Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Eastern Europe at War: Great Battle
ForPeace
Deidara napisał/a:
Może jakiś herb Wiednia z tamtych czasów?

Bingo!
Mój ladderowy profil

Zarządzam polskim tłumaczeniem Bitwy o Wesnoth. Jeżeli chcesz pomóc, pisz tutaj.

"10 lat mówisz? Jak ja mówię że gram 10 lat to przychodzą ludzie i mówią że grali 15 i nic się nie znam na tej grze bo nie grałem jak PRAWDZIWI prosi grali. xD" ~Hejnewar

ForPeace
Co do rozstawienia wojsk:

Polacy:

Obóz (15, 6):
- Jan III Sobieski (Hetman Wielki Koronny; nie mamy króla w EEaW - może zrobić, biorąc jako baseunit hetmana?)
- 2/1/1 Husarzy
- 2/2/1 Husarskich Adeptów
- 2/1/1 Pancernych
- 1 Pancerny Towarzysz
- 1/1/0 Wybraniecki

Na zachód od obozu:
- 2/2/1 Szlachciców (8, 5)
- 1 Husarz (3, 4)
- 2/1/1 Husarskich Adeptów (6, 5)
- 2/1/1 Pancernych (8, 3)
- 1/1/0 Pancerny Towarzysz (8, 8)

Plik ze zmianami w załączniku. (WORK IN PROGRESS Wink)

Gotowe
ForPeace dodał/a następującą plik:
01_vienna.cfg [5.8kB / 222 Pobrane]

Mój ladderowy profil

Zarządzam polskim tłumaczeniem Bitwy o Wesnoth. Jeżeli chcesz pomóc, pisz tutaj.

"10 lat mówisz? Jak ja mówię że gram 10 lat to przychodzą ludzie i mówią że grali 15 i nic się nie znam na tej grze bo nie grałem jak PRAWDZIWI prosi grali. xD" ~Hejnewar

ForPeace
Maksiu Shock podziwiam cię! Ale ten husarz nie pasuje na narratora. Możnaby go umieścić np. przy wyborze kampanii (o ile to będzie kampania) pod opisem.
Mój ladderowy profil

Jarom
Może spróbujesz zmienić czapę Sobieskiego na cóś innego żeby się bardziej wyróżniał?

Jarom
Bo ja wiem, może na włosy? Złoty hełm? Trudno powiedzieć. Może dodać do czapy złote pióra w dużej ilości?

Deidara
Maksiu, powołując się na urząd Super Użytkownika nakazuję Ci umieścić portret husarza w samej erze! Ta grafika jest po prostu boska! Aż nie chce mi się wierzyć, że w jeden dzień zrobiłeś coś takiego. Mógłbyś zrobić poradnik odnośnie tworzenia portretów, a już na pewno zająć się ich tworzeniem do er! Wielkie brawa i wyrazy szacunku!
Husarza doskonale można wykorzystać w dialogach (nie jako narratora, ale jako jednego z rozmówców). W Wesnothowym świecie normą jest, że bohaterowie rozmawiają ze sobą, choć są od siebie kilka mil dalej. Może tutaj tego unikniemy? Mamy możliwość stworzyć osobne dialog dla wojsk polskich i tureckich. W takim wypadku potrzebowalibyśmy jeszcze portret jednej z jednostek Turków.
Chyba najlepszym narratorem byłby herb Wiednia.
http://upload.wik...en.svg.png
Nie wiem jednak, czy to ten właściwy? Taki właśnie herb posiadał Wiedeń w czasie Odsieczy Wiednia? Trudno znaleźć informacje na ten temat w internecie, a do książek historycznych mam teraz ciężki dostęp.
Co do jednostki samego Sobieskiego... Zależy to od was, czy tego chcecie. Według mnie, to dobry pomysł (choć nie tworzyłbym już osobnej jednostki dla Kara Mustafy). Na razie zostawmy Sobieskiego takiego, jakim jest i skupmy się na grywalności Pfft

Zatem apel do wszystkich! Skupiamy się na testach nowej wersji, wykrywaniu błędów i balansie. Jeśli ktoś chce, powoli możemy już zbierać materiały, które pomogą nam przy tworzeniu dialogów. Chodzi o wszystkie cytaty Kara Mustafy i Sobieskiego, ich stosunki z wojskiem, za czym tęsknili, co kochali, czego nienawidzili, jak traktowali/myśleli o swoich przeciwnikach. Do dialogu narratora potrzebujemy ogólnych informacji o bitwie. Krótkie streszczenie całej historii wojny i dat. Jakie bitwa miała znaczenie, czemu zapobiegła, jakie były jej skutki, jakie konsekwencje. Wszystkie materiały i źródła możecie wstawiać w tym temacie. Podobnie jak opinię i ocenę testów scenariusza Pfft
„Zniszczmy doszczętnie ten żałosny świat i przejdźmy do kolejnego.”
~ Chara

ForPeace
Deidara napisał/a:
Zatem apel do wszystkich! Skupiamy się na testach nowej wersji, wykrywaniu błędów i balansie. Jeśli ktoś chce, powoli możemy już zbierać materiały, które pomogą nam przy tworzeniu dialogów. Chodzi o wszystkie cytaty Kara Mustafy i Sobieskiego, ich stosunki z wojskiem, za czym tęsknili, co kochali, czego nienawidzili, jak traktowali/myśleli o swoich przeciwnikach. Do dialogu narratora potrzebujemy ogólnych informacji o bitwie. Krótkie streszczenie całej historii wojny i dat. Jakie bitwa miała znaczenie, czemu zapobiegła, jakie były jej skutki, jakie konsekwencje. Wszystkie materiały i źródła możecie wstawiać w tym temacie. Podobnie jak opinię i ocenę testów scenariusza Pfft

Moment! Scenariusz i mapa (pilne!) są nieukończone. Dodam jednostki Turkom i Austriakom i jutro na 99.9% będzie można go testować. Napiszcie, jakie.
Edytowane przez ForPeace dnia 21-02-2015 21:33
Mój ladderowy profil

ForPeace
Programuję jednostki dla Turków i Austriaków.
Turcy:
Obóz Kara Mustafy (36, 55)
- Kara Mustafa (Boluk)
- 3/4/5 Niewolników
- Chorąży

I obóz (35, 46)
- Konny Mamluk
- 1/2/2 Akinjich

II obóz (39, 41)
- Wielbłądzi Jeździec

Turecki Szaniec (40, 35)
- 1/1/2 Janczarów
- 1/2/2 Strzelców
- Fanatyk
- Dej

III obóz (49, 32)
- 1/1/2 Sipahów
- Wielbłądzi Jeździec

Uff! Tyle Turków, teraz Austriacy:
Wiedeń (60,50)
- Ernst Starhemberg (Generał)
- Armata
- Poborowy
- Grenzer
(Resztę sobie dorekrutująWink) - 350/300/250 złota

Jak mi odpali to wam wyślę, ale na razie są bugi. :/

Odpaliło! Ale bitwa wygląda jak jedna wielka masakra. ~.~

Może ktoś pomóc, żeby jednostki turerckie nie szły od razu na Wiedeń, ale czekały na Polaków?
ForPeace dodał/a następującą plik:
eeaw_gb.zip [1.04MB / 191 Pobrane]

Mój ladderowy profil

Jarom
Może dodasz je później? Ewentualnie możesz spróbować z programowaniem ai i nowymi micro ai. Dla strażników obozu żeby nie atakowali miasta możesz dodać ai_special=guardian (mogłem zrobić jakąś literówkę), lub nowy micro ai guardian (chyba, nie przyglądałem się temu zbyt dokładnie).

ForPeace
@Maksiu on ma dziwny wyraz twarzy

@Jarom żeby się później pojawili? nie rozumiem. Mikro-ai spróbuję, ale nie teraz.
Mój ladderowy profil

Piko
Przyciemnij mu kolor ust bo na razie zbyt dziwnie wyglądają. I popraw rękę od strony kołczanu bo wygląda naprawdę nieciekawie.

Jarom
pe_em, eventy! Dodasz ich po evencie wywołanym przez dojście Polaków pod Wiedeń albo w którejśtam turze (lepiej to drugie). Mozna w ten sposób dodać też złoto.

Deidara
Portret mi się podoba. Jeśli chcemy stworzyć prawdziwe, świetne dialogi, potrzebujemy jeszcze dwóch portretów: Ernsta Starhemberga i Hadża Gereja. Doskonale byłoby też mieć portrety jednego z tureckich i austriackich wojowników. Oczywiście w takim wypadku "dodatkowe" portrety miałyby do powiedzenia tylko jedną, dwie kwestię. Nie zostaną jednak zapomniane- grzechem byłoby ich nie dodać do samej EEaW. Niezmiernie ubogaci to dodatek.
Odpaliłem scenariusz i przejrzałem kilka rzeczy. Bardzo cieszy mnie, że najważniejsze wioski na mapie są podpisane. Oddajemy w ten sposób rzeczywisty obraz rzeczy i zwiększamy rangę dodatku. Dobrze byłoby dać też podpis Bastion Lobl na heksie 54,48.
Interesuje mnie kwestia znaków. Niektóre podpisy mają w sobie obce znaki, które warto byłoby dodać. Podobnie z tłumaczeniem- wersja angielska mogłaby się pojawić na równo z wersją polską. Jak to wygląda? Uda nam się stworzyć wersję z prawidłowymi znakami przed publikacją na wesnoth.org? O ile dobrze pamiętam, kiedyś nie było to możliwe.
Trzeba zmienić dochód armii. W obecnym stanie rzeczy, gracz zdoła rekrutować armię tylko na początku gry, a później już sobie jakoś radzić. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku polaków- silne uderzenie na wojska Kara Mustafy, które z czasem słabnie, choć i tak pokonuje wojska tureckie. Proponuję sprawdzić, jak będzie z dochodem: Sobieski +5, Ernst +7, Mustafa +20, Gerej +6. Nie patrzyłem, szczerze mówiąc, na listę rekrutacji. Poszczególne strony mogą rekrutować wszystkie jednostki ze swojej nacji? Jeśli tak, Sobieskiemu dałbym możliwość rekrutacji husarii na poziomie drugim i zmniejszył listę rekrutacji Gereja. Tatarzy szybko wycofali się z bitwy i nie byli dobrym wsparciem. Ich obecność na polu bitwy nie powinna być dużą przeszkodą. Gracz miałby też możliwość ucieczki Sobieskim do podbitego wcześniej zamku Gereja i rekrutacji. Co do samego Gereja- zginął on na polu bitwy? Uciekł? To będzie ważne, przy tworzeniu dialogów.
Pozostaje kwestia samej mapy. Jest dobrze zrobiona pod względem historycznym, ale mało zróżnicowana. Trzeba będzie dorobić w niej pomniejsze lasy, wzgórza i rzeki. Żadnych wielkich elementów, przez który gracze pomyśleliby: "Oho, tutaj był wielki las, tak jak ten na północy". Nie. Najwyżej trzy/czteroheksowe elementy, które urozmaicą mapę (i pozwolą nam ją balansować).
„Zniszczmy doszczętnie ten żałosny świat i przejdźmy do kolejnego.”
~ Chara

Jarom
Znaki dodatkowe (ą,ó,ö,ß) można dodać tylko przez tłumaczenia. Mogę się nimi zająć, żaden problem, bo Maksiu akurat robi grafiki tutaj, więc nie mam zbyt dużo do roboty.

ForPeace
Jarom napisał/a:
Znaki dodatkowe (ą,ó,ö,ß) można dodać tylko przez tłumaczenia. Mogę się nimi zająć, żaden problem, bo Maksiu akurat robi grafiki tutaj, więc nie mam zbyt dużo do roboty.

Jeśli mówimy o podpisach wiosek, to jest tam ustawione makro SET_LABEL, więc nie wiem jak to z tym będzie. W ogóle ja niezbyt ogarniam kodowanie tłumaczeń, więc dobrze, że się tym zajmiesz.

Eventy.
No tak, ale hmm... nagle 4 turze pojawia się 20 jednostek na mapie? Chyba, żeby była mgła wojny.

No a dialogi. Liczę na Adrisa Wink.
Mój ladderowy profil

Jarom
Jeżeli nie uda się inaczej, to wioski ze specjalnymi znakami możnaby oznaczyć tagiem.

Eventy:
No tak, a niby dlaczego nie?

ForPeace
No niech ci będzie, ale musi być mgła wojny. (Wyczyszczona w Wiedniu, obozie Mustafy i obozie Gereja, podczas dialogów)
Mój ladderowy profil

Jarom
O ile nic nie pokręciłem:
http://wiki.wesno...rg/SideWML
tam jest jak to zrobić (o ile o to ci chodzi) w przypadku usunięcia mgły na stałe od samego początku. Jeżeli nie to:
[lift_fog]
http://wiki.wesno...ift_fog.5D
i poniższy [reset_fog]
ale to działa tylko na całość.

Lepiej zrobić to za pomocą całunu (shroud):
http://wiki.wesno..._shroud.5D
i poniższy [place_shroud]

Piko
Jest też opcja by ustawić im punkty ruchu na 0 aby nie przemieszczali się gdy nikt ich nie prosi, a w momencie aktywacji eventu oddać im pierwotne wartości. Byłoby chyba mniej podejrzane niż 20 jednostek wyskakujących znikąd.

ForPeace
O! Dobry pomysł. Czyli tak: jednostki zostają zauważone, włącza się event. Ale programowania będzie z tym dużo, chyba, że jest jakaś prostsza metoda.
Mój ladderowy profil

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19
8,318,889 unikalne wizyty