Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Opisy - Warlocks
inferno8
W tym temacie możecie zgłaszać propozycje opisów dla frakcji Warlocks.

Pamiętajcie, aby najpierw zapoznać się z zasadami.

Krótka notka fabularna:
Niewiele wiadomo na temat mrocznych elfów zamieszkujących świat Ery Magii. Być może wynika to z faktu, że nikt nie wiedział o ich istnieniu, do czasu kiedy pojawili się znikąd i uderzyli zmasowanymi siłami we wszystkie cywilizacje północy NA RAZ. Spotkało się to z ogromnymi zniszczeniami i śmiercią niezliczonej rzeszy istot. Byli jak krwawy mrok, zabijali wszystko co się ruszało i nie było nimi samymi. Na dodatek czynili to w najokrutniejszy możliwy sposób, pałając się cierpieniem konających, jakby to było spełnienie ich istnienia.
Tak są postrzegane mroczne elfy przez pozostałe nacje. A jak jest naprawdę?
Państwo Tharis znajduje się pod ziemią, o ile można tak nazwać ogromne miasto-twierdzę ukryte we wnętrzu wydrążonej od środka kilkukilometrowej góry. Społeczeństwo mrocznych elfów przebywając w izolacji wykształciło w sobie dosyć nietypowy system wartości. Wszechobecna ciemność sprzyjała rozwojowi czarnej magii, która stała się znakiem rozpoznawczym tego ludu i za razem zmieniła jego mentalność. Można by rzec, że mroczne elfy są wręcz opętane przez ciemność jednak nie aż tak bardzo jakby można się było tego spodziewać.
Na czele mrocznego państwa Tharis stoją najpotężniejsi czarnoksiężnicy, wyłaniani spośród okolicznych klanów. Jeśli już o nich mowa, to warto zaznaczyć, że termin 'państwo' jest w pewnym sensie błędny i odnosi się do grupy kilkunastu 'podpaństw' z ich własnymi władzami i przedstawicielami. Klany te mają pełną suwerenność względem siebie, a ich władcy czasami zasiadają w radzie Tharis.
Ciekawą pozycję społeczną mają kobiety mrocznych elfów. Wszystkie z nich mają wrodzony talent magiczny i z tego właśnie powodu wszystkie zostają wied¼mami. Określenie to jest jednak bardzo mylne. Otóż kobiety mrocznych elfów posiadają zniewalającą urodę (w przeciwieństwie do baśniowych czarownic), której ciężko się oprzeć. Nazywają się jednak wied¼mami, ponieważ wykorzystują swoje atuty w potwornych celach. Zwabieni ich powabem często kończą swój żywot w formie rozczłonkowanych zwłok, które zwykle były efektem ich frywolnych zabaw. Można śmiało rzec, że to prawdziwe s*** ciemności. Co ciekawe ich magia jest związana z ogniem, w przeciwieństwie do ich najbliższych znajomych po fachu, czyli czarnoksiężników. Z czasem jednak wścibskie i ciekawskie matrony potrafią to obejść. Wiele potężniejszych "księżniczek" wykorzystuje swe moce w celu stworzenia specjalnych aur magicznych. Krążą legendy o zamrażających wszystko w pobliżu lodowych matronach, o cienistych królewnach mroku, czy też matronach pustki, znanych ze swej mocy unicestwiania magii za pomocą tajemniczych, krwawych kul magicznych.
Edytowane przez inferno8 dnia 14-11-2009 10:51
 
Sagez
Na razie to moje opisy dla Warlocks:

Dark Hunter - Mroczni łowcy byli od zawsze, czyli od czasu, gdy mroczne elfy zaczęły szkolić zwinnych, bezszelestnych zabójców. Morderczy trening i fanatyzm wpajany od najmłodszych lat miały dać gwarancję, że żaden wróg Tharis nie będzie mógł się czuć bezpiecznie. Nikt i nigdy. Świetnie wyszkoleni i wyposażeni, łowcy uderzają szybko i pewnie, wynurzając się z mroku, wbijając w ciało ofiary zatrute noże i d¼gając ją w plecy, by po chwili zniknąć z poczuciem należycie wypełnionego obowiązku.

Dark Assasin - Mroczni zabójcy to najlepsi z Łowców. Skuteczni na tyle, by wypełnić niemal każde zadanie i wystarczająco przewidujący, by nie dzielić się z byle kim zdobytymi informacjami. Do perfekcji opanowali sztukę nocnego kamuflażu, będąc zupełnie niewidzialnymi w ciemnościach, co dla wrogów oznacza niespodziewaną śmierć. Nie wahają się także przed zabijaniem innych elfów z branży. Wyposażeni w kilkanaście ostrych jak brzytwa ostrzy i specjalną truciznę, mogą podejmować najtrudniejsze zadania - wymagające wiele krwi, trudu i poświęcenia - a jednocześnie najlepiej płatne.

Great Hunter - Wielcy Łowcy to mistrzowie elfiego polowania. Z gracją i wdziękiem otaczają swoje ofiary i wbijając w nie noże, podążają za eleganckim śladem krwi. Gdy zwierzyna osłabnie, mogą zarzucić na nią siatki, pojmać lub dobić, przedtem korzystając z okazji do zabawy, która choć częsta, zawsze jest okazją do zacieśnienia więzów między Łowcami. Wyjątkowo wszechstronni, nigdy nie narzekają na brak zajęcia, polując równie chętnie na pojedyncze ofiary, jak i na całe setki, podczas częstych i niebezpiecznych wojen, które mroczne elfy zwykły prowadzić z resztą świata.

Dark Warrior - Mroczni wojownicy stanowią trzon armii elfów. Byli poddawani starannej selekcji i ciężkiemu treningowi, by zdobyć podołać trudom służenia Tharis. Uzbrojeni w ostre sztylety, zostali przeszkoleni w tajemnej technice uderzania, ktora uniemożliwia przeciwnikowi kontratak. Ich nadzwyczajna zwinność sprawia, że są cennym wsparciem dla każdej ofensywy, osłabiając przeciwnika przed decydującym uderzeniem. Wielu z nich zginie, pełniąc jedynie rolę mięsa armatniego, lecz najlepsi awansują, zdobywając upragnione bogactwo i zaszczyty.

Commander - Pomniejsi dowódcy elfów prowadzą do boju zastępy wojowników. W trakcie bitwy wydają mniejszym oddziałom rozkazy i zagrzewają je do walki. Do boju stają w srebrzystych zbrojach i dzierżąc mocne włócznie. Dowódcy są szkoleni w sztuce uników i posługiwania się prostą magią ognia, przez co w bitwie świecą przykładem dla podległych im żołnierzy i przerażają wrogów. Jeśli dowódca znacząco przyczyni się do błyskotliwego zwycięstwa, może liczyć na uzyskanie chlubnej rangi generała.

General - Generałowie armii Tharis to ścisła elita wśród oficerów. Przez lata ćwiczyli się w sztuce wojennej, odnosząc liczne zwycięstwa i zdobywając nieprzeciętne doświadczenie. Widząc, jak pola ścieliły się trupami, sami niejednokrotnie stawali do pojedynków i wygrywali. Włócznia i magia ognia stanowią w ich rękach gro¼ne połączenie, co w połączeniu ze zwinnością i sztuką uników jest zabójcze dla nieprzyjaciół. Cieszą się uznaniem i autorytetem wśród innych wojowników, dlatego prowadzą ich do walki pewnie, z nieposkromionym głodem kolejnych zwycięstw.

Master of War - Głównodowodzący wszystkimi armiami Tharis i jej najlepszy wojownik, Mistrz Wojny, to straszna istota o wielkiej potędze. Wszyscy z nabożną czcią i boja¼nią zerkają w jego stronę, pośpiesznie sycąc oczy jego rzadkim widokiem. Z jego sylwetki emanuje jakaś niespotykana siła, znajomość wszystkich sekretów mrocznych czeluści i zmurszałych grobowców elfich przodków. Odziany w srebrzystą zbroję nasyconą złowrogą mocą, góruje nad głowami walczących, szukając godnego przeciwnika. Ciosem swej włóczni potrafi przebić niemal każdą istotę, a ognistą kulą spopielić każdego, kto stanie mu na drodze. Jego obecność na polu bitwy jest niemal gwarancją zwycięstwa sił Tharis.
Edytowane przez Sagez dnia 10-11-2009 23:13
 
Poliuks
A zatem:

Witch - Kobiety mrocznych elfów zajmują w ich społeczności pozycję niezwykle specyficzną, bez precedensu u żadnej innej rasy. Mniej lub bardziej rozwinięty, talent magiczny występuje u każdej praktycznie z nich; w związku z tym elfki zazwyczaj zostają wied¼mami, czarodziejkami mrocznego ognia. Gro¼ne jednak są nie tylko przez swe mordercze zaklęcia. Ich siłą jest ich zniewalająca - w przenośnym, ale i dosłownym znaczeniu tego słowa - uroda, a także urok osobisty. Niewielu mężczyzn na całym świecie ma wystarczającą siłę woli, by oprzeć się ich życzeniom. Przez swe umiejętności władania magią i bronią białą wied¼my stanowią ważną część armii Tharis.

Dark Witch - Wied¼my o ponadprzeciętnych zdolnościach, posługujące się silną magią ognia i ciemności. Ich sztuka daleko wykracza ponad umiejętności ich słabszych sióstr. Mroczne wied¼my zyskały o wiele większą kontrolę nad swymi czarami płomienia. Za ich pomocą potrafią teraz również truć przeciwników, w czym podobne są do dżinów, istot z Otchłani. Prócz tego ich niezwykła siła umysłu daje im możliwość przeklęcia przeciwników. Wied¼my napełniają ich serca wizjami męki i rozpaczy, przez co walczyć mogą o wiele mniej skutecznie. Mroczne czarodziejki, przez swe zdolności przewyższające talenty magiczne niejednego czarnoksiężnika, są dla Tharis wręcz nieodzowne.

Cold Matriach - Straszliwe matrony chłodu to jedne z najpotężniejszych wied¼m, które rozwinęły w sobie zdolności odmienne od większości elfickich czarodziejek. Porzuciły władanie ogniem, poświęcając się całkowicie magii lodu. W końcu osiągnęły swój cel: stworzyły wokół siebie aurę zimna, która wydatnie podnosi skuteczność ich zaklęć, a także wzmacnia inne istoty posługujące się chłodem. Jednakże każdy ogień, który znajdzie się w okolicy księżniczek zimna, traci swą moc. Zabójcza skuteczność tych wied¼m, a prócz tego ich niezwykła magia sprawiły utworzyły wokół nich czarną legendę; opowieści o nich niewiele jednak mijają się z prawdą.

Matriach of Emptiness - Wied¼my nazywane ,,paniami pustki" posługują się niezwykłą magią, nieznaną innym istotom. Tworzą wokół siebie nienaruszalną sferę, pochłaniającą moc ognia, zimna, światła i ciemności; powoduje to, że czarodzieje wykorzystujący te formy energii nie mają absolutnie żadnych szans w starciu z nimi. Tylko magia w najczystszej swej postaci, w arkana której wtajemniczony jest jedynie sam Guru, nie jest poddana destrukcji przez matrony pustki. Utrzymywanie owej ,,śmiertelnej strefy" wymaga niesamowitej koncentracji oraz ogromnych nakładów energii; wskutek tego, wied¼my te porzucają magię ofensywną na rzecz regeneracji. Prócz tego, ich włócznie nasycone są zaklęciami, dzięki którym z ich pomocą wysysać można życie wrogich istot. Księżniczki pustki w walce mają wyra¼nie określone: ochrona najważniejszych person oraz neutralizowanie wrogich magów. Wywiązują się z tego znakomicie, a często ich obecność stanowi decydujący czynnik na polu bitwy.

Matriach of Darkness - Wied¼my, które nie specjalizując się w żadnym rodzaju używanej magii, osiągnęły wysoki poziom umiejętności w każdym z nich: ogniu, ciemności, klątwach. Płomienne kule, ciskane przez te elfickie czarodziejki, stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich niemal istot - poza tymi najpotężniejszymi oraz całkowicie odpornymi na gorąco - a prócz tego z ich pomocą wied¼my mogą regenerować swą energię życiową. Siła woli matron ciemności jest tak wielka, że uzyskują one w pewnym stopniu władzę nad umysłami innych. Potrafią rzucać na przeciwników straszliwe klątwy, powoli pozbawiające ich życia; do ich lności należy także wywoływanie omamów u wrogów, co sprawia, że nie walczą oni skutecznie. Mroczne księżniczki to nadzwyczaj wszechstronne czarodziejki, których pokonanie może być zadaniem ponad siły dla potężnych nawet wojowników.
Edytowane przez Poliuks dnia 27-12-2009 09:38
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.02
6,648,087 unikalne wizyty