Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Świat - Era - Prawa autorskie
PuebloPL
Siema. Mam jedno pytanie odnoszące się do tworzenia er do BfW.
Czy jeśli stworzy się erę we własnym świecie, to ten świat nadal jest chroniony prawami autorskimi, czy przez licencje GNU/GPL jest do użytku publicznego?

Za pomoc z góry dzięki.Smile
Ain't a DJ gonna save my soul
I sold it long ago for rock 'n' roll

My Cemical Romance - Party Poison


Zapraszam na bloga: KLIK

My Anime List - moja lista anime obejrzanych/oglądanych/tych, które mam w planach.
 
PuebloPL
Mogłem bardziej sprecyzować. Chodziło mi o świat fantasy stworzony przeze mnie. Czy jeśli stworzę w takim świecie erę, to czy wszyscy będą mogli ten świat, to uniwersum wykorzystywać. Nie tylko w BfW, ale i w innych rzeczach typu np. opowiadania itp.
Ain't a DJ gonna save my soul
I sold it long ago for rock 'n' roll

My Cemical Romance - Party Poison


Zapraszam na bloga: KLIK

My Anime List - moja lista anime obejrzanych/oglądanych/tych, które mam w planach.
 
Nuke
Ja bym widział to tak:

Licencja otwartego oprogramowania dotyczy kodu.
Fabułę ograniczają inne regulacje, najfajniejsze jest to, że każdy może ją wykorzystać. Np. możesz napisać książkę opierając się na świecie Wiedźmina i nikt za to Cie nie ukaże.

Nie jestem prawnikiem, więc jeśli się mylę poprawcie.
 
Lord Memik
Obawiam się ,że każdy może wtedy od ciebie zerżnąć. Inna sprawa ,że zbojkotują złodzieja.
 
PuebloPL
Filar na PW wyjaśnił mi tę kwestię. GNU/GPL jest licencją wirusową tzn. że cokolwiek powstanie na bazie czegoś z GNU/GPL musi także być na wolnych licencjach. Czyli każdy może z tego korzystać.
Dzięki wielkie za pomoc i wszystkie odpowiedzi.Smile
Pozdrawiam.

Ain't a DJ gonna save my soul
I sold it long ago for rock 'n' roll

My Cemical Romance - Party Poison


Zapraszam na bloga: KLIK

My Anime List - moja lista anime obejrzanych/oglądanych/tych, które mam w planach.
 
witoa
Dzięki, od pewnego czasu nurtowała mnie ta sprawa Smile

_______________________________________
https://remont1.pl/oferta/tapetowanie/
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
10,002,663 unikalne wizyty