Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Projekt - POLSKI RANKING GRACZY BfW
4rlekin
Nie bardzo wiem co rozumiesz przez "warstwy dostępu do danych".
Hibernate to jest ORM, jak się zdaje nie tylko do Javy.

Ze stronkami po polsku może być kłopot, nie znam żadnych.
To może źle zabrzmi, ale naprawdę najlepszą rzeczą jest się nauczyć angielskiego na tyle żeby się czuć swobodnie na tych anglojęzycznych.

[EDIT:]
Tu masz dobrą stronkę, nie tylko z Hibernate'em - niestety po angielsku:
http://www.tutorialspoint.com/hibernate/index.htm
Edytowane przez 4rlekin dnia 20-06-2013 08:49

Dunno
4rlekin też dobrze gada, należy się cygaro Grin
Już czwarty rok bez podpisu!

4rlekin
Dzięki Grin

@Ariu
Znalazłem coś po polsku, nie wiem czy dobre, może się na to już natknąłeś, niemniej: masz!

http://www.powernet.pl/dane/pliki/9788392460305-ch3.pdf
http://madeyski.e-informatyka.pl/download/tutorials/Hibernate.pdf

Ariu
4rlekin tak to już znam, ale dzięki za fachowe podejście a nie tylko udowadnianie jakie to z Was zdolniachy językowe. Grin
A to:
4rlekin napisał/a:
To może źle zabrzmi, ale naprawdę najlepszą rzeczą jest się nauczyć angielskiego na tyle żeby się czuć swobodnie na tych anglojęzycznych.

biorąc pod uwagę moje zdolności językowe faktycznie dla mnie brzmi brzydko. Grin
Ariu

4rlekin
Dobrze Cię rozumiem bo też długo jakoś nie mogłem się przeprosić z angielskim.
Teraz przy okazji matur brałem korki (rozszerzony pisałem) i ładnie sobie wszystko usystematyzowałem i jestem zadowolony.

Także powinieneś znaleźć swoją motywację i czas i się nauczyć Wink Prędzej czy później będziesz musiał...
Edytowane przez 4rlekin dnia 20-06-2013 14:30

Druid
Rene na forum turnieju napisał/a:
W związku z końcem kolejnego turnieju chciałbym pogratulować zwycięzcom i podziękować moim przeciwnikom za gry z nimi rozegrane.
Jednak, aby doświadczenia tego turnieju zbyt szybko nam nie umknęły chciałbym otworzyć dyskusję na temat zmian w regulaminie/organizacji przyszłych turniejów:

Oto moje dotychczasowe przemyślenia:

1. Na pewno trzeba rozwiązać problem walkowerów. Wprawdzie problem został już przedyskutowany i (chyba) rozwiązany ale ze względu na jego wagę pozwalam go sobie przypomnieć - Druid zaproponował całkiem ciekawe rozwiązanie w poście nr 120 i myślę, że jego zaimplementowanie powinno rozwiązać potencjalne problemy.

2. Czy nie uważacie, że liczenie pojedynków turniejowych do rankingu + pkt chwały za dobre miejsce w turnieju to trochę nie za dużo przybytku jak na jedną imprezę. W pierwszym turnieju były tylko pkt chwały i myślę, że było to wystarczające rozwiązanie - teraz w moim odczuciu było tego trochę za dużo (z resztą w pierwszym turnieju znowu była trochę za duża pula pkt chwały jak na mój gust).

3. Powtórki to nasza historia i trochę szkoda, że one po krótkim czasie przepadają na różnych hostingach. Najlepiej byłoby móc zamieszczać powtórki na tej stronce (jeśli jest na to miejsce), dawać linki prosto z serwera http://replays.we... (jeśli gra nie była milion razy wczytywana, albo wrzucać powtórki na stronę laddera (oczywiście jeśli był to pojedynek ladderowy).

4. W celu uniknięcia podszywania się pod graczy (czego próby w tym turnieju się zdarzały) trzeba wprowadzić obowiązek posiadania również konta na wesnoth.org - nick zabezpieczony hasłem powinien być wystarczającą gwarancją.

5. Tak na zakończenie proponowałbym aby w pojedynkach do jednej wygranej oraz w pierwszej grze pojedynków do dwóch wygranych mapa była losowana (w tym drugim przypadku przegrany wybierałby następną mapę). Można zrobić fajny generator wyboru map tutaj http://rushedbyye...eroku.com/ z puli map jakie są przewidziane dla odpowiedniej fazy turnieju.

Czekam na komentarz do moich propozycji oraz na wasze pomysły.

Przeniosłem temat tutaj ponieważ tam za parę dni forum turnieju zostanie zblokowane. Proszę wyraźcie swoje opinie. 4rlekin jak tam postępy z bazą i naszym ELO ? Pamiętasz jeszcze o nas ? Cool
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)

www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Sulik
Rene napisał/a:

Powtórki to nasza historia i trochę szkoda, że one po krótkim czasie przepadają na różnych hostingach. Najlepiej byłoby móc zamieszczać powtórki na tej stronce (jeśli jest na to miejsce), dawać linki prosto z serwera http://replays.we....

Pomysł jest bardzo dobry, są jednak 2 pewne problemy (mam nadzieję, że nikt z tego powodu nie weźmie mnie za jakiegoś narzekacza). Otóż ci, którzy posiadają wersje gry 1.10.6 nie mogą ich wczytać, ponieważ pojawia się błąd, natomiast wraz z pojawianiem się nowych wersji gry (np. 1.12), również mogą pojawiać się problemy z ich odtwarzaniem.

Piko
Weź pod uwagę, że tego problemu nie da się wyeliminować, oraz że jest on obecny również w aktualnej formie raportowania powtórek.

Rene
Jeśli chodzi o trzymanie powtórek to przede wszystkim chodzi mi o jakieś sensowne ich przechowywanie tak, aby nam po prostu nie poginęły - a gdzie to będzie to już wtórna sprawa.
Brak odbioru.

Ariu
@Rene
Ad 1) szkoda czasu na dyskusje problem chyba rozwiany (zobaczymy na ile pewnie przy następnym turnieju) Grin
ad 2) przy pierwszym turnieju z punktami chwały nie było jeszcze rankingu więc pula punktów musiała być większa. Obecnie zmieniłbym punkty chwały za miejsca od 1 do 3. Czyli 1 miejsce 3 punkty 2 miejsce 2 punkty i 3 miejsce 1 punkty. Pozostałą punktacje bym zostawił tak jak była w obecnym turnieju. Jakaś nagroda dla aktywnych graczy powinna zostać. Takie jest moje zdanie.
Ad 3) a testowałeś propozycje Dunna z adresu podanego w poście 194 ? Grin
Ad 4) Też jestem za,
Ad 5) Jeżeli chodzi Ci o turnieje to uważam że mapy na etapie rozgrywek grupowych powinni wybierać gracze którzy są niżej klasyfikowani w rankingu. Przy takim samym poziomie ustalają między sobą. Jeżeli nie mogą dojść do porozumienia to drogą eliminacji skreślają ze wskazanej puli na przemian te których im nie pasują a ta co zostanie ostania na niej grają. Reszty bym nie zmieniał. Sprawdziło się i nie było z tym kłopotów. Moim zdaniem wprowadzenie generatora przysporzyłoby jedynie niepotrzebnego zachodu.

Ale chętnie wysłucham zdania innych.
Ariu

Sulik
Rene napisał/a:
Jeśli chodzi o trzymanie powtórek to przede wszystkim chodzi mi o jakieś sensowne ich przechowywanie tak, aby nam po prostu nie poginęły - a gdzie to będzie to już wtórna sprawa.

Pomysł aby linkować gry z replays.wesnoth.org jest bardzo dobry, chodziło mi o to, że i tak nieuniknione jest przepadnięcie tych powtórek.

Piko
Czemu niby? Zawsze można odpalić starszą wersję Wesa. A poza tym aż takiej niekompatybilności między kolejnymi odsłonami nie ma - powtórka z 1.10 pewnie chodziłaby na 1.11, 1.12 i następnych.

Rene
@Ariu

Ad 2) w sumie twoje rozwiązanie jest w porządku. Chociaż nadal takie podwójne punktowanie wydaje mi się trochę przedobrzone.

Ad 3) jeśli to zacznie działać to będzie jeszcze najlepsze rozwiązanie tej kwestii.

Ad 5) oczywiście tak jak było jest w porządku. Myślałem tylko, że taki generator to byłby dodatkowy smaczek. Smile

Dzięki za dotychczasowe rozważania i zapraszam do dalszych. Smile

Brak odbioru.

Sulik
Piko napisał/a:
Czemu niby? Zawsze można odpalić starszą wersję Wesa. A poza tym aż takiej niekompatybilności między kolejnymi odsłonami nie ma - powtórka z 1.10 pewnie chodziłaby na 1.11, 1.12 i następnych.

Bo każdy trzyma na dysku kilka wersji wesnotha, na wypadek, taki jak odtworzenie powtórki sprzed kilku miesięcy? Tudzież każdy ma szybki internet LTE i szybko ściągnie 300mb. A co do kompatybilności, jestem całkowicie pewien na 90%, że już próbowałem odtwarzać powtórki z poprzednich wersji i nie zawsze wychodziło to jak powinno. Prawdopodobnie z powodu zmian wyglądu map oraz statystyk jednostek. Zmiany te choć niewielkie, są częste np. zmiana wyglądu mapy Przeprawa Silverhead, czy zwiększenie kosztów Orka Łucznika z 13g do 14g. A kto wie czy w 1.12 jednostka Rozbójnik, nie będzie walczyła wręcz bronią sieczną.

Ten OT nie ma sensu. Wink

Piko
Sulik napisał/a:
Bo każdy trzyma na dysku kilka wersji wesnotha, na wypadek, taki jak odtworzenie powtórki sprzed kilku miesięcy? Tudzież każdy ma szybki internet LTE i szybko ściągnie 300mb. A co do kompatybilności, jestem całkowicie pewien na 90%, że już próbowałem odtwarzać powtórki z poprzednich wersji i nie zawsze wychodziło to jak powinno. Prawdopodobnie z powodu zmian wyglądu map oraz statystyk jednostek. Zmiany te choć niewielkie, są częste np. zmiana wyglądu mapy Przeprawa Silverhead, czy zwiększenie kosztów Orka Łucznika z 13g do 14g. A kto wie czy w 1.12 jednostka Rozbójnik, nie będzie walczyła wręcz bronią sieczną.

Ten OT nie ma sensu. Wink

Na pewno nie z powodu zmian wyglądu mapy czy statystyk jednostek, gdyż to wszystko jest zapisane w pliku powtórki - dlatego też można oglądać rozgrywkę z mapy której nie posiadamy, czy przestarzałej wersji ery, posiadając aktualną (zakładając że ścieżki do plików nie zmieniły się). Niekompatybilność między powtórkami tworzy raczej zmieniona funkcja niektórych kodów, przykładowo: tag [filter_vision] pod 1.11 obsługuje wartość "side", a pod 1.10 jest to "viewing_side". Rzadko jednak zdarzają się takie kwiatki, a w większości wypadków nie wpływają one znacząco. A uwierz mi, nieraz odpalałem powtórki z 1.6 na 1.8, czy z 1.8 na 1.10.

Żaden OT nie jest pozbawiony sensu. Gdyby był, nie miałby racji bytu...

Sulik
@Piko

Przyznaję się do błędu.

Piko
Tia. Po dwóch tygodniach. Grin

Ariu
Wilk ranking powinien ujmować aktywnych graczy a nie tych co 100 lat temu rozegrali jeden mecz. Dodatkowo zapytam, czy czytałeś jaki był główny powód wprowadzenia "uśpienia"? Jednak zawsze miło zobaczyć jakieś propozycje coś wnoszące w rozwój rankingu. Masz jeszcze jakieś? Grin Widzę też, że deklaracje 4rlekina
4rlekin napisał/a:
@Ariu
Jak się deklaruję to na poważnie Wink
Co do kwestii czy by się dało, czy nie - jestem przyzwyczajony do innej metodyki pracy i tyle Wink Sprawa indywidualna

dotyczące bazy należy powoli wkładać między bajki. Mam jednak nadzieję, że stagnacja w naszym ELO to tylko wakacyjna niemoc. Wink
Ariu

AxeFighter
Wilk, defaulta, nie deflauta Pfft Spróbuj, choć chętnych nie będzie zbyt dużo. Poza tym potrzebujesz organizacji, ranking domyślnej tworzony był przez kilka tygodni.
Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

https://www.youtu...QuObfTx6Cg - link zaktualizowany!

http://wesnoth.com.pl
Sulik
Myślę, że na stronie rankingowej brakuje odnośnika do tematu, w którym można by się było zarejestrować do rankingu. Może więc, po wciśnięciu 'informacji dodatkowych' odsyłało by do tematu http://www.wesnot...rowstart=0?
Edytowane przez Sulik dnia 19-08-2013 10:42

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.28
6,501,372 unikalne wizyty