Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ulubiona rasa?
Blq
Kim najbardziej lubicie grać? Jaka jest Wasza ulubiona rasa? Dlaczego taka a nie inna?

Ja uwielbiam grać nieumarłymi, ponieważ wymuszają dość specyficzną taktykę. Trudno się nimi gra, ale wygrana sprawia wiele frajdy. No i gra z nieurmakami czasm jest pełna zwrotów akcji ^^
Face down, arms out
Nailed to the cross of doubts
Blood runs like rain
Drowning for this world in vein
Crown of black thorns
Human skin ripped and thorn
Where is your savior now?
 
http://last.fm/user/Black_Sluggy
MAjarOlorin
Ja lubię grać Lojalistami Kontra nieumarli-Kilku żołnierzy uderzeniowych i białych magów bez trudu przełamuje wrogą linieSmile
Zawsze jest nadzieja,
póki wierzysz w zwycięstwo
 
pjortek
Najwyżej cenię sobie buntowników, zaraz potem ludy północy. Nieumarli mają u mnie dopiero trzecie miejsce.
 
NoSydless
Ja tam lubię najbardziej lojalistów ;p , ponieważ dobrze mi się nimi gra oraz lubię ich jednostki , jest tam trochę jednostek które potrafią porządnie przywalić jak ¯ołnierze Uderzeniowi , Pikinierzy oraz Różni Jezdzcowie którzy mają Szarże oczywiście nie brakuje tam jednostek leczących jak Biały Mag lub jednostek dobrze sprawujących się w wodzie jak Mermani ;p
 
pjortek
Baaaa, z jednostek też lubię m.in. mermenów (szczególnie syreny i trytonów).
Ale piechota i kawaleria lojalistów są trochę nudni jak na mój gust, dlatego lojaliści jako rasa mnie nie satysfakcjonują. Możliwe, że to z powodu niechęci do nauki historii ;].
 
Aureliusz777
Ja uwielbiam grac elfami.Trzy jednostki do walki na miecze ,piętnastu łuczników z 1 lvl(opcjonalnie las) i nikt mnie nie ruszy.Poza tym świetnie sprawują się na każdym terenie.Są jednak ograniczone jesli chodzi o jednostki typowo uderzeniowe.
„Na współczesnej wojnie… giniesz jak pies, bez szczególnego powodu.”
Ernest Hemingway
 
toman21
No i fajni są ludzie bo mają dużo jednostek i są dość mocneSmile

Uważaj na podwójne posty, poprzedni usunąłem - Sagez.
Edytowane przez Sagez dnia 08-02-2010 20:09
Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię.-George Patton
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.-Józef Piłsudski
"Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi.-Tadeusz Kościuszko
"Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj.-Winston Churchill
 
Archelaus
Ciezko mi bedzie wybrac, bo wiele lubie, lecz chyba najbardziej cenie sobie buntownikow(elfy). sa chyba najuniwersalniejsze, ze wzgledu na posiadanie luku przez kazda jednostke. Czy elf wojownik, czy lucznik, zawsze zadadza troche obrazen i wrecz, i w dal. Brak mi jednak mocy w elfiej szamance, ale jakos da sie zniesc. rowniez, nie bardzo widze sens tworzenia lowcow, w grach scenariuszowych. w kampanii, msciciel jest juz potezny, natomiast roznica miedzy lowca a strzelcem jest dosc spora, wiec zazwyczaj bralem strzelcow. co do innych ras, cenie lojalistow, maja dosc potezna jednostke lucznicza, i potezne jednostki do walki wrecz (pikinierzy, jezdzcy), a u nieumarlych uwielbiam przekletego, i lucznikow smierci - niesamowicie kosza.

wybaczcie, zbytnia ekscytacje, badz opisy, ktore moze dla was sa bardzo newbie czy cos, dopiero niedawno zaczalem grac w Wesnotha, lecz mam nadzieje, ze szybko sie naucze Smile
 
kalfat
Moją ulubioną rasą są ludy północy [Chyba już coś takiego pisałem].
Między innymi za to że nimi umiem najlepiej grać. A nie gram za świetnieFrown
 
ygbut
Moją ulubioną rasą są elfy, bo bardzo dobrze poruszają się po lesie, górach i na równinach, czego krasnoludom brakuje, ale gdyby można byłoby rekrutować krasnoludzkich kowali run i krasnoludzkich świadków to krasnoludy byłyby moją ulubioną rasą.

P.S. Ten kto nie zna wyżej umieszczonych krasnoludzkich jednostek niech zagra w kampanie Berło Ognia i Młot Thursgana (czy coś takiego).
 
Jarvis
Nieumarli - za upiory, cienie, chodzące trupy. Szkielety mają bardzo wysoki dmg. Szkoda tylko, że magowie na 1lvl nie mają ataku wręcz.

Ciężko mi zdecydować, jak miałby wyglądać mój ranking. Lubię grać każdą rasą po trochu, najgorzej mi idzie orkami, ale ich też lubię. Nieumarli mają numerek 1, dlatego, że wypracowałem sobie specyficzny sposób gry nimi i sprawia mi on wiele frajdy, zwłaszcza kiedy wygrywam.
 
ygbut
nieumarli są u mnie na 2 miejscu bo są wrażliwi na magię, a duchy mają zawsze 50% obrony, ale mają wysysanie
 
metinowiec
Ja wole lojalistów Bo mają konie itp.Smile
Cool
 
SIRKUPUS
Ja uwielbiam lojalistów bo mają świetną konnice w szczególności Wielkich rycerzy oraz swietnych magów
 
Zaku
Twardzi krasnoludzy w połączeniu z mobilnymi łotrami mogą naprawde namieszać na polu bitwy. Pozatym gra nimi sprawia mi sporo frajdy. Zatem Sojusz Knalgi. ( No i ta niepweność czy garłacz wypali czy nie ^^ )
 
inferno8
Dokładnie. W pełni zgadzam się z Zaku - Sojusz Knalgański! Spora różnorodność taktyczna jednostek, od błyskawicznych gryfich je¼d¼ców, przez ludzi, aż po wytrzymałe kraśki, które w górach są nie do ruszenia.
 
rafradek
Ja tam najbardziej lubię smoki (Bez jaszczurów). Dlatego, że wszystkie oprócz bojowników latają i mają dużo zdrowia. Tylko szkoda że łatwo w je trafić.
Zawzięty Linuksowiec Wink
Gadu Gadu: 17681770
 
Alfadres
Tu by się trzeba było zastanowić... ... No dobra już ^^. Jak dla mnie najlepsze są 2 rasy, nie będę mówił które bardziej, które mniej bo są po równo. Pfft Są to Elfy przez to iż bardzo dobrze sprawdzają się praktycznie wszędzie szczególnie knieje ;], a po drugie Knalga... O tak szczególnie do defa Krasie jak już wspomniał inferno są nie do ruszenia i jak dla mnie nie tylko w górach xD. Ciekawą jednostką są też ulfserkerzy z którymi można ostro poeksperymentować ^^.
 
steppenwolf
Myślę, że wszystkie rasy mają swój urok i specyfikę prowadzenia. Zanim zacząłem grać random, wybierałem elfy i aż do teraz lubię nimi walczyć ze względu na ich uniwersalność. Prawie wszystkie potrafią się odgry¼ć w walce na dystans, mają szamankę ze slow i heal, drzewka, posiadają niezłe statystyki obronne ;] Trudna do opanowania jest rasa Drake'ów ale myślę, że opanowanie ich daje niezła satysfakcję, gdy przy palącym słońcu rozgramiamy przeciwnika ;] Ciekawie się robi, kiedy w bitwie zewrą się z umarlakami. Dużo krwi się leje ;]
 
pathae
A ja uwielbiam smoki, Ogniste Serce w zamku, w górach szybowniki, i przestworzaki, a po wioskach żołnierze.Oczywiście mermeni - jak są na wodzie, nikt im nie dorówna.A strategia zazwyczaj taka:łowcy na morzu, król sieciarz w państewku, w podwodnych wioskach wojownicy, a na lądzie kapłanki syren.
Pustynne elfy - bo są zarąbiste i tyle Grin
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.24
10,002,470 unikalne wizyty