Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Pytanko
Greddy
Czy jest możliwość dodania map z wersji 1.0 do wersji 1.12?
 
Jarom
Teoretycznie tak, w plikach gry jest kilka linijek odpowiadających za wsteczną zgodność map. Ale... na pewno masz na myśli 1.0 a nie 1.10? Bo te z 1.10 to jeżeli nie używałeś specjalnych terenów na pewno się zaimportują.
Edytowane przez Jarom dnia 08-01-2017 22:35
 
Greddy
Tak, mam na myśli wersje 1.0 nie 1.10. Więc wystarczy przerzucić pliki z folderu maps, a w plikach z rozszerzeniem .cfg z folderu scenarios pozmieniać linijki tekstu?
 
Jarom
No to przykro mi. Sprawdziłem, i jak się okazuje 1.0 wykorzystuje jednoznakowy system kodowania map (np trawa to g a nie Gg). Napisać ci przejściówkę na nowy system? .cfg też różnią się, ale nie aż tak bardzo i to kwestia uaktualnienia kilku kluczy, co nawet prościej będzie zrobić ręcznie.
 
Greddy
Mogę spróbować, ale nie wiem czy dam rade. Trzeba jakiś specjalny program do tego? Ewentualnie jeśli nie dam rady to pozostaje mi edytor map. A tak przy okazji co było powodem zmiany map?
 
Smok
Otwórz to jakimś przyzwoitym edytorem tekstu i użyj opcji "znajdź i zamień" do podmienienia starych kodów na nowe.
Powodem zmiany była pewnie chęć utrzymania porządku, po wprowadzeniu wielu nowych terenów. Teraz, np. wszystkie tereny trawiaste zaczynają się od G, a górskie od M.
Edytowane przez Smok dnia 13-01-2017 11:17
 
Greddy
Dziękuje za pomoc, ale jednak nie podołam. Pobawię się edytorem.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
9,981,524 unikalne wizyty