Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Mapy na EEaW
bs_grom
biorę się za tłumaczenie
więc... przetłumaczyłem miasta i rzeki.
Wszystkie rosyjskie/ukraińskie miasta są przetłumaczone na podstawie wikipedi.
Na wikipedii wszystkie miasta za wyjątkiem warszawy mają polskie nazwy w angielskiej edycji wiki.
Wrocław i Szczecin mają nazwy niemieckie.
Dlaczego niemieckie ponieważ Wrocław i Szczecin w tym czasie były w rzeszy. Zastanawiam się czy Gdańsk też nie powinien być Danzig.
Węgierskie miasta na wikipedii mają w angielskiej wiki również w większości nazwy jak oryginalne węgierskie dlatego miasta rumuńskie które w tamtym okresie należały do węgier dałem nazwy węgierskie a nie rumuńskie. Bratysława ma nazwe niemiecką Pressburg zamiast węgierskiej Pozsony. wydaje mi się że "prawdziwie" angielskie nazwy np polskich miast powinny bazować na niemieckim.
Wg mnie polskie miasta zostawic jako polskie, Rosyjskie to rosyjskki zapisany po angielsku, węgierskie w oryginale, niemieckie tylko wiedeń ma angielką formę Vienna i to chyba wszystko.
bs_grom dodał/a następującą plik:
eng_xvii.rar [20.14kB / 197 Pobrane]

Edytowane przez bs_grom dnia 03-07-2011 23:45
bs_grom

Poliuks
Wielkie dzięki, niech ten Gdańsk już tak zostanie. Rozumiem, że mapa działa tylko pod 1.9.7? Jeśli tak, trzeba zaznaczyć to w poście otwierającym na wesnoth.org.

bs_grom
w mapie kradł się błąd brakowało w rzece dynaj cudzysłowiu teraz już działa.
Mapa działa pod 1.9.5 i 1.9.7 pod 1.8 nie działa ponieważ ponieważ doszły nowe tereny
Miałem problemy z netem i dlatego teraz dopiero odpisuję
xvii_4.rar [20.14kB / 211 Pobrane]

Edytowane przez bs_grom dnia 04-07-2011 20:41
bs_grom

Sagez
Te mapy już nie zostaną przystosowane do 1.8? Pytam, bo na głównej ktoś zgłaszał, że są ''w pakiecie'' a nie działają. Cóż, skoro daliśmy je do 1.8, to ma rację.
''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki

bs_grom
Co do mapy to nie działa na 1.8.5 ponieważ (w wresji 1.9.7 )doszło zbyt wiele grafik terenów, których nie ma w 1.8.5. Ja nie znam dokładnej listy jakie tereny są w tej wersji i dlatego najprościej by było zamienić wszystkie lasy na jeden las, jedną wodę, jeden płaski itp. Być może należy również zamienić w pliku cfg tej mapy komendy set label persident by wyświetlały nazwy miast.
Zrobię to rano jutro lub pojutrze. Jeśli komuś działa edytor pod wersje 1.8 to mógłby mi podać listę terenów (nazw lub kodów) bo mi nie działa

Jedna mapa jest zrobiona i działa na pewno na 1.8.5.(europa_7g_v8.map)

Ponieważ tylko część mogłem edytować edytorem 1.9.7 a resztę musiałem notatnikiem (zmiana kodów terenów)zrobiłem tylko jedną mapę.

Ponieważ jednak pozostałe mapy różnią się tylko miejscami startowymi to mam prośbę by osoba, której działa edytor pod 1.8.5 na niosła na pozostałe odpowiednie miejsca startowe.
Mapa europa_9g_v9.map od pozostałych (oprócz pozycji miejsc startowych )różni się tylko tym, że forteca Ryga jest o jeden hex większa.
europa_7g_v8.map [42.53kB / 188 Pobrane]

Edytowane przez AxeFighter dnia 08-11-2014 23:30
bs_grom

bs_grom
Zauważyłem, że na powyższej mapie nie zgadzają się kolory drużyn ponieważ w 1.8 była komenda colour zamiast jak później color. Więc albo trzeba w pliku cfg zamienić color -> colour albo ściągnąć plik poniżej
eng_europa_7g_v8.cfg [6.72kB / 238 Pobrane]

bs_grom

Sagez
Jak skończysz z wszystkimi mapami pod 1.8 to napisz, postaramy się wtedy wypuścić nową wersję ery.
Poza tym, na wesnoth.org widzę duże zainteresowanie Twoimi mapami, mógłbyś się zastanowić, czy nie stworzyć ich więcej (niekoniecznie muszą być tak wielkie).

bs_grom
ok wszystkie trzy mapy są gotowe na 1.8.5
185_maps.rar [16.09kB / 199 Pobrane]

Edytowane przez bs_grom dnia 05-08-2011 13:01
bs_grom

Sagez
Świetnie, weź je gdzieś tu uploadnij a ja zagadam do odpowiednich osób. Niedługo może będzie nowa wersja.

Cerber24
To sobie ustaw sam.
A chodzi pod 1.10.2?

bs_grom
Umieściłem Innsbruck na mapach. Link poniżej.
http://chomikuj.p.../EEAW/maps
bs_grom

Jarom
Chodzą pod 1.10.2, są w paczce EEaW, ale czy nie za mało pól do rekrutacji? Poza tym rozważ dodanie zamiast pojedynczych zamków, przynajmniej niektórych, wież z mojego dodatku (patrz warsztaty), jak któreś będą ci dodatkowo potrzebne napisz.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
8,164,805 unikalne wizyty