Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wasze sugestie
inferno8
Jeżeli macie jakiekolwiek sugestie, czy też pomysły odnośnie Ery Magii, to to miejsce jest właśnie dla was. Jeżeli wpadniecie na całkiem fajne rozwiązanie, które pasowało by do Ery i uznacie, że warto by podzielić się nim z innymi to piszcie.Wink
 
Sagez
Skoro Barbarzyńcy mają Trolle ( a przynajmniej szamanów ) to dlaczego nie mogą mieć trolli jako zwykłych wojowników? Być może w tej frakcji jest już przesyt na jednostki do walki wręcz, ale większość trolli z BfW chodzi z młotami/ maczugami i z nimi się kojarzy ; zawsze byłoby to jakieś pole do popisu, np. taki troll z prymitywnym mieczem/ włócznią i tarczą - coś nowego Wink I jedno pytanie - zamierzasz wrzucić kiedyś do Ery Dread Bata?
 
Dragon_Warrior
btw - Magic Eye bedzie miala jakas wesoła animacje z krecącym sie kółkiem czy nie ? bo to chyba chwila roboty tylko a efektownie by wyglądało Wink
 
inferno8
Barbarzyńców uznałem za zakończonych, więc pomysł z powieleniem schematu trolla wojownika raczej nie wchodzi w grę. Barbarzyńcy w porównaniu do Ludów Północy z Domyślnej powinni się różnić, przedstawiać inne rozwiązania. Myślę, że troll szaman jest tym rozwiązaniem.
Dread bat miał być, a nie ma go, bo nie mogę skombinować animacji i cfg. Mam chyba starszą wersję kampanii UtBS...
Magical Eye - zrobi się... tą piłę tarczową. Sugestia zatwierdzonaWink
 
Otik
Dread bat?? A może być ten z IftU?? Jak tak to mogę podesłać Ci pliki, tylko podaj jakiś kontakt.
 
inferno8
Dzięki za pomoc, ale już mam. Ściągnąłem z Extended. Będę to teraz wklejać.Wink
 
Grzesiex
Mam pytanie czy jest wersja po polsku ery of magic bo gram na 1.4.3 wesnoth po polsku a ta era w dodatkach byla po angielsku SadSad
 
inferno8
Taka wersja istniała jedynie przed publikacją. Coraz więcej ludzi chce jednak, abym ją przetłumaczył i pewnie tak też zrobię, choć nie wiem jak - ponoć tworzone są jakieś pliki, które to wszystko podmieniają. Innymi słowy: jak będę wiedział jak się za to zabrać to dam znać. A, i chyba nie muszę przypominać, że kampania będzie po polsku?Wink
 
Grzesiex
a ja mam pod kazda postacia w wesnoth takie kolko w kolorze druzyny... Jak tak kazdy ma to ta masecza bylaby zbedna smiley I proponowalbym ulepszyc nacje "priets"
Adept of light- po co mu ta palka jak nie ma ataku wrecz? smiley wg mnie powinien miec chociarz 5-1-staff obuchowa smiley za 17 zlota jednostka ma jedynie 25hp i 5-3 na odleglosc. Jedyna zaleta to ze leczy ale powinna cos swoja laska umiec przywalic skoro poziom wyzej (na cleriku) ma 6-2 wrecz smiley
co do poziomu 2 wedlug mnie jest ok
poziom 3 clerika atak 6-4 (jak na poziom 3 szczegolnie za malo smiley)
Shielder- Proponowal bym uzycie jego tarczy smiley np 7-1 obuchowa spowalnia.
I szkoda ze tylko ma maksymalnie lvl 2 Sad
White warrior- co do ataku wrecz nie mam nic ale na odleglosc lepiej wyglada 5-2 smiley
Cavalry Archer- proponowal bym rozgalezienie awansu na fire archer i ice archer przy czym by miala kazda galaz lvl 3 i oczywiscie wieksze obrazienia a wyglad np zmiane strzal na plonace lub zamrozone smiley
To sa tylko moje sugestie (wypowiedzcie sie co o tym myslicie)
images34.fotosik.pl/311/1cd655fa8a2b7bb1.jpg
 
inferno8
Adept of Light jest zrobiony jako przeciwieństwo Disciple. Nie mam zamiaru zmieniać tej jednostki, ale jeśli "skargi" się powtórzą to się za nią wezmę i wprowadzę twoje zmiany.

Cleric ma słaby atak ale ma dowodzenie i leczy co się raczej nie zdarza. Z resztą Priests nie są wojowniczą frakcją, więc nie powinieneś oczekiwać od nich powera.

Shielder - że też sam na to nie wpadłem. Zatwierdzam.
Wiem, tylko lvl2, ale mogę coś na to zaradzić. Jednak dopiero jak zabiorę się za przeróbkę Priests.

White Warrior - ja bym zostawił jak jest.

Cavalry Archer - to jednostka tylko na zwiad, nie oczekuj czegoś większego. Rozdzielenie nie jest dobrym pomysłem. Poziom 2 ma oba rodzaje strzał i dlatego bywa trudnym przeciwnikiem. Jak a poziom 2 to i tak dużo.

Oczywiście możemy nad tym dyskutować, choć wolałbym z tym zaczekać do momentu, kiedy zajmę się odświeżaniem tej frakcji. To tylko moja propozycja.
 
Grzesiex
no moze i co do cavalry archer sie mylilem Sad ale mozna by zmienic wyglac Adept of light np bez laski by mu przy 2 lvl dochodzila razem z atakiem Smile
images34.fotosik.pl/311/1cd655fa8a2b7bb1.jpg
 
inferno8
Ok, przypomnij mi jak zabiorę się za przeróbkę właśnie tej frakcji.
 
barowei
Hmm, popatrzałem na tę erę pod względem RIBLIP, szczególnie Warlocks bo oni są już skończeni. Oto lista niezgodności(sporządzałem ją biorąc pod uwagę wszystkie aspekty wesnoth, nawet obrone przed danym typem ataku oraz obrone na danym terenie):
Dark Wizard->Great Warlock - Dark Wizard ma atak wręcz obuchowy, a Great Warlock sieczny oraz Great Warlock 2 razy atakuje dystansem a Dark wizard 3.
Raging Hydra->Chaos Hydra - Raging Hydra ma obrone przeciwko astralnym -10 a Chaos -20.
Nietoperz wampir->Dread Bat - Wampir ma 60% obrony na wszystkich terenach(za wyjątkiem wioski) a Dread bat 50.
No to będzie wszystko, innych ras sprawdzać mi się teraz nie chciało ale mam że to na razie wystarczy. Aha i nie mam pewności czy to wszystkie jednostki, ale wydaje mi się że tak...
 
inferno8
Wszystkie te rzeczy były zamierzone. Wiem, że zakłócają RIPLIB, ale są tak mocno zakorzenione w pierwotny klimat ery, że nie jestem w stanie tego odkręcić Wink
 
Dragon_Warrior
byś zrobił coś w rodzaju kampani multi ...
albo jakiejś ciekawszej mapko-misji typu kilku na jednego (na siebie Wink ) czy czegoś takiego - w erze magii takei coś by miało fajny potencjał
 
inferno8
Słyszałem już takie propozycje na oficjalnym forum zrobienia kampanii na multi. To świetny pomysł. Najpierw zrobię jednak zwykłą kampanię single, a jak dobrze pójdzie to z single przerobie na multi.Wink
 
Grzesiex
a cos typu survival? Jakas mapka kazdy rekrutuje a komputer wystawia potwory i trzeba przetrwac do konca tur i zabic wszystkie potworki (oczywiscie w erze magi) Smile
images34.fotosik.pl/311/1cd655fa8a2b7bb1.jpg
 
inferno8
Obecne survivale wystarczają w zupełności.
 
Sagez
Pograłem ostatnio w Erę Magii i przypomniałem sobie dwie czysto kosmetyczne rzeczy :
1. Wygląd Roków - a zwłaszcza dzioby - nieco niedopracowany jak dla mnie.
2. I Shadow Mage, taki śmiesznie '' pokrojony '' na kawałeczki - już nie wygląda tak gro¼nie jak jego poprzednik.
Ale to uwagi '' na jutro ''Wink I miło byłoby ujrzeć kiedyś tego orkowego chorążego ( też pewna wprawka przed EEaW ).
 
inferno8
Ok, jak dojdzie do przeróbki Enlightened Ones to zajmę się tym Shadowem, a co do roka to postaram się go poprawić jak najszybciej. DziękiWink
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.64
9,982,297 unikalne wizyty