Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Nowe jednostki - moje i Wasze propozycje
Sagez
Jak w temacie - ja będę prezentował te, które mogą do EEaW dojść, ale też liczę na Wasze propozycje. Mile widziane propozycje choć trochę mające oparcie w historii. I powtórzę - mogą dojść, bo sam nie jestem pewien, które się w erze znajdą.

Najpierw dwie jednostki poziomu 0, które raczej nie wzbudzą entuzjazmu:

Crimean (chodzi o mieszkańca Krymu)
chaotyczny poziom 0, 5 ruchu, 12 hp, cena 10 golda
5-3 łuk kłująca

Hajduk
praworządny poziom 0, 5 ruchu, 12 hp, cena 7 golda
4-2 kij obuchowa

Po co dodawać jednostki poziomu 0 skoro jest z nimi tyle problemów? Mogą się przydać w przyszłości, np. w jakiejś kampanii. Poza tym, obecnie Austria i Tatarzy nie mogą przeciwstawić się spamowi swoim spamem. Uspokajam i przypominam, że w następnej wersji EEaW będzie można grać bez chłopów, więc będzie dobrze. Dlaczego mają tylko 12 hp? Bo i tak planujemy osłabić chłopów.

Teraz poważniejsze jednostki:
POLSKA:

Awanturnik (Brawler) - kolejny, trzeci możliwy awans szlachcica. Po co go dodawać? Bo jakoś pominęliśmy nadziaki, a to fajna i bardzo niebezpieczna broń.

praworządny, 50 hp, 5 ruchu
żerowanie (tylko będzie inaczej nazwane, czyli +2 do hp za każdego zabitego wroga)
nieustraszony (fearless)
10-3 szabla sieczne
8-3 nadziak obuchowa
10-1 pistolet kłująca

KOZACY

Serdiuk - jednostka ofensywna i jednocześnie wrażliwa, początkowo myślałem o nich jako o awansie dla Kozaka, może tak będzie najlepiej, ale się waham i przedstawiam jako poziom 1 do rekrutacji
cena 16 golda
chaotyczny, 30 hp, 6 ruchu, z zasadzką
4-2 nóż kłująca
12-2 rusznica kłująca (strzelec wyborowy)

TATARZY
Maslak - wielu Tatarów używało prowizorycznej broni. Niektórzy posługiwali się specyficznymi maczugami, końskimi czaszkami na kijach. Myślę, że taka jednostka (albo awans dla Tatara) mogłaby się przydać, bo Tatarzy nie mają broni obuchowej. Zdolność ogłuszanie sprawia, że uderzona jednostka traci strefę kontroli, więc to dobra jednostka na przełamanie.
chaotyczny, 8 ruchu, 40 hp, cena 16
9-3 maslak obuchowa (ogłuszanie)
4-3 arkan obuchowa (spowalnianie)

ROSJA
Ryndy (Rynda) - Synowie bogatych bojarów ochraniali carów uzbrojeni w topory. Tworzyli oddział przypominający gwardię wareską. Skoro ludzie piszą, że Rosja nie ma dobrych jednostek, to może będzie miała.

neutralny, 45hp, 5 ruchu, cena 21 golda
cecha niezłomny
12-2 topór sieczna (precyzja) (pierwszy cios) (ogłuszanie)
5-4 trzonek obuchowa (ogłuszanie)

Chętnie poznam Wasze zdania i propozycje.
Edytowane przez Sagez dnia 23-10-2016 13:12
''I śmieszna impotencja słów wobec życia!'' - Witold Gombrowicz, Dzienniki

kasim
Skorzystam z okazji napisze tu swoje propozycje:
1)Pomysł z masłakiem jest spoko, można go dać czerni kozackiej, gdyż oni też się nią posługiwali.
2)U tatarów można stworzyć jednostkę Kazidżi uzbrojoną w masłak jako 0 poziom tatarów, dlatego że w społeczeństwie tatarskim używali go oni, jako najbiedniejsi z ordyńców. Można im dać statystyki: Ruch=7, Hp=16, jeyny atak masłakiem o damage 5 i number 3. Cena=7 pozostałe statystyki (razem z xp) takie samo jak u tatarów w których awansuje.
3)Czerńcy
name= _ "Czerniec"
race=Kozacy
gender=male
hitpoints=19
movement_type=smallfoot
movement=6
experience=45
level=1
alignment=chaotic
cost=20
description= _ "Popowie i mnisi prawoslawni podbuzajac czern przeci polakom-katolikom."
[attack]
name=kij
description=_"flail"
type=impact
range=melee
damage=4
number=4
icon=attacks/club-small.png
[/attack]
Dodatkowo mają umiejętność "podburzanie" która daje +2 do damage chłopom ukraińskim, czerni i sotnikom.

jak wpadnę na kolejne pomysły to dopiszę.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
8,164,710 unikalne wizyty