Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
EoMa Art Remake Project
inferno8
Możesz spróbować użyć innej przeglądarki lub zapisać sobie gifa i otworzyć w systemie.

Wracając do przeróbek - Kharos. Tutaj największy problem był z pozami dwóch jednostek - Sun Guardiana i Platinum Warriora. Były nienaturalnie wygięte:
[img]http://units.wesnoth.org/1.12/pics/add-ons$Era_of_Magic$images$kharos-sun$sunguardian.png[/img] is not a valid Image.[img]http://units.wesnoth.org/1.12/pics/add-ons$Era_of_Magic$images$kharos-sun$platinumwarrior.png[/img] is not a valid Image.
Postanowiłem je poprawić. W przypadku Sun Guardiana zmieniłem mu trochę wygląd. Załączam Wam całą linię tych dwóch jednostek.
i.imgur.com/ICFbmqM.png
Nowy wygląd poziomu drugiego Sun Guardiana jest zbudowany na bazie poziomu pierwszego lecz maska i włócznia są przeklejone z oryginału. Stąd też mogą wyglądać dość podobnie, mimo że dodałem białą chustę. Dlatego ciekaw jestem Waszej opinii. Co do całej frakcji to nie wiem co w niej jeszcze przerabiać. Większość jednostek wydaje się być na raczej satysfakcjonującym poziomie.
Edytowane przez inferno8 dnia 17-12-2016 17:13

inferno8
Heh, ja też się przyzwyczaiłem Grin No ale jednak trzeba było je poprawić. Co do oczu strażników skierowanych w górę to pomysł raczej w pixel artcie nie będzie tak dobrze wyglądał. Poza tym zależy mi aby te hełmy-tarcze słoneczne były dobrze widoczne.

To teraz mały skok na pustynię, gdzie na przeróbkę czekały dżiny i się doczekały:
i.imgur.com/zbdkVRa.png
Ifryt dostał nowy wygląd, lvl3 Dżina stał się lvl2 zaś nowy lvl3 to taki na wpół przeobrażony mistyczny dżin, jego pełna nowa forma jest na samym końcu. Dałem dwa warianty - z czapką i łysy.
Stare wersje:
[img]http://units.wesnoth.org/1.12/pics/add-ons$Era_of_Magic$images$al-kamija-enchanted-ones$jinn2.png[/img] is not a valid Image.[img]http://units.wesnoth.org/1.12/pics/add-ons$Era_of_Magic$images$al-kamija-enchanted-ones$efreeti2.png[/img] is not a valid Image.[img]http://units.wesnoth.org/1.12/pics/add-ons$Era_of_Magic$images$al-kamija-enchanted-ones$jinn-mystic2.png[/img] is not a valid Image.

Chciałbym poznać Waszą opinię co do tych propozycji.
Edytowane przez inferno8 dnia 17-12-2016 22:18

inferno8
Teraz zastanawiam się gdzie tu są źrenice Grin Bo oni noszą maski z jednym okiem i to wyrzeźbionym na powierzchni na samym środku tej słonecznej tarczy. Takie oko zajmuje 1-2px całego obrazka. Ewentualna źrenica to wypukłość na tej masce, którą jak rozumiem proponujesz przenieść lekko w górę w obrębie samego oka, które zajmuje na obrazku 2-3px, nie wiem nawet czy takie spojrzenie w górę byłoby widać w tej skali. Mogę popróbować, ale niczego nie obiecuję.

Wracając do przeróbek - nie planowałem tego, ale Sagez mnie namówił. Chyba najbardziej specyficzna jednostka Niszczycieli dostanie prawdopodobnie 2 nowe poziomy aż do poziomu 4. Tym samym Niszczyciele będą jedyną frakcją z aż 3 jednostkami o takim najwyższym poziomie. Wrzucam całą linię Piralotów:
i.imgur.com/EwK6xrl.png

Przypadłby się jakiś pomysł na nazwy. Co do poziomu 4 myślałem nad Pożeraczem Oceanów Grin Poziom 3 to mógłby być jakiś Morski Terror, ale chętnie poznam Wasze propozycje.
Przypominam, że poziom 1 to Piralot a poziom 2 to Pirania Monstruosa - można się trzymać podobnej konwencji lub wymyślić coś innego.
Edytowane przez inferno8 dnia 18-12-2016 13:41

Deidara
Bardzo podobają mi się nowe dżiny! Co do ryby, to ostatnia wygląda trochę tak, jakby chciała pożreć swój własny ogon. Nie wiem, czy to dobrze.
Ogólnie frakcja Niszczycieli nie posiada za dużo rozgałęzień awansów (chyba nawet wcale). Co Ty na to, żeby w ramach tego zrobić każdej jednostce czwarty poziom awansu?
„Zniszczmy doszczętnie ten żałosny świat i przejdźmy do kolejnego.”
~ Chara

inferno8
@Hejnewar: a proszę bardzo Grin Jak masz ochotę to poeksperymentuj z tymi grafikami. Może Ci się uda coś wykombinować. Feeding byłby całkiem fajnym rozwiązaniem dla tych jednostek Wink

@Deidara: ta ryba akurat nie pożera swojego ogona, widocznie źle to odwzorowałem. Ogon zawija się za jej głową.
Co do dorobienia pozostałych jednostek Niszczycielom aż do poziomu 4 to mogłoby być trochę przegięcie. Chociaż muszę przyznać, że nie widziałem nigdzie takiej frakcji, gdzie coś takiego miałoby miejsce. W sumie fajnie rekompensowałoby to brak awansów, ale mając takie jednostki w kampanii, szybko dorobilibyśmy się armii poziomów 4. To byłoby... no własnie... niszczycielskie Grin Naprawdę nie wiem co sądzić.

Piko
Ciekawy pomysł z przedłużeniem linii awansów piralotów, ale nie jestem wielkim fanem formy. O ile trzeci poziom jest całkiem fajny, pomijając "głupkowaty" wyraz twarzy i o wiele za krótkie skrzydła, o tyle zwinięta w kłębek czwórka całkiem do mnie nie przemawia... Gdyby miała 4x większe skrzydła a jej ogon zwisał na dół i był zakończony jakimś kolcem, takie coś mogłoby dać lepszy efekt.

Jeśli zaś chodzi o całą frakcję, to nie musi każde drzewko mieć 4 poziom, ale fajnie by było dać jakieś alternatywne awanse. Proponuję np. dla Atokpi dać ścieżkę bardziej skupiającą się na atakach dystansowych.

inferno8
Dzięki za te uwagi. Co do skrzydeł chciałem to zrobić na zasadzie "bąka", który normalnie latać nie powinien a jednak. Jednak za Waszą namową postanowiłem zrobić warianty z powiększonymi skrzydłami. W przypadku poziomu 4 musiałem powiększyć całą jednostkę znacznie poza standardowy zakres 72x72 piksele. No ale czego się nie robi dla efektu Grin Poprawiłem też pyszczek poziomowi 3. Oto rezultat:
i.imgur.com/3rM85Y6.png
Czekam na opinie.

Co do alternatywnych awansów to jednak na ten moment jestem przeciwny. Założeniem tej frakcji była linearność wyższych poziomów i chcę to na razie zachować.

Edit: Zwiększyłem wcięcie w paszczy poziomu 4. Przypominam o dawaniu pomysłów na nazwy.
Edytowane przez inferno8 dnia 18-12-2016 17:17

Piko
Woooo... No to teraz to jest fajnie. Cool

Co do nazw to nie mam chwilowo inwencji twórczej. Może po prostu "Pożeracz"? Dla tego z trzeciego poziomu.

Deidara
Grafiki są jak zwykle na najwyższym poziomie. Nic do zmiany. Jeśli zaś chodzi o nazwy dla trzeciego i czwartego poziomu, użyłbym czegoś bardziej wyszukanego. Trzeci poziom nazwałbym na ten przykład... Powietrzną Bestią bądź Powietrznym Pustoszycielem. Dla czwartego poziomu wybrałbym nazwę "Tytania".
~ Chara

Piko
Zgadzam się, że potrzebujemy czegoś bardziej wyszukanego niż "Powietrzna Bestia", a Matka Ławicy brzmi interesująco. Pseudozaraza trochę się gryzie z logiką i prawdziwą zarazą która jest oddana tej frakcji do dyspozycji, już bardziej bym wolał składanie larw (ikry?) prawym przyciskiem myszy. Od dowodzenia w dół to myślę że cię trochę wyobraźnia poniosła. Grin Zbyt szalony ten pomysł na bazową wersję EoMy.

inferno8
@Hejnewar: z tymi zdolnościami to moim zdaniem trochę przesada Grin Te rybki i tak mają już wysysanie i zatruwanie. Nie chciałbym abyśmy przedobrzyli, choć przydałoby się dać coś nowego na poziomie 3 i 4. Takie swallow+4 lub 8 hp po zabiciu jak u wiwerny byłoby całkiem spoko. Co do prawych przycisków, to wolę nie. Zbyt dużo tego i tak jest już w Erze.
A jeśli chodzi o nazwy, to nie sądzicie, że lepiej tą lvl2 Piranię Monstruosę dać jako nazwę poziomu choćby 3? Bardziej chyba by pasowało. I wtedy mielibyśmy takie coś:
Piralot > lvl2? >Pirania Monstruosa > lvl4?

Lvl2 mógłby być Wielkim Piralotem (Greater Pirafly) a taki lvl4 miałby nazwę naprawdę budzącą grozę, np. Terror Oceanu (Ocean's Terror) albo po prostu Pożeracz (Devourer). Jak myślicie?

Z innej beczki, wstępna koncepcja poziomu 4 dla linii Mar. O ile się na to decydujemy. Przypominam, że to duchopodobne jednostki z harcownikiem i uniwersalnymi atakami na każdy dystans + wysysanie. Prawdziwe latające Apokalipsy i.imgur.com/BvxSOSH.png

inferno8
Dziś mały powrót do Dżungli Życia, ojczyzny Ciemnokrwistych. Odświeżone warianty jeźdźców w tym słynnego Chaos Ridera Cool Plotka głosi, że ta właśnie jednostka zainspirowała jednego z dawnych wielbicieli naszej strony do przybrania sobie takiego właśnie nicka Grin Pozdrawiamy go w tym miejscu serdecznie i wysyłamy mnóstwo xoxo Grin
A oto jednostki. Niewykluczone, że będę to jeszcze polerował.
i.imgur.com/3dPAnEL.png

inferno8
Gdyby nie te gigantyczne skrzydła, które wywołują huragan, taka wiwerna mogłaby się skradać w nocy Grin Trochę poprawiłem Chaotycznego Jeźdźca, bo jego wiwerna sprawiała wrażenie jakby szurała brzuchem po ziemi Pfft
i.imgur.com/mFJoL2Q.png

Powoli będę przygotowywał się do przeróbki jednostek Podniebnego Królestwa Magów. Te latające oka z eksperymentów wyglądają całkiem nieźle w nowej wersji. Muszę za to zastanowić się nad nową/starą koncepcją Golema (ktoś kiedyś stwierdził, że wygląda jak pokemon Grin). Jednak będę chciał zachować jego stożkowy kształt. Popracuję też nad niezwykłym duetem Mu - Um. Um prawdopodobnie będzie znacznie wyższy niż teraz, choć i tak jest bardzo masywny. Złoty Mag dostanie nowy wygląd a poziomy 1 czarodziejów lekko odświeżę.

A na koniec zajmę się Barbarzyńcami. Trolle oraz Cyklopy zwłaszcza na wyższych poziomach dostaną nowy wygląd.

Druid
Hejka inferno a nie myślałeś żeby u żabek coś zrobić z ich nogami – chodzi mi o palce. Według mnie nie pasują do całej reszty. Cool Dodał bym im trochę agresywnego wyglądu, jakaś błona miedzy nimi czy tatuażyk na nich. Tak wiem ta przestrzeń nie ma jak poszaleć, ale przynajmniej jakieś wzorki/linie współgrające z tym co na górze. Wiwerna tutaj też mi czegoś brak. Dodałbym trzeci pazurek w prawej nodze i drugi w lewej. Lewą by dodatkowo trochę pogrubił, no i ogonek bym zakończył inaczej. Eee spróbuje namalować zamiast tylko się czepiać. Grin
Tak na szybcika to coś w tym stylu, ale Ty będziesz wiedział lepiej jak kąty poustawiać.
[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/test/inferno2.jpg[/img] is not a valid Image.

A tak z innej beczki fantastycznych świąt Wszystkim życzę.
Edytowane przez Druid dnia 23-12-2016 15:42
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)

www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Piko
Bez obrazy, ale choć jest to drobiazg, to jednak wolałem poprzedni design oczu. Pfft Pozbyłeś się jasnej kropki która jest w Wesnothowym pixelarcie całkiem ważna (jak się przyjrzysz jednostkom ludzi czy elfów to ich oczy nie są czarnymi kropkami/kreskami, lecz układem bieli i czerni), zamiast tego dałeś proste kreski które po przyjrzeniu się wyglądają strasznie kanciasto, a niespecjalnie został uzyskany zamierzony efekt (oczy patrzą się prostopadle a nie w górę).

I wypowiem się jeszcze na temat trochę starszej jednostki - pierwszego poziomu jeźdźca wiwern. Z powodu jasnych krawędzi kompletnie nie pasuje do ujeżdżającego ją jaszczura - tak bardzo różnią się kontrastem palety, że na trawiastym tle wierzchowiec wydaje się być półprzeźroczysty. Trzeba coś z tym zrobić.

inferno8
Ha, nie sądziłem, że będę się wypowiadał w wigilię, ale widać świąteczny czas sprzyja aktywności użytkowników, ba niektórzy nawet rysują Grin

A więc tak, Piko masz rację, kontur 1lvl Wiwerny jest za jasny, poprawię to.

Hejnewar: trochę takie kocie oko wyszło, chyba nie o to chodziło Grin Może należałoby zastąpić dolny piksel jakimś jasnozłotym kolorem?

@Druid: witamy i dziękujemy za życzenia Grin Co do żab to ta ich przestrzeń między palcami jest dość mała i ciężko może być coś tam dodatkowo zrobić, ale spróbuję w wolnym czasie poeksperymentować.
Co do trzeciego pazurka to można by spróbować jak proponujesz, choć przy drobnej modyfikacji Grin Co do zakończenia ogona, to trochę diabełkowaty wyszedł i moim zdaniem raczej wolałbym albo bez albo taki połowiczny, że tak się wyrażę. Spróbuję na dniach coś wykombinować.

Wesołych Świąt wszystkim Smile

Piko
Hah, no widzisz jacy my zażyli jesteśmy, nawet w święta siedzimy na stronie. Wink Jak teraz patrzę to mój poprzedni post był strasznie oschły, więc muszę się poprawić i życzyć wszystkim spokojnych, radosnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, no i oczywiście szczęśliwego nowego roku. Smile

inferno8
@Hejnewar: no jak dla mnie to wciąż jeszcze jest ten efekt kociego oka. Jak masz ochotę to próbuj dalej, ewentualnie ja jeszcze spróbuję w wolnej chwili coś poradzić. Co do w pełni otwartego to ono zawsze było otwarte Grin Ale widocznie jakoś słabo to ukazałem, no niestety pixel art ma swoje limitacje.

No to skoro już tak świątecznie spędzamy tu sobie czas, to mam dla Was kilka propozycji dla niezwykłej jednostki jaką jest Um. Um to awans Mu, bardzo niepozornej istotki poziomu 0, która Magom służy za asystenta lub mięso armatnie w zależności od okoliczności. Jednak Mu są jako gatunek specjalne. To w pewnym sensie przemienione przez Magów gobliny z Południowych Kanionów, efekt jednego z ich eksperymentów. Na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym, ale potrafią przy odpowiednio długim wystawieniu na czary zamienić się nagle w niezwykle potężną istotę - Um. Umy to cudowna broń Magów. Masywni, mocarni, kolosalni w porównaniu do swoich nieprzemienionych "mniejszych" braci. To jednocześnie jednostki poziomu 3 (tak, Mu jako poziomy 0 nagle po awansie stają się jednostkami lvl3).
Tak więc przedstawiam Wam 3 różne propozycje, luźne szkice nowego wyglądu Umów. Załączam dla porównania oryginalnego Mu oraz Um.
i.imgur.com/MTZTalP.png[img]http://units.wesnoth.org/1.12/pics/add-ons$Era_of_Magic$images$enlightened-warriors$mysticmu.png[/img] is not a valid Image.
i.imgur.com/fJ49x78.png
Ciekaw jestem Waszej opinii co tego, którą wersję należy rozwijać. A może zostać przy oryginale?
Edytowane przez inferno8 dnia 25-12-2016 19:12

Deidara
Teraz mam rozterkę. Same jednostki Mu oraz Um są dla mnie ciężkie do przełknięcia. Zarówno pod względem grafik, jak i ich statystyk... Całego sensu bytowego tejże jednostki. Gdyby to podlegało dyskusji, byłby za tym, by usunąć ją z Ery Magii. Oczywiście to tylko moje zdanie.
Same nowe konspekty jednostki wyglądają dosyć nierzeczywiście. W jednym filmie usłyszałem gdzieś zdanie, które brzmiało mniej więcej tak: "Jeśli ktoś ma większe ramię, niż głowę, to wygląda nienaturalnie". Tak bym to mniej więcej ocenił.
Reszta grafik oczywiście na najwyższym poziomie. Co do nazw dla piranii, poziom trzeci mógłby być "Matką Roju" zaś czwarty "Tytanią". To ostatnie naprawdę fajnie brzmi, przynajmniej w mojej wyobraźni.
Wesołych Świąt, inferno8 Smile
~ Chara

Piko
Głowa głową, ale jego nóżki dają naprawdę komiczny efekt. Grin Ale to jest nawet fajne. Zawsze odbierałem Umy jako swojego rodzaju Easter Egg, więc w moim odczuciu im śmieszniej tym lepiej. Z trójki szkiców najbardziej mi się podoba ten najbardziej wysunięty na prawo, dwaj pozostali nie mają nawet startu do jego pozy.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 2.09
6,699,168 unikalne wizyty