Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ulubiona nacja w EEaW
szpiczek
Bardzo lubię polaków, kozaków i ruskich.

Przydałoby się uzasadnienie - AxeFighter
Edytowane przez AxeFighter dnia 10-07-2014 14:24

Bravepineapple
Ubóstwiam potęge armat szwedzkich >.< nie wiem czemu ale poprostu je kocham Grin
Edytowane przez Bravepineapple dnia 10-07-2014 18:58

Sagez
Wow, to już 50 głosów w ankiecie! Wygrywają Polacy, hmm. Z tej okazji pragnę ''wskrzesić'' temat i zachęcić do głosowania i wypowiedzenia się tych, którzy jeszcze tego nie zrobili albo zrobili dawno i zmieniły się im preferencje.

Ja sam chętnie ten temat czytałem ale nie wypowiadałem się, ponieważ... nie miałem ulubionej nacji. Ale teraz pomyślałem sobie: weź się w garść i wybierz!
Więc z bólem serca i pewną taką niepewnością... oto moja lista:

Polacy. Niech będzie, że Polacy, bo chyba nimi grałem najwięcej. Wahałem się między Polakami a Kozakami, grę Kozakami wspominam milej, ponieważ nie są ,,przytłoczeni'' jednostką tak fantastyczną jak husaria. Grając Polakami zawsze miałem wrażenie że ta nieszczęsna husaria wisi nade mną niczym miecz Damoklesa i prędzej czy później pewnie ulegnę pokusie postawienia 35 sztuk złota i ryzykowania. Bo kiedy się trafi, to uczucie jest cudowne.

Po prostu husaria jest genialna i jestem wielkim fanem jej przegiętego (słusznie) ataku, ale reszta polskich jednostek jest jakby w jej cieniu. No bo kto cierpliwie zbiera doświadczenie na konnego dragona czy strzelca (bardzo ciekawe jednostki!) albo na hetmana. Jeżeli dobrze pamiętam, polskie działa mają aż 5 punktów ruchu. Lisowczycy to typowi, twardzi komandosi. No i polscy chłopi, w zasadzie przez nikogo nie używani, a przecież mają mocne kosy oraz łuki.
Co też ciekawe, nie mamy pikinierów, ale nikt nigdy się na to nie skarżył Wink

Trudno mi powiedzieć czy to polska kawaleria jest najlepsza w erze. Na pewno dodanie pancernych świetnie zrobiło Polakom. Niby jesteśmy nacją zorientowaną na konnicę, ale nasza taka jakby zapomniana piechota moim zdaniem bardzo od piechoty innych nacji nie odstaje.

Kozacy to dla mnie niezwykle spójna i przyjemna w grze nacja. Tabory mogą wydawać się zbyt mocne, ale wcale takie nie są, za to świetnie współpracują z prawdopodobnie najlepszymi pieszymi żołnierzami w EeaW: szybkimi, raczej wytrzymałymi, dobrze poruszającymi się po lesie. Braku solidnej kawalerii chyba się nie odczuwa, tak samo jak de facto braku dział. Baaardzo klimatyczna strona konfliktu, nadaje się i do toczenia wyczerpujących walk na wyniszczenie, jak i do oryginalnych, niespodziewanych zagrań. Dobrze ich wspominam z multiplayera. Dodanie im praworządnego włócznika zapewniło dodatkowe możliwości, zwłaszcza w obronie.

Tatarzy - Moim zdaniem jako nacja wyszli świetnie, chociaż to całe trucie jest nieco... ahistoryczne. Ale jakie daje możliwości i ile zabawy! Tak jak wcześniej napisano, granie Tatarami wymusza trochę mniej standardowy styl gry. Genialna konnica i łucznicy, wiadomo, ale nieliczna piechota też nie jest AŻ taka zła. Tatarzy pokazują, że można zrekompensować całkowity brak broni palnej mobilnością i taktyką. Grając przeciw Tatarom w nocy łatwo poczuć ten dreszczyk niepewności. Lubię nimi grać, tylko trzeba uważać na broń palną i ogień.

Szwedzi - wszystko zostało już napisane. Solidni i raczej drodzy, rzeczywiście byli lepsi na małych mapkach, ale dodaliśmy im kawalerię hakkapelitta (mają super amla) i teraz powinni mieć duże szanse także na rozleglejszym terenie. Rajtarzy, pikinierzy oraz działa rozjadą niemal wszystko przy odrobinie szczęścia, a jeszcze wiele wytrzymają.

Austriacy - dodani bardzo późno, ale bardzo potrzebni. Na szczęście moim zdaniem nie przyćmili Szwedów, chociaż mają aż 3 rodzaje dział do rekrutacji. Nie są też słabszą wersją Szwedów. Są słabiej opancerzeni i tyle. Organki są wspaniałe!

Ex aequo:

Turcy Nic im nie brakuje, ale jakoś nie poczułem do nich chemii. Jeżeli umie się nimi grać, a raczej sprawić, by ich jednostki uzupełniały się wzajemnie, to są groźni. Być może powinniśmy ich jeszcze trochę dopieścić, leciutko zmienić.

&
Rosjanie, hmm. Z Rosjanami mam problem, bo są taką dziwną nacją, gdzie rzeczywiście można postawić na chłopski spam oraz wsparcie kapłana. Tak miało być. Sam wolałem nimi grać ,,tradycyjnie'', czyli robić wielu strzelców i kozaków dońskich, którzy są świetni. Na zimowych mapkach będą wymiatać, a na pewno powinni zgnieść Turków.

Polacy wygrali pewnie dlatego, że głosowali Polacy. Jako nacja nie jesteśmy chyba zbyt mocni w EEaW.
Jakie są Wasze typy? Jestem bardzo ciekaw i pewnie nie tylko ja Smile
''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.05
8,164,698 unikalne wizyty