Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Projekt - POLSKI RANKING GRACZY BfW
Druid
Piko zawsze uwielbiam jak ktoś coś wnosi konkretnego (dotyczy to drugiej części Twojego wpisu) natomiast w pierwszej takie pokłady tego Grin . Moja propozycja po przeczytaniu pierwszej części, to może skorzystasz ze swojego intelektu i zrobisz ranking ale w odziemnym temacie forum. Ty uwzględnisz wszystkie ery na pewno zrobisz to lepiej. A potem lepszy wyląduje w serwisie. Więc nie troluj tutaj tylko do roboty Grin. I nie przeszkadzaj, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia tylko chcesz obrażać innych to pisz w swoim temacie Cool. Co do braku szacunku to popatrz kto pierwszy optował za uwzględnieniem wszystkich er. Zresztą co ma wspólnego szacunek do twórców er w tym przypadku ? To dwa oddzielne tematy i inne projekty. Na marginesie nie znalazłem ani jednego wpisu mówiącego że jakaś era jest "głupia" czy coś w tym stylu. Fakt trzeba mieć trochę intelektu żeby to odróżnić. Twój intelekt pozwolisz, że ocenię jak zakończysz pracę nad projektem rankingu, który ci zaproponowałem. Co prawda jego brak też będzie dawał pewną ocenę Grin.
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Kokos
Mając gotowy system rankingowy można bez większych przeszkód użyć go (w razie chęci) ponownie.

Z rankingu wynika informacja: 'jaka jest szansa, że dany gracz wygra z innym, jeśli będą grać w erze, którą oboje ogarniają'.

Więc wspólny ranking tak na prawdę nie przeszkadza, można po prostu nie podejmować gier ladderowych przed opanowaniem danej ery.
Edytowane przez Kokos dnia 20-01-2013 19:47
 
4rlekin
Łoj, wy to się chyba nie lubicie. Co tak agresywnie Druidzie ?
Przecież Piko w zasadzie nie powiedział nic bardzo złego.
I żeby się Panowie (no chyba, że Panie - nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie Wink) nie kłócili więcej i nie obrażali, to powiem jak ja sobie obmyśliłem rozdział rankingów.

Niezależnie od ilości er, które weźmiemy pod uwagę uważam, że powinniśmy zrobić tak:

Będzie 2 + n rankingów (gdzie n jest liczbą er, które będą miały swoje rankingi).
Ta dwójka się wzięła stąd, że będzie ranking Ogólny i ranking ery Domyślnej.
I teraz po każdej grze wynik będzie wpływał na pozycję w rankingu O oraz na pozycję w rankingu granej ery.

W ten sposób każda gra zmienia stan dwóch rankingów (ogólnego i ery rozegranej), więc mamy pogląd na ile ktoś jest dobry w ogóle, a na ile sobie radzi w poszczególnych erach.
Punkty otrzymane by się liczyło według rankingu ery, a do punktacji ogólnej dodawałoby się te punkty pomnożone/podzielone przez jakiś współczynnik (np. stosunek rankingu Ery do rankingu Ogólnego).
Oczywiście tą matematykę jeszcze można doprecyzować i przetestować.

Teraz najbardziej potrzebujemy Weriana, bo bez niego ani rusz.

Kalfat coś ogarnia podobnież, więc szczególnie liczę na niego jeśli chodzi o wszystkie kwestie algorytmiczne Wink
Edytowane przez 4rlekin dnia 20-01-2013 19:52
 
Piko
Oj Druidku, Druidku... Przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem, przeczytaj jeszcze raz co ty napisałeś... Tylko tym razem zastanów się nad tym. Bo widzisz, gdyby wziąć pod uwagę tylko tego jednego posta, to obiektywnie wypadasz teraz na gimbusa, który ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Frown
 
Druid
Masz rację poniosło mnie. Zapis Piko potraktowałem jako atak na to co już zrobione a jak ktoś pluje na fajne rzeczy to nie umie udawać że to pada deszcz Grin. Swoją drogą nic nie mam do Piko i uwzględniłem to co pisze w drugiej części jako coś wnoszące do projektu. Takie rzeczy jak najbardziej są pożądane i zapraszam do pisania. Natomiast wpisy w stylu "głupie, nie sięgając po mocniejsze słowa. Człowieku, takie ...." może gdzie indziej - nie widzę żeby to coś wnosiło. Jako "głupi gimbus" Grin nadal też powstrzymam się od oceny inteligencji Piko. Wierzę, że jednak zmotywowałem go do pracy, po której dokonam tej oceny Grin.
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Piko
Ach, nie ma to jak prowokacja, prawda? Ale jeszcze trochę musisz popracować, bo dobra ryba nie złowi się przy słabej przynęcie. Wink
No ale cóż... Zauważ, że nie wszystko w życiu zostanie ci podane na tacy. Nie wszystko jest proste, jednoznaczne i oczywiste. Nie mam ochoty robić dużego offtopu, więc od razu spuentuję - zastanów się nad treścią tamtego posta, a od razu zauważysz dokładnie dlaczego się czepiam i co sugeruję.
 
4rlekin
...

O co wam chodzi ludzie ?! (WTF ?)

Piko powiedział, że pomysł wrzucania wszystkich er do jednego worka jest głupi - prawda.
Że to brak szacunku dla ich twórców - jeżeli na to spojrzeć w określony sposób też prawda.
Druga część wypowiedzi była bardziej konstruktywna - prawda.

Wszystko prawda, a to że może trochę obcesowo, to nie ma co za przeproszeniem być takim "świętojebliwym". Na forum jak to na forum - stwierdzenie: "to jest głupie" równa się tyle co: "uważam, że to zły pomysł".

Także podajcie sobie teraz ręce, bo inaczej obaj jesteście u Admina, nie żartuję.
 
Druid
Spoko 4rlekin nie wczuwaj się tak. To tylko takie moje gierki żeby Piko strzelił focha i zabrał się za pracę Grin. Co wyszło by na dobre nawet w przypadku gdyby robił inny projekt. Ale chyba się połapał Sad. Jak zapewne zauważyłeś jeszcze go nie obraziłem mimo "gimbusa" z jego strony Grin. Od razu mówię że ja nie czuje się obrażony więc nie trzeba przepraszać Wink. Natomiast za donosicielami nie przepadamShock i dlatego jestem cały w strachu Grin bo nie planuję też przepraszać Grin. Jeszcze nie ma za co w mojej ocenie oczywiście Cool. Piko czujesz się obrażony tym że jeszcze nie wyraziłem opinni o Twojej inteligencji ? Grin Po Twojej deklaracji natomiast 4rlekin ciekawe czy jesteś donosicielem czy po prostu niesłownym człowiekiem Grin ? Biorąc pod uwagę projekt wolę żebyś wyszedł na donosiciela Grin. Prowokacja to to co lubię Grin.
A z konkretów to Werian nie odpowiada zastanowić by się również nad planem B.
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
4rlekin
Druid napisał/a:
Po Twojej deklaracji natomiast 4rlekin ciekawe czy jesteś donosicielem czy po prostu niesłownym człowiekiem Grin ?


Just kidding Grin
 
Piko
Druidze, to "gimbus" nie było z mojej strony, bo to była obiektywna ocena. Grin Ale serio, skończmy już ten offtop. Bo jak na razie to tylko napisałeś posta (z 12 emotikonami na takim małym fragmencie - fuj!) tylko po to, by obronić swoją dumę. Nabijanie postów nabijaniem, ale wracaj do roboty, leniu! Patataj
 
Ariu
@Druid słuchaj Piko a gdybyś szukał telefonu to zostawiłeś go u mnie Wink. Wieczorkiem Ci przywiozę. Wracając do tematu mam 2 pytania w przypadku gdy "ELO" wypali:
1. co z bonusami za turnieje (jak to widzicie) ?
2. czy robimy poziomy czy samo "Elo" wystarczy ?
Ariu
 
Piko
1. Ja bym dał jakieś bonusy za turnieje, ale powinny być uzależnione od ELO otrzymującego je. Bo im wyższe, tym takie coś cenniejsze. Osobiście bym to zrobił w taki sposób, że ilość otrzymanych punktów jest równa pokonaniu gracza który ma xxxx ELO. Czyli np. aktywność jest nagradzana jak zwycięstwo z graczem o 1000 ELO, dojście do półfinału jak wygrana z graczem o 1300 ELO, a 1. miejsce jak wygrana z graczem o 1600 ELO (liczby oczywiście do uzgodnienia).
2. Przydałyby się jakieś tytuły, tak dla urozmaicenia. Tylko osobiście dałbym ich dosyć dużo, a nie cztery. Zawsze można dać jakiegoś arcymaga, króla, cesarza, zabójcę smoków i co jeszcze da się wymyślić.
 
Kokos
4rlekin napisał/a:
W ten sposób każda gra zmienia stan dwóch rankingów (ogólnego i ery rozegranej), więc mamy pogląd na ile ktoś jest dobry w ogóle, a na ile sobie radzi w poszczególnych erach.
Punkty otrzymane by się liczyło według rankingu ery, a do punktacji ogólnej dodawałoby się te punkty pomnożone/podzielone przez jakiś współczynnik (np. stosunek rankingu Ery do rankingu Ogólnego).
Oczywiście tą matematykę jeszcze można doprecyzować i przetestować

Żeby było bardziej Elo-way proponuję zrobić tak:
wynik każdego meczu wprowadzamy do systemu dwukrotnie, raz w rankingu ery, raz w zbiorczym. Dzięki temu w obu zmiana ratingu będzie uwzględniała wszystko to, co stara się uwzględniać elo. (Dodatkowo nie trzeba wprowadzać dodatkowych współczynników).

Piko napisał/a:
1. Ja bym dał jakieś bonusy za turnieje, ale powinny być uzależnione od ELO otrzymującego je. Bo im wyższe, tym takie coś cenniejsze. Osobiście bym to zrobił w taki sposób, że ilość otrzymanych punktów jest równa pokonaniu gracza który ma xxxx ELO. Czyli np. aktywność jest nagradzana jak zwycięstwo z graczem o 1000 ELO, dojście do półfinału jak wygrana z graczem o 1300 ELO, a 1. miejsce jak wygrana z graczem o 1600 ELO (liczby oczywiście do uzgodnienia).

Nie wydaje mi się, żeby wprowadzenie inflacji do systemu powodowało wzrost jego atrakcyjności.

Żeby nadać grom turniejowym większą wagę wystarczy, że zmiany ratingu będą pomnożone przez pewną stałą (pewnie 2Pfft). Wiąże się to oczywiście również z większymi stratami w przypadku porażek. Więc kwestia tego, czy jest to motywujące dla większej ilości (większej, czyli mówimy głównie o słabszych, niż oczekiwani zwycięzcy) osób jest do dyskusji. Mnie już samo to, że przez przypadek trafię na Rene i być może nagra filmik z tego jak mnie pokonał, jest wystarczającą zachętą (Pfft).

Piko napisał/a:
2. Przydałyby się jakieś tytuły, tak dla urozmaicenia. Tylko osobiście dałbym ich dosyć dużo, a nie cztery. Zawsze można dać jakiegoś arcymaga, króla, cesarza, zabójcę smoków i co jeszcze da się wymyślić.

To tylko warstwa prezentacji Pfft
Jeśli chodzi o tytuły, to widywałem uzależnienie koloru nicka w serwisie w zależności od oceny gracza (choć tutaj się pewnie nie sprawdzi, aż tylu graczy nie mamy).

Można zrobić też coś w stylu:
mamy kilka różnych ścieżek (do ustalenia czy 3, 4 czy 5 poziomów), gracz wybiera jedną (np Troll szczenię -> Troll -> Troll wojownik -> Wielki troll (ew gdzieś Yeti Grin)). I w zależności od poziomu ma ikonkę odpowiadającą jednostce.
 
Piko
Wynik wprowadzany dwukrotnie to po zastanowieniu się naprawdę dobry pomysł - w przypadku liczenia średniej trzeba mieć dobry ranking we wszystkich erach, gdyż inaczej mogą zaniżać wynik. Natomiast gdyby użyć twojej metody, to można mieć wysokie ELO grając nawet w tylko jedną erę.
Tylko myślę, że w przypadku gier na erach niestandardowych, zdobyte ELO powinno działać na główny ranking w mniejszym stopniu niż na ranking ery. Bo inaczej grając w jakąś niezbalansowaną erę możnaby bardzo szybko podskoczyć w rankingu.

Jeśli chodzi o inflację, to muszę powiedzieć że się popisałeś - ELO przecież samo od siebie tak działa, że im wyższy ranking, tym trudniej zyskać punkty. Pfft
Ale muszę przyznać, że pomysł z mnożnikiem do liczby zdobytych punktów z rozgrywek turniejowych jest naprawdę dobry, znowu lepszy od mojego. Pfft A niech cię.

Ale jeśli chodzi o tytuły, to zostanę przy swojej opcji - myślę że lepiej zrobić jedną ścieżkę, a długą, niż kilka mniejszych.
 
4rlekin
@Kokos
Współczynnik był tylko propozycją przy wstępnym pomyśle, trzeba będzie to przetestować, bo tak jak zauważył Piko braki w balansie w niektórych erach mogą się odbić na wiarygodności rankingu.

Co do ścieżek to (opierając się na czyimś pomyśle poruszanym na początku) można by stworzyć ścieżkę dla każdej nacji i gracze by się dzielili na grupy (grupa undeadów, elfów etc.) różnica byłaby tylko w jednostce symbolizującej poziom.
 
Kokos
@Piko, chodzi o to, żeby nie dodawać punktów, które się biorą znikąd Smile

Nie analizowałem nigdy dogłębnie formuły Elo, ale jest tam coś, co sprawia, że przy większej ilości gier zmiany są wolniejsze. Więc zakładając, że ktoś będzie grał w większej ilości er, waga jednego meczu 'sama przez się' powinna być mniejsza w rankingu zbiorczym.

Z drugiej strony, jeśli jakakolwiek modyfikacja (np dwukrotne spowolnienie zmian) dotyczyłaby wszystkich er, to tak jakby, nie dotyczyła żadnej Pfft Trzeba w takim razie zdecydować, które ery są niezbalansowane Sad

Warto się jeszcze zastanowić, czy grając w niezbalansowane ery, wyniki są po prostu bardziej nieprzewidywalne czy jeden z dwóch graczy zawsze wygrywa. W tym drugim przypadku, ciężej o punkty w związku z jego coraz niższą oceną.

Pomijając próby oszustwa; doświadczeni gracze najprawdopodobniej nie będą się decydować na punktowane gry na niezbalansowanych erach.
 
4rlekin
Razem z Kalfatem dyskutujemy na privie możliwe rozwiązania, ich wady i zalety - na razie są trzy propozycje. Jak zgodzimy się do końca to coś przedstawimy.

Co do er to nie byłbym taki hej do przodu. Wydaje mi się, że oczywiste jest, że na początku będzie tylko ranking dla ery domyślnej (i ogólny oczywiście), a dopiero potem dołączą inne ery. I też sądzę, że każda nowa era będzie dołączana na podstawie dyskusji i głosowań, a nie tak ad hoc.

Zresztą to wszystko czcze gadania dopóki nie przemówi Werian, bo bez woli współpracy z jego strony to sobie możemy. No chyba, że ktoś jest dostatecznie ogarnięty w robieniu stron i ma jakiś darmowy hosting.
 
Druid
Kokos witaj w dyskusji . Widzę, że całkiem dobrze Wam idzie więc postaram się nie przeszkadzać Wink. Szkoda, że Werian dalej milczy. Te pomysły bez niego są niewykonalne w tym serwisie na uprawnieniach jakie mamy. Więc czekamy. Nie obniżajmy jednak lotów, warto przebrnąć przez te tematy, żeby być przygotowany na moment gdy dostaniemy zielone światło. Ariu podsunął mi pomysł na plan awaryjny, niestety bez "ELO". Jest prosty ale pozwoli zastartować bez wykupywania miejsca na serwerze i bez angażowania adminów. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pracujemy więc dwutorowo.
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Piko
Druid, wytłumacz mi tylko dwie rzeczy:
1. Dlaczego chcesz zrezygnować z ELO w owym planie awaryjnym? Przecież nawet jeśli będziecie to robić ręcznie, to wyliczenie go jest kwestią wpisania dwóch liczb w odpowiednim arkuszu kalkulacyjnym.
2. Dlaczego nie skontaktujesz się z kimś pośrednim, np. Sagezem, aby poprosił Weriana o odpisanie na wiadomość? Frown
 
4rlekin
Doszliśmy z Kalfatem do konsensusu. Poza rankingami poszczególnych er będzie jeszcze ranking ogólny i po każdej grze, oprócz zmiany rankingu danej ery, będzie się identycznie alterowało wynik ogólny.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.30
9,950,496 unikalne wizyty