Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Imiona do Age
medalikarz
Jako że dodanie imion nie jest rzeczą skomplikowaną, a jedynie ich dobre dobranie proszę was o pomysły na imiona.
Przy imionach proszę podać epokę, myślę że w większości wasze propozycje będą dodane jeśli.

Epoki: Magii, Bohaterów, Potęgi, Honoru, Prochu, Czołgów.
Edytowane przez AxeFighter dnia 02-12-2014 16:47
Age:http://www.wesnot...orum_id=31
TeamSpeak3:Qfer.net (szukaj: Medalikarz)
 
peroox
Czołgi proponuje nrGrin Albo np. Rudy 106 itp.
Magii. Jakieś proste imiona znane i stare. Nad resztą się zastanowię.
 
medalikarz
Właśnie problem w tym że Magii to bardzo wczesna starożytność, schyłek prehistorycznego człowieka... jakie imiona mają być? A może dać w epoce magii pseudonimy? Czyli przezwiska, przydomki?
Age:http://www.wesnot...orum_id=31
TeamSpeak3:Qfer.net (szukaj: Medalikarz)
 
KubaRycerz
Oczywiście Era magii to można pewnie dać Adam i Ewa Wink Może też obejrz bajke Flinstonowie i zobacz imiona XD.
Średniowiecze to poczytaj książki. Może być Kazimiesz, Lech, Przemysław i dużo Bolesławów bylo Wink.
Jak coś wymyśle to edytuje.
Edytowane przez KubaRycerz dnia 11-05-2010 14:35
 
kalfat
A może użyć imion od imperiów ze starożytności np. Sasanid (Od Sasanidów), Selecyd (Od Seleucydów). A to inne imiona które wygrzebałem Cyrus, Seleukos czy Nikator. Może też być Hassun (od kultury Hassuna 6200-5700 p.n.e.), Samar (od kultury Samarra 5600-5000 p.n.e.), albo też Halaf (od kultury Halaf 5500-4500 p.n.e.) albo Ubajd (od kultury Ubajd 5000-3750 p.n.e.). Te kultury występowały na terenie Mezopotamii Cool

D Y E D M Λ G E N T Λ
 
Guurahk
Co do epoki magii, to przypatrz się takim Indianom. Indianie niewiele się rozwinęli technologicznie, więc byli na etapie wczesnego homo sapiens sapiens (z powodu małej wspólnoty między plemionami). Wszyscy żyli w plemionach, no w nich najłatwiej zauważyć kulturę człowieka pierwotnego. Nosili imiona typu Kroczący Dąb, albo Wielki Termit (no coś w tym guście). Nasze europejskie imiona również pochodzą od różnych wyrażeń (imię miało na celu nadanie dziecku jakichś cech, czy wywróżenie mu przyszłości) jak np. imię Artur pochodzi od słów młody i nied¼wied¼. Skup się może na tym. Zasięgnij jakiegoś starego języka i przetłumacz kilka wyrażeń lub zrób jak Indianie.

W epoce bohaterów widzę, że wzorowałeś się na Grekach więc powinny się znale¼ć tam imiona typu: Achilles, Odyseusz, Herakles, Leonidas jak również prostsze niczym: Demokryt, a niektóre możesz stworzyć z połączeniu dwóch takich (tak w Grecji robili), choć nadal powinieneś się trzymać powyższej genezy imion.

Następna epoka to Rzym, pamiętaj o dwóch imionach typu Gajusz Juliusz. Przeczytaj listę Cesarzy i zobaczysz ile różnych imion można z tego poskładać. Wikingowie mieli dość ostro brzmiące imiona jak ich bogowie Thor, Odyn. W każdym razie dużo używali litery T. Wierzę, że coś takiego wymyślisz Smile. Gladiatorzy (nie wiem jeszcze jak wyglądają Grin) powinni mieć inne imiona, zależnie od pochodzenia (na pewno nie Rzymskiego), przeważnie byli to Afrykanie lub Galowie, Germanowie, albo ktokolwiek z innego narodu.

Epoka honoru. Tu już jest ciężej. Krzyżowcy to zapewne templariusze, więc jakieś (żeby się nie machnąć) francuskie imiona. Druga część imienia to coś w guście tytułu (coś jak "należę do stanu rycerskiego"Wink czyli np. Jacques de Lorche (heh "Krzyżacy" byli niedawno i wciąż mi słowa Sienkiewicza w głowie siedzą). Angielskie to na pewno ser, znaczy "sir". A polskich to raczej tam nie dawałeś (choć Polska liczyła się w tamtych czasach).

Epoka prochu to w większości nadal Francja, lecz tu już będą nazwiska typu Napoleon Bonaparte.

Epoka czołgów i epoka plazmy to powinny tu być współczesne imiona hamerykańskie tzn. imiona typu Tom, Jack, John.

Tekst może i długi i napisany "na kolanie", ale mam nadzieję, że ci pomoże. Jakby co to PW.
Edytowane przez Guurahk dnia 13-05-2010 20:04
"Jest niewiele cnót, których Polacy nie posiadają, i niewiele pomyłek, których udało im się uniknąć." - Winston Churchill
 
medalikarz
Bardzo wyczerpująca lista imionSmile jednak na początku zamierzałem z punktu praktycznego dać dla każdej epoki jeden zestaw imion, a nie się rozdrabniać. Na pewno skorzystam z tych grup których jest najwięcej, może pó¼niej podzielę na mniejsze. Na razie jednak zajmuje się spędzaniem wolnego studenckiego czasu na juwePfft pó¼niej sesja... więc trochę mnie to spowolniło z powodu małej aktywności komputerowejWink..
Age:http://www.wesnot...orum_id=31
TeamSpeak3:Qfer.net (szukaj: Medalikarz)
 
Alfadres
Proponuję zaopatrzyć się w najnowsze wydanie Silmarilionu, gdyż na końcu jest fajny "poradnik" jak tworzyć imienia wg Tolkiena niektóre naprawdę ładnie brzmią Smile
 
Asheron
Jeśli coś mogę doradzić, to na stronie tibia.pl (proszę nie linczujcie. Ja w to nie gram) jest taki program, który się EBON zowie. ;P Służy do generowania imion. Jakich sobie tylko życzycie. Ma opcję czarnej mowy, quenya, sindarin, język Numenoru, valarin, imiona skandynawskie, polskie etc. Warto obejrzeć.
www.wesnoth.com.pl/img/syg1.jpg
 
peroox
Witaj Asheron. Dawno cię nie widziałem na forum.
Program fajny. Podobają mi się szczególnie imiona Numeorskie i Krasnoludzkie.

¯eby nie było spamu.
Proponuje do ery Honoru(średniowiecze podajże) imiona typu Zawisza Czarny, Ktoś tam z czegoś tam(chodzi tylko o typ)
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.25
9,952,226 unikalne wizyty