Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Projekt - POLSKI RANKING GRACZY BfW
Dunno
Cała przyjemność po mojej stronie. Serio! Nauczyłem się wiele, wprawilem w html i css, wpadłem na nowe pomysły i style, na pewno mi się to doświadczenie jeszcze przyda w życiu Wink
I jakkolwiek to zabrzmi, kiedy dostałem maila od Ariu, że wrzuca stronkę, dostałem tremy czy się będzie podobać. To ulga usłyszeć, że wygląda ok Grin
Już czwarty rok bez podpisu!

kdwww
też uważam że stronka wygląda świetnie,
a i u mnie problem dotyczący tego paska został rozwiązany, no i kolor paska znacznie lepiej dobrany ;d

Druid
Dunno dobra robota gratuluję i dziękuję Wam obu. Jedyne co bym jeszcze poprawił to czcionka na jakąś bardziej reprezentacyjną. Nie lubię ariala i temu podobnych. Ale ciekawy jestem co na to inni.
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)

www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Dunno
Wiesz, łatwo powiedzieć, ale znalezienie i wstawienie czcionki która wyświetla się prawidłowo na każdej przeglądarce a jednocześnie jest oryginalna i reprezentacyjna to nielada wyzwanie. Przy kilku eksperymentach zwykle któraś przeglądarka (zgadnijcie która najczęściej...) wymiękała i używała domyślnej która z kolei powodowała rozjechanie się układu strony.

kdwww
No z czcionkami to dużo problem jest, też coś o tym wiem, a wydaje mi się, że obecna czcionka dobrze wygląda (w przeciwieństwie do Druida to akurat lubię tą bardziej od innych ;D)

Zapomniałbym, odnośniki do tych zakładek w menu zostaną dodane ? (chodzi mi o dodatkowe informacje itp.) Oczywiście rozumiem, że to jeszcze jest czas i wgl, ale wolę napisać żebyście pamiętali Wink

Axtman
Jedynie czcionka jest "zbyt pospolita".
Świetnie wszystko zrobione.
Dzięki chłopaki za starania i rezultaty.
kontakt: 1436114-gg
Oskar_karczewski -skype
axtman5@o2.pl

Druid
Z axtmanem to my się bez słów rozumiemy i zazdroszcząc mu tych uwag trafiających w sedno. Wink Ostatecznie Times New Roman może być. Chyba każda przeglądarka ja czyta. Smile
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)

Ariu
Mam 2 propozycje wprowadzenia zmian do regulaminu:
Pierwsza propozycja .
Dotyczy przyznawania ujemnych punktów za zgłoszenie się do turnieju a potem nie rozegraniu żadnego pojedynku. Proponowałbym dopisać do regulaminu minus 1 punkt chwały za takie zdarzenie. Ale jestem ciekawy co wy na to, bo można to rozwinąć na fazę grupowa, ćwierćfinały itd. Moim zadaniem jednak im prościej tym lepiej. A może Wy macie jeszcze jakieś propozycje ? Moim zdaniem coś należy z tym zrobić.
Druga propozycja.
Dotyczy przeniesienia w nazwijmy go "stan uśpienia" graczy, którzy powiedzmy przez 2 miesiące nie rozegrali ani jasnego pojedynku do rankingu. Na ladder jest on o połowę krótszy. Póki co nie zanosi się, mimo obietnic żeby 4rlekin z Werianem popracowali nad naszym rankingiem opartym na ELO. A jest już sporo aktywnych graczy i ta liczba stale wzrasta . Powoli zaczną się pojawić punkty podwojone i ujemne bo np. Rene ma już poziom wojownika (GRATULACJE ) tj. 2 poziom rankingu i przy ręcznym dziarganiu tego w tabelce należało by ograniczyć ilość przemieszczanych wierszy.
Ariu

Rene
Obydwa pomysły bardzo dobre. Nawet można dać więcej ujemnych punktów i skrócić czas do przejścia w stan uśpienia.
Brak odbioru.

Poliuks
Co do pierwszej zasady - ujemne punkty mogą być, ale skuteczniejsze wydawałoby mi się wykluczenie z następnego turnieju - ograniczyłoby to takie sytuacje w przyszłości. Jeśli chodzi o drugą - pełna zgoda.

Druid
Poliuks napisał/a:
Co do pierwszej zasady - ujemne punkty mogą być, ale skuteczniejsze wydawałoby mi się wykluczenie z następnego turnieju - ograniczyłoby to takie sytuacje w przyszłości. Jeśli chodzi o drugą - pełna zgoda.

Co do wykluczenia to chyba jeszcze za szybko na takie restrykcje. I jak widzicie wykluczenie, chodzi mi o to czy ci co nic nie rozegrali czy ci co np. rozegrali tylko 1 czy 2 gry ? Co do reszty też jestem za.
Dingo napisał:

Ariu
Moim zdaniem pomysł Poliukska z wykluczeniem wart jest rozważenia. Nie wiem tylko czy na tym etapie gdzie do turnieju zgłasza się około 16 graczy. To po tej powalającej ilości wypowiedzi Grin od kiedy wprowadzamy stan uśpienia ?
Ariu

Druid
Zmiany do regulaminu zostaną wprowadzone po zakończeniu turnieju Powiernika. Wrócić by też do pracy nad rankingiem zwłaszcza że mamy od Weriana subdomene na ranking w naszym serwisie http://www.ranking.wesnoth.com.pl/ i deklaracje Dunno i 4rlekin że mogą coś w tym kierunku podziałać. Jak ktoś jeszcze chętny do pomocy to będzie miło. Wink Może uda się zrobić nasze ELO a jak nie to przynajmniej jakoś zautomatyzować cały proces żeby nie trzeba było czekać aż ja wprowadzę dane do rankingu. Czekam na Wasze propozycje co możemy zrobić i jak ?
Dingo napisał:

Ariu
No jak mamy subdomene to może podjąć by próbę zaimplementowania ELO z ladder ? Źródło jest dostępne i można z niego śmiało korzystać. Smile Dodam, że Dunno to solidna firma i jak się czegoś podejmuje to z moich doświadczeń mogę powiedzieć że kończy. Arlekin też mądrze pisał początkiem roku więc taki duet może dawać nadzieję. Chociaż wśród wymienionych brakuje mi Weriana pewnie do kilku rzeczy przydałaby się jego pomoc. Wink
Ariu

Dunno

Dunno to solidna firma i jak się czegoś podejmuje to z moich doświadczeń mogę powiedzieć że kończy.

Miło mi Grin
Narazie największy problem to to, że w powtórkach nie ma chyba żadnej linijki która bezpośrednio podaje kto wygrał. Oczywiście człowiek się domyśli, bo widać kto pierwszy powie "gg", można też to wywnioskować z dialogu albo jak ktoś grał do końca to widać kto stracił lidera. Ale to wszystko nic nie znaczy dla maszyny, i trzeba by skonstruować naprawdę nielada skrypt żeby komputer wydedukował z powtórek kto wygrał. Chyba, że się mylę?

4rlekin
Słusznie prawi, natomiast można znaleźć w powtórce tagi opisujące walkę jednostek.
Jeżeli rozpatrujemy pojedynek 1v1 to z definicji ostatnim ruchem (atakiem) w grze jest ten, w którym ginie któryś król.
Daje się również znaleźć opis nazwy frakcji i typ jednostki będącej królem.
Potem wystarczy to porównać i wiemy czyj król zginął.

Oczywiście ogólny skrypt który by to wyciągał byłby dość skomplikowany, ale jest to do zrobienia. Problemem oczywiście pozostają gry 2v2, 3v3 i tak dalej; sądzę jednak, że przy turniejach drużynowych sprawa może wyglądać podobnie (ostatnim ruchem jest zabicie ostatniego króla przeciwnego teamu, więc na dłuższą metę wychodzi na to samo).

W zasadzie, w kwestii skryptu do wyciągania z powtórki informacji o zwycięzcy to największym problemem w tej chwili dla mnie jest wybór języka, w którym to napisać.

Dunno Ty ogarniasz np. PHP żeby to potem przepisać czy nie bardzo ?

Dunno
4rlekin napisał/a:
Słusznie prawi, natomiast można znaleźć w powtórce tagi opisujące walkę jednostek.
Jeżeli rozpatrujemy pojedynek 1v1 to z definicji ostatnim ruchem (atakiem) w grze jest ten, w którym ginie któryś król.
Daje się również znaleźć opis nazwy frakcji i typ jednostki będącej królem.
Potem wystarczy to porównać i wiemy czyj król zginął.

Żeby to było takie proste. Z mojego doświadczenia wynika, że jedynie ok. 20% graczy gra do utraty lidera, z których połowa dlatego, że popełniła błąd. Dlatego zrobienie skryptu byłoby takie trudne, bo większość wychodzi w trakcie. Chyba lepiej będzie założyć, że ten co został do końca wygrał...? Tylko, że wtedy można by wrzucać powtórki w których po prostu kogoś wywaliło a to się zdarza. Może dać możliwość graczom odwołania się od wyniku? To mogło by zapobiec takim sytuacjom. Co wy na to?

W zasadzie, w kwestii skryptu do wyciągania z powtórki informacji o zwycięzcy to największym problemem w tej chwili dla mnie jest wybór języka, w którym to napisać.
Dunno Ty ogarniasz np. PHP żeby to potem przepisać czy nie bardzo ?

Mniej więcej tak, i z tego co się orientuję napisanie skryptu który odnajduje jakieś linijki tekstu z pliku jest w miarę proste. Tylko, że najpierw trzeba ustalić co on ma w tym pliku znaleźć.

Ariu
Może nie komplikujcie z wyciąganiem tego kto wygrał z powtórki a dajcie możliwość zgłoszenia tego graczowi który wygrał. Dodam, że nie do końca tak jest jak kombinuje 4rlekin Np. co w przypadku gdy ktoś podda mecz wcześniej zanim boss padnie i tylko z zapisu rozmów do tego można dojść . Nie zawracałbym sobie głowy również z grami wieloosobowymi bo na chwile obecną i tak nie są brane pod uwagę w naszym rankingu. Co więcej dodać powodzenia i trzymam kciuki. Wink
Ariu

Dunno
Zaraz, czyli chodzi tylko o wrzucenie powtórki na serwer? Bo to to jest banał Grin
Mogę spróbować dorobić to tego jakiś bajer w stylu sprawdzenie, czy rzeczywiście gracz podany przez użytkownika brał udział w grze.

4rlekin
No to jeżeli nie chcemy się bawić w automatyczne wyciąganie wyniku z powtórki (wciąż utrzymuję, że to się powinno dać zrobić) to na dobrą sprawę nie potrzeba nam nawet zamieszczania powtórek.
Trzeba tylko ustalić jakiś organ nadzorujący ranking.
Wtedy po umówionym wcześniej meczu zgłasza się jego wynik, który zatwierdzają obaj gracze, a powtórki się przegląda dopiero w przypadku wątpliwości.

Ostatecznie można jeszcze standardowo wrzucać powtórkę, żeby każdy mógł sobie obejrzeć jakimi meczami ktoś zdobył punkty (ale to przy powiedzmy setce osób w rankingu po 20 - 60 gier na łebka może być pamięciożerne).

[EDIT:]
Jakby mi ktoś mógł podesłać kilka (2-3) powtórek 1v1 takich, gdzie ktoś wyszedł z gry i poddał walkowerem (no i takich na wyrzynanie się też oczywiście) to byłbym wdzięczny.
Potraktowałem to ambicjonalnie i chcę sobie poanalizować te pliki.
Najlepiej też jakby to były bardzo krótkie mecze, bo nawet pięcioturowy szybciuteńki sparing ma jakoś ~ 4 000 linijek Wink
Edytowane przez 4rlekin dnia 11-06-2013 15:34

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 1.37
6,331,754 unikalne wizyty