Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Era of Magic
inferno8
Bat został zamieniony na włócznię, a Matriarch of Emptiness (bo o niej mówimy) będzie zadawać jako jedyna 2 rodzaje obrażeń - kłute lub sieczne + wysysanie. Będzie też mieć więcej hp. No i trzeba koniecznie wspomnieć, że jej zdolność wysysania many z otoczenia może zatrzymać najpotężniejszych magów.Wink

vul6
Więc stracę trochę na smokach a zyskam na innych np. magach Grin to mi się jednak podoba Pfft

inferno8
Kolejny raport:
Warlocks są już dopasowani do reszty frakcji. Na razie teoretycznie. Nie mam czasu na testy, w szczególności liczę tu na waszą pomoc. Co dwie głowy to nie jedna.Wink

Właśnie skończyłem obrazek przedstawiający 4-poziomowego Mu. Pewnie zastanawiacie się jak się nazywa? Podpowiem wam: zaczyna się na "m", a kończy na "u".Smile

Egzorcysta
W Wesnoth gram od niedawna, ale miałem doczynienia z większością dodatków, w tym także twojej Ery of magic Grin No cóż, Warlocks czszególnie mi się podobają, ale widzę, że wyrównałeś ich nieco do poziomu standardowych jednostek Smile Naprawdę, podziwiam cię, bo wykonałeś kawał świetnej roboty. I wciąż pracujesz. ¯yczę powodzenia w dalszej pracy Smile

inferno8
Miło mi to słyszeć, dziękiWink Wróćmy jednak do ery.

Postanowiłem zrezygnować z jednej nowej jednostki dla barbarzyńców, ale nie martwcie się - będzie w następnej odsłonie. Teraz zamierzam przerobić "system operacyjny" ery magii. Co to oznacza? Właściwie nic, bo zmiany będą niezauważalne dla zwykłego gracza. Chodzi tu układ folderów i plików, a także o drobne przeprogramowanie silnika ery, tak aby wiedział gdzie co jest. Potem jeszcze konwersja na wersję BfW 1.5.x i najprawdopodobniej jutro premiera.Wink

Jah
inferno8 napisał/a:
Potem jeszcze konwersja na wersję BfW 1.5.x i najprawdopodobniej jutro premiera.Wink

O nie. Grin Dobra to ja zorganizuje jakies napoje bez alkoholowe i ciastka. Reszta we wlasnym zakresie.

A tak na powaznie... Nie chcialbym byc nie taktowny czy cos w tym stylu ale kiedy mozna spodziewac sie pierwszych kampania po dodaniu nowej rasy czy przed? Strasznie sie nimi podjaralem Smile A w tej jutrzejszej wersji rozumiem ze mamy sie spodziewac nowych Warlocks tak ? Czy czegos jeszcze ?
wesnoth.com.pl/images/articles/sygnaturka1a.jpg
Jah

inferno8
Beta 8.0 - nowi Warlocks, kompatybilność z innymi erami i kilka poprawek. To jutro.

A kampanie? Na to musicie poczekać. Jestem wykończony, więc nic nowego na razie się nie ukaże (prócz uaktualnienia opisów). To samo dotyczy nowej frakcji. Jestem tylko człowiekiem i się nie rozdwoję. Z resztą czeka mnie niedługo sporo pracy (przyziemnej niestety). Póki co chcę wreszcie pograć w swoją erę (może to zabrzmi śmiesznie, ale grałem tylko kilkanaście razy - to nie żart).Wink

Edit:
Jeeeeej mam tu własny kącik!!! Czas pobawić się w administratora! Hej, do czego służy ten czerwony przycisk? <pip!> ups.....Pfft
Edytowane przez AxeFighter dnia 08-11-2014 15:07

vul6
Czy ten 4-poziomowy Mu to Master of cośtam? Pfft

Sagez
Raczej nie - powiem tylko, że Mu to nieoficjalna maskotka tej Ery xD Ale to Inferno jest obeznany w tym temacie, ja raczej nie Wink

inferno8
Właśnie przed chwilą zaopatrzyłem Erę Magii w nowy system operacyjny. Teraz będziecie mogli pograć w multi-erę: Default+EE+EoM+EoS+Magic - w sumie 34 FRAKCJE!!!Smile

Będę teraz przerzucać to wszystko na 1.5.x. W południe wszystko powinno być już gotowe.

vul6
oj chyba jednak trochę przedobrzyłeś w tej wersji z dopasowaniem do podstawowej ery. Hunter wydawał mi się akuratny a tu widzę że został dość znacznie osłabiony. Witch może faktycznie był za mocny w zwarciu ale teraz jest na tyle słabszy że może to zmienić całkowicie taktykę (i nie bardzo pasuje odgłos który wydaje przy ataku do włóczni). Disciple - cóż już mocarzem nie jest. Jeszcze niedawno w tej 6 osobowej grze na przeżycie wystarczyło wbić 4lvl i stanąć na wzgórzu a przy 30% doświadczenia dawało się zwyciężyć na tej mapie. Teraz to już chyba nie będzie możliwe. Dark warrior - kupowany przeze mnie dlatego że tanio gwarantował bardzo silne wsparcie dzięki 0% szansie na kontrę. Teraz chyba pójdzie w odstawkę. O ile w odstawkę nie pójdą ogólnie Warlocki które z dawnej potęgi pozostała już tylko nazwa Sad nowy wygląd jest w dużej części niezły, a gdybym pograł dłużej to bym się przyzwyczaił i uznał za lepszy. Ale nie wiem jak to teraz będzie bo takie osłabienie (zrozumiałe w kwestii łączenia er) jest chyba jednak dla mnie za mocne
Edytowane przez vul6 dnia 18-08-2008 13:31

inferno8
No cóż, to na razie pierwsza opinia.

Ten odgłos już poprawiłem (testowałem z wyłączonymi głośnikami)(Beta8.0.1). Co do Warlocks to niestety tak wygląda cena równowagi. Zapewne zmieni się taktyka, ale zrozum, ta frakcja była naprawdę potężna. Jeżeli masz jakiś pomysł (nie tylko ty, mówię też do wszystkich) jak przywrócić im dawną siłę to zgłoś go. Podaj współczynniki itp. Czekam na kolejne opinie.

Sagez
Najpierw mały bug - nie widać obrażeń zadawanych dark warriorowi, tylko pasek się obniża i zmienia kolor. Zmiany - moim zdaniem na dobre, Warlocks byli chyba najpopularniejszą frakcją, bo byli zwyczajnie ciężcy do pokonania - teraz zaczynając grę z jednostkami na pierwszych levelach rozumiem to zdziwienie ze ''słabości'' . Dopasowanie Ery Magii do innych było raczej konieczne i powinno się zwrócić. Jeśli dark warrior po awansie na trzeci uderza w nocy 16 - 3, wied¼my to samo i wysysają, mają dowódcę na czwartym... teraz jest dobrze, a początki zawsze są ciężkie ; ). Wesnoth to jednak myślenie, a nie tylko bunkrowanie w wioskach i wysysanie hp a potem patrzenie jak wróg leży. Większość lubiła Warlocks za ich (może przesadną aż) siłę, inne frakcje czasem były dodatkamiFrown Oni dalej są mocni, mają mało hp( tak jak wcześniej), ale w nocy rządzą. Nie mają już tego pierwotnego powera od 1 szych poziomów, ale to się tyczy również wszystkich INNYCH nacji, nie tylko Warlocks. Wszyscy ''oberwali'' po równo Pfft Dla mnie to są dalej stare, dobre mroczne elfy, choć rozumiem też sentyment za starszymi. Zmiany w końcu muszą następować. Pozdrawiam, ja już się przyzwyczaiłemWink
Podyskutować oczywiście zawsze możemy.

inferno8
To nie pierwszy raz z tym bugiem odnośnie wyskakującej liczby obrażeń. Nie wiem czemu tak się dzieje. Podejrzewam coś z animacjami, ale nie mam pewności. Dzięki za opinię czekam na kolejne.Wink

Edit:
Na oficjalnym forum dowiedziałem się o paru błędach, które już naprawiłem.

Beta 8.1 jest do waszej dyspozycjiWink

Edit2:
Wraz z wersją 8.2 zakończył się ostatni etap pracy nad frakcją Warlocks. Era Magii wchodzi teraz w następną fazę pt. "Summoners Remake Project".
Edytowane przez AxeFighter dnia 08-11-2014 15:08

Gotai
Era magii jest wg mnie świetna, nie przypuszczałem, że aż tak bardzo. Najbardziej podobają mi się animacje jednostek GrinGrinGrin
¯ycie to nie je bajka , to je bitwa !

inferno8
Dzięki, Gotai. Oj dużo było nad tym pracy.Wink

Dziś ukazała się nowa wersja Ery Magii - Beta 8.3. Użytkownik oficjalnego forum, Mica, uporządkował foldery i jednostki, a także usunął parę błędów gramatycznych jakie palnąłem, a także poprawił wyświetlanie nazw niektórych zdolności (kilka z nich było uciętych). Dzięki Mica!

Gotai
Ale dlaczego to jest po angielsku ??????? SadSadSadSad

inferno8
A dlaczego EE, Myths, Strife są po angielsku? No właśnie. Angielski jest językiem międzynarodowym, tak jak projekt Wesnoth. Dodatki są w tym języku, żeby większa rzesza graczy mogła rozumieć o co chodzi. Z czasem można zrobić tłumaczenie, ale era musi mieć prawdziwe "wzięcie". Na razie musimy poczekać.

Gotai
Szkoda ... No to czekam na tłumaczenie GrinGrin

barowei
No tak, to mój pierwszy, więc od czego zacząć...
No, najpierw wazelinka, świetna robotę wykonałeś inferno, i tylko tak dalej.
A teraz dwie rzeczy które sam zauważyłem, co prawda to nic ważnego ale być może oszczędzę ci szukaniaPfft Oczywiście idzie tu o RIPLIB, ponieważ Summoner II ma 9-2 magic arrow, a Summoner 10-1 scroll, więc tu trza zmienić. Co do drugiego to nie jestem pewien czy RIPLIB dotyczy równieży levelu jednostki, jeśli tak, to ta ulepszona wersja Dark Blademaster(dobrze?) ma 2 lvl a jest 3 awansem...

PS
Doskonale wiem że nie tu trza o tym pisać, ale nie chciało mi się wielu postów robić - moje lenistwo... Aha, ale ze mnie idiota, przecie w RIPLIB chodzi o to żeby staty nie były gorsze od poprzedniego leveluPfft

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
6,718,051 unikalne wizyty