Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
Czy uważasz, że Ą i Ę powinny być pełnoprawnymi literami w Wesnoth?
Tak. Tak. 100%[11 głosów]
Nie. Nie. 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 11
 Drukuj temat
Uwolnić Ą i Ę!
Queen
Odkąd gram w Bitwę o Wesnoth i piszę na serwerze z Wami, bez przerwy mam problemy z literą "ą".

Klawiatura w języku polskim jest bardzo specyficzna i żeby napisać polską sygnę, trzeba czasami wcisnąć alt. Niestety z jakiegoś powodu, zapewne przez niedopatrzenie, twórcy gry dodali na chacie funkcję, która pozwala za pomocą alt+a et alt+e przenosić pisanie do początku lub końca lini. W rezultacie pisanie polskich sygnów, głównie litery "ą" jest uciążliwe, szczególnie dla kogoś kto przywiązuje uwagę do poprawnej pisowni jak ja.

W związku z tym, czy są jakieś sposoby aby rozwiązać ten problem? Czy da się wyłączyć funkcje chatu? Chyba nie jestem le seule personne, która uważa, że zmuszanie do celowej niepoprawnej pisowni nie jest okey? Czy w ogóle ktoś korzysta z tych funkcji alt+a et alt+e?

Język polski to mój ulubiony język. To przykre, że nie można w grze pisać bez ograniczeń po polsku. Czy ktokolwiek pisał w tej sprawie do developerów gry? Może w najbliższym patchu mogli by to naprawić?
orig03.deviantart.net/3e1c/f/2016/180/3/9/celestia_ludenberg__danganronpa__minimalist_by_slezzy7-da85gyn.png

Deidara
Rzeczywiście jest to uciążliwe, także dla mnie. Jak wielu z was wie, mam w zwyczaju nadawać moim jednostkom specyficzne imiona, lubię też podpisywać heksy na mapie. (Granie w EEaW jest dużo fajniejsze, gdy zamiast zwykłą jednostką walczymy Husarzem Henrykiem IV Dobrodziejemy, atakując z wioseczki o nazwie Mysłowice, stojącej nad prawym brzegiem rzeki Warty.) Wprowadzenie wszystkich polskich znaków do gry byłoby zapewne dosyć łatwą operacją, gdyby zajęli się nią developerzy. Inna sprawa, że taki apel może zostać zignorowany, jeśli weźmie się za niego ktoś nowy, a nikt nie pochwyci wątku. W tej sprawie najlepiej prosić inferno8 o interwencję. Wydaje mi się, że to najlepszy przedstawiciel naszej strony na wesnoth.org, nie mówiąc już o jego znajomości z niektórymi developerami.
„Zniszczmy doszczętnie ten żałosny świat i przejdźmy do kolejnego.”
~ Chara

Sulik
Nie da się nic z tym zrobić w grze, włącznie z zmianą języka na polski.

Jest szansa, że deweloperzy wprowadzą zmianę, ale tak jak napisał Deidara, byłoby dobrze, gdyby zrobił to ktoś szanowany i miał poparcie w polskiej społeczności. A w to akurat wątpię, bo tu zwykle nikomu nie chcę się nawet jednego posta napisać ze zdaniem: "I endorse it".

inferno8
"polaków" z małej...Facepalm wstydziłbyś się Elder! Pfft Za karę musisz napisać na org posta i obronić nasz język ojczysty bo my nie gęsi Grin Celebrytą multiplayera jesteś, to bardziej wiarygodnie wypadniesz.

inferno8
Technical Support prawdopodobnie.

Queen
Czy ktoś podjął jakiekolwiek działania w związku z poruszonym tematem?

Jeśli nie, napiszę post w Technical Support. Prosilabym jednak, aby ktoś mnie tam poparł~.
orig03.deviantart.net/3e1c/f/2016/180/3/9/celestia_ludenberg__danganronpa__minimalist_by_slezzy7-da85gyn.png

pe_em
Queen napisał(a):
Czy ktoś podjął jakiekolwiek działania w związku z poruszonym tematem?

Jeśli nie, napiszę post w Technical Support. Prosilabym jednak, aby ktoś mnie tam poparł~.

Napisz, a ja zachęcam wszystkich użytkowników do poparcia akcji. 10 postów znaczy więcej niż 1, możemy nawet zmobilizować Węgrów do wsparcia, żeby problem został zauważony. Do dzieła!
Mój nick ladderowy to: ForPeace
Oprócz Wesnoth, lubię czasem pograć w szachy na lichess.org pod nickiem: sxpg
"Z zamartwianiem się lepiej zawsze poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne." - Kazimierz Matan

Piko
Były chyba dwa takie tematy na orgu. Jeden od AFa, drugi ode mnie. Jakiś dev chyba nawet odpisał, że rzeczywiście, ale i tak nie chce im się tego naprawiać. Może do 3 razy sztuka?

pe_em
UWAGA! Tutaj spamujemy!

https://forums.we...p;p=616713
Mój nick ladderowy to: ForPeace
Oprócz Wesnoth, lubię czasem pograć w szachy na lichess.org pod nickiem: sxpg
"Z zamartwianiem się lepiej zawsze poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne." - Kazimierz Matan

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.32
6,038,367 unikalne wizyty