Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Akademia rankingu BfW
Druid
Witam serdecznie w na stronach tego działu. Pfft Jest on przeznaczony głównie dla graczy ujętych w POLSKIM RANKINGU jednak każdy wnoszący coś ciekawego w tematach tutaj poruszanych jest mile widziany. Dział pełni 2 funkcje. Jedna to wymiana poglądów i opinii na temat rozegranych pojedynków i spraw z nimi zwiazanych. Drugi to początek Akademii BfW. Czyli to tutaj można komentować odbyte pojedynki rankingowe i zadawać pytania. To w tym dziale będzie można dowiedzieć się o spotkaniu organizowanym dla "Rankingowców" w celu rozegrania na serwerze wybranej powtórki. Zasady na jakiej będzie ona wybierana zostaną dopiero opracowane (każda sugestia w tej sprawie mile widziana). Rozgrywka będzie odbywała się w formie dyskusji (aby wyłowić wszystkie dobre i złe strony wczytanej powtórki). Ponieważ dział powstał spontanicznie jeszcze dużo pracy przed nami nim wypracujemy jakąś formułę. Jednak już po obecnych wpisach jetem pełen optymizmu. Pfft Czekam na Wasze opinie i propozycje, jak Wy go byście chcieli widzieć i w jakiej formie. Sprawy Akademii BfW widzę, że już ruszyły z kopyta. Pfft

[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/1/dyskusja2.png[/img] is not a valid Image.


1. Jeżeli gracze są zarejestrowani i w naszym rankingu i na ladder, mając takie same nicki i tu i tam to ja nie widzę problemu aby była możliwość dodawać gry do 2 rankingów. Jednak należy przestrzegać zapisów z obu regulaminów i koniecznie to uzgodnić między sobą przed rozgrywką. W naszym rankingu wymagana jest zgoda obu stron i nie ma odstępstwa od tej niepisanej zasady. (zainicjowane wpisem wilka)
2. TURNIEJE (zainicjowane wpisem Druida)
3. WARTE UPAMIĘTNIENIA (zainicjowane wpisem Druida)


[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/1/akademia2.png[/img] is not a valid Image.


1A. ROZDZIAŁ I - PODSTAWY. Ogólnie o frakcjach. (temat zainicjował Sulik).
1B. ROZDZIAŁ II - PODSTAWY. Ogólnie o jednostkach. (temat zainicjował Sulik).
2. ELFY - TAKTYKA ELFICKIEJ SZAMANKI (temat zainicjował AxeFighter).
3. ORKI - TAKTYKA SIANIA CHAOSU (temat zainicjował Sulik).
4. KILKA SŁÓW O BALANSIE (temat zainicjował Sulik)
5. COLOSSEUM - poradnik (temat zainicjował AxeFighter).
6. ROZWAŻANIA - O WYKORZYSTANIU LIDERA PODCZAS ROZGRYWKI (temat zainicjował Sulik)
7. MAPY - początek rozgrywki (temat zainicjował Sulik).
8. CZAR ZAPOMNIANEJ MOCY - informacje (temat zainicjował Druid).
9. REGULAMIN TURNIEJOWY - wersja angielska (temat zainicjował Druid).

LINKI NIEKTÓRYCH TEMATÓW WYMAGAJĄ AKTUALIZACJI
(powód np. usunięcie konta użytkownika, który wypowiadał się na forum)


---------------------------------------------------------------------------------------------------

Osoby, które zainicjowały temat, a temat został tutaj dodany postu proszę o sprawowanie nadzoru nad nim i dodawanie kolejnych wpisów poprzez jego edycję. Oczywiście jeżeli pojawi się wśród odpowiedzi coś co uznają za wartościowe lub sami sobie o czymś przypomną. Według mnie najlepiej to zrobić dodając odpowiedź na końcu forum z informacją o jaki tekst zostaje uaktualniony post w przewodnim temacie. W takim układzie reszta będzie wiedziała że pojawiło się coś nowego.
Edytowane przez Druid dnia 25-01-2017 21:19
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
AxeFighter
Ja jestem zdecydowania za Grin Wilk, po prostu wesnoth.com.pl to bardziej społeczność pro add-onowa, ale zawsze można to zmienić na przykład dzięki temu wątkowi Pfft Ja wychodzę z propozycją, by zamieszczone tutaj taktyki zbierać i dodawać do pierwszego posta, by po jakimś czasie powstał swoisty PRO poradnik na temat rozgrywek stworzony przez społeczność. Wiem, że będzie to przydatne, ja sam pierwszy raz wszedłem na tą stronę szukając poradnika do taktyki.
Edytowane przez AxeFighter dnia 14-08-2013 19:18
Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

https://www.youtu...QuObfTx6Cg - link zaktualizowany!
 
http://wesnoth.com.pl
Axtman
Powinieneś to przenieść do innego działu.
Jestem za.
PS. Działy: ogólna dyskusja, warsztaty to miejsce na takie rzeczy.
kontakt:
axtman5@o2.pl
 
Druid
@Wilk dzięki za opinię. Po wpisie
Wilk napisał/a:
I trzeba rozbudować nasz własny kącik multiplayer jest go tu zdecydowanie za mało ...
chciałbym zobaczyć uśmiech na twarzy Dingo, on uwielbia działania w takim kierunku, Grin

@ AxeFighter świetny pomysł jednak żartobliwy początek
AxeFighter napisał/a:
Ja jestem zdecydowania za Grin Wilk, ...
może zostać uznany za zaczepkę zwłaszcza przez naszych strażników od stylistyki i gramatyki, Grin a to nie w tym dziale Wink

@ axtman co do działu też się nad tym zastanawiałem jednak uznałem, że to jest odpowiednie miejsce. Dlaczego ? Ponieważ (o ile dział zostanie) sprawy, które tutaj zostaną poruszane będą dotyczyły tylko gier z rankingu. Do tego potrzebna jest możliwość ich moderowania, którą mamy w tym dziale. Nie wyobrażam sobie żebym zawracał głowę Sagezowi czy inferno8 Wink żeby usunęli jakiś wpis czy dokonali korekty. Dodatkowo uważam że tematy pokrewne powinny być w jednym miejscu bez konieczności ich szukania po całym serwisie, a to będzie nierozerwalnie związane z rankingiem i grami.
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
AxeFighter
TAKTYKA ELFICKIEJ SZAMANKI


Prosta taktyka, najlepiej sprawdza się, gdy wiemy, że przeciwnik nie zakupił zbyt dużej ilości strzelców oraz ma jednostki z niebyt wysokimi coverami (szamanka nie ma bonusów do celności). Nie używać również w starciu z Nieumarłymi. Na czym to polega? Jest to prosty spam dwoma rodzajami jednostek: Elficką szamanką oraz Elfickim wojownikiem w proporcjach 1:2, do tego ze dwóch zwiadowców i ze 2-3 łuczników. Taktyka jest prosta: gdy przeciwnik jest w naszym zasięgu, atakujemy go szamanką i spowalniamy. Następnie tak osłabionego przeciwnika atakujemy wręcz wojownikami. Dzięki spowolnieniu nie otrzymamy zbyt wielkich obrażeń, które zostaną uleczone w następnej turze przez nasze kochane szamanki Grin W ten sposób można powoli wytłuc przeciwnika, tylko trzeba uważać, by nie odsłonić naszego supportu, w walce kontaktowej nie idzie im zbyt dobrze. Taki sposób gry pozwala na ciągłe natarcie, elfy są neutralne, a ewentualne bonusy u przeciwnika niweluje spowolnienie. Zastosowana ta taktyka była przetestowana na przeciwniku, który grał Smokami. Nawet Bojownicy w dzień nie byli zbyt groźni, gdy obniżałem ich atak do 4-4, w nocy było jeszcze lepiej. Taka taktyka może też być użyteczna w trakcie odwrotu, gdyż spowolnienie oprócz osłabienia ataku zabiera jednostce połowę ruchu, dzięki czemu mocniej ranni towarzysze nie musza obawiać się pościgu.
Edytowane przez AxeFighter dnia 15-08-2013 15:34
Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

https://www.youtu...QuObfTx6Cg - link zaktualizowany!
 
http://wesnoth.com.pl
Piko
Dobrze to opisałeś, jednak powiem ci że Cerber strasznie zawalił to starcie... Tymi spalaczami mógł cię naprawdę mocno zjechać gdyby sam zainicjował walkę - gdyby zaatakował wojownika to otrzymałby słabe obrażenia w odwecie, a poza tym zostałby spowolniony dopiero w następnej turze. W dodatku gdyby szamanki zużyły na nich spowolnienie, to nie mogłyby go użyć na innych jednostkach, które w następnej turze mogłyby pomóc. Warto też dodać że ta taktyka nie zawsze się sprawdza, gdyż przy dobrych obronach terenowych (które smoki mają bardzo niskie) spowolnienie może nie zadziałać, co mogłoby mieć tragiczne skutki (przy 2-3 szamankach jeden fail to duża strata). Aczkolwiek na smoki czy konnicę ta taktyka raczej sprawdza się wyśmienicie.
Tyle ode mnie.
 
Cerber24
Dlatego własnie nie lubie grac smokami Grin
Co do pomysłu: jestem za.
Kontakt:
skype: cerber2424
e-mail: cerber2424@gmail.com
[img]imageshack.us/a/img10/6536/00ij.png[/img]
 
Druid
Tyle pozytywnych wpisów. Shock Dziękuję za nie. Pfft Wnioskuję z tego, że taki dział się przyda. Pomyślę jak to zrobić żeby było czytelnie a poruszane wątki łatwo nie przepadały. Może faktycznie jak AxeFighter proponował, a może coś w rodzaju spisu treści w 1 poście. Co do taktyki na Szamanke to pamiętam jak jakieś 2 lata temu Dauntless pracował nad nią . Przypomnę też grę o wejście do finału Turnieju Powiernika gdzie mimo znaczącej przewagi Ariu Poliksowi udało się wygrać właśnie dzięki jednej Szamance. Tutaj link do tej powtórki http://wesnoth.ga...2009:17:05 Dawajcie o ile to możliwe linki do gier o których jest mowa. Rozumię, że ta o której mówicie to jedna z ostatnich gier rankingowych ? Jak tak to jutro zerknę co tam się działo. Wink
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Sulik
TAKTYKA SIANIA CHAOSU


Wielu nowych graczy grając Ludami Północy nie potrafi wykorzystywać ich potencjału w postaci zabójców, trolli i przewagi liczebnej. Bezmyślnie rashują w nocy spamując najtańszymi jednostkami.

Celem gry Orkami nie powinno być przełamanie obrony przeciwnika, lecz sianie chaosu w jego liniach i nie pozwalanie mu zregenerować sił. Na czym to dokładnie polega? Posiadając 1 lub 2 jednostki więcej możemy kontrolować przebieg rozgrywki, zmuszając przeciwnika do dostosowania się do nas i podejmowania takich działań, które nam odpowiadają.

Przykład: Przeciwnik po jednej stronie mapy broni 2 wiosek 2 jednostkami. Posiadając 3 jednostki możemy atakować jego wioskę, próbować przebić się na jego tyły, wymusić oddanie wioski (wrogi scout za linią obrony potrafi dużo zamieszać, nikt tego nie lubi) itp.

Zabójca zadaje mały, jednak dosyć pewny dmg. Zatruta jednostka traci 8 punktów życia każdej tury. To praktycznie jeden dodatkowy cios. Zabójca trafia niezależnie od obrony terenowej przeciwnika. Aby usunąć skutki zatrucia, wroga jednostka musi spędzić 2 w wiosce. Jeszcze ostatnia rzecz. Trucizna zadaje 8 obrażeń niezależnie od pory dnia.

Mam nadzieję, że ta powtórka to dobry przykład wykorzystania Orkowych Zabójców, a także pozycjonowania jednostek.

http://wesnoth.ga...%3A49%3A10

Dokonałem edycji jak przeczytałem nagłówek.
Edytowane przez Sulik dnia 16-08-2013 15:03
 
Druid
Po niecałym dniu już tyle tutaj ciekawostek wow. Shock No to zabieram się do organizowania Akademii. Pfft Na początek prośba. Osoby, które zainicjowały temat, a temat został dodany do pierwszego postu proszę o sprawowanie nadzoru nad nim i dodawanie kolejnych wpisów poprzez jego edycję. Oczywiście jeżeli pojawi się wśród odpowiedzi coś co uznają za wartościowe lub sami sobie o czymś przypomną. Według mnie najlepiej to zrobić dodając odpowiedź na końcu forum z informacją o jaki tekst zostaje uaktualniony post w przewodnim temacie. W takim układzie reszta będzie wiedziała że pojawiło się coś nowego. Zobaczymy jak to się będzie rozwijało i co po pewny czasie z taką wiedzą zrobimy "PANOWIE PROFESOROWIE ŚWIATA WESNOTH" wielki szacun. Smile
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Ariu
Jak już AKADEMIA to może by zrobić bibliotekę i podlinkować tutaj poradniki i filmiki Rene, które już są w serwisie ? Oczywiście bez ich zamieszczania tutaj (same linki). Wink
Ariu
 
Piko
Istnieje możliwość utworzenia odnośnika bezpośrednio do danego posta. Przydałoby się abyś takich użył, myślę że w przyszłości mało komu będzie się chciało przeszukiwać cały temat aby znaleźć danego posta.
Przykładowo:

1. Elfy - TAKTYKA ELFICKIEJ SZAMANKI (temat zainicjował AxeFighter post nr 6)
2. Orki - TAKTYKA SIANIA CHAOSU (temat zainicjował Sulik post nr 10)
 
Druid
Dzięki dobre pomysły. Uaktualnienie w rankingu postaram się zrobić wieczorkiem.
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
AxeFighter
Ludziska są leniwe, Wilk Wink Wrzuć linki do powtórek i komentarz, wtedy kogoś zainteresujesz Pfft
Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

https://www.youtu...QuObfTx6Cg - link zaktualizowany!
 
http://wesnoth.com.pl
Druid
wilk (konto usunięte) napisał(a):
Jeżeli gracze są zarejestrowani i w naszym rankingu i na ladder, mając takie same nicki i tu i tam to ja nie widzę problemu aby była możliwość dodawać gry do 2 rankingów.
Odpowiedź Druida: Jednak należy przestrzegać zapisów z obu regulaminów i koniecznie to uzgodnić między sobą przed rozgrywką. W naszym rankingu wymagana jest zgoda obu stron i nie ma odstępstwa od tej niepisanej zasady.


A przed walką to uzgodniłeś i w tytule miałeś ladder ? Nie każdy się zgadza, a zgoda musi być, więc ja bym się wstrzymał z tym dodawaniem do czasu jak z nimi nie porozmawiasz.
Edytowane przez Druid dnia 30-07-2017 10:05
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Piko
Takie rzeczy uzgadnia się PRZED walką, nie po. Wink Gdybym wiedział że one są do laddera to grałbym na poważnie. Grin Więc sorka, nie wrzucasz ich.
 
Rene
Wilk aka mieszko czy jest sens mieć konto na ladder, na którym większość gier zgłaszanych było rozgrywane (lub nawet w ogóle nie grane) z własnymi multikontami?
Edytowane przez Rene dnia 18-08-2013 12:53
Brak odbioru.
 
Druid
Wilk po wpisie Rene sprawdziłem twoich oponentów z którymi grałeś na ladder. Shock Wniosków możesz się domyślać. Facepalm Chyba czas dorosnąć. Mam nadzieję, że w naszym rankingu nie będziesz odstawiał takich numerów. Wink
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Piko
Rene, podsunąłeś mi genialny pomysł, jak mogę szybko nabić sobie wysokie ELO. Grin Nie no, żartuję. Swoje rozgrywki z Wilkiem usunąłem z laddera, bo jak już powiedziałem - NIE ZGODZIŁEM SIĘ aby zostały one w nim zamieszczone. Czy AF usunie swoje to już jego sprawa.
 
AxeFighter
Przemyślałem sobie i usunąłem moje walki z Wilkiem z laddera. Przed meczem takie rzeczy się ustala, poza tym trzeba grać POD SWOIM LADDEROWYM NICKIEM, Mieszko Wink
Ja zaczynałem jako zwykły, napalony user, pisałem często newsy. Bach! Redaktor! Więc niebywale uradowany, pisałem jeszcze więcej, dodatkowo artykuły. Nie ma co, byłem nadpobudliwy wtedy... A jak zostałem mianowany adminem, to z początku w ogóle nie chciałem nim być! Byłem przestraszony odpowiedzialnością. Bo mnie nie kręciły tytuły, tylko Wesnoth. - Sagez

https://www.youtu...QuObfTx6Cg - link zaktualizowany!
 
http://wesnoth.com.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.46
9,981,205 unikalne wizyty