Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Visual Map-Pack
inferno8
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2017 10:38
Awatar

Główny Zarządca

Data rejestracji: 12.07.08

Visual Map-Pack to stworzony przeze mnie zbiór ręcznie malowanych map do gry multiplayer. Mapy te wykorzystują technologię multiheksowych terenów znaną z To Lands Unknown, dzięki czemu możliwe jest pokazanie różnych elementów otoczenia płynnie zlewających się z resztą mapy.

Dodatek obecnie zawiera jedną mapę - zmodyfikowany Krzyż Isar o nazwie "Isar in the Sky". Od oryginału różni się jedynie elementem dekoracyjnym w postaci latającej wyspy w chmurach. Oświetlenie chmur zmienia się w zależności od pory dnia/nocy, zwiększając wizualne doznania w trakcie gry.

Oto przykładowe zrzuty ekranu:
i.imgur.com/hUtW1DM.jpg
i.imgur.com/6ghQAYt.jpg
i.imgur.com/6FD5Doj.jpg

Dodatek będzie rozszerzany z czasem o kolejne mapy. Jeśli macie jakieś uwagi, sugestie lub propozycje co do kolejnych map, które warto przerobić w ten sposób, to śmiało piszcie - chętnie poznam Wasze opinie Wink

jurijuice
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2017 11:50
Awatar

Czeladnik

Data rejestracji: 10.02.11

Jedna drobna uwaga - mgła (a przeważnie gra się z mgłą) nieco przyćmiewa grafikę, którą i tak uważam za bombową - gratulacje!
Czy mógłbyś przetestować zmianę tej grafiki na totalnego (przepraszam za wyrażenie) oczojeba? Być może wtedy mgła czyniłaby jej mniejszą szkodę. Smile

inferno8
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2017 11:54
Awatar

Główny Zarządca

Wersja 1.12 usuwa mgłę i całun z grafiki, więc sprawdź czy masz aktualną Wink

jurijuice
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2017 12:11
Awatar

Czeladnik

Data rejestracji: 10.02.11

inferno8 napisał(a):
Wersja 1.12 usuwa mgłę i całun z grafiki, więc sprawdź czy masz aktualną Wink

Tak to jest jak ściągnąłem addona wczoraj, testowałem na dobre dzisiaj, a Ty wczoraj po 22 aktualizowałeś Pfft

Teraz to dopiero ma rozmach Smile

inferno8
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2017 16:39
Awatar

Główny Zarządca

Nowa wersja 1.1.4.

Dodałem wariant Isara z możliwością latania po całej mapie oraz dodałem komunikat dla ludzi, którzy nie mają zainstalowanego dodatku a dołączają do gry wykorzystującej ten mappack. To powinno pomóc załatwić kwestię braku wyświetlanych grafik.

craken1
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18-02-2017 11:46
Awatar

Czeladnik

Data rejestracji: 05.08.16

Oprócz tego co pisałem na sb lub PW już raczej nic nie dodam, ale jakbyś Inferno chciał VMP rozszerzyć o jeszcze jakąś mapke to zaproponowałbym Colosseum. Jest to dość popularna survivalowa mapa na serwerze z obrzydliwie brzydkim otoczeniem niestety. Dało by się dodać nieco ,,chmur,,? Wink Pozdro. Cool
-,, W miarę starzenia się mężczyznom rośnie broda, a kobietom język,, - Pierre Beaumarchais.

inferno8
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 18-02-2017 13:13
Awatar

Główny Zarządca

@craken1: ok, przyjrzę się Colloseum przy następnej okazji Wink

A dziś prezentuję Wam wersję 0.2 a w niej "Aethermaw":

i.imgur.com/fd7FhkS.jpg
i.imgur.com/ojZySRZ.jpg
i.imgur.com/l46lDry.jpg

Przejdź do forum: