Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Eastern Europe at War: Great Battle
Jarom
Kampania ma poważną zaletę: jest jednoosobowa. Prawdę mówiąc można by zrobić taką kampanię, w której po uruchomieniu wybierasz bitwę którą chcesz rozegrać za pomocą dialogu, to nie jest trudne do zaprogramowania a pozwala ominąć kilka niewygodnych plansz ustawień i programistyczne blokowanie funkcji. Chcecie kod?

ForPeace
Tak, mógłbym nawet sam sobie z tym poradzić, ale do piątku nie będę miał dużo czasu. Czekamy na Adrisa, bo on ma tu decydujący głos.

Edit:
Pobierz kod źródłowy  Kod źródłowy
####------####
####Polacy####
####------####
[unit]
        type=pl Husarz
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=pl Husarz
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=pl Lisowczyk
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=pl Chorazy
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=pl Husarski Adept
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=zSzpital Polowy
   x=21
   y=8
[/unit]
[unit]
        type=pl Armatka
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=pl Szlachcic
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=pl Wybraniecki
   x=21
   y=8
[/unit]
#ifdef NORMAL
[unit]
        type=pl Husarski Adept
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=pl Husarski Adept
   x=15
   y=6
[/unit]
#endif
#ifdef EASY
[unit]
        type=pl Husarski Adept
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=pl Husarski Adept
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=pl Husarski Adept
   x=15
   y=6
[/unit]
[unit]
        type=pl Husarz
   x=15
   y=6
[/unit]
#endif

Jednostki dodane Polakom.
Edytowane przez AxeFighter dnia 15-03-2015 20:49
Mój ladderowy profil

Zarządzam polskim tłumaczeniem Bitwy o Wesnoth. Jeżeli chcesz pomóc, pisz tutaj.

"10 lat mówisz? Jak ja mówię że gram 10 lat to przychodzą ludzie i mówią że grali 15 i nic się nie znam na tej grze bo nie grałem jak PRAWDZIWI prosi grali. xD" ~Hejnewar

Deidara
Jeśli damy gracza drugiego jako człowieka, a nie AI, gracze będą mogli grać ze sobą tylko lokalnie. W sumie, gdy tak o tym myślę. W 1.12 dochodzi nam opcja kampanii dla kilku graczy w trybie multiplayer (Legenda Wesmere, jeśli się nie mylę). Dodatkowo była też możliwość rozgrywania tej kampanii w pojedynkę. Może podciągnąć to pod to? Ale nie wiem, jak to się ma do wybierania scenariusza za pomocą dialogu, na początku kampanii.

Powtarzam znów: tylko zainicjowałem dodatek. Nie miałem czasu i zdolności, żeby się za niego porządnie wziąć, a teraz też mi tego brakuje Pfft Możecie robić wszystko na własną rękę, z moim całkowitym błogosławieństwem.
„Zniszczmy doszczętnie ten żałosny świat i przejdźmy do kolejnego.”
~ Chara

Jarom
Nie będzie wielkim problemem zmiana single -> multiplayer, ale jako jedna kampania to będzie problem, bo w niektórych scenariuszach dałoby się dać więcej niż 1 gracza. Moim zdaniem trzeba to jednak sobie odpuścić i dać albo jednego albo dwóch (ewentualnie trzech, ale wtedy wszędzie tak będzie musiało być), wtedy żaden problem.

ForPeace
Tą sprawę trzeba przemyśleć.

Jednostki polskie to (żeby nie czytać z kodu):

(wszystkie poziomy): Szlachcic, Armatka, Szpital polowy, Wybraniecki, Lisowczyk

Poziom EASY (dodatkowo):
- 3 Husarz
- 4 Husarskich Adeptów

Poziom NORMAL:
- 2 Husarzy
- 3 Husarskich Adeptów

Poziom HARD:
- 2 Husarzy
- 1 Husarski Adept

Macie jakieś sugestie? No i ja myślę, że kampania na bazie Legenda Wesmere z wybieraniem scenariuszy to najlepszy pomysł.
Edytowane przez ForPeace dnia 18-02-2015 21:16
Mój ladderowy profil

Zarządzam polskim tłumaczeniem Bitwy o Wesnoth. Jeżeli chcesz pomóc, pisz tutaj.

"10 lat mówisz? Jak ja mówię że gram 10 lat to przychodzą ludzie i mówią że grali 15 i nic się nie znam na tej grze bo nie grałem jak PRAWDZIWI prosi grali. xD" ~Hejnewar

Sagez
Lisowczyk trochę nie pasuje, bo już wtedy nie istnieli. Dajcie pancernych, to będziecie zgodni z historią. Pancerni bardzo często wspierali husarię, a zostali nieco zapomniani...
Edytowane przez Sagez dnia 19-02-2015 00:03
''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki

Deidara
Proponuję rozwiązać to w ten sposób, by na początek zamienić to w pojedynczy scenariusz. Gdy skończymy dwie/trzy bitwy, wtedy pomyślimy, czy skleimy całość w formie kampanii, czy zestawu scenariuszy wieloosobowych.

Kwestia ilości jednostek... Mapa jest dość duża, z tego co pamiętam. Głupio byłoby, gdyby na takim terenie wałęsały się gdzieś pojedyncze jednostki. W planach miała to być dość duża bitwa, gdzie gracz startowałby z około 12 husarzami (nie licząc tych, których można później rekrutować).

Poza tym zgadzam się z Sagezem. Jeśli Lisowczycy nie istnieli już w czasach tej bitwy, nie powinno ich tam być. EEaW jest bardzo dokładna, jeśli chodzi o przelanie prawdziwej wiedzy historycznej do gry. Najlepiej byłoby, gdybyśmy zrobili tak także tu.

Tutaj pozostaje też kwestia tego, co przed i po bitwie. Potrzebujemy portretów i cytatów. Przed i po bitwie (prócz rozmów dowódców itp.) możemy dodać kilka słów od narratora. Zamiast loga Wesnoth wkleilibyśmy tam sztandar Wiednia. Starczą podstawowe informacje: po co się biją, gdzie, kto z kim i o co.
~ Chara

ForPeace
Maksiu napisał/a:
Portret mogę spróbować, ale wątpię że się uda :/ Napisz kogo portret.

Jana III Sobieskiego i (opcjonalnie) Kara Mustafy.

Lisowczycy są, bo miałem to robić na własną rękę Grin. Dziś postaram się dodać więcej husarzy i pancernych. Dam jeszcze kogoś Austriakom i Turkom, ale napiszcie kogo.
Mój ladderowy profil

ForPeace
Jest w porządku, ale mam dwa zastrzeżenia:
- cieniowanie zbroi jest nie w porządku
- pasowałoby dodać mu czego, żeby wglądał jak król, a nie zwykły żołnierz ze złotymi naszywkami
Mój ladderowy profil

ForPeace
Tylko, że to są tylko jaśniejsze plamy (brak jakiejkolwiek perspektywy)
Mój ladderowy profil

ForPeace
Naniosłem poprawki.
ForPeace dodał/a następującą grafikę:
bktg.png

Edytowane przez ForPeace dnia 19-02-2015 21:03
Mój ladderowy profil

ForPeace
Coś takiego?
ForPeace dodał/a następującą grafikę:
bktg_1.png

Mój ladderowy profil

Piko
Poprawcie prawą część szaty bo cieniowanie na niej jest bez ładu i składu. Natomiast co ważniejsze, pogrubcie kontury.
Obrazek nie jest perfekcyjny, ale też nie musi taki być. To co jest jak najbardziej nam wystarczy. Pfft Przypomina Sobieskiego i wygląda jak człowiek, czego jeszcze chcieć? Grin

Deidara
Zgadzam się z Piko. Jak dla mnie przewyższa on moje oczekiwania i idealnie nadaje się do tego dodatku. Ze zniecierpliwieniem czekam na Kara Mustafę Pfft Prócz niego potrzebujemy jeszcze portretu dla narratora. Proponuję jakieś godło, najlepiej polskie, z tamtych czasów. Co o tym sądzicie? Oczywiście taka grafika również musiałaby zostać wykonana, żeby całość do siebie pasowała.
~ Chara

ForPeace
Weźmy animsa ataku husarza, dajmy go na tarczę herbu i będzie Wink
Mój ladderowy profil

ForPeace
Lepszy od Sobieskiego, ale za ciemny.
Mój ladderowy profil

Deidara
Nie zgodzę się z tym, że jest za ciemny. Ten kolor idealnie oddaje jego narodowość, nację. Jak dla mnie grafika idealna i cudowna, nic bym już tutaj nie zmieniał. Ogromne brawa dla Maksia!
Oglądając Sobieskiego- rzeczywiście portret jest trochę za niski, jak na standardy Wesnoth. Trzeba go trochę zwiększyć, pokazać nieco brzucha... Ogólnie dorobić mu "dół" Pfft

Co z herbem Janina? Można zrobić go od podstaw, ale chyba równie dobrze sprawdzi się to (choć prawdę mówiąc, chciałbym zobaczyć, jak wyglądałby od podstaw):
[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/82/POL_COA_Janina.svg/200px-POL_COA_Janina.svg.png[/img] is not a valid Image.
~ Chara

Husarz
Widzę, że coś robicie, hmm?
Jakby co, znam się w pewnym stopniu na historii, jakbyście potrzebowali z czymś pomocy, piszcie.

ForPeace
Miałem na myśli to, że cały portret jest za ciemny, nie on sam Pfft. Ale propsy dla ciebie, Maksiu.
Pomysł wybrania herbu Janina mi się niezbyt podoba (kwestia gustu)Wink
Edytowane przez ForPeace dnia 21-02-2015 11:57
Mój ladderowy profil

Deidara
A ja jestem właśnie za tymi herbami. W każdej bitwie byłby narrator, który by o niej opowiedział, a za takiego narratora mógłby "robić" właśnie herb- w każdej bitwie inny, oczywiście odpowiednio dobrany do sytuacji i bitwy.
Pytanie tylko, czy do Odsieczy Wiednia pasuje właśnie Herb Janina? Może jakiś herb Wiednia z tamtych czasów? Co o tym sądzicie?
~ Chara

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.48
8,313,236 unikalne wizyty