Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Rosjanie
inferno8
Pop - 80 exp
Biskup -140 exp
Metropolita - 100 exp (standardowa wartość dla APOP)

swinskaratka
Biskupowie w armii brzmią całkowicie nierealnie zamiast nich można wprowadzić chorążych i bębniarzy. Po co wprowadzać jeszcze jakieś śmieszne nazwy typu eremita jak można po prostu nazwać jednostkę lekarz.

Sagez
Masz sporo racji, ale w XVII wieku w Rosji nie walczyło tylko carskie wojsko. Kiedy armia pobita, kto wyganiał Polaków z Kremla? Gdyby prostu lud nas lubił, bylibyśmy tam do dzisiaj. I oczywiście na południu byli Tatarzy, zawsze chętni do brania chłopstwa w jasyr. Zwykli ludzie też musieli jakoś walczyć z naje¼d¼cami. Stąd są tu nie tylko czysto ''wojskowe'' jednostki.
Biskupi i metropolici w armii zwykle się nie trafiają, ale do podnoszenia morale nadają się znakomicie. Zwłaszcza podczas licznych oblężeń.
Leśne dziadki, eremici - dzikość WschoduWink Można ich uznać za lekarzy, ale wtedy chyba tylko najlepsi mogli wyżyć wyłącznie z leczenia. Nie wiem, czy trafiłby się łatwo taki wypacykowany felczerek...
Pomyślę nad Twoimi uwagami i chciałbym poznać zdanie innych. Zmiany mogę wprowadzić w każdej chwili. Ogólnie chciałem uniknąć schematyczności i powtarzalności jednostek we frakcjach EEaW.

Aureliusz777
Mam nazwę dla drugo poziomowego pustelnika:

Banita

Proste i w historii się zgadza

Sagez
Wygnany... nie wiem które lepsze i nie jestem pewnie zbyt obiektywny. Proszę innych o rozstrzygnięcie. Piszcie, którą nazwę wolicie. Aha, ja bym nazwał poziom 1 Banitą, a drugi Pustelnikiem.
Edytowane przez Sagez dnia 02-01-2009 15:33

Aureliusz777
spoko

Sagez
Wobec braku odzewu wprowadziłem zapowiadane zmiany. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu.

Aureliusz777
7. Jakiś brodaty pustelnik, czyli ruski lekarz. Leśny dziad z maczugąsmiley
ZMIANY - banita - w opisie tej jednostki powinno być coś o tym, że na wygnaniu nauczył się podstaw medycyny i leczy ludzi chcąc odkupić dawne winy smiley Nie jest to typowy zbój. To żywy przykład udanej resocjalizacji!smiley

Świetny tekst powinien być w opisie jednostki(oczywiście ze zmienionymi troszeczkę tekstami).Zwłaszcza ostatnie zdanie.

Edit:
A gdyby pustelnik miał 3 poziom pod nazwą zagubiony????
Edytowane przez AxeFighter dnia 09-11-2014 19:27

Sagez
To byłoby więcej roboty.
A na poważnie - na tle innych nacji mogłoby to być przegięte. Rosjanie z założenia mają być wytrzymali. Danie im 3 levelowego lekarza z super maczugą, dobrym leczeniem i świetnym berserkiem to trochę przegięcie. Jednostka bardzo uniwersalna. Chyba, że przekonałbyś innych do swojego pomysłu ( podasz staty i ogólny, ciekawy zarys). We dwóch nie chcę decydować, choć szczerze mówiąc, na zainteresowanie teraz nie liczę.

vul6
Tak jak Sagez mówi, nie można przeginać, chociaż uważam że Ruscy też powinni mieć jakąś jednostkę która naprawdę roxxxuje na polu bitwy Pfft

Sagez
Rosjanie mają słabą obronę? Niby dlaczego? Mam wrażenie, że wszystkie jednostki można wykorzystać zarówno w obronie, jak i ataku, to chyba zależy od umiejętności gracza. ''Wilcze doły'' - co to miałoby być, dla kogo, co to miałoby robić?

Praworządność, neutralność i chaotyczność jest dla zróżnicowania frakcji, ale niekoniecznie można powiedzieć, że Rosjanie są źli. Mieli pecha do psychopatów na tronach, taka ich tradycja, że ''lubią'' mordowanie - ale z ich punktu widzenia to może być nawet uzasadnione. Patrząc jako Polak, Rosjanie może i są ''źli'', ale tak w ogóle to źli nie są. Głupio byłoby robić z jakiegokolwiek narodu samych złoczyńców (choć niektóre narody są bardziej wojowniczo usposobione) i czegoś takiego w EEaW nie będzie. Dzikusów w zwierzęcych skórach nie przewiduję, za dzikusa może robić banita.
''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki

Sylar
Rosjanie są od teraz moją ulubioną frakcją w EEaW. Świetne jednostki, dobrze dobrane graficznie, ten banita trochę gryzie się z resztą. A co do Batiuszki czy może Batiuszka, najbardziej napakowana jednostka w historii Wesnoth Wink On nie jest groźny później. On kładzie wszystkich od razu. Polecam wypróbowaną taktykę jak najwięcej strzelców + Batiuszka, mało która armia oprze się takiej potędze. Jedyny problem może być przy armatach i statkach, ale wtedy wystarczy mieć w pobliżu tego banitę. Zastanawiam się, czy Rosjanie nie są potężniejsi, niż Tatarzy, którzy dotychczas byli pewnie zgrozą wielu was grających w EEaW przeciw nim właśnie.

kalfat
W ramach treningu i obiecanej pomocy przy EEaW zrobiłem animacje dla armatki. Piszcie co poprawić bo idealna to ona nie jest ;P.
obrazek skasowany
Edytowane przez AxeFighter dnia 09-11-2014 19:29

Nelgor
Mogła by strzelać. Wink
http://nelgor.cba.pl | GG: 2588077, Jabber: nelgor@aqq.eu

http://www.nelgor.blogspot.com/
Filar
Przydałoby się, żeby nie ruszał tylko samą ręką. Wiem, że viężko to zmienić, no ale pytałeś co poprawić. Smile

kalfat
Podczas ataku wręcz cała jednostka się przesuwa w stronę obrońcy.
Proszę strzelająca armatka:
obrazek skasowany
Nie wiem jakie halo jest używane do strzelania dlatego dodałem takie. Później spróbuje zrobić odrzut.
Edytowane przez AxeFighter dnia 09-11-2014 19:31
D Y E D M Λ G E N T Λ

Elensefar
Lepiej by było żeby ten koleś machał mieczem do przodu, tak jak na tym pierwszym obrazku.
Edytowane przez Elensefar dnia 13-11-2010 16:12

Apomaner
Ok, może się czepiam o byle co, ale ten błąd irytuje mnie od dawna. Chodzi o Powstańca, który ma atak toporem i z sharp stone. IMHO obie nazwy powinny być w języku polskim Smile.

Poliuks
W sumie racja, ale i tak będziemy wkrótce tłumaczyć na angielski, tak więc nie ma chyba sensu zmieniać.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
8,164,897 unikalne wizyty