Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
Ulubiona nacja
Polacy Polacy 32%[17 głosów]
Rosjanie Rosjanie 9%[5 głosów]
Szwedzi Szwedzi 21%[11 głosów]
Kozacy Kozacy 11%[6 głosów]
Tatarzy Tatarzy 17%[9 głosów]
Turcy Turcy 2%[1 głos]
Austriacy Austriacy 8%[4 głosów]
Głosów ogółem : 53
 Drukuj temat
Ulubiona nacja w EEaW
Poliuks
Nie ma jeszcze takiego tematu, a szkoda. Warto wiedzieć, które rasy mają najwięcej entuzjastów - może się przydać przy balansowaniu. Poza tym, sam jestem ciekaw Pfft. Aha, prosiłbym też o jakieś sensowne uzasadnienie - posty typu "Lubię Polaków bo są najlepsi" są raczej niepożądane.

U mnie topka to Kozacy, a za nimi Rosjanie i Szwedzi. Kozacy są nacją chyba najbardziej uniwersalną - tani chłopi, mocna piechota o dobrym ataku i coverach, silne tabory, szybkie i silne czajki, czego chcieć więcej? Cóż, ich jazda ssie, ale da się to przeboleć.

Rosjanie - na małych mapach/w multi miażdżą dzięki straszliwemu kombo batiuszka+bojar - unity dostają masakryczne premie do ataku. Na dużych radzą sobie też nieźle, dzięki bardzo mocnej konnicy. No i ich chłopi są overpowered, atak kamieniem po prostu niszczy.

Szwedzi - cóż, nacja bardzo mocna, ale czegoś (czytaj - konnicy) mi w nich brakuje. Czasem potrafią zmiażdżyć wroga, ale sporo zależy od mapy - tam, gdzie są ograniczone możliwości manewrowania, mają dużo większe szanse. Na plus mocna rajtaria i armaty.

Pozostali - Tatarzy są mocni, ale nie pasują do mojego, dość standardowego stylu gry. Za to niektórzy potrafią robić nimi straszne rzeczy. Polakami i Turkami nie grałem chyba nigdy, ale z tego co widzę, to nie prezentują nic specjalnego. W każdym razie, dla mnie są lepsze nacje.

A jak wy uważacie?
Edytowane przez Poliuks dnia 17-05-2011 12:54

adriano
Ja najbardziej lubię Szwedów.Są mocni trzeba przyznać i maja dobre armaty a rajtarów lubię za ich atak pistoletem.
Edytowane przez adriano dnia 19-01-2011 21:44
Nie ma i nie będzie

Icelordpl
Dla mnie najlepsi są Tatarzy. Ten efekt psychologiczny, którzy wywołują zwiadowcy w nocy jest cudowny Wink Poza tym są szybcy i mają dobre ataki na odległość. Szkoda, że nie mają armat i chłopów, ale i tak są bardzo ciekawą, a zarazem moją ulubioną nacją. Zaraz po nich są Rosjanie z zabójczym combo Pfft

Richiter
Polacy głównie ze względu na siłę husarii pomimo -20% obrony przeciw broni kującej ze wsparciem piechoty potrafi zrobić sporo bałaganu Pfft.Poza tym jestem patriotą
Edytowane przez Richiter dnia 20-01-2011 09:38
images40.fotosik.pl/479/60c9049eacf8d030.jpg

Elensefar
hmm... trudny wybór chciałbym wybrać szwedów, ale lubię też Rusków i Tatarów

EDIT: o lol jestem połączeniem Adrianaa i icelordapl xd

EDIT2: jednak wybrałem Rusków Smile
Edytowane przez Elensefar dnia 20-01-2011 13:52

"Głupota ludzka jest jak wyobraźnia- nie zna granic"

Elensefar

toman21
Ja wybrałem Kozaków, ponieważ piechur zaporoski jest neutralny, normalny kozak ma wysoki atak i wysokie covery podobnie jak zaporoski.
To prawda, że Siczowy kozak trochę ssie, ale cenię go za to, że potrafi niespodziewanie dobić tą swoją malutką szarżą Smile. Tatarzy to nie jest mój żywioł, wolę piechotę.Kiedyś grałem Polakami, ale po osłabieniu husarii nikt nimi nie gra. Szwedzi to też IMO nie mój żywioł, ale w ostateczności mogę zagrać Wink. Turkami (o dziwo) nie grałem, więc się nie wypowiadam. A Ruscy bez bojara i popa dużo nie zdziałają, a to IMO duży brak w taktyce.Jeszcze może moje zdanie się zmieni Pfft , ale na razie Kozacy to moja ulubiona nacja.
Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię.-George Patton
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.-Józef Piłsudski
"Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi.-Tadeusz Kościuszko
"Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj.-Winston Churchill

Sylar
Ogólnie dość rzadko gram w tą erę. Fajna, i interesuje mnie ten okres w dziejach ludzkości, jednak za bardzo odstaje od tradycyjnego wesnoth. I chyba was zaskoczę teraz, bo ja najbardziej lubię... Turków. Turkich power! można by rzec. Ale nie lubię ich, tak jak wy swoje wybory uzasadnialiście, za wysokie statystyki itp., tylko za ich tło historyczne. Zawsze lubiłem Turcję i kraje Islamu, bardzo ciekawa mitologicznie i mocna w wierze religia. Współcześni chrześcijanie mogliby się od nich uczyć. Ale jak się tak bliżej przyjrzeć turkom, to czy są oni słabi? Myślę, że mają wszystko, co trzeba: Lazaret leczący 12hp (Shock to dużo); jednostki dowodzące, szybki rodzaj kawalerii i mocny rodzaj kawalerii (więcej nie trzeba!) armatę, statek, jednostki mocne w obrażeniach wręcz i praworządne (w sumie mogłyby być równie dobrze chaotycznie, chodzi o to, że dostają power w pewnej porze dnia). Jest jeden szkopuł, Turkowie mają tragiczne ataki na odległość :/ to 3-4/3 obrażenia z łuku najczęściej nie wyrządzają żadnych szkód, armata jest powolna a statek przydaje się właściwie tylko w wodzie. Ale to nie zmienia faktu, że właśnie Turcja jest moją ulubioną nacja w tej erze.

bs_grom
Choć najczęściej gram Szwedami to najbardziej lubie Tatarów. Dlaczego... bo są zupełnie inni od reszty, grając tatarami trzeba uzywać taktyki bo bez niej ani rusz i te ich ataki na odległość i szybkość nic tylko otoczyć, spowolnić, ostrzelać a jak się nie da ubić to otruć.
bs_grom

Elensefar
toman21 nie masz racji z ruskami, nie trzeba mieć bojara i... popa? raczej batiuszki Pfft tylko trzeba mieć dobrą taktykę, np: husarię rozwalam banitami, bo szablą oni są słabi i mogę nawet zabić elitarnego 1 jednostką w 1 turę Grin przedwczoraj grałem z bratem w EEaW i ja byłem ruskami , a on polakami i wygrałem "prawie", bo on miał już bohatera z 1 HP i mi bohatera zabił husarzem...

Elensefar

KubaRycerz
Dawid czemu tu takie kłamstwa opowiadasz? Bohater miał prawie całe hp a Ty nie miałeś już żadnych jednostek i dobiłem Cię 4 husarzami...
A do tematu.
Najbardziej lubię kozaków. Podobają mi się tabory zwiększające obronę w połączeniu z piechotą zaporoską. Po prostu koszą.
Edit: Zapomniałem jeszcze dodać o czerniach na 2 lvlu na niszczenie armat Grin
Edytowane przez KubaRycerz dnia 22-01-2011 10:58

Elensefar
trzeba ten temat edytować (dodać do ankiety Austriaków). Grin

Elensefar

Sylar
Albo po prostu z Austriakami dodać nad shouta zamiast tych książek. A ja nadal jako jedyny zwolennik Turków w całej społeczności wesnoth Grin

Orzi
Po paru grach przeciw AI postawiłbym na Austriaków. Strasznie mocni, nie mają słabych stron, no i te armaty. Organki w połączeniu z dowódcą potrafią zdziałać cuda, chociaż to broń obosieczna :x . Na minus można zaznaczyć brak jednostki uniwersalnej, trzeba wybierać - albo dobrze strzelasz, albo bijesz się w zwarciu i dużą przewagę ataków kłujących, ale da się przeboleć. Można dodać ich do ankiety?

Sylar
Apeluję o stworzenie pełnej ankiety ze wszystkimi frakcjami EEaW na stronie głównej.

Holozon
Szwedzi

Świetne ataki , niczego im ( wg. mnie , v. 1.5.3.1 )nie brakuje.
Jedyny ( drobny ) mankament to cena. Ale jakość rekonpensuje to , że armia nie jest zbyt liczna. Niemal zawsze jak nimi gram to trafiam.
Polubiłem ich od pierwszego zagrania Smile

Cerber24
Tatarzy, za guarda i te ich łodzie.

Sagez
Tego lata wznowimy prace nad EEaW, zachęcam do udzielania się w tym temacie, tylko proszę dłużej niż to robi kolega Cerber24 <- jak masz pisać stylem telegraficznym, to lepiej, żebyś nie pisał w ogóle.
''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki

Guurahk
Ja uwielbiam Tatarów, z jednej strony, lubię ich ogółem, jako mniejszość etniczną, z drugiej strony są bardzo silną frakcją w EEaW. Kocham kawalerię, a Tatarzy mają chyba najlepszą, oprócz tego potrafię dobrze przywalić z łuku. jeździec tatarski potrafi również spowolnić, co jest bardzo przydatne. Oprócz tego skradanie się u zwiadowcy jest przydatne do blokowania fortec Grin Jeśli Tatarami umie się grać, to można nimi wygrać niemal każdą bitwę.
"Jest niewiele cnót, których Polacy nie posiadają, i niewiele pomyłek, których udało im się uniknąć." - Winston Churchill

Elensefar
Na małych mapach tatarscy zwiadowcy są trochę przegięci- w ciągu nocy, gdy są niewidzialni mogą zakraść się do przywódcy wroga i go zabić (zabiłem tak kogoś, nie pamiętam kogo).

Elensefar

AxeFighter
Uwielbiam Rosjan. Na ciasnych mapkach kombo batiuszka+chłopi sieje spustoszenie. Grin Takim sposobem rozjechałem pewnego Hiszpana.
Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

https://www.youtu...QuObfTx6Cg - link zaktualizowany!

http://wesnoth.com.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.37
8,164,775 unikalne wizyty