Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Władcy Taktyk 2017: Panopticum
Deidara
Władcy Taktyk 2017: Panopticum

www.wesnoth.com.pl/images/news_cats/28649794294454223002.png

Panopticum — zbiór osobliwości lub wystawa rzeczy osobliwych.

Z wielką przyjemnością mogę oznajmić, teraz już oficjalnie, iż kolejna specjalna edycja Władców Taktyk właśnie się rozpoczyna! Z powodu wielu aktualizacji er, które rozwijają się prężnie na naszej stronie, postanowiłem zorganizować turniej zimowy, którego nie było tutaj od 2014 roku (liczę tutaj jedynie odsłony WT). W tym roku rozgrywki odbywać się będą pod hasłem Panopticum. Są ku temu dwa powody: pierwszy, gdyż wszystkie ery, na których gracze będą się ze sobą ścierać, są na swój sposób osobliwe, a drugi, bowiem taki właśnie tytuł nosi zbiór opowiadań grozy, który jest główną nagrodą w turnieju, a którego jestem po części autorem. W tym roku do szeregu er biorących udział w turnieju dołączy jedna, która nie wyszła spod naszej ręki. Jest to swego rodzaju eksperyment, a także próba rozpowszechnienia wśród naszych użytkowników dzieł twórców spoza naszego kraju. Mam nadzieję, że kolejna odsłona turnieju będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem, a rozgrywki warte będą obejrzenia!

Nagrody:

Jak wspominałem we wstępie, główną nagrodą w konkursie jest książka Panopticum. Jestem jednym z jej autorów, więc chętnie sporządzę też specjalną dedykację dla zwycięzcy.

Ery biorące udział w turnieju:

Eastern Europe at War (Wersja 2.0, dostępna na oficjalnym serwerze dodatków)
Era Magii (Wersja 2.5, dostępna na oficjalnym serwerze dodatków)
Forgotten Legends (Wersja 1.3.0, dostępna na oficjalnym serwerze dodatków, tryb Forgotten Legends Rebalanced)
Tales Era (Wersja BETA 0.3.2, link: http://www.wesnot...file=30846)
Age II (Wersja 0.1.8.5, link: http://www.wesnot...tfile=1050)
Archaic Era (Wersja 1.7.22a, dostępna na oficjalnym serwerze dodatków)

REGULAMIN:

1. Gramy na stabilnej wersji Wesnoth. Może ona zostać zmieniona w trakcie turnieju, wówczas gracze dowiedzą się o tym.
2. Gramy na wszystkich erach wymienionych w pierwszym poście. Razem z ogłoszeniem listy walk, zostanie także ogłoszone, na jakiej erze będą grali uczestnicy.
3. Gramy na mapkach wbudowanych w grze bądź stworzonych/zaproponowanych przez graczy, po ówczesnym zaaprobowaniu ich przez organizatora. Mecze odbywają się tylko 1vs1, chyba że organizator postanowi inaczej, np. w sytuacji, gdzie zostanie trzech aktywnych graczy.
4. Mgła, całun i obserwatorzy- według upodobań graczy. W razie kłótni całun ma zostać zdjęty, a mgła pozostawiona.
5. Nie mamy sędziego. Po walce zwycięzca dodaje powtórkę meczu oraz ogłasza jej wynik. Powtórki będą sprawdzane przez organizatora.
6. Po walce każdy gracz może dodać swoje uwagi odnośnie balansu, grafik bądź innych zagadnień związanych z daną erą.
7. Po ogłoszeniu listy meczów, gracze mają dziesięć dni na ich rozegranie. Datę i czas rozegrania meczu muszą ustalić między sobą.
8. Jeśli któryś gracz nie będzie obecny podczas pierwszych meczy (doprowadzi do przegranej walkowerem) i nie zgłosi owej nieobecności przed ukazaniem Tabeli Walk, zostanie on natychmiastowo wyrzucony z turnieju. W sytuacjach kryzysowych gracz może zgłosić nieobecność po ukazaniu Tabeli Walk, jednak nie później, niż trzy dni przed zakończeniem rozgrywek.
9. Twórcy er biorą pełną odpowiedzialność za swoje dzieła. Jeśli era okaże się niegrywalna bądź całkowicie pozbawiona balansu, może zostać odsunięta od rozgrywek.
10. Wersje er mogą być zmieniane podczas trwania turnieju, jednak sam twórca musi wyrazić chęć ich aktualizacji. Zmiana taka wchodzi w życie od momentu rozpoczęcia nowych meczy (pojawienia się nowej Tabeli Walk).
11. Gracze mogą zgłaszać swoje mapki do turnieju. Muszą one być symetryczne, obie strony powinny mieć równe szanse na zwycięstwo. Mapki zostaną sprawdzone i potwierdzone (lub nie), przez organizatora. Wówczas gracze dostaną możliwość rozgrywania na nich meczy.
*12. W przypadku gry na erze EEaW, gracze mogą sami wybrać opcje gry, które będą dla nich odpowiednie. Gdy nie będą w tym zgodni, jednostki z poziomem 0 mają zostać włączone do rozgrywki, podobnie ze statkami. Tryb Last Man Standing pozostaje wyłączony.

Stan Turnieju:
Turniej zawieszony.

Edytowane przez Deidara dnia 25-12-2017 00:15
„Myślisz, że to śmiesznie gdy czyjś członek rodziny...
...nigdy nie wraca do domu? Czy to jest śmieszne?”
~ Undyne

Howell
Chciałbym się zapisać.

Deidara
Z powodu braku chętnych pozostaje mi jedynie zawiesić turniej do czasu, aż na stronie pojawiać się będzie większa ilość użytkowników. Temat można zarchiwizować.
„Myślisz, że to śmiesznie gdy czyjś członek rodziny...
...nigdy nie wraca do domu? Czy to jest śmieszne?”
~ Undyne

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
5,413,200 unikalne wizyty