Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wasze ulubione książki Fantasy
Vetch
Witam,
mam nadzieję, że ja nie jestem tu na tej stronie jedynym molem książkowym ;P. Chciałbym was poprosić o jakieś propozycje tytułów książek fantasy, bo wszystkie moje tj. Całą serię tolkiena, trylogię czarnego maga i dosyć zabawną serię Smoczy rycerz(polecam gorąco!) już dawno temu przeczytałem i czytam w kółko i na okrągło ;P.

Osobiście jestem ciekaw tego, co wy czytacie (proszę tylko o książki fantasy, jak ktoś chce to może być i Sci-fi Pfft)
Edytowane przez Vetch dnia 08-07-2010 14:22
 
http://vetch-dziennik.blogspot.com
kalfat
Z fantasy mogę ci polecić:
-Cykl "Opowieści z Narni" C.S. Lewis
-serię "Artemis Fowl" Eoin Colfer
-Trylogia Christophera Paolini "Eragon"

Ja za fantasy nie przepadam wolę science-fiction.
Z science-fiction:
-"Kości Czasu" Kathlen Ann Goonan
-Clifford D. Simak "Stacja Tranzytowa", "Rezerwat Goblinów"(Mieszanka Sf z fantasy)
-Brian W. Aldiss "Non Stop" (Ma genialny klimat)
-Frank Herbert cykl "Kroniki Diuny"

Jeszce "Wampiraci" Justina Sompera to książka dla tych co kręcą tak samo bardzo Piraci jak i Wampiry.
Są jeszcze inne genialne książki których nie pamiętam lub po prostu nie przeczytałem. Spróbuj coś Sapkowskiego.
P.S. Nie jesteś na tej stronie jedynym molem książkowym
Edytowane przez kalfat dnia 08-07-2010 15:54
D Y E D M Λ G E N T Λ
 
Vetch
Z fantasy znam wszystkie oprócz Artemis Fowl, za to z Sci-fi to znam diunę ;p.
Tytuł wampiraci obił mi się kiedyś o uszy, a Sapkowski mi nie podchodzi Sad.
kalfat napisał/a:
P.S. Nie jesteś na tej stronie jedynym molem książkowym

To dobrze Grin.
Edytowane przez Vetch dnia 08-07-2010 16:59
 
http://vetch-dziennik.blogspot.com
barowei
No dobra, z mojej strony poleciłbym: "Trylogię Zimnego Ognia" napisaną przez Friedman; ogólnie cały cykl o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary (w tym i "Płomień i krzyż"Wink; "Siewcę Wiatru" Kossakowskiej; wszystkie książki o wied¼minie Sapkowskiego; książki w Świecie Dysku Terry'ego Pratchetta; cykl Xanth Piersa Anthony'ego; ogólnie twórczość Raymonda Feista; cykl Videssos Harry'ego Turtledove'a; no i wreszcie trylogię goblina Jima Hinesa - miłego czytania!
 
Arturion
<wznosi okrzyki>

TYLKO PRACZ! TYLKO PRACZ!

DISCWORLD! DISCWORLD!
 
Cichy
No to u mnie tak:
-Sapkowski. Ale tylko saga o wied¼minie
-Tolkien. Władca Pierścieni, Hobbit, Silmarillion.
-Pratchett. Wszystko co napisał, ponieważ wszystko co napisał ocieka sarkazmem, ironią, inteligencją i ma odniesienia do współczesnego świata. Szczególnie polecam książkę Straż Straż.
-Lem. Sloaris, Katar, Opowieści o Pilocie Pirxie, Eden. Pokazóje że polak potrafi.
-Brzezińska. Saga o Zbóju Twardosęka( albo Twardokęska zawsze mylę a dawno temu to czytałem)
Na głowie kwietny ma wianek
W ręku zielony badylek
A przed nią bieży baranek
A nad nią lata motylek
 
Arturion
Jak widzę jest nas wielu! Fani ŚD łączmy się! Smile
 
peroox
Ja polecam Cykl Dziedzictwo(Eragorn itd)
GOR¡C¡ Tolkiena od Władcy Pierścienia przez Sillmarnion do końca
Także Sapkowskiego- Sagę Wied¼mina
 
krasnoludpogromca
Ja jestem bibliofilem.Obczajcie to:
*Cykl Dziedzictwo(eragon,najstarszy,brisinger)
*Seria Wrota Czasu
*Harry Potter(wiadomo, klasyka)
*trylogia Władca Pierścieni
*Wapiraci(tylko cz.I)
*Century
Koniec... książek fantasty.
*17 Książek z serii Strrraszna Historia
*całe kalendarium dziejów świata(600 stron ciągłego tekstu)
*encyklopedia Historii
*Wiele Mitologi
*Mikołajek

Więcej mi się nie chcę pisać.Wink
Edytowane przez krasnoludpogromca dnia 08-07-2010 22:14
 
Sagez
Jak ktoś uwielbia Tolkiena i chce być bardzo obcykany, to polecam cegłę-biblię Silmarillion*. Ciężko się dosyć czyta, ale fani przełkną i będą mieli tam mnóstwo wiedzy o Śródziemiu. Zobaczycie, że przy Morgoth'cie Sauron to nic... bohaterowie dawniejszych er ogólnie wydają się potężniejsi, potwory większe i straszniejsze.
Uzupełniająco ''Hobbit'', ''Dzieci Hurina'' nie czytałem.
A poza tym, to tak jak pisali - Wied¼min Sapkowskiego, obowiązkowo!
Czytajcie jak najwięcej książek, to bardzo rozwija człowieka.

* już ktoś to polecał, ale też polecam. Niestety, większości wydaje się, że Tolkien to tylko jakiś Pierścień i hobbity. A według mnie wcześniej było o wiele ciekawiej!
Edytowane przez Sagez dnia 09-07-2010 01:08
 
Majestic
A ja polecam Sagę Warcrafta, zwłaszcza Trylogię Wojny Starożytnych. Jeśli ktoś lubi strasznie drastyczne i brutalne opisy bitew, trupów i śmierci to tam znajdzie coś dla siebie. Dobre są też Trylogie Wojny Świata Wynurzonego oraz Kodeksu Deepgate. O takim Eragonie i Świewcy Wiatru nawet nie wspominam, bo to chyba każdy wyjadacz zna od deski do deski Pfft
Edytowane przez Majestic dnia 09-07-2010 15:52
"Ześlizgując się ku śmierci słyszysz już tylko triumfalne okrzyki wrogów... ich radość wypełnia twe ostatnie chwile czystą nienawiścią..."

"...Nie ludzie, lecz psy okrwawione i nie żołnierze, lecz kaci przyszli by śmiercią porazić Was..."
 
peroox
Sam Silmarillion nie czytałem, bo w moim mieście jest podajże tylko 1 egzemplarz biblioteczny i 90% roku wypożyczonyGrin

Dla mnie Tolkien to nie tylko Władca Pierścienia(czytałem 8 razy), Hobbit(2 razy), ale bardzo przemyślany świat i dużo wiedzy.

Dla fanów Fantastyki Premiera ostatniej części Cyklu Dziedzictwo już na jesień 2010(oficjalna zapowied¼)
 
krasnoludpogromca
Peroox napisał/a:
Dla fanów Fantastyki Premiera ostatniej części Cyklu Dziedzictwo już na jesień 2010(oficjalna zapowied¼)

Naprawdę, gdzie to znalazłeś?
 
peroox
Tutaj http://www.saphira.pl/4tom.htm

Gdzieś jeszcze to widziałem, ale nie mogę znale¼ć teraz.
 
Sagez
Dla fanów Tolkiena : jak powinien zostać rozwiązany problem pierścienia... w 15 minut!

http://www.youtub...eature=fvw

dobrePfft
 
peroox
Trafny pomysł z alternatywą zniszczenia pierścienia.
Ale Saruman by został niepobity z 10 tysięczną armią orków w samym środku Śródziemia Grin
 
pjortek
Ja polecam cykle Ane Rice:
-"Kroniki wampirów"
-"Nowe kroniki wampirów"
-"Czarownice z rodu Mayfair".
Fenomenalne. Zapewne znacie "Wywiad z wampirem" - stacja TVN ma zwyczaj emitować go dość często Smile. To właśnie pierwsza część "Kronik". Tutaj krótkie opisy książek pierwszej serii: http://www.sefer.pl/szukaj/seria/kroniki-wampirow

Godna polecenia jest również trylogia Suzanne Collins "Igrzyska śmierci". Drugi tom nazywa się "W pierścieniu ognia", a trzeci (dopiero tłumaczony na polski) - "Kosogłos". Więcej nazjdziecie na stronie http://www.mediarodzina.com.pl/igrzyska/podstrona.php?a=oksiazce
 
ygbut
Wszystkie tomy "Miecza Prawdy" (jest ich 11).
 
Tofik
"Śmierć magów z yara", jak najlepsze było dla mnie.
 
Axtman
Ja tak jak Adris polecam Eragona,Brisingr i Najstarszy.

kontakt:
axtman5@o2.pl
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.24
9,950,536 unikalne wizyty