Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jednostki strzelające - rewolucje, ceny i pomysły
vul6
Pojawił się pomysł żeby wykorzystać tricki z Ranged ery i zmodyfikować sposób ataku jednostek strzelających. Taka armata np. mogłaby ciepnąć kulę na 3 heksy. Takie coś jednak musiałoby spowodować wzrost cen jednostek strzelających (i być może np. spadek ich coverów). Ponadto jednostka atakowana na odległość mogłaby kontratakować jeśli też potrafiłaby strzelać. Pojawiają się jednak dalsze problemy:
Z łuku bąd¼ muszkietu można by strzelać na 2 heksy, z armat na 3, ale taki nóż miałby zasięg tylko 1 hex. No i najważniejsze - wiadomo że jeśli strzelamy na 1 heks to szansa trafienia może być spora, ale już 3 razy dalej rozrzut rośnie. Czy jest możliwość takiego czegoś żeby armata strzelająca na 1 pole miała np. 60% szans a przy 3 heksach już tylko 30? Jest to kluczowa sprawa bo wiadomo że zależy nam na realizmie.

Vetch
pomysł świetny, nie znam się do końca na WML, ale sądze, że to będzie trudne zrobić coś takiegoSad. Ale się (chyba) da.
Edytowane przez Vetch dnia 01-03-2009 11:51

http://vetch-dziennik.blogspot.com
Sagez
Dobra, teraz powiem, jak ja to widziałem. Teraz chyba będzie prościej to przeforsować.
1. Chodziło mi przede wszystkim o armaty. Armaty ( wszystkie) mają no- counter, więc nikt nie będzie im odpowiadał na ich ogieńWink
2. Co do muszkietów nie byłem pewien. Jeśli już, to dałbym to tylko najlepszym ( poziomy 3, może nawet takim ''snajperom''.
3. Pewnie, cenę dział należałoby windować w gorę. Mały problem.
4. Moje propozycje co do zasięgu dział :
Polacy:
armatka - 2 pola
armata - 3 pola
Kozacy:
Czajka - 2 pola
Szwedzi :
armata - 2 pola
armata bitewna ( 2 ) - 3 pola
działo oblężnicze ( 2 ) - 3 pola
Kolubryna królewska ( 3 ) - 4 pola !
Turcy:
armata - 2 pola
ciężka armata (2) - 3 pola
Austria
mo?dzierz ( 1 ) - 2 pola
haubica ( 2 ) - 2 pola
armata(1) - 2 pola
armata bitewna ( 2 ) - 3 pola
Kolubryna ( 3 ) - 3 pola

Musimy zdecydować, czy chcemy tylko armat czy też muszkietów na odległość. I czy realizm jest możliwy.
Ach, i dobrze byłoby, gdyby każdy przed zabraniem głosu pograł w Ranged Erę, żeby miał jakiś posmak tego strzelania.

Edit:
Odnośnie tych rewolucji mam jedną propozycję, ponieważ nie rozstrzygnęliśmy tego, jak statki będą dochodziły do wody ( czyli poruszały się po lądzie ). Skoro statki można było przemieszczać z miejsca na miejsce ( chociażby w częściach ), to może tylko dalibyśmy im podwójny koszt ruchu po lądzie( np. taka czajka ) i beznadziejne covery na nimCool Takie 20 - 30, żeby chłop mógł poważnie zaszkodzić jakiejś fregacie i żeby ostudzić w przyszłości zapał niektórych ''lądowych admirałów'', pływających po całej planszy. Wydaje mi się to rozwiązaniem zmuszającym do logicznego myślenia i dość realistycznym.
Chciałbym poznać Wasze opinie oraz proszę, żebyście zabrali głos w sprawie kwestii strzelania przez heksy, poruszonej przez Vul6 i mnie. To ważne sprawy.
Edytowane przez AxeFighter dnia 10-11-2014 15:05

vul6
Tak, to niezły pomysł, jednak gdy era już będzie gotowa to przydałoby się porobić kilka mapek do niej - tak żeby areny tamtych wojen były odwzorowane. Np. trzasnąć coś ala Inflanty i wtedy oczywiście można porobić zamki tam gdzie były miasta portowe - tak żeby np. jedno pole stykało się od razu z morzem i wyglądało jak stocznia. Wiecie, coś w stylu Ryga czy Tallin.

inferno8
Jestem na razie przeciwny wszelkim rewolucjom pod względem ataków dystansowych.

Uważam, że wszelkie urozmaicenia powinny zostać dodane na końcu. Na razie powinniśmy skupić się na tradycyjnym stylu prowadzenia rozgrywki. Jeżeli będziemy czuli niedosyt lub ciekawość, to sprawdzimy rozwiązania z Ranged Ery. Jednak już teraz muszę stwierdzić, że kod ostrzału jest niekompletny i nie przewiduje ciekawych sytuacji np. ostrzał wrogów za ścianami jaskiń.

Sagez
Również jestem za tym, by poczekać ( no i samemu tego spróbować ). Być może ten kod zostanie w przyszłości poprawionySmile

Co do mapek to oczywiście nie może ich zabraknąćSmile To jak będzie z tymi statkami? Oczywiście czekam także na inne propozycje. Chciałbym mieć to załatwione, bo myślę nad stworzeniem listy '' kompletności EEaW '' zawierającej ważne rzeczy w jednym miejscu ( np. to, że jednostki konne mają przeciętne covery w zamku, piechota dobre, a konne z dowodzeniem tak jak piechota) żeby potem było prościej tworzyć ( myślę zwłaszcza o programowaniuPfft ).

inferno8
Wszystkie statki ruch na lądzie o 1 hex. Covery ekstremalnie niskie (nawet w stoczni czyt. zamku). Dzięki temu bohater nie będzie mógł się otoczyć potężną flotą.

Co do odwzorowania map to da się zrobić prawdziwą stocznię, wstawiając odpowiedni obrazek na mapę tak jak zrobiłem ze złożami w W2140. Tak więc się nie martwcie o realizm map Wink

KubaRycerz
Moim zdaniem ten pomysł nie ma sensu... co te armaty mają takie ogromne kule, żeby walnąć na 5 hexów?? Jak chcecie żeby było realistyczne to zróbcie tak, żeby nie było "wielkich bitew" 20 trupiaków na 15 ludzi Pfft.
Te rzeczy dla mnie psują klimat Wesnoth.

inferno8
Wszystko to będziemy testować na wersji eksperymentalnej.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
8,312,952 unikalne wizyty