcze popracuję nad tym, ale osobiście raczej jestem zadowolony z atmosfery całej kompozycji. A Wy co sądzicie?
i.imgur.com/CrZbssj.jpg

Deidara
Bardzo mi się to podoba! Już wcześniej TLU obfitowało w przeróżne, piękne wizualnie mapy oraz obrazy w tle, wyświetlane przy prologach poszczególnych scenariuszy. Teraz będzie to jeszcze bardziej uwypuklone. Fajne są też przeskoki pomiędzy różnymi kulturami. Z jednej strony mamy słoneczne pustynie o tonacji piasku, z drugiej mrocznych Tharis w ciemnych barwach. Nie ukrywam, że bardzo mi się to podoba. Szczególnie czekam na remake scenariusza, w którym walczymy z ifrytem. Nie ukrywam, że to mój ulubiony. Fajnie byłoby go zobaczyć odświeżonego.
„Zniszczmy doszczętnie ten żałosny świat i przejdźmy do kolejnego.”
~ Chara

inferno8
@Hejnewar: dzięki

@Deidara: remake scenariusza z Ifrytem? Ten z wydmami? A co tam jest do przeróbki? Grin

Sagez
Zgadzam się z przedmówcami, że grafika Tharis jest przepiękna. Inferno tworzy od tylu lat i cały czas się rozwija Pfft
''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki

Deidara
inferno8, fajnie byłoby zobaczyć ten scenariusz w odświeżonej wersji. Pamiętam, że Ifryt miał wokół siebie mały obóz, coś na wzór baldachimu. Miło byłoby jednak zobaczyć trochę więcej z tego, jaką "bazę" stworzyły dla siebie te istoty. Tu gdzieś jakieś złote naczynia prawie zasypane w piasku, gdzie indziej zwinięte i rozwinięte namioty, palące w epicentrum tego wszystkiego kadzidła i mirra. Choć oczywiście tylko ja tak to sobie wyobrażam. Każdy może mieć własne zdanie na ten temat.
Sam ten scenariusz jest dla mnie bardzo poruszający nie tylko ze względu na walkę z Ifrytem, ale także wewnętrzną walkę Rashti. To tutaj znacznie lepiej poznajemy jedną z głównych bohaterek kampanii, moją ulubioną nawiasem mówiąc. Bardzo chętnie zobaczyłbym tę scenę w udoskonalonej wersji. Może z nowymi dialogami, możliwością ich wyboru, konsekwencjami? Choć zdecydowanie zbyt wiele wymagam.
~ Chara

inferno8
@Deidara: nie mam w planach przerabiania na taką skalę scenariuszy. TLU jest dość okrojone, ale takie niestety musi pozostać. Owszem mógłbym rozbudować parę wątków, nawet bym chciał, ale scenariuszy byłoby wtedy dwa razy tyle i byłyby czterokrotnie dłuższe. Coś takiego nie sprawdziłoby się w BfW. By opowiedzieć w pełni całą historię potrzeba innego środku przekazu. Mam jednak nadzieję, że wszyscy dożyjemy czasów, kiedy uda mi się z projektem ITA, które będzie jak TLU ale razy 100 i to w każdym aspekcie.

Ale wracając do BfW i TLU to postanowiłem zrobić malowidło przedstawiające symbolicznie frakcję Kharos:
i.imgur.com/d8NIYKl.jpg

I tak nawet sobie pomyślałem, że z uwagi na to, że w TLU poznajemy tak wiele różnych nacji, dobrze byłoby zrobić więcej takich "ekranów" je przedstawiających. Właśnie na takiej zasadzie jak Tharis. Co sądzicie?
Edytowane przez inferno8 dnia 28-11-2016 23:34

Piko
Jeżeli próbujesz wytypować co znaczy skrót ITA, to chyba jakiś czas temu Inferno wyjawił że jest to Into The Abyss. No chyba że coś mi się pomyliło.

Malowidło całkiem mi się podoba, chociaż nie wiem czy każde z nich musi być malowane tym samym stylem. Przykładowo, frakcję Kharos wolałbym przedstawić na wielkich witrażach, ale to tylko takie własne widzimisie.
Edytowane przez Piko dnia 29-11-2016 14:11

inferno8
Ja nie wiem kto Wam takich rzeczy naopowiadał, ale wszyscy doskonale wiedzą, że ITA to skrót od Insane Turtles Attack (ang. Szalone Żółwie Atakują). Tak więc proszę nie opowiadać dziwnych rzeczy Grin

A tak na serio to poeksperymentowałem z tymi witrażami za sugestią Piko i oto efekt. Niewykluczone, że będę to jeszcze polerował.
i.imgur.com/gtmF4gG.jpg

Co sądzicie? Które lepsze?

Deidara
Bardziej podoba mi się wersja z witrażem. Ma w sobie jednak tą unikalność. Jednak samo wykonanie nie bardzo do mnie przemawia. Szkło, z których zrobione jest niebo, to takie oddzielne, długie płaty. Bardzo bym to poszatkował, dając szkiełkom formy trójkątów i kwadratów.
Fajnie byłoby, gdyby właśnie każda rasa miała swój odpowiednik tych obrazków. Krasnoludów można by przedstawiać na hieroglifach, pomiędzy jakimiś zapiskami runicznymi. Tharis właśnie w taki sposób, jakby ktoś rysował to węglem na papirusie. Co do przywoływaczy, to zostawiłbym zwyczajny styl. To jednak rasa, która najczęściej tam się pojawia i to musi być jednak bardziej przejrzyste, bez ekscesów.
~ Chara

inferno8
Słuszna uwaga, Deidara. Te płaty szkła były za duże. Podzieliłem je i oto efekt:
i.imgur.com/H07X5Zq.jpg

Chyba lepiej, jak myślicie?
Edytowane przez inferno8 dnia 30-11-2016 17:53

Piko
Niby lepiej, ale doczepię się do ich układu.

Zdecydowanie wolałbym, żeby nie były ułożone tak chaotycznie. Wolę żeby były podzielone wzdłuż promieni słońca, to powinno dać lepszy efekt.
Edytowane przez Piko dnia 30-11-2016 18:56

inferno8
Ok, jak widzicie witraże nie są moją mocną stroną Grin W takim razie proponuję coś takiego:
i.imgur.com/kr96CfM.jpg

Deidara
Teraz jest zdecydowanie lepiej. Tak bym to zostawił, szczerze mówiąc Pfft
~ Chara

inferno8
Zobaczymy co inni jeszcze powiedzą, a w międzyczasie wstępna przeróbka grafiki przedstawiającej Nomolasa - pierwszego dżina, najpotężniejszej istoty Otchłani, twórcy miasta-pałacu al-Kamidży:
i.imgur.com/KSVtXjo.jpg
Edytowane przez inferno8 dnia 01-12-2016 00:48

inferno8
Bo Nomolas faktycznie wygląda jak zwykły dżin, to zamierzone w pewnym sensie Pfft

Piko
Nie widzę sensu żeby ukazywać Nomolasa jako pantokratora z brodą do kolan, który pstryknięciem palca niszczy całe wszechświaty.

Zwykły dżin jest w porządku. Ale można gdzieś z dołu narysować horyzont pustyni przywoływaczy, wraz z Al-Kamiją. Zrobić to w takiej skali, że Nomolas rzeczywiście będzie wyglądał na kogoś, który potrafiłby ziewnięciem zdmuchnąć całą planetę.
Edytowane przez Piko dnia 01-12-2016 16:56

inferno8
Trochę poeksperymentowałem z tą grafiką, dodałem na próbę magiczne tatuaże, zwiększyłem poświatę, wyeksponowałem kontury al-Kamidży i dodałem na próbę fragment pustyni za namową Piko. Na chwilę obecną wygląda to tak:
i.imgur.com/p9b4NPA.jpg

inferno8
Po małej przerwie wracam do pracy. Zmieniłem trochę kompozycję obrazka z Nomolasem. Na poprzednim zbyt dużo się "działo" w tle. Teraz trochę to stonowałem + podjąłem próbę ukazania pustyni na całej rozciągłości widoku. Al-Kamija wynurza się z dłoni Nomolasa wprost do świata Ery Magii z 3 księżycami. Co sądzicie? Lepsze?
i.imgur.com/SEdfniO.jpg
Edytowane przez inferno8 dnia 15-12-2016 16:11

Jarom
Lepsze. Popracowałbym jeszcze nad pustynią, bo słabo widać co to jest.
Zobacz również:
Tales Era
Tower Terrain Pack

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 2.85
6,510,702 unikalne wizyty