Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
To Lands Unknown - tłumaczenie
inferno8
Od wersji 2.0.2 kampania To Lands Unknown posiada zaktualizowaną polską wersję językową. Jednak w niektórych miejscach mogą zdarzyć się błędy interpunkcyjne bądź literówki. Dlatego zachęcam abyście tego typu rzeczy zgłaszali lub naprawili sami (to bardzo proste!). Poniżej załączam czysty plik translacji, który możecie otworzyć w darmowym programie Poedit lub notatniku (zalecam ten pierwszy) i edytować wszelkie błędy jakie znajdziecie a następnie przesłać mi poprawioną wersję.
inferno8 dodał/a następującą plik:
tlu_pl.zip [128.29kB / 69 Pobrane]

Edytowane przez inferno8 dnia 20-05-2017 14:54

Deidara
Jestem w scenariuszu, w którym plądruje podziemia. Do tej pory wyłapałem kilka błędów w tłumaczeniu. Całe TLU mocno bazuje na tekstach. Nie jest to jednak książka, a gra, a jako takiej, można jej dużo wybaczyć. Do wybaczania, póki co, nie ma jednak wiele. Kilka literówek, gdzieniegdzie brak przecinka bądź zdanie, które "można by skonstruować nieco bardziej poprawnie".
Nad takimi rzeczami nie rozglądałem się jednak zbyt dobrze. Znaczy, znalazłem mimochodem kilka, jednak nie spisywałem, gdzie jakie występują. Pojawia się natomiast kilka miejsc, gdzie tłumaczenia w ogóle nie ma: są to zazwyczaj pojedyncze miejsca w dialogach bądź prologach. Wychwyciłem je między innymi w:
* rozmowie z jaszczurką, która daje nam skrzynie złota
* rozmowie ze starszym, w tej "kopule"
* prologu, w miejscu, gdzie jaszczurki dają nam zadanie pokonania barbarzyńców

Inne błędy:
* w scenariuszu, gdy walczymy z jaszczurkami po raz pierwszy, w rozmowie brakuje portretu jaszczurki-dowódcy
* w scenariuszu, w którym rozgrywa się bitwa jaszczurki-barbarzyńcy, część drzew pod wodospadem jest "ucięta". Gdy wlecimy tam ifrytami, jednostki "znikają". Widać czerwoną elipsę, ale nie ifryty.
* awansowałem tego wielbłąda z drugiego scenariusza na trzeci poziom. Gdy chce nim wziąć artefakt dla wielbłądów w jaskini, wyskakuje mi komunikat, że to nie ten rodzaj jednostki.
* nigdzie w folderach gry nie znalazłem grafik nagiej Rashti. Tylko ja mam ten błąd?
„Zniszczmy doszczętnie ten żałosny świat i przejdźmy do kolejnego.”
~ Chara

inferno8
Dzięki za te szczegółowe informacje! Dzięki nim będzie mi łatwiej usprawnić kampanię Wink
* nigdzie w folderach gry nie znalazłem grafik nagiej Rashti. Tylko ja mam ten błąd?
Eee... nigdzie w kampanii Rashti nie występuje nago, więc nie ma takiego obrazka w plikach dodatku Pfft

kasim
A wcześniej kiedykolwiek w kampanii była? Takie pytanie z ciekawości.

Jarom
Nie, ale Deidara bardzo na to liczył.
Zobacz również:
Tales Era
Tower Terrain Pack

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,510,703 unikalne wizyty