Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Across the Ocean
Gundabad
Nazwa: Across the Ocean
Autor: SkyOne, Inky
Wersja: 0.5.1
Typ: Kampania (17 scenariuszy, brak określonego poziomu trudności)
Rozmiar: 5,9 Mb
Tłumaczenia: brak

Across the Ocean


Akcja kampanii rozpoczyna się na dalekiej północy kontynentu, a dokładnie na Czarnych Moczarach. Historia zaczyna się od oklepanego motywu bronienia własnego domu przed wrogim najeźdźcom w tym przypadku reprezentowaną przez grupę błotniaków. Na przeszkodzie błotniakom stają jaszczury pod przewodnictwem Skaphee i wykurzają paskudztwa z własnego terenu.

Kolejnym aktem historii jest umowa zawarta przez smoki z naszymi bohaterami jaszczurami, którzy zostają wynajęci do spenetrowania podziemi na wyspie Bilheld w celu znalezienia lawy potrzebnej smokom do życia na wyspie. Co znajdą? Kto stanie im na drodze? Kto sprzymierzy się z jaszczurami i będzie z nimi walczył bok w bok? Przekonajcie się sami...

[img]http://s11.postimg.org/6xcoijqjm/Zrzut_ekranu_1.jpg[/img] is not a valid Image.[img]http://s11.postimg.org/6fcxoybky/Zrzut_ekranu_8.jpg[/img] is not a valid Image.[img]http://s11.postimg.org/b57grarz6/Zrzut_ekranu_2.jpg[/img] is not a valid Image.Kampania nie stawia nadmiernych trudności w czasie jej przechodzenia, ale zastosowano kilka ciekawych motywów. Jedną z trudności jest z pewnością dochód przeciwników, który często na samym starcie wynosi 40-50 złota na turę (przynajmniej na poziomie trudnym, na którym kampanię przechodziłem) i nawet jak zabierzemy przeciwnikowi wszystkie wioski nieznacznie się obniży. Przekłada się to na to, że przeciwnik co chwilę odbudowuje swoje szeregi. Nie jest to bardzo wymagająca przeszkoda dla doświadczonego gracza, ale początkujących może niemile zaskoczyć.

Plusem kampanii jest z pewnością poszerzenie o nowe jednostki armii jaszczurów oraz sprawdzenie się w walce tą rasą (chyba jedyna kampania z jaszczurami w roli głównej). Jednostki takie jak np. Saurian Blacksmith urozmaicają grę i poszerzają pole manewru. W kampanii czeka nas także możliwość sterowania frakcją carapaces (pancerniaki, pancerne żółwie ???), która ma bardzo ciekawą listę jednostek o różnych zdolnościach. Sterowanie nią przypadło mi w grze do gustu i uważam, że frakcja ta jest jak dla mnie najlepsza z wszystkich trzech frakcji wodnych.

Historia opowiadana w kampanii nie jest rewelacyjna, ale nie jest też na tyle wciągająca by kampanię przejść w ekspresowym tempie (osobiście przechodziłem kampanię na 3-4 raty co zajęło mi ponad miesiąc).

Kampanię polecam szczególnie osobom chcącym spróbować swych sił w sterowaniu jaszczurami.

[img]http://s8.postimg.org/tz237axic/Zrzut_ekranu_6.jpg[/img] is not a valid Image.[img]http://s11.postimg.org/s863sg082/Zrzut_ekranu_3.jpg[/img] is not a valid Image.[img]http://s11.postimg.org/fklr26vxe/Zrzut_ekranu_7.jpg[/img] is not a valid Image.[img]http://s24.postimg.org/w6cr8uc3o/Zrzut_ekranu_4.jpg[/img] is not a valid Image.[img]http://s24.postimg.org/6z1v8l8zo/Zrzut_ekranu_5.jpg[/img] is not a valid Image.PS: Mam nadzieję Sulik iż nie masz nic przeciwko temu, że wykorzystałem formę recenzowania kampanii jaką ty zaprezentowałeś. Uznałem, że jeśli recenzje mają być składowane w artykułach powinny być podobne do siebie w formie zapisu.
Edytowane przez Gundabad dnia 03-02-2016 00:53
 
Sulik
Wstaw obrazki w tagi [img][/img].

Spróbuj tak:

1. Wejdź w swój link obrazka.
2. Na dole wciśnij pokaż kody.
3. "Miniatura dla forum" kopiuj do schowka.
4. Wklej do posta.


Edytowane przez Sulik dnia 03-02-2016 16:18
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 1.10
7,966,049 unikalne wizyty