Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Projekt - POLSKI RANKING GRACZY BfW
Druid
"Informacje dodatkowe" przekierowują na naszą stronę główną, ale propozycja moim zdaniem warta uwagi. Co inni na to ? Zastanawiam się też nad czymś w rodzaju kroniki rankingu póki jeszcze wszystko jest nowe i pamiętamy. Wink Żeby po latach jak już będziecie swoje wnuki bawić i BfW będzie konkurencją olimpijską Grin komentatorzy mieli ułatwioną sprawę. Pfft Może ktoś by się podjął takiej próby dotyczącej całego serwisu ?
Edytowane przez Druid dnia 19-08-2013 17:42
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)

www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Rene
Myślę, że jeśli nie ma lepszego zastosowania dla tego odnośnika to można wprowadzić w życie pomysł Sulika. Tak swoją drogą spora część powtórek w rankingu już poprzepadała Sad. Szkoda, że cały czas nie mamy porządnego miejsca na nasze powtórki.
Brak odbioru.

AxeFighter
Jeden z graczy, na przykład Druid (przykład dla przykładu, nic nie sugeruję) mógłby po prostu to wszystko co zostało pobrać i trzymać na swoim komputerze, by nie przepadło. Oczywiście to tylko sugestia.
Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

https://www.youtu...QuObfTx6Cg - link zaktualizowany!

http://wesnoth.com.pl
Ariu
Wow mamy bezpośredni link do RANKINGU na głównej i już ktoś zawraca mi gitarę. Grin Banerek 100x36 hym to nie poszalejemy za bardzo zwłaszcza że ma to być czytelne. Macie jakieś propozycje graficzne i co wy na to żeby na banerku nie była cała nazwa rankingu a jedynie 2 słowa POLSKI RANKING ? Wtedy jest szansa na to że będzie czytelne. Ja coś postaram się skrobnąć to dam Wam tutaj do oceny.
Ariu

Druid
To moja propozycja będzie pierwsza. Piszcie co poprawić i dawajcie własne. Wink

[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/1/husaria100x36.jpg[/img] is not a valid Image.

Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)

Dingo
Dla mnie ładny, tylko nie zapisujcie tego w jpegu, bo sporo traci na jakości.

PuebloPL
Bardzo fajny, ale mógłby być nieco większy Wink. Tak poza tym, to bardzo mi się podoba.

Guurahk
Druid, IMO, jest genialny. Jedyne, co ja bym zmienił, to ulokowanie napisów. Polski Ranking u góry, BfW na dole. Tak, żeby było bardziej symetrycznie Wink
"Jest niewiele cnót, których Polacy nie posiadają, i niewiele pomyłek, których udało im się uniknąć." - Winston Churchill

Ariu
Dingo ma racje. Zrób buttona jak inferno sugeruje w .png. Co do wielkości to niestety wymiary są ustalone więc napisy by pewnie nie były czytelne gdybyś zrobił jak Guurahk sugeruje. Natomiast usunąłbym te czarną ramkę zawsze to kilka pikseli więcej do dyspozycji. Grin
Ariu

Sulik
Odświeżam temat.

Myślę, że w rankingu przydałoby się w końcu dokonać kilku usprawnień.

1. W ramach większej czytelności przydałoby się dodać 1 nową kolumnę.

Mianowicie procent zwyciężonych gier. Rozumiem, że dbacie o umiejętności matematyczne graczy poprzez liczenie stosunku wygranych do rozegranych meczy, ale takie usprawnienie pozwoliłoby na szybszą i dokładniejszą ocenę stosunku wygranych do rozegranych gier tego gracza.

2. Punkt 3 regulaminu jest źle napisany, tudzież niesprawiedliwy.

Już 2 razy nieumyślnie złamałem ten punkt regulaminu. Powodem jest mała pula map oscylująca do tzw. "klasycznej dziesiątki" będącej w dodatku RBY i No Mirror Era. W grze mamy dostęp do 17 map, a w dodatku RBY aż 22-23. Myślę że powołując się na zasadę fair play to w gestii graczy powinien pozostać dobór map tak samo jak jest z timerem.

3. Historia rozgrywek powinien być przede wszystkim po to, aby uniknąć pomyłek podczas przyznawania punktów, a tego nie robi.

Historia rozgrywek obecnie jest tylko chronologicznym zapisem meczy. Jak ktoś się pomyli podczas liczenia punktów, to może być trudno znaleźć miejsce pomyłki. Przykładem jest strona ladderowa, gdzie jest dokładnie napisane kto ile miał punktów, ile zyskał/stracił. Rozumiem, że to może być żmudne wpisywanie ręczne i przydał by się jakiś automat. Ale należałoby to uwzględnić.
Edytowane przez Sulik dnia 08-11-2013 09:53

Ariu
Tak Sulik ma rację przyda się mała zmiana w regulaminie. Jednak dodatkowa matematyka na etapie dziargania ręcznego odpada. Cool
Ariu

AxeFighter
Może przydałoby się rozszerzyć zakres mapek? Na przykład do wszystkich defaultowych 1vs1? Urozmaiciłoby to pojedynki.
Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

Druid
Może po zakończeniu turnieju coś podziałamy w tym kierunku. Bo faktycznie jest potrzeba a obecnie cieniutko z czasem.
Dingo napisał:

Sulik
Rozumiem, że projekt został porzucony?

Żadne działania w kierunku zachęcenia pozostałych do wspólnej gry nie zostały podjęte już od ponad roku.

Druid
Aktualne opinie osób z którymi się stykam (a dodam, że w mojej ocenie są to dobrzy gracze i wiedzą co mówią) twierdzą że serwis stał się raczej serwisem dla twórców (i to nie wszystkich), niż dla graczy i nic ich tutaj nie przyciąga. Ale pewne rankingi funkcjonują (wtajemniczeni wiedzą Wink). Więc nic na siłę. Pozdrawiam.
Dingo napisał:

AxeFighter
Druid, co rozumiesz poprzez: nic ich tutaj nie przyciąga? Tak, skupiamy się mocno na dodatkach, ale kącik MP u nas jest, nawet się dobrze rozwijał do czasu, gdy stracił swojego koordynatora (czyt. ciebie). Co do nie wszyskich twórców chodzi ci zapewne o ChaosRidera. Jest to człowiek pozbawiony ogłady, który nie rozumie, że co drugie zdanie przez niego napisane na innych stronach byłoby się zbanowanym, jednak tutaj jego wątki trzymam jako przestrogę.

Co do Dinga, śmieszy mnie ta cała wasza sytuacja, z mojej perspektywy wygląda ona jak kłótnia dwójki przedszkolaków, z których żaden nie chce odpuścić. A wszystko to poprzez rozmowę o balansie FL-a. Moim zdaniem nie jest to zbyt poważne zachowanie jak na dójkę dorosłych facetów.
Edytowane przez AxeFighter dnia 11-11-2014 17:45

Dingo
Ja miałem wrażenie, że gracze nie przejmowali się tymi awanturami... Grin Nie wiem co ma ich tutaj przyciągać, jak nie ma osoby chętnej do organizacji, ale dobra, jak tam chcecie, anyway, ostatni post.

Co do Dinga to nie wiem po co to dalej ciągnąć, myślałem że już koniec z nim, a Druid wrócił i od razu zaczął o mnie. Grin
"Wesnoth.com.pl isn't a Polish forum, its something what's preteting to be it, but its not. It's a place where active people who want's to create something are insulted, ridiculed and also by who? Someone who gaves self some nicknames like "super użytkownik" (super user) and more like that and they did nothing for Wesnoth to be the worthy of it." - ChaosRider

Deidara
Wracając do tematu: wydaje mi się, że Druid chętnie zająłby się jeszcze rankingiem, jeśli znajdzie się odpowiednia ilość zainteresowany. Proponuję wprowadzić nową ankietę na ten temat. Dowiemy się, kto chce brać jeszcze udział w rankingu.
Poza tym nie wiem, po co ten tekst o jakiś tajnych rankingach. Jeśli kilkunastu graczy niezarejestrowanych (bądź zarejestrowanych) tutaj ma swój własny, zamknięty ranking, to chwała im. Z tego co wiem, nasz tutaj był dla wszystkich otwarty i tak powinno pozostać.

Druid
@AxeFighte
AxeFighter napisał/a:
Druid, co rozumiesz poprzez: nic ich tutaj nie przyciąga? Tak, skupiamy się mocno na dodatkach, ale kącik MP u nas jest, nawet się dobrze rozwijał do czasu, gdy stracił swojego koordynatora (czyt. ciebie). Co do nie wszyskich twórców chodzi ci zapewne o ChaosRidera. Jest to człowiek pozbawiony ogłady, który nie rozumie, że co drugie zdanie przez niego napisane na innych stronach byłoby się zbanowanym, jednak tutaj jego wątki trzymam jako przestrogę. ...

Czego nie rozumiesz w "nic ich tutaj nie przyciąga", dla mnie to jest jasne i proste stwierdzenie. Co do "stracił koordynatora", uwierz mi nie ma ludzi niezastąpionych. Ja się też za takiego nie uważam. Fakt, że aktualnie zaangażowałem się na innych serwisach - ale od czego Ty tutaj jesteś ? Wypominania Shock - jeden "zostawił", drugi "pozbawiony ogłady" trzeci ... Facepalm Swoją drogą jako admin pomyślałbyś żeby Werianowi pomóc zebrać na opłatę na serwer bo w przyszłym roku będzie taka potrzeba (ale to tylko taka moja mała sugestia).Wink
@Deidara
Deidara napisał/a:
... wydaje mi się, że Druid chętnie zająłby się ...

Jak zwykle wiesz lepiej czym ja bym się chętnie zajął. Pewnie to "wydaje mi się" wnioskujesz to po moim zaangażowaniu ostatnio tutaj. No tak można i takie wnioski wyciągnąć. Grin
Deidara napisał/a:
... Poza tym nie wiem, po co ten tekst o jakiś tajnych rankingach. ...

Facepalm Analizując Twoje dalsze wnioskowanie to dla mnie określenie "tajne" ma inne znaczenie. Jest to coś o czym bym nie pisał tutaj i zachował tylko dla siebie (wolałem to wyjaśnić tak na wszelki wypadek Grin). A wzmianka o wtajemniczeniu raczej miała zwrócić uwagę na fakt, że aktualnie są gracze którzy wolą działać poza naszym serwisem. CIEKAWE DLACZEGO TAK JEST ? Cool
@Dingo
Dingo napisał/a:
... Nie wiem co ma ich tutaj przyciągać ...

To mnie akurat nie dziwi Grin
Dingo napisał/a:
... ale dobra, jak tam chcecie, anyway, ostatni post. ...

Znowu ostatni ? Dingo nie żartuj. Grin
Swoją drogą "chyba" brakowało mi tej słowności Dingo. Grin
Dingo napisał:

Deidara
Druid, nasza strona od lat ceni sobie duży poziom zarówno wizualny, jak i kultury osobistej. Jestem świadomy, że na większości portalach jest to rzadkość. Też grywam w LoL'a i inne gierki, gdzie czasem gracze z jednej drużyny skaczą sobie do gardła, zamiast działać jako jedna drużyna. My tutaj staramy się działać właśnie jako jedna drużyna. ChaosRider łamał regulamin, obrażał wielu użytkowników i prawdę mówiąc- siał ogólny chaos i zgorszenie. Dostał wystarczająco dużo szans, by się poprawić.
Jeśli mojej wypowiedzi odnośnie Ciebie- gdybyś bliżej jej się przyjrzał, zobaczyłbyś że staram się Cię postawić w najlepszym świetle i mówiąc prosto: nie wcinać Ci się do Rankingu, który jest Twoją zasługą. Nie ma ludzi niezastąpionych i zapewniam Cię, że niektórzy z nas chętnie zajmą się Rankingiem. Jest to jednak Twój temat, Twoja inwencja twórcza i Twój potencjał, więc nie wiem, co mam teraz zrobić... Przeprosić Cię za to, że zamiast zagarnąć Twój projekt, czekaliśmy na Ciebie? Pfft
Zwracasz uwagę na to, że wielu graczy woli działać poza naszym serwisem. Okey. Dlaczego więc nic z tym nie zrobisz? Wiem, wiem. Teraz padłby tekst, że może to zrobić admin, ja, albo jeszcze ktoś inny. Problem w tym, że nam zbytnio nie przeszkadza fakt, że niektórzy gracze działają poza naszą stroną. Jeśli jest coś, co możemy zrobić, by ich tutaj zachęcić- proszę, powiedz.
Co do tego, co piszesz do Dingo... ChaosRider też był "taki mądry". Nie tolerujemy tu otwartej wrogości.

Okey... Ankieta została już dodana, chyba nawet kilka osób już zagłosowało za Rankingiem, więc możemy się już zastanowić, co robić dalej.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.58
6,242,858 unikalne wizyty