Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wasze sugestie
Sylar
Słuchajcie, mam dla Was niepokojące wieści. Kilka dni temu pisałem do Inferno8, czy zapomniał wrzucić erę magii na serwer 1.12 itp. Do tej pory nie odpisał (a zazwyczaj odpisuje w przeciągu dwóch dni), słuch po nim zaginął i w ogóle. Moja pytanie brzmi: czy coś z tym robimy? Z jednej strony wiadomo, dodatek Inferna i tylko jego, chce to wrzuci, nie chce, to nie. Ale z drugiej, myślę że spokojnie mogę go nazwać najważniejszym (no albo jednym z najważniejszych, ok?) dodatków do pobrania na serwerze. Moglibyśmy sami wrzucić EoMę na serwer 1.12, oczywiście nie zmieniając ani autora ani treści dodatku. Jedyne, co by się zmieniło- to wyzerowanie pokaźnej sumy ilości pobrań.
Zanim mi zarzucicie jakieś podpieprzanie czyjegoś dodatku czy tam oszustwo, to wiedzcie że mam namyśli tylko dobro uniwersum Wesnoth- przynajmniej moim zdaniem bez EoMy gra nie jest już taka sama :/

kalfat
Myślałem że u mnie coś jest nie tak że nie ma EoMy na liście. Najlepiej by było jakby sam Inferno się wypowiedział co i jak ale jak zniknął to wydaje mi się żeby jeszcze trochę poczekać i spróbować się z nim skontaktować jakoś inaczej. Dopiero jak nie odezwie się przez dłuższy czas to wtedy powinniśmy się rozmawiać co z tym robić, imho EoMa powinna być na liście.
D Y E D M Λ G E N T Λ

Sylar
Albo inna opcja jest taka, żeby wydać DLC, patcha czy jak to się teraz mówi do Ery Magii. Może coś w rodzaju nowego wieku, Era Magii: Mroczne wieki czy coś. Ten sam świat, ale w nowej sytuacji politycznej. Niszczyciele i Mroczne elfy połączone w potężnych Nekromantów, Assassyni na usługach Przywoływaczy lub Podniebnego Królestwa, rozpad Kharosu na zakon światła i najemnych rycerzy? Możliwości jest wiele, z grafiką nie byłoby problemu zakładając że weźmie się za to kilku grafików- przecież chyba nie robilibyśmy wszystkich grafik od nowa tylko kilka/naście nowych jednostek, wtedy można się skupić również na ich animowaniu.
Zawsze można to usprawiedliwić tak, że nowa przełomowa wersja Wesnoth przyniosła nowy wiek Ery Magii Smile Dodatkowo taki projekt wydany forumowo byłby bezpieczny od ewentualnego wygaśnięcia, czego (tfu-tfu, wypluć przez lewe ramię) nie życzę EoMie.

Sagez
http://wesnoth-um...et/umcreg/

Zajrzyjcie tutaj i znajdźcie EoMę. Tak, z tego co wiem od inferno8, EoMę powinni zuploadować ponownie.

@ Sylar

Trochę przykro mi to pisać... ja wiem, że to GNU/GPL, ale jakoś czuję niesmak do poprawiania inferno, co innego, gdyby zostawił jakieś wskazówki dla potomnych/następców, żeby rozwijali jego projekt dalej.
(Inferno chętnie słuchał, ale zawsze pracował sam. Nigdy, przenigdy nie chciał się EoMą dzielić - brzmi dosadnie, ale to prawda, musiał mieć pełną kontrolę i ja go rozumiem)

Nie zostawił - nie był też przeszczęśliwy, gdy EoMa trafiła do Ageless Ery. Nie odpalicie kampanii do Ery Magii mając EoMę z Ageless.

Uważam że EoMa obroni się sama, a jej świat jest skończony i kompletny. Dorabianie nowej historii, nowych jednostek - może jeszcze w tym dziale? - to jakiś żart dla mnie.

Rób/cie co chcecie, ja jestem na nie. Co innego jakbyście chcieli wydać hołd dla EoMy oraz jej twórcy, pod jakimś innym szyldem. Oczywiście można wszystko, ja tylko wyraziłem moje zdanie, nie chcąc nikogo urazić.

''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki

Sylar
Sagez, wiem o co Ci chodzi ale chyba źle mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli rodzaj takiego rozszerzenia fanowskiego, moda do moda, sam nie wiem jak to określić... Ale również pamiętam jak było i jest z podejściem Inferna do całej sprawy i jak już napisałem, projekt miałby na celu tylko przywrócenie tego świetnego dodatku, jak nie metodą 1, to 2 (wtedy byśmy oprócz naszej edycji dodali również tą klasyczną od I8).
Oczywiście jeżeli faktycznie ktoś panuje nad sprawą i przywróci wkrótce dodatek na serwer 1.12 to nie ma sprawy.

Edit:
10 dni temu poruszyłem temat, od tamtej pory nic się nie zmieniło. Era Magii pobrana w wersji pod 1.10/1.11 śmiga, wyskakuje tylko błąd z umiejętnością żywiołaka wody ale to chyba kwestia opisu. Może chociaż wrzucić tą poprzednią wersję? A jak nie, to nie, ale z góry uprzedzam że po nowym roku znowu będę drążył temat i jeśli EoMy nie będzie wtedy na serwerach, trzeba będzie podjąć stosowne kroki albo zapomnieć o tym zajefajnym dodatku. Myślę że gdyby ludziom odpowiedzialnym za wydawanie EoMy zależało, byłaby do pobrania już z archaikiem i erą mitów albo nawet wcześniej.
Edytowane przez AxeFighter dnia 14-12-2014 21:43

ForPeace
trzeba się inaczej skontaktować z inferno8

Sagez
Zgoda Sylar. W takiej sytuacji nie ma nic złego w uploadzie EoMy. Vox populi Smile Ktoś rzeczywiście daje ciała.

Zawsze może ktoś zapytać na orgu - w temacie EoMy - czy zamierzają ją wrzucić na serwer. Mogę to zrobić później ja, albo ktokolwiek.

Double posty jeśli mają sens, to nigdy nie są karane. (<-ech, no przecież nie jestem taki straszny... staram się nie być Wink)
Edytowane przez Sagez dnia 14-12-2014 17:32

Sylar
Dzięki Sagez. Uploadnąłem, opis jest taki:
Because of not-updating this add-on yet, I've let myself upload the version from 1.11. Once EoMa will be officially updated, then this add-on will be deleted
Dobrze jest?
I mam jeszcze takie pytanko szybkiej pomocy: na początku niechcący z rozpędu wrzuciłem tą eomę ale z nazwą folderu taką samą jak u inferna. Później to naprawiłem żeby ekipa zajmująca się tym nie miała problemu ale zapomniałem usunąć tą pierwszą wersję i teraz nie potrafię. Ktoś wie jak usunąć swój add-on z serweru bez posiadania go na kompie? Czy ta nazwa folderu nie ma znaczenia?

Sagez
Dobry opis po angielsku, co do drugiego to ja nie mam pojęcia.

Sylar
No nic, to na razie są dwie wersje zdublowane. Najlepiej pobierajcie tą z ikonką. Pisałem też do kogoś z officiala, może oni to załatwią.

inferno8
Wystarczyła chwila nieobecności... a na serwerze już są 2 EoMy Facepalm

Wybaczcie mi mój brak aktywności ostatnio. Nie mam teraz za bardzo czasu na BfW oraz nadzorowanie dodatku.

@Sylar: bardzo dziękuję Ci za zaangażowanie w przywrócenie EoMy, lecz jakiekolwiek działania zaproponowane przez Ciebie nie będą konieczne. Na oficjalnej stronie Wesnoth jest użytkownik, który zadeklarował nadzorowanie zarówno EoMy jak i kampanii do niej. Nazywa się Espreon i ma w posiadaniu oryginalne pliki publikacyjne. Gdyby podobna sytuacja pojawiła się w przyszłości, to piszcie do niego (swoją drogą zdziwiony jestem, że sam nie wstawił jeszcze tych dodatków, ale to już ja sam wyjaśnię).

Natomiast co do pomysłów reaktywowania, wskrzeszania, modyfikowania to post #164 Sageza idealnie opisuje moje odczucia i tyle w tym temacie.

@Sylar: usuń oba klony Ery. Ja niedługo wrzucę wszystko na 1.12.
Edytowane przez inferno8 dnia 17-12-2014 11:58

Sylar
To tylko dowodzi popularności EoMy Pfft Jak sam zauważyłeś, długo jej nie ma, a to jest dodatek który chyba każdy instaluje wraz z nowym wesnothem.
Co do usunięcia to jedną kopię już usunąłem, gorzej będzie z tą drugą- jak mówiłem, już nie mam nad nią kontroli. Ale jak już będzie oficjalna kopia do pobrania to i tak nikt nie będzie patrzył na tą moją.
PS: widzę w tym wszystkim jedną wielką zaletę: zmobilizowało
Cię to do ponownego odwiedzenia forum a nawet napisania posta Grin
Edytowane przez Sylar dnia 17-12-2014 12:50

inferno8
To tylko dowodzi popularności EoMy Pfft Jak sam zauważyłeś, długo jej nie ma, a to jest dodatek który chyba każdy instaluje wraz z nowym wesnothem.

Ha, no jakoś na wesnoth.org podobnej dyskusji nie widziałem w temacie Ery, więc nie wydaje mi się, aby była dość popularna Pfft

widzę w tym wszystkim jedną wielką zaletę: zmobilizowało
Cię to do ponownego odwiedzenia forum a nawet napisania posta Grin

O tym, że są 2 EoMy dowiedziałem się z tego tematu Grin Dziś rano coś mnie tchnęło, żeby tu zajrzeć Wink Ach to przeczucie Pfft

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
6,718,085 unikalne wizyty