Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Pytania rodzaju wszelakiego
Sagez
Nie trzeba chyba tłumaczyć - tutaj można zadać każde ( nawet ''głupie'' ) pytanie dotyczące EEaW. I nikt nie będzie miał tego za złeWink

rayden
ja bym proponował jeszcze dodać 3 nacje... prusów, austriaków i imperium osmańskie co wy na to ?

http://dorlas.ovh.org/wesnoth/
Sagez
Imperium Osmańskie jest. Prus wtedy nie było... Austria - jeśli znajdziesz chętnych, dasz koncepty jednostek i informacje ( ja szukałem i poległemWink ).

rayden
jak to nie było Grin mape Ci pokazać z XVII wieku ? były prusy książęce a austriaków mogę zrobi a co do imperium osmańskiego to nie widziałem a turcy to nie to samo bo oni byli pod wpływem imperium osmańskim

edit:
jeszcze jedno my to niby sojusz z litwą mieliśmy może taki dać miły akcent i z jedną ich jednostkę dać ;]
Edytowane przez rayden dnia 15-01-2009 19:46

Sagez
Pokazać. Jedne Prusy były naszym lennem, na innych się nie znam ; to Twoja nieścisłość, bo'' Prusy'' powstały w 1871 roku.
Skoro Turcy byli pod wpływem Imperium Ottomańskiego, to sami nim byli... czekam na następne perełki.
Litości! Są litewskie jednostki...
Aha, zanim zrobisz ten koncept to pomyśl czym ta frakcja się będzie różniła od innych. I nawet jak go zrobisz, to nie ma gwarancji, że znajdzie się w EEaWKto Ci zrobi grafikę? Czy chcemy Austrii? Ja na razie jestem obojętny, ale nie sądzę, żeby przeszła.
Edytowane przez Sagez dnia 15-01-2009 19:52

rayden
no to ta frakcja powinna się nazywać imperium osmańskie a nie turcy Grin a prusy książęce wcześniej powstały ty mówisz o innych ale w sumie XVII wieku chyba dużo do gadania nie mieli Pfft to niech będzie

edit:

Pfft a sorry to niewidziałem litewskich jednostek może zbyt ogólnikowo czytam Grin
Edytowane przez rayden dnia 15-01-2009 19:50

vul6
Sagez - Prusy połączyły się z Brandenburgią, a potem przyjęły nazwę Prusy już jako królestwo gdzieś w I poł. XVIII wieku Pfft Co nie zmienia faktu że Niemcy w naszej erze nie mogą mieć własnej frakcji bo nie ma podstaw historycznych do tego. Co do Imperium Osmańskiego - To trochę tak jakbyśmy nazwali naszą frakcję Rzeczpospolita Szlachecka a ktoś chciałby robić Polskę...

Co do Austrii - szczerze mówiąc kiedy ustaliliśmy ogólny koncept jednostek to pomyślałem że w przyszłości będziemy rozwijać naszą erę i właśnie Cesarstwo Habsburgów się tam pojawi jako gwó¼d¼ programu. Jednak Polacy nie wojowali z Austriakami, tak samo Kozacy, Ruscy, Szwedzi, a Tatarzy incydentalnie. Lepiej teraz się skupić na 6 podstawowych frakcjach a jeśli Austria będzie to na pewno kiedy wszystko inne już skończymy.

rayden
a wy do każdej frakcji będziecie robić opisy? czy bym mógł utworzyć nowy temat z opisami do monarchi hasburgów i tam zacząć robić opisy bo widzę że narazie to o polakach jest robione i dość dobrze to bym nie chciał psuć tego klimatu Smile a w innym stylu dla hasburgów zrobic

Sagez
Oczywiście opisy pisz, ale wolałbym, żebyś zamieszczał je w temacie o Austrii, bez następnego tematu opisowego. Za dużo ich już. Zresztą do nich nie ma takiego pośpiechu, dojdą pewnie jako ostatnia frakcja.
Edytowane przez Sagez dnia 16-01-2009 15:38

rayden
ok to będę robił dalej w temacie o hasburgach ;] no ale chcę od nich bo chodziaż będę wiedział co pisać skoro ich wymyśliłem... Pfft ale to i tak pewnie wieczorkiem Smile wtedy jakoś lepiej mi się myśli Grin

Edit:
mam pytanie a czy do każdej frakcji takim samym stylu mają być opisy ? czy może lepiej trochę w innym guście robić bardziej oddając klimat danego kraju...
Edytowane przez AxeFighter dnia 09-11-2014 11:57

Sagez
Style mają być różne, ale mało konkretów ustaliliśmy. Jeśli mamy być temu wierni to zakładam, że nie uda się w 100% procentach. Różny poziom umiejętności i różne gusta. Wygra to, co się będzie podobało większości.

Vivias Ninque
Armaty, wszędzie kolubryny, armaty, większe armaty, królewskie kolubryny... Proponuje zmienić kilka nazw,

Dla szwedów.
Falkonet(1lvl)- Armatka polowa o dość słabym ataku (jak na armaty w EEaW), jedno, lub półtora funtowe kule nadawały się idealnie do gromienia piechoty z murów obleganej twierdzy.
Oktawa(2lvl)- już dość znaczna siła ognia, która była na wyposażeniu zamków, twierdz etc. W porównaniu z Falkonetem, siedmio/ośmio funtowe pociski były na tyle wszechstronne, iż używano ich jako dział oblężniczych, obronnych, a także polowych.
Kolubryna(3lvl)- potężna armata używana tak do burzenia murów, jak i do gromienia piechoty 20 funtowymi granatami.
Kartaun(4lvl)- Najpotężniejsze działa jakie widział świat. Ich ciężar i wielkość były rekompensowane siłą ognia kilkudziesięcio-funtowymi pociskami. Używane były do zdobywania strategicznych twierdz.

Można by dorzucić bardziej potoczne nazwy, nadało by to smaczku, tak żeby armie różniły się troche artylerią.

Polska:
Falkonet- Sokolik(1lvl)
Oktawa- Kusiciel(2lvl)

Dla ruskich:
Falkonet- Taraśnica(1lvl)
Oktawa(2lvl)

Turcy:
Oktawa(2lvl)
Kolubryna- Bombarda(3lvl)

Habsburgowie:
Falkonet(1lvl)
Oktawa (2lvl)
kolubryna- Szlang(3lvl)

Niestety, nie mogłem znale¼ć zastępczych nazw dla oktawy, no ale cóż, jako tako jedna armata dość rozpowszechniona może być Smile
Edytowane przez Vivias Ninque dnia 15-02-2009 18:46

Sagez
Mnie się podoba, ale czy inni będą to podmieniać... oto jest pytanie. No i napisz konkretnie że np. oktawa to level drugi armaty polowej czy coś, bo na ślepo nikt tego nie pozmienia. Nazwy bardzo klimaciarskieSmile

Vivias Ninque
Poziomy dodane.
Oto mi właśnie chodziło, żeby dodać do gry klimaty tamtych czasów. Opisy, opisami, ale takie nazwy w jednostce będą bardziej widoczne.

Sagez
Mam dwa pytania do inferno i Weriana :

1. Czy możliwe będzie przypisanie jednostkom wszystkich nacji odpowiednich imion ( polskich dla Polaków, rosyjskich dla Rosjan itd. - wiadomo o co chodzi )?
2. Może się zdarzyć, że kilka jednostek będzie miało tę samą nazwę - np. Poborowy - nie będzie problemu, czy może trzeba będzie zmieniać?

Znalazłem jakiś czas temu ten wątek
http://www.wesnoth.org/forum/viewtopic.php?f=23&t=23846&st=0&sk=t&sd=a wydaje mi się, że część obrazków może być przydatna przy Turkach i Tatarach.
Ponadto kawaleria, miecznicy i zwłaszcza włócznicy z Ceresian League ( Feudal Era ) wydają się być całkiem odpowiedni do EEaW.
Może zaoszczędziło by to nieco trudu.

To tyleSmile
Edytowane przez Sagez dnia 10-05-2009 16:16

inferno8
1. Tak
2. Tak (ale muszą mieć różne "id", którego w grze i tak nie widać Wink)

Obrazki świetne. Jak już zyskamy popularność, to pomyśli się o oryginalności. Póki co "pożyczymy" Pfft
To samo z Feudal Era. W niektórych przypadkach możemy wprowadzić klimatyczne poprawki do strojów.

Po maturze dokończę obrazki Polaków i ruszymy z nową fazą projektu Smile

Mafcio
Mam pytanie, tu w EEaW jestem nowy wiec mam pytanko, jakie nacje są stworzone, które są w fazie robienia bo nie wiem co robić

Vetch
A ja mam pytanie, jakie mają być staty (obrazki są na forum) do Polaków. Wtedy mogę zrobić parę jednostek z własnej inicjatywy.(zamieścicie mnie w creditsach jako programistę??)

http://vetch-dziennik.blogspot.com
Sagez
http://wesnoth.com.pl/forum/viewthread.php?thread_id=65&rowstart=0 tu masz staty.
Ogólnie, to EEaW potrzebuje Weriana i inferno, bo na razie to jest bajzel i nikt nie ma się ochoty tym zająć. Najlepiej byłoby, jakbyś ten ''syf'' nam zaprogramował.
Obiecuję góry złota, newsa i creditsyGrin

Miacheal Kalus
Ostatnio przyszedł mi na myśl zarys "fabuły" do EEaW... wyobraziłem sobie Rzeczpospolitą XVII wieku... Otóż w owych czasach istnieje pewna organizacja zwana bractwem wilka... jej członkowie nazywają się Wilkami Rzeczpospolitej i są czymś w rodzaju krzyżówki Marines... i agenta 007. Lisowczycy są przy nich gówniarzerią. Rekrutują się głównie ze szlachty polskiej, ale zdarzają się i wyjątki. Misje "wilków" są niezwykle trudne i często chodzi o sprawy państwowe np. Jak myślicie dlaczego Dymitr Carewicz zwany Samozwańcem przywdział czapkę monomacha? Jak myślcie dlaczego Godunow zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach? Skąd się wziął owy Dymitr uważany za zmarłego? Odpowied¼ brzmi: Bractwo Wilka!

I w tych niebezpiecznych i mrocznych czasach dla całej Rzeczpospolitej nasz gracz wciela się w owego Marines i... no właśnie.. co? Ano pomysł do rozwinięcia, oczywiście jeżeli godny jest czyjejś uwagi...Smile

Z góry przepraszam za ewentualny offtop, nie wiedziałem gdzie tego potworka wcisnąćWink
Edytowane przez Miacheal Kalus dnia 10-01-2010 15:44

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
8,164,791 unikalne wizyty