Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Enlightened Ones Remake Project
inferno8
Temat ten dotyczy przeróbki frakcji Oświeconych czyli Enlightened Ones. W przeciwieństwie do poprzednich przeróbek będzie tu bardzo mało nowości, natomiast mnóstwo ulepszonych obrazków jednostek.

Główne założenia projektu:
- odświeżanie grafiki jednostek (zakończone);
- dodanie nowych jednostek: Mistrza ?ywiołów i Zabójczego Oka (zakończone)
- dodanie zdolności przywołania odpowiednich żywiołaków mistrzom żywiołów (zakończone);
- rozbudowanie ataków dla magów i mistrzów żywiołów (zakończone);
- usprawnienie Mystic Mu (zakończone);
- rozbudowanie animacji śmierci Golema (zakończone);
- jednostka alternatywna dla Shadowmage'a (zakończone);

Nie będę ukrywał, że frakcja Enlightened Ones jest moją ulubioną Wink Powinniście też wiedzieć, że to pierwsza frakcja jaką zrobiłem w swoim życiu i to od niej wszystko się zaczęło Cool

Część założeń projektu już zacząłem wykonywać, ale jest jeszcze dużo pracy, szczególnie z odświeżaniem grafiki. Większość obrazków ma 2 lata i wywodzi się z czasów, kiedy jeszcze nie planowałem Ery Magii Pfft Zmiana obrazków pociąga za sobą nowe animacje i to będzie najtrudniejszy etap projektu (ale tylko dla mnie).

Poza tym planuję dodać nowe jednostki. Deadly Eye, czyli Zabójcze Oko to wyższy poziom Magical Eye. Będzie posiadał teraz atak wręcz.
Mistrz ?ywiołów to jednostka 4 poziomu, alternatywa dla Guru. Jeśli denerwowało Was to, że Guru tracił wszystkie "kolorowe" ataki Mastermage'a to Master of Elements jest właśnie dla Was. Dysponuje on wszystkimi typami magii żywiołów i to na dodatek bardzo potężnymi (lvl4 Cool).

Mistrzowie ?ywiołów otrzymają zdolność przywołania konkretnych żywiołaków, tak samo jak robią to Summonerzy. Mistrz Ognia będzie mógł więc otoczyć się murem żywiołaków tego elementu.
Oprócz tego Magowie i Mistrzowie żywiołów dostaną rozbudowane ataki tzn. będą mogli wybrać, czy chcą zaatakować wiele razy ale słabo, czy może zmieść przeciwnika jedynym ale potężnym magicznym uderzeniem.

Usprawnienie Mystic Mu to przede wszystkim zrobienie z niego mniej przerażającej swą potęgą jednostki. Zostanie zredukowany do lvl3 ale łatwiej będzie można go osiągnąć.

Animacje śmierci Golema już zrobiłem. Będzie to wyglądało miej więcej tak: jeśli Golem zginie od kuli ognia to się stopi, jeśli od lodu to się rozkruszy, jeśli od broni siecznej to rozdzieli się na pół itd. Ja już to wdrożyłem i działa świetnie (aż warto tracić Golemy!).

Jednostka alternatywna dla Shadowmage'a (Abyss Mage) to rozbudowana wersja Black Mage'a. Wielu narzeka, że Shadowmage to zupełnie inna jednostka i nie podoba im się zmiana konceptu całej linii jednostki na samym jej końcu. Dlatego jak Black Mage będzie awansował będziemy mogli wybrać, czy chcemy jeszcze lepszego Black Mage'a, czy może niewidzialnego w nocy superzabójcę Shadowmage'a.

To tyle. Gdybyście mieli jeszcze jakieś pomysły na temat statystyk to piszcieWink
Edytowane przez AxeFighter dnia 08-11-2014 19:16
 
Sagez
Statystyk? Jak nimi pogram, to może coś pó¼niej zaproponujęSmile
Zmiany zapowiadają się świetnie, nie mogę się doczekaćPfft
Jeśli wcześniej myślałem o nowych jednostkach, to tylko o jakiejś pływającej ( bo mi ich w Erze Magii brakuje), może z niewidzialnością w głębokiej wodzie. Ale i tak będę zadowolonySmile
Edytowane przez Sagez dnia 30-05-2009 12:48
 
Minerwa
Nie mogę się doczekać, ponieważ Englightened Ones to także moja ulubiona frakcja. Wink
 
Apomaner
http://img188.ima...remage.jpg

Inaczej wytłumaczyć nie umiem^^.
 
inferno8
Ale o co chodzi? Czego nie możesz wytłumaczyć?
 
Vetch
chodzi mu o pojaśnienie ramion, dodanie oczu i pogrubienie butów w tej jednostce.
Edytowane przez AxeFighter dnia 08-11-2014 19:16
 
http://vetch-dziennik.blogspot.com
Apomaner
I ta krzywa ręka szpeci tą (z resztą ładnie wykonaną) jednostkę.
 
inferno8
Po pierwsze: ręka nie jest przekrzywiona tylko zasłania ją wcięcie płaszcza.
Po drugie: buty są zachowane w skali dotyczącej wszystkich innych jednostek. Mogę co najwyżej zmienić je na... glany i chyba tak zrobię.
Po trzecie: po co dodawać oczy jak i tak ich nie widać. Bez nich też dobrze wygląda.

Tak więc na razie nic nie zmieniam poza butami, ale dzięki za sugestie. I jeszcze jedno Apomaner: z treści Twojego pierwszego posta nic nie zrozumiałem. Mogłeś przynajmniej skomentować czemu służy Twój obrazek Wink
 
Apomaner
Sry, pó¼no było, a ostatniej nocy prawie nie przespałem i pisałem na szybko postaSmile.

A ta ręka wydaję mi się dziwna. Wygląda, jakby była złamana w co najmniej kilku miejscach. I w ogóle co Ci szkodzą te oczy? Roboty przy nich dużo nie jest, choć poprawek kosmetycznych nigdy zbyt wieleSmile.

PS: Te buty były przez przypadek^^. To nie było zamierzone.
 
inferno8
Poprawiłem nieco Mistrza ognia. Poza tym dodałem animację postoju. Ciepłe powietrze unosi płaszcz i porusza inne elementy ubrania. To na razie wstępna wersja.
Wydaje mi się, że Mystic Mu wygląda teraz znacznie lepiej. Starałem się bardziej ukazać jego muskulaturę i szeroką budowę. Zbrojnego maga natomiast próbowałem przybliżyć do swojego wyższego poziomu, czyli Złotego Maga, który posiada najbardziej wypasiony złoty pancerz w erze. Poprzedni Zbrojny mag nie miał czegoś takiego i dziwnie to wyglądało jak zmieniał się w coś tak wypakowanego metalemPfft

No i na sam deser mam tu długo wyczekiwany nowy wizerunek Shadowmage'a.
Jak na razie to mój najlepszy obrazek jednostki jaki kiedykolwiek udało mi się stworzyćCool. Zrezygnowałem z przezroczystości, gdyż skradając się mag cienia i tak staje się półwidoczny.

Czekam na komentarze Wink
Edytowane przez AxeFighter dnia 08-11-2014 19:17
 
Sagez
Wszystko wygląda cudowniePfft
 
Apomaner
Teraz nie mam się do czego przyczepićSmile. Oby reszta grafik była na takim poziomie Grin.
 
Vetch
Mam tylko pytanie: czy jak golem zginie od astralnej, to może EKSPLODOWAć??
Po za tym przydałoby się dorobić Mistic Mu jakąś porządną głowę Cool.
 
http://vetch-dziennik.blogspot.com
Sagez
Tak, niewyra¼na głowa niezbyt pasuje do całości. Wcześniej nie zauważyłem.
 
inferno8
@Vetch:
Niekoniecznie będzie eksplodować.

Głowa jest rzeczywiście niewyraźna. Spróbuję to naprawić Wink
Edytowane przez AxeFighter dnia 08-11-2014 19:17
 
Sagez
Nowatorskie... nawet bardzoPfft Naprawdę jestem pełen uznania.
Ja bym nie potrafiłGrin
 
Aureliusz777
pierwsza animacja pasuje do cięcia miecza a najbardziej pasuje mi do tej postacie z arabskiej tej dokładniej tej niebieskiej z 4 rękami a w każdej miecz

przepraszam za brak precyzji ale ja naprawdę nie mam pamięci do nazw er...a zwłaszcza do nazw postaci

druga mi pasuje do ataku z łuku i włóczni no i może ataku astralnego(ale tylko może)

3 to ewidentnie ataki magiczne typu ogień

czwarta atak astralny i chyba nikt nie będzie przeciw

pięć to czarna magia,ciemność itp.



„Na współczesnej wojnie… giniesz jak pies, bez szczególnego powodu.”
Ernest Hemingway
 
inferno8
Haps! I tu Cię mam. Czwarty to na pewno nie atak astralny Wink Piątka to nie czarna magia (nie ma nawet takiego typu obrażeń). Wszystko co mroczne zadaje obrażenia od chłodu. 4 to właśnie chłód a astralny to 5, czyli na odwrót Wink
Edytowane przez AxeFighter dnia 08-11-2014 19:17
 
Sagez
Jak dla mnie jest teraz okejSmile Nie mogę się doczekać nowej wersji. Następni będą Barbarzyńcy?
 
Arturion
To wszystko bardzo fajnie wygląda, po prostu super Smile
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.28
9,952,508 unikalne wizyty