Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Polacy w EEaW
Sagez
To nie tak. Wyżej masz prawidłowe nazwy. Ta kiepska, średnia itp to działające na wyobra¼nię oznaczenia współczynników terenowych.
W ogóle co do nazw to ja jestem za stopniowymi np. Rotmistrz husarski, ale Polacy to nie moja działka a i tak się dużo wtrącałemWink Jest ok.
Co do piechoty i innych dodatków to chciałem kiedyś dać Polakom kozaków rejestrowych, ale nie spotkało się to z entuzjazmem, więc nie ma po co.
Jak chcesz to spróbuj przekonać nas do swoich racjiSmile Bez ironii piszę, to może jest możliwe.
Edytowane przez Sagez dnia 15-01-2009 19:02

rayden
noo mówiąc ukraińcach to o kozaków mi chodziło powinni być! ;] jeśli to historyczna wersja ma być nie powinno ich zabraknąć ! Pfft i oczywiście tatarów też nie :/ ;p i jeszcze chłop powinien prześć w wyższy lvl o nazwie kosynierzy !! Pfft to też była ważna pod względem historycznym jednoska polska Pfft jak wy chcecie robić scenariusze historyczne bez takich jednostek Frown eehm Pfft trochę się znam na historii polskiej Pfft a nawet bardzo bo to moje zainteresowanie Pfft i jeśli chcecie robić pó¼niej jakąś historyczną kampanie to powinny się one znale¼ć Pfft a co do nazwy husarii to według mnie to co zaproponowałem chyba lepiej pasuje Pfft bo przecież na husarie się nie mówiło że jest kiepska co najwyżej można powiedzieć że są poborowi i daleko im do weteranów Pfft więc to też oczywiste że są gorsi w boju ;]

edit:
ja bym jeszcze polskie wojsko podzielił na 2 epoki Pfft taką za czasów bitwy pod grunwaldem co jeszcze broni palnej nie było po za śmiesznymi działami Pfft i taką pó¼niejszą bardziej zawansowaną ;]

edit:
jeszcze jednego prakuje polaką Pfft księdza Pfft polska taka religijna... i bez księdza? a ruskim to popa daliście ;] polacy też powinni mieć Pfft
Edytowane przez rayden dnia 15-01-2009 19:15

http://dorlas.ovh.org/wesnoth/
Sagez
A ja bym sobie odpowiedział na parę pytańPfft :
1. Jakiego okresu dotyczy ta Era?
2. Czy w XVII w wojsku polskim byli kosynierzy?
3. Czy husaria była z poboru?
4. A komu się będzie chciało dzielić? Ile to będzie ważyło? Czy aby nie jest szkic następnego projektu?
5. Dlaczego ja tak bardzo lubię ''Pfft''!?
6. Bo nie ma ministranta, a do księdza to nie tak prędko...

A na serio to za dużo emot ( 15! ) i niech ktoś te posty pousuwa bo są całkowicie zbędne. Takie rzeczy to w temacie z pytaniami...
Edytowane przez Sagez dnia 15-01-2009 19:20

rayden
sorki za emoty] no ale można nazwać ją poborową w sumie... w końcu przeważnie to bogata szlachta szła na husara (czy jak to tam się odmienia) Pfft no ale nazwa husarii że kiepska to też nie odpowiada...

vul6
@rayden - sorry za dosadność, ale jakoś muszę Cię utemperować:

Piszesz że interesujesz się historią a tymczasem z tego co piszesz to wstyd w ogóle niektóre rzeczy czytać, przeciętny gimnazjalista powinien wiedzieć więcej. Ponadto nie przeczytałeś całego tematu, z pierwszym postem na czele, nie wiesz jakie są założenia ery, nie wiesz nic. Rzucasz bezsensowne propozycje i przekonujesz do swoich błędnych racji.

poczytaj najpierw o czym wogóle jest ta era, dowiedz się kto to był husarz, przeczytaj pierwszy post w którym zawarłem wszystkie założenia (nie ma tam żadnego kiepskiego husarza), poczytaj choćby na wiki jak bardzo marginalna była rola kosynierów 150 lat PO omawianych przez nas czasach oraz to że w XVII wieku nawet nie istniało coś takiego.
Edytowane przez vul6 dnia 15-01-2009 20:35

rayden
sorry Pfft ale w innym temacie zauważyłem że to XVII wiek ;] tutaj nie zauważyłem że tyczy się tej epoki ;] myślałem że jakoś tak ogólnie Grin

edit:
Husaria kiepska ( 20 -30 - 40 ) - płytka woda, las, góry, bagno, lód, most, jaskinia, kamienista jaskinia, grzybowy gaj, piasek
średnia ( 50 ) - śnieg, zamki, wioski
wymiata - drogi( 60) i łąki ( 70! ) wzgórza ( raczej 60 )

i tak jest napisane to myślałem że to nazwa jednoski Pfft
Edytowane przez rayden dnia 15-01-2009 20:34

golibark
Ciekawy dodatek, mam tu dla ciebie dragona(tym razem z niczego nie ściągnięte Wink )

obrazek skasowany

Z mieczem i z Pukawką(nie wiem jak to się nazywa, nie jestem fanem historii polski Pfft)
Edytowane przez AxeFighter dnia 09-11-2014 12:07
images32.fotosik.pl/310/2b58a6dc1b61a482.jpg

http://uniteddogs...llingdogs/
Pomóż nie zabijać zwierząt Sad

Sagez
Ten arkebuz/ rusznica/ hakownica jest mało widoczny. Ja się nie znam, ale może się przyda. Zbroja i hełm przeszkadza. Ale dziękiSmile
W przyszłości takie rzeczy umieszczajcie w ''grafice''.
Edytowane przez Sagez dnia 22-01-2009 18:25

Vivias Ninque
Panowie. W uzbrojeniu jednostek widziałem małą nieścisłość, jednostki niskiego poziomu były uzbrojone w arkebuzy. A jeśli mnie pamięć nie myli to arkebuz był cholernie drogi ze względu na skomplikowanie jego zamka. Nie lepiej dać muszkiet lontowy, a w kolejnych stadiach skałkowy?
Oczywiście to jest tylko mała uwaga z mojej strony.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.24
8,313,141 unikalne wizyty