Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Projekt A.B.I.L.I.T.Y
Poliuks
Nigdy bym się nie spodziewał, że coś takiego prościej będzie zrobić, niż zatrucie... Dobra, do rzeczy.
Pomysł faktycznie daje ogromne możliwości strategiczne. Zdolność byłaby jeszcze bardziej przydatna, gdyby można było ją aktywować, kiedy się chce. Jestem na tak xD. Chociaż coś takiego moim zdaniem mogłoby nieco bardziej pasować do linii Sun Guardiana (3 i 4 poziom). Ale to do dyskusji.
Osobiście myślałem nad obszarówką dla w.w. Artist i Master. Chodzi mi o błyskawicę. Mogłaby ona razić jednostki stojące bezpośrednio za zaatakowaną, i własne, i wrogie. Atak Artist miałby zasięg dwóch heksów, jednostka zaatakowana na dalszym polu otrzymywałaby tylko 50%, obrażeń. Master z kolei atakowałby w zasięgu trzech heksów, jednostka za bezpośrednio zaatakowaną otrzymywałaby 75% obrażeń, zaś na trzecim z kolei heksie - 50%.
Standardowe pytanie - co o tym myślicie Pfft?
Edytowane przez Poliuks dnia 31-08-2009 12:35

inferno8
Uzyskanie ataku rażącego jednostki jedna za drugą jest dla mnie niewykonalne. WML dopuszcza efekt tylko dookoła bazowej jednostki. Wszelkie łamanie tych zasad wiąże się z programistycznym... koszmarem.

Krótkie zebranie lepszych i realnych pomysłów jakie do tej pory padły:
-transformacja na turę
-wysoki pułap
-bomby (jednak się przekonałem - krasnoludzki granat odłamkowy!)
-aura runiczna.

Wydaje mi się, że moglibyśmy zdecydować się na niektóre z powyższych, zwłaszcza, że są całkiem, całkiem.

Najprostsze do zrobienia z tego zestawu to "Wysoki pułap", "Granat" i "Aura". Tylko, że jedno musimy wywalić. Pytanie które? Może pułap?

Sagez
Kurczę, mnie się wszystkie podobają, no ale może być ten pułap... jeśli trzeba wywalaćSmile

Poliuks
Pułap najmniej efektowny, zgadzam się z Sagezem.
Btw., Inferno - transformacja w IftU, którą proponowałem, wcale nie jest jednoturowa - retransformujesz się, kiedy chcesz, ale nie w tej samej turze. Ty zrobisz tak, jak uważasz.

inferno8
Aha, z resztą można to dowolnie modyfikować Wink Zastanawiam się tylko, czy taka przemiana nie zepsuje balansu i ogólnego (domyślnego) stylu gry. Muszę poznać Wasze opinie zanim cokolwiek zbliżonego do tej transformacji umieszczę in-game.

Wykreślam pułap. Chyba zrobimy tak:
AD dostaną granat i aurę (2 zdolności), a Kharos przemianę (jeśli uznacie, że to dobre posunięcie). Czekam na komentarze.

Poliuks
Kharos byli początkowo trochę słabsi od innych, więc ta zmiana raczej polepszy balans, niż go zachwieje Wink. Co do użycia transformacji przez AI... Będzie miało to duże znaczenie w kampaniach, ale raczej nie powinno niczego zepsuć. Zawsze można zrobić testy.

Sagez
Można spróbować Smile

inferno8
Dobra, w takim razie mamy juz zestaw. Jakby ktos mial jeszcze jakis pomysl to pisac.

Mafcio
Ja myślę, że powinien być też 1lvl Sun Followera. Nie rozumiem czemu akurat jedna jednostka ma zaczynać z 2lvl?

Poliuks
Jego pierwszy lvl to Shielder.
A tak w ogóle, tu omawiamy co innego.

inferno8
Racja. Wprowadziłem do gry granat odłamkowy. Celowi zadaje 10-1, okolicznym po 5. Co ciekawe cel może zrobić unik, ale reszta i tak dostaje odłamkami Wink

Teraz kombinuję z transformacją jednostek.

Mafcio
Fajne rzeczy, kiedy premiera nowej wersji??

inferno8
Lada dzień, góra dwa Smile

golibark
Ja mam pewien pomysł, aby w rasach Summonerów, np. Water God, mógł przywołać swojego "Miniona" czyli słabą kopię siebie, będzie ona na poziomie 0, i będzie awansować na level 1 czyli na podstawowego Water Elementala
images32.fotosik.pl/310/2b58a6dc1b61a482.jpg

http://uniteddogs...llingdogs/
Pomóż nie zabijać zwierząt Sad

inferno8
Moze powtorze: szukalismy zdolnosci dla Ancient Dwarves i Kharos, jednak mam juz pelen zestaw.

Edit:
Jest, ale przy użyciu prawego przycisku myszy. Jednak taki pomysł odpada, ponieważ nie chcę komplikować EoMy w stosunku do Domyślnej poprzez wymóg klikania prawym.
Edytowane przez AxeFighter dnia 08-11-2014 16:34

jozio
Ale wymóg klikania prawym już jest jak chce się skorzystać z przywołania jednostki, więc jaka w tym różnica? Chociaż taka teleportacja musiałaby być ograniczona, bo jak by się czuł gracz który nagle ma nie wiadomo skąd kilka jednostek za linią które wycinają mu rannych i idą na króla? Wiem, harcownicy robią podobnie, ale ich można zablokować posiadaniem ścisłego szyku w armii, a taka teleportacja nie wiadomo skąd nie ma sensu.
Edytowane przez jozio dnia 02-10-2012 19:25

inferno8
Taka teleportacja przede wszystkim wpłynęłaby drastycznie na rozgrywkę. Mógłbym to porównać do Join Scriptu, który pozwalał na łączenie jednostek Ciemnokrwistych. Jeśli takie rzeczy miałyby być to w hipotetycznej Erze Magii "+".

Edit:
Zamykam temat. Wszelkie sugestie bądź uwagi proszę kierować do tematu Wasze sugestie lub głównego tematu Ery.
Edytowane przez inferno8 dnia 30-01-2017 20:27

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19
6,704,501 unikalne wizyty