Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Opisy - Piraci
Dingo
Jest temat na balans, jest na wersje, ten jest na opisy. Jak na razie mamy 3 - Dla całej linii potwora morskiego.
 
Elensefar
Napisałem opisy dla linii żeglarza. Smile

Żeglarz
Żeglarz jest podstawową jednostką wśród piratów. Rzadko kiedy bierze udział w bitwach lądowych. Zajmuje się za to głównie szorowaniem pokładu statku, a w przypadku bitew morskich dostaję prace kanoniera. Jest uzbrojony w pistolet i rapier w przypadku abordażu. Najczęściej są wykorzystywani jako mięso armatnie.

Pirat
Po zasługach oddanych jako żeglarz zostaje on piratem. Uzbrojeni są tak samo jak Żeglarze w rapier i pistolet. Najczęściej grabią i palą wsie.

Wilk Morski
Wilki morskie to elitarne jednostki wśród piratów. Mają dwa pistolety, dzięki czemu mogą trafić dwoma kulami w jednego przeciwnika. Mają również rapier, którym bronią się przed jednostkami walczącymi w zwarciu.

Zastępca Kapitana
Tylko nieliczni wśród piratów dostąpili zaszczytu być Zastępcą Kapitana. Są wyposażeni w sejmitar i strzelbę. Dowodzą grupami abordażowymi. Podczas nieobecności Kapitana pilnują porządku wśród piratów.

Kapitana nie ma, ponieważ jedyne co mi wpadało do głowy to napisanie tylko "Dowodzi Piratami" Grin
Edytowane przez Elensefar dnia 08-08-2012 17:43

"Głupota ludzka jest jak wyobraźnia- nie zna granic"

Elensefar
 
Dingo
Fajne! Smile Tylko 3-poziomowe jednostki powinny mieć trochę dłuższe opisy, ale i tak je dam.
 
jozio
To ja rozwinę opis do Wilka Morskiego:
Wilk Morski:
Wilki morskie to elitarne jednostki wśród piratów. Są oni piratami, którzy mistrzowsko opanowali władanie rapierem i dwoma pistoletami, z pomocą których sieją spustoszenie w szeregach wroga. Wykorzystując luki w formacji wroga potrafią oni dostać się na tyły w czasie abordażu aby plądrować skrzynie ze złotem i bezlitośnie wycinać w pień obrońców. Na lądzie doskonale potrafią otaczać małe grupki przeciwników i odcinać ich od wsparcia.
Co prawda najpierw chciałem napisać tylko o Wilku Morskim, ale napiszę też o kapitanie.
Kapitan:
Najważniejszym piratem na statku jest kapitan. Tego tytułu dostępują tylko najstarsi i najbardziej doświadczeni w boju piraci, którzy wcześniej przez lata pełnili funkcję zastępcy kapitana. Wraz z nawigatorem wyznacza on trasę, którą będzie płynąć statek, a jego głośne okrzyki zagrzewają do boju wszystkich piratów i sprzymierzone z nimi stworzenia. Kapitan mistrzowsko posługuje się sejmitarem i strzelbą, co czyni go szczególnie niebezpiecznym dla niedoświadczonych wrogów.
 
Dingo
Dam te opisy w następnej wersji. Wilka morskiego i kapitana jozio, i żeglarza, pirata oraz zastępce Elensefara.
 
jozio
Zaklinacz Nowicjusz:
Czasami ludzie zgłębiający magię wody przyłączają się do piratów. Co prawda nie mają wielkiego doświadczenia w jej używaniu, jednak ich ataki są bardzo pomocne w szturmowaniu fortec i innych umocnień.
Zaklinacz:
Magowie wody, którzy bardziej zgłębili swoją sztukę zostają zaklinaczami. Ich potężne kule lodu sprawiają, że przeciwnik nie może już tak szybko uciekać, a jego ataki są słabsze. Ich klątwy potrafią osłabić obronę najpotężniejszej fortecy.
Mistrz Zaklęć:
Na tym poziomie magowie wody osiągnęli już maksimum swojej mocy, potrafią ich prześcignąć tylko niektóre wyjątkowo utalentowane jednostki. Ich kule lodu osłabiają nawet najsilniejszych przeciwników, a klątwy czynią spustoszenie nawet w najlepiej umocnionych pozycjach.
Nadzorca:
Niektórzy magowie wody po przebywaniu na statku zmieniają swoją profesję i zajmują się morskimi potworami. Potrafią oni zagrzewać je do boju, jednocześnie rzucając astralne klątwy i uderzając biczem we wrogów. Ich magia nie jest aż tak potężna jak u Zaklinaczy, ale towarzyszące im potwory rekompensują to w zupełności.
Władca Bestii:
Ci Nadzorcy, którzy najdłużej dowodzili potworami i przeżyli wiele bitew, nauczyli się rzucać potężniejsze klątwy a także mistrzowsko zarzucać sieć, która służy im do łapania nowych potworów, ale także doskonale sprawdza się w walce. Mistrzowsko władają biczem, a wodne stworzenia walczące obok nich zyskują większą pewność siebie i potrafią walczą jeszcze zacieklej.

Jeśli zostaną jednak wycofane te spowalniające kule lodu, to zmienię opisy.
 
Dingo
Baaaardzo dobrze. Smile Dam je do nowej wersji.
 
Piko
Jakoś nie podobają mi się te opisy linii zaklinacza, ale nie mam wiele czasu na zrobienie lepszych, więc na razie chyba te od jozia wystarczą.

Zrobiłem opis zaklinacza nowicjusza, raczej jest lepszy:
Niektórzy z załogi piratów nauczyli się korzystać z magii wody. Używają jej głównie do uciszania sztormów na morzu, ale podczas walki radzą sobie równie dobrze jak dzidomioci czy bukanierzy.
 
Dingo
Ok. Może być. Dam opis Piko, ale resztę jozia bo są dobre.

P.S Zauważył ktoś, że w niektórych jednostkach polskie litery działają, a w niektórych nie? Trochę to kłopotliwe.
 
AxeFighter
Gdzieś na tym forum jeden użytkownik znalazł sposób na wstawienie polskich znaków:


ó - Ăł
ą - Ä…
ę - Ä™
ś - Ĺš Ĺ›
ć - ć
ź - Ĺş
ż - Ĺ» ĹĽ
ł - Ĺ‚
ń - Ĺ„

Tylko nie wiem o co z tym chodzi.

Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

https://www.youtu...QuObfTx6Cg - link zaktualizowany!
 
http://wesnoth.com.pl
Dingo
Moim zdaniem najlepszym sposobem jest skorzystanie z plików .mo w folderze transalations, zwykły notatnik go nie otworzy, za to vim tak, ale co to za kłopot pobrać. Są tam wszystkie polskie znaki.
 
Haen
ó - Ăł
ą - Ä…
ę - Ä™
ś - Ĺš Ĺ›
ć - ć
ź - Ĺş
ż - Ĺ» ĹĽ
ł - Ĺ‚
ń - Ĺ„

Pewien użytkownik zamieścił to na naszym forum. Wszystko działa, sprawdzałem ;]. Wystarczy wkleić np. WĹ‚Ăłcznia
Jednakże strona nie odczytuje dobrze tych znaków.
Link do tematu: http://wesnoth.com.pl/forum/viewthread.php?thread_id=270
Edytowane przez Haen dnia 09-08-2012 22:24
 
Dingo
Dobra, odświeżam temat. Ponieważ grafiki dla piratów są ukończone, jestem otwarty na propozycje do opisów. Została linia dzidomiota, węża wodnego i bukaniera. Wspomnę także o mrocznych elfach.

edit: hah, 23:23, poprzedni post 21:21. Pfft
Edytowane przez Dingo dnia 01-01-2013 00:23
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.20
9,952,240 unikalne wizyty