Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Monarchia Habsburgów
ZawaPL
I odbierzmy husarii no counter! Żartowałem Pfft. Ja też nie jestem za transformacjami, ja chciałem tylko żeby statki były silniejsze na wodzie i słabsze na lądzie... To dotyczy się głównie braku możliwości ataku na lądzie, a jak widzę z tym się większość osób zgadza. Od tego już niewiele do zwiększenia ich siły. Czy taka jakby kolubryna na wodzie aż tak by zrewolucjonizowała balans? Widzę że więcej osób się nagle tematem zainteresowało.

Jeszcze odnośnie statków wydaje mi się że powinny mieć większe covery na głębokiej wodzie niż na płytkiej. Przynajmniej większe okręty tak powinny mieć. Jak na płytkiej będą miały mniejszy cover, to mniej się będzie też opłacało podpływać do brzegu jak będą tam miały na przykład 40%(bo je wtedy dwóch husarzy zdjemie o.O). W końcu statek jest duży i trafić go chyba łatwiej niż jakiegoś żołnierza na bagnie nawet.
 
Markus
Dobry pomysł, tak powinny mieć duże okręty, a małe jak galery na odwrót, bo to były raczej statki przybrzeżne.
"Amor patriae nostra lex"
 
ZawaPL
Było to poruszane, i chyba zostało ustalone że zostanie to ewentualnie przełożone na dalsze fazy projektu. Teraz mam wrażenie że wcale to nie wejdzie, bo za dużo zmian by to wymagało i bardziej utrudniło rozgrywkę.
 
barowei
Cóż, trochę nie na temat, ale może ja przypomnę bardzo mądrą zasadę KISS, co jest skrótem od słów: "Keep It Simple Stupid". Zbytnie komplikowanie rozrywki wcale nie musi wpłynąć pozytywnie na odbiór ery, powiedziałbym wręcz, że jest na odwrót.
 
Markus
^^Podobno polska wersja tej zasady brzmi BUZI, od słów "Bez Udziwnień Zapisu, Idioto". Bez urazy, ja tylko cytuję Pfft

Tja, zgadza się, też o tym słyszałem. Nie piszę w nowym poście, bo wolę dawać dobry przykład i nie ciągnąć tego spamu Pfft - barowei.
Edytowane przez barowei dnia 16-04-2011 00:12
"Amor patriae nostra lex"
 
Sagez
Mam dosyć, jest dobrze tak, jak jest. Ewentualnie przypilnujcie, żeby każdy statek miał 20% coveru na lądzie - i nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek miał wtedy problem z ubiciem statku. O strzelaniu przez heksy nie ma na razie co pisać. Jak chcecie, to zróbcie sobie moda do EEaW z takimi bajerami i wszyscy będą zadowoleniPfft

* Nelgor, gdzie ja jestem chamski?Smile ''Kupsko'' jest mało eleganckie, ale świetnie pasuje i uważam, że dobrze napisałem.
''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki
 
Poliuks
Myślę, że chodziło o tego ignoranta ^^.
Krótki spis zmian w nowej wersji:
1. Jednostki pływające mają 20% coveru na lądzie, wydaje mi się, że nic mi nie umknęło, ale w razie czego proszę pisać.
2. Mistrz Artyleryjski - nowa ścieżka awansu dla oficera austriackiego.
3. Włócznik - nowy awans dla chłopa ukraińskiego.
4. Rebalans huzara i linii awansu - kosztuje 18, on, porucznik i elitarny huzar dostali szarżę, wzmocniono atak muszkietem u dragonów.
 
bs_grom
Proponuje by Austriacki Cięzki Pikinier(3) dostał umiejętność tercios leader tzn.
wzmacnia pikinierów o 50% przykładowy kod

#define ABILITY_TERCIOS_MASTER
[leadership]
id=eeawtercios
value=50
cumulative=no
name=_"tercios leader"
description=_"Leader of tercios makes all pikinier units fight better (+50% for attack)."
affect_self=no
affect_allies=yes
affect_enemies=no
[affect_adjacent]
adjacent=n,ne,se,s,sw,nw
[filter]
units=au Poborowy,au Pikinier,au Ciezki Pikinier
[/filter]
[/affect_adjacent]
[/leadership]
#enddef

oraz dodac Austriakom medyka bo chyba każda frakcja jednostkę leczącą
bs_grom
 
Poliuks
Pierwszy pomysł - nie wydaje mi się, i tak jednostki prawie nigdy nie awansują na trzeci level, poza tym ciężko tu o logiczne uzasadnienie.

Drugi - zastanawialiśmy się nad tym od dawna, na razie odrzuciliśmy ten pomysł, chodzi o to, ze Austria po rebalansie sprawuje się dobrze, a nie chcemy jej upodabniać do Szwecji.
 
Sagez
Po dzisiejszej bardzo przyjemnej grze z Poliuksem doszedłem do wniosku, że Austria jednak potrzebuje medyków. Żeby wygrać, Austriacy muszą trzymać się razem - piechota musi współpracować z działami, inaczej nie da się zwyciężyć, bo piechota za słaba a działa zbyt wolne ; a w trakcie walki jednostki tracą hp -> wysyłanie ich do wiosek niszczy cały szyk i tak atak zmienia się w odwrót. Austriacy nie mogą długo atakować - po jednej, dwóch turach muszą się wycofać i leczyć w wioskach. Przeciwnik zyskuje cenny czas i gra staje się naprawdę nieprzewidywalna.

Starałem się odróżnić tych sanitariuszy od ich odpowiedników z innych nacji i mam wrażenie, że mi się to udało.

Uwagi:
Covery niezłe, max. 60 (wioska, zamek,płaski, wzgórza), 50 (las, góry), reszta według uznania. 6 ruchu, bo bez broni (atak nożem jest śmiesznie mały). Odporności wszędzie 0,0,0,0... Medyk powinien mieć mało xp wymaganego do awansu, bo inaczej awans prawie w ogóle będzie niemożliwy.
Była mała edycja statów.

Medyk (poziom 1)
koszt - 14 sztuk złota
praworządny
umiejętność ''nieustraszony'' (niekorzystna pora dnia nie ma na niego wpływu)
30hp, 6 ruchu, leczy + 6, uzdrawia
3-2 nóż (kłujący)

Felczer (poziom 2)
praworządny
umiejętność ''nieustraszony'' (niekorzystna pora dnia nie ma na niego wpływu)
40hp, 6 ruchu, leczy +8, uzdrawia
3-3 nóż (kłujący)

Lekarz (poziom 3)
praworządny
umiejętność ''nieustraszony'' (niekorzystna pora dnia nie ma na niego wpływu)
45hp, 6 ruchu, leczy +10, uzdrawia
4-4 nóż (kłujący)
15-1 pistolet

Wygląd? Obrazki są. Jeśli ktoś podjąłby się narysowania/przeróbki, to medyka widzę jako rumianego chłoptasia o blond włosach, ubranego w białą koszulę, z brązową torbą na ramieniu, felczera widzę jako mężczyznę w czymś przypominającym schludny mundur, a lekarz może mieć nawet pozłacane guziki i jakiś fantazyjny kapeluszPfft
Edytowane przez Sagez dnia 22-04-2011 23:51
''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki
 
Poliuks
Nie wydaje ci się, że jest ciut za mocny w stosunku do szwedzkiego? Ma od niego lepsze covery, mniej exp, jest tańszy, więcej ruchu - w zamian za mało korzystny trait (nie umiejętność, popatrz na czajkę), słabszy atak, gorsze uzdrowienie. Myślę, że można jednak dać go za 15g, jak sądzisz?
 
Richiter
Albo nawet za 16.
images40.fotosik.pl/479/60c9049eacf8d030.jpg
 
Sagez
Okej, 15. Tyle samo kosztuje jego polski odpowiednik, ale on ma jeszcze harcownika i lepszy atakWink
''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki
 
Richiter
Hmmm... co do grafiki moździerza, to czy moździerz nie powinien być ustawiony pod kątem, ponieważ teraz strzela pod kątem 90 stopni XD, czyli w siebie Grin.

Czepiasz się. W ujęciu przewyższającym ludzkie pojęcie i calutki kosmos! Ale warna ci nie dam za ten pseudospam, bo ja taki dobry jestem i w ogóle - SAGEZ
Edytowane przez Sagez dnia 24-04-2011 19:37
images40.fotosik.pl/479/60c9049eacf8d030.jpg
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.45
8,164,867 unikalne wizyty