Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Turniej Ku Pamięci o Prastarych Zasługach
Druid
TURNIEJ KU PAMIĘCI O PRASTARYCH ZASŁUGACH


------------------------------------


Krótkie podsumowanie turnieju.

Do turnieju zgłosiło się 17 graczy (z czego 3 na zgłoszeniu poprzestało, 1 został zdyskwalifikowany w trakcie jego trwania). W turnieju rozegrano 32 walki turniejowe (co w mojej ocenie stanowi bardzo dobry wynik).

Klasyfikacja medalowa :

1 miejsce Rene,
2 miejsce Poliuks,
3 miejsce Ariu.


Serdecznie dziękuję za udział wszystkim aktywnym uczestnikom.


------------------------------------




Ogłaszam rozpoczęcie turnieju pod nazwą "KU PAMIĘCI O PRASTARYCH ZASŁUGACH". Zapytacie dlaczego taka nazwa? Powodem jest to co spowodowało, że podjąłem się tego projektu. Czyli wspomnienia, które mają twarze obecnych i byłych użytkowników. W planach jest to pierwszy krok do stworzenia POLSKIEGO RANKINGU graczy w BfW. Wyniki gier turniejowych zostaną jako pierwsze zakwalifikowane do tego rankingu, a jego zwycięzca zostanie pierwszym numerem jeden Wink.

Zasady:


1. Uczestników turnieju obowiązują szeroko pojęte zasady fair play.
2. Gramy na:
- stabilnej wersji gry BfW opatrzonej początkowym symbolem 1.10.
- erze domyślnej,
- oficjalnym serwerze.
3. Faza grupowa mapy: Przesmyk Weldyn, Jaskinia Bazyliszka, Wioski, Wolne ziemie, Kryjówka Onisa
(do wyboru przez graczy).
4. Faza grupowa punktacja (ogólnie doceniana jest aktywność):
- 3 pkt za zwycięstwo,
- 2 pkt za przegraną,
- 1 pkt dla osoby aktywnej przyznawany przez organizatora
,
- 0 punktów za nie przystąpienie do rozgrywek w terminie wyznaczonym przez organizatora (wyjaśnienie na forum).
W grupach gramy każdy z każdym po jednym pojedynku. Z każdej grupy zostanie wyłonionych 2 graczy z największą ilością zgromadzonych punktów. Przejdą oni do następnej fazy.
5. Ćwierćfinały, półfinały i finały gramy na mapach: Ruiny Sulli, Pustkowia Wyjących Upiorów, Przeprawa Silverhead - wybrany na przemian przez finalistów.
6. Ćwierćfinały, półfinały a następnie finały gramy do 2 zwycięstw.
7. Gramy z timerem ustawionym na 5 minut - chyba, że obaj gracze wyrażą zgodę na grę bez niego. Informację o tym fakcje należy zamieścić rozpoczynając rozgrywkę.
8. Po rozegranym meczu powtórka powinna zostać zamieszczona przez zwycięzcę na zewnętrznym serwerze. Tak aby można ją było bezproblemowo pobrać. Następnie informację o zwycięstwie należy zgłosić na forum zamieszczając link do zapisu rozgrywki. Informacja powinna również zawierać nicki graczy, kto wygrał, fazę, która grupa, datę rozgrywki - tak aby było przejrzyście.
9. W turnieju może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik tego serwisu.
10. Tytuł gry turniejowej na lobby musi zawierać adres strony naszego serwisu czyli wesnoth.com.pl
(ułatwi to trafienie ewentualnym obserwatorom).
11. W przypadku, gdy nastąpi rozłączenie gry jednego z zawodników, drugi czeka 5 minut, próbując nawiązać kontakt z przeciwnikiem. Jeśli w ciągu 5 min przeciwnik nie wróci, zapisuje grę i zostawia do rozstrzygnięcia w późniejszym terminie. Jeśli gra nie zostanie dokończona w terminie z pkt 12, zostaje uznana za przegraną przez zawodnika, który miał dc.
12. Terminy :
- zapisy trwają od dnia 12 stycznia 2013 r. do dnia 30 stycznia 2013 r.
- mecze fazy grupowej powinny być rozegrane w przedziale czasowym od dnia 1 lutego 2013 r. do 15 lutego 2013 r.
- mecze ćwierćfinałowe - od dnia 16 lutego 2013 r. do dnia 28 lutego 2013 r.
- mecze półfinałowe - od dnia 1 marca 2013 r. do dnia 9 marca 2013 r.
- mecze finałowe - w terminie do dnia 10 marca 2013 r. do dnia 24 marca 2013r. - o ile będzie taka możliwość z poinformowaniem na forum o ich terminie.
13. Nieprzestrzeganie którejkolwiek z zasad grozi usunięciem z turnieju.
14. Organizator turnieju może zmodyfikować powyższe zasady w zależności od okoliczności. Informacje o ewentualnych modyfikacjach zostaną zamieszczone na forum.
15. Organizator posiada prawo do rozstrzygania wszelkich wątpliwości w całym turnieju, a jego decyzje są ostateczne.
16. Zapisanie się do turnieju jest jednoznaczne z zaakceptowaniem wyżej wymienionych zasad.


Szybki wgląd w odbyte pojedynki i tabele turniejowe dostępny na stronie :
http://www.rankin...grupy.html


1 miejsce Rene
2 miejsce Poliuks
3 miejsce Ariu


Rozgrywki finałowe:


Rene - Poliuks (2 : 0) - rozgrywka o 1 miejsce.
Ariu - axtman (2 : 0) - rozgrywka o 3 miejsce.


Rozgrywki półfinałowe:


axtman - Rene (0 : 2) - do rozgrywek finałowych o 1 miejsce przechodzi Rene, pojedynki o 3 miejsce stoczy axtman.
Ariu - Poliuks (1 : 2) - do rozgrywek finałowych o 1 miejsce przechodzi Poliuks, pojedynki o 3 miejsce stoczy Ariu.


Rozgrywki ćwierćfinałowe:


axtman - AxeFighter (1:0)- do rozgrywek półfinałowych przechodzi axtman.
Ariu - Bomba (konto użytkownika Bomba zostało usunięte)- do rozgrywek półfinałowych przechodzi Ariu
Rene - eloelo80 (2:0)- do rozgrywek półfinałowych przechodzi Rene.
kalfat - Poliuks (0:2)- do rozgrywek półfinałowych przechodzi Poliuks.


Gratuluję ćwierćfinalistom i serdecznie dziękuję za zaangażowanie graczom, którym tym razem brakło szczęścia.

Rozgrywki grupowe:


Skład grup turniejowych:

GRUPA A
1. axtman - 3 punkty (rozegrana 1 gra)
2. Bomba - 2 punkty (rozegrana 1 gra)
3. RangerOne - 0 (rozegrano 0 gier)
4. SaurianoPL - 0 (rozegrano 0 gier)

GRUPA B
1. Ariu - 9 punktów (rozegrane 3 gry z nich 8 pkt + 1 wyjaśnienie post 114)
2. AxeFighter - 8 punktów (rozegrane 3 gry)
3. jozio - 7 punktów (rozegrane 3 gry)
4. PYTON98 - 7 punktów (rozegrane 3 gry)

GRUPA C
1. Rene - 9 punktów (rozegrane 3 gry)
2. Poliuks - 8 punktów (rozegrane 3 gry)
3. misiek10000 - 7 punktów (rozegrane 3 gry)
4. Kekan - 6 punktów (rozegrane 3 gry)
5. eithelnim - 0 (rozegrano 0 gier)


GRUPA D
1. kalfat - 8 punktów (rozegrane 3 gry)
2. eloelo80 - 7 punktów (rozegrane 3 gry)
3. Kokos - 6 punktów (rozegrane 2 gra)
4. Elensefar - 4 punkty (rozegrana 2 gra)



Informacja dotycząca pojedynków ćwierćfinałowych.

Zwycięzca grupy A gra z graczem, który zajął 2 miejsce w grupie B (para A1 B2)
Zwycięzca grupy B gra z graczem, który zajął 2 miejsce w grupie A (para B1 A2)
Zwycięzca grupy C gra z graczem, który zajął 2 miejsce w grupie D (para C1 D2)
Zwycięzca grupy D gra z graczem, który zajął 2 miejsce w grupie C (para D1 C2)

Informacja dotycząca pojedynków półfinałowych i finałów.

Zwycięzca pary A1 B2 gra ze zwycięzca pary C1 D2 - wygrany przechodzi do finału i gra o miejsce 1, 2 pokonany gra o miejsca 3, 4.
Zwycięzca pary B1 A2 gra ze zwycięzca pary D1 C2 - wygrany przechodzi do finału i gra o miejsce 1, 2 pokonany gra o miejsca 3, 4.


Turniej uzyskał moje poparcie.
Pozdrawiam i życzę szczęścia.
Oskar
Edytowane przez AxeFighter dnia 14-09-2014 21:45
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Rene
Co do map: wioski to strasznie camperska mapa i nie polecam jej na gry turniejowe gdzie z zasady ludzie grają pasywniej, kryjówka onisa też nie jest za bardzo zbalansowana i zachęca do tego samego. W miejsce ich na pewno polecam Przeprawę Silverhead - bardzo dynamiczną mapę, która nie faworyzuje jakoś specjalnie żadnej frakcji.
Poza tym ze swojej strony mogę zaproponować nagranie filmików na yt z najciekawszych gier bądź z gier finałowych jako nagrodę dla finalistówSmile
 
Druid
Widzę, że wielkiej krytyki nie było a cenne rady i tu i na shoutboxie - dziękuję za nie. Co więcej ? Chyba czas się przygotować do turnieju Wink. Niniejszym informuję że wprowadzam zmiany w regulaminie.
Po pierwsze przestaje on być już tylko projektem.
Po drugie ogłaszam od dnia jutrzejszego zapisy do turnieju KU PAMIĘCI O PRASTARYCH ZASŁUGACH.
Po trzecie odnośnie zmian trudno nie przyznać racji Rene więc zmiany w mapach turniejowych Kryjówka Onisa zostaje przeniesiona do map z fazy grupowej a w jej miejsce wchodzi Przeprawa Silverhead.

Rene deklaracja padła więc trzymam za słowo dotyczące filmików Smile.
Życzę więc powodzenia uczestnikom turnieju.
Edytowane przez Druid dnia 11-01-2013 21:00
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Axtman
Witam.
Zgłaszam chęć udziału.


Pozdrawiam
Oskar
Edytowane przez Axtman dnia 12-01-2013 19:14
kontakt:
axtman5@o2.pl
 
misiek10000
Też chciałbym się zapisać.
 
kalfat
Ja również chętnie wezmę udział Pfft
D Y E D M Λ G E N T Λ
 
AxeFighter
Zapisuję się.
Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

https://www.youtu...QuObfTx6Cg - link zaktualizowany!
 
http://wesnoth.com.pl
Elensefar
Zapisuję się. Pfft

"Głupota ludzka jest jak wyobraźnia- nie zna granic"

Elensefar
 
eithelnim
Zapisuje sie jesli mozna Smile
 
Ariu
No to jest nas 8 Wink. Proszę o dopisanie mnie do listy uczestników.
Ariu
 
jozio
Zapisuję się
 
Kokos
Również.
 
Rene
Najwyższy czas się zapisać Smile
Co do filmików to oczywiście deklaracja jest aktualna. Założę kanał na yt i tam będę wrzucał moje wypociny. Także panowie starać się bo będę wybierał do nagrywania, tylko gry z najciekawszymi akcjami Wink
 
Kekan
Można by i mnie tu zapisać ;d Jestem nowy, ale spróbuję się z wami zmierzyć. Kto ustala daty gier i graczy w grupach? Kto ustala mapę w grze grupowej? Obaj gracze muszą się pogodzić, czy będzie głosowanie i wszyscy na jednej? Nie będzie to wam przeszkadzać, że mam neta darmowego z aero2 i co godzinkę mnie wywali na jakieś 3-10 min? Oficjalny serwer to ten domyślny? Kto zakłada grę? To chyba tyle, sorki za tyle pytań, ale nowy jestem w to więc trzeba troszkę mnie doszkolić :C
 
Druid
Kekan po kolei. Daty gier ustalamy indywidualnie między sobą najlepiej za pomocą PW - w chwili gdy zostaną już ustalone grupy . Skład grup poznasz 31 stycznia 2013 r. (dzień przed rozpoczęciem turnieju). Z grami należy się wyrobić w wyznaczonych terminach (terminy w regulaminie pkt 12). Mapy w regulaminie (pkt 3 i 5), ustalają gracze między sobą (w przypadku problemów zgłaszasz na forum i ja wyznaczę). Odnośnie rozłączenia masz punkt 11 regulaminu. Jak uprzedzisz przeciwnika że to może być 10 min. myślę że nie będzie problemu. Oficjalny serwer to ten z menu >> gra wieloosobowa >> (a potem) połącz z oficjalnym serwerem.
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
eloelo80
Też prosiłbym o dopisanie do listy;]
 
PYTON98
Zgłaszam się do udziału w wydarzeniu Grin
 
Druid
Widzę, że lista uczestników jest imponująca, a to jeszcze nie koniec zapisów Wink. Dlatego pytanie do Was, czy w przypadku gdy liczba chętnych przekroczy 16 zrobić 4 grupy (minimum 4-osobowe). Zaznaczam, że tylko się nad tym zastanawiam i liczę na wasze zdanie w tej kwestii. W takim układzie rozgrywane by były jeszcze ćwierć finały na zasadach z punktu 6 (tj. do 2 zwycięstw i zwycięzca przechodzi dalej). Proszę o waszą opinię w stylu za i przeciw, ewentualnie od jakiej ilości robić podział na 4 grupy. Dziękuję za każdy wpis.
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
misiek10000
Jestem jak najbardziej za. Więcej grup - ćwierćfinały - większa szansa dla nowych graczy. A takie pytanie jaki byłby plan gdyby nie zgłosiło się więcej osób i zostało by 14?
 
Rene
Jak najbardziej można zrobić 4 grupy, jeśli będzie więcej niż 16 graczy. Tak jak wyżej napisał misiek będzie to zwiększało szanse nowych graczy na zabłyśnięcie. Wprawdzie trochę się wydłuży cały turniej ale chyba nikomu się nie spieszy biorąc pod uwagę, że takie większe turnieje raczej nie są zbyt częste. Jeśli nie będzie 16 graczy to rozumiem, że robimy 2 grupy, z których wychodzi odpowiednio wielu graczy, aby rozegrać przyzwoitą fazę pucharową.
Edytowane przez Rene dnia 23-01-2013 21:52
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.24
9,980,969 unikalne wizyty