Witaj Wesnothańczyku
Nawigacja
-> Poradniki dla graczy
-> Poradniki dla twórców
-> Zrzuty ekranu
-> Komendy do BfW
-> Ladder of Wesnoth
-> JAK NIE DOSTAĆ BANA?
-> Kodeks strony
-> Kanały IRC
-> Darczyńcy
-> Galeria
-> Kontakt
-> Szukaj

-> Władcy Taktyk
-> Polski Ranking Graczy

-> Era Magii
-> Eastern Europe at War
-> Forgotten Legends
-> Nowy Porządek
-> Ku Nieznanym Krainom
 
Aktualnie online
-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 2,099
-> Najnowszy użytkownik: Gaara
 
Linki

Polecane portale

Sygnaturki i buttony wesnoth.com.pl


 
Władcy Taktyk
wtimage

Władcy Taktyk

Jest to jeden z corocznych turniejów, które są organizowane na naszej stronie. Odbywa się on zwykle na początku wakacji, choć zapisy do niego przyjmowane są znacznie wcześniej. Nietypowością turnieju jest fakt, iż mecze są rozgrywane na erach tworzonych przez naszych forumowiczów.
By tak się stało, twórca ery musi w odpowiednim temacie zgłosić swoją erę do rozgrywek (wyjątek stanowi Era Magii i Eastern Europe at War, gdyż widnieją one w Pałacu Zasłużonych na naszym forum) oraz podać wersję, na której będą się one odbywać. Wersje te mogą ulec zmianie wraz z rozpoczęciem nowych rozgrywek. W takim wypadku gracze zostają o tym powiadomieni, a linki do pobrania odpowiedniej wersji są aktualizowane w pierwszym poście turnieju.
Gracze nie wiedzą na jakich erach przyjdzie im grać w następnych pojedynkach, dzięki czemu wielu z nich zapoznaje się lepiej z wszystkimi erami, na których mają się odbywać mecze. Ma to pomóc twórcom dodatków i rozpowszechnić ich ery. Po każdym meczu gracze mogą swobodnie wypowiedzieć się na temat danej ery, wskazać uwagę na błędy i opowiedzieć o swoich sugestiach.
Nagrody w turnieju są dość trzeciorzędną sprawą. Zwykle są to grafiki bądź inne nieopublikowane nigdzie indziej materiały twórców er, na których były rozgrywane mecze. Mogą zdarzyć się jednak sytuacje, w których owych nagród zabraknie. Wystarczającym honorem jest jednak pochwalenie się wygraną w turnieju.
Organizacja nigdy nie była w pełni ścisła. Często zdarzały się przeoczenia bądź błędy organizatora. Niemniej jednak nie przeszkodziło to zawodnikom w dalszej grze, czego efekty można teraz oglądać.

Regulamin

1. Gramy na stabilnej wersji Wesnoth. Może ona zostać zmieniona w trakcie turnieju, wówczas gracze dowiedzą się o tym.
2. Gramy na wszystkich erach wymienionych w pierwszym poście. Razem z ogłoszeniem listy walk, zostanie także ogłoszone, na jakiej erze będą grali uczestnicy.
3. Gramy na mapkach wbudowanych w grze bądź stworzonych/zaproponowanych przez graczy, po ówczesnym zaaprobowaniu ich przez organizatora Mecze odbywają się tylko 1vs1, chyba, że organizator postanowi inaczej, np. w sytuacji, gdzie zostanie trzech aktywnych graczy.
4. Mgła, całun i obserwatorzy- według upodobań graczy. W razie kłótni całun ma zostać zdjęty, mgła pozostawiona, a obserwowanie gry uniemożliwione.
5. Nie mamy sędziego. Po walce zwycięzca dodaje powtórkę meczu oraz ogłasza jej wynik. Powtórki będą sprawdzane przez organizatora. W przypadku, gdy zwycięzca z jakichś przyczyn nie może oddać powtórki, robi to przegrany.
6. Po walce każdy gracz może dodać swoje uwagi odnośnie balansu, grafik bądź innych zagadnień związanych z daną erą.
7. Po ogłoszeniu listy meczów, gracze mają dziesięć dni na ich rozegranie. Datę i czas rozegrania meczu muszą ustalić między sobą.
8. Jeśli któryś gracz nie będzie obecny podczas pierwszych meczy (doprowadzi do przegranej walkowerem) i nie zgłosi owej nieobecności przed ukazaniem Tabeli Walk, zostanie on natychmiastowo wyrzucony z turnieju. W sytuacjach kryzysowych gracz może zgłosić nieobecność po ukazaniu Tabeli Walk, jednak nie później, niż trzy dni przed zakończeniem rozgrywek.
9. Twórcy er biorą pełną odpowiedzialność za swoje dzieła. Jeśli era okaże się niegrywalna, bądź całkowicie pozbawiona balansu, może zostać odsunięta od rozgrywek.
10. Wersje er mogą być zmieniane podczas trwania turnieju, jednak sam twórca musi wyrazić chęć ich aktualizacji. Zmiana taka wchodzi w życie od momentu rozpoczęcia nowych meczy (pojawienia się Tabeli Walk).
11. Gracze mogą zgłaszać swoje mapki do turnieju. Muszą one być symetryczne, obie strony mają mieć równe szanse na zwycięstwo. Mapki zostaną sprawdzone i potwierdzone (lub nie), przez organizatora. Wówczas gracze dostaną możliwość grania na nich meczy.

Władcy Taktyk 2012

Na temat pierwszej odsłony turnieju nie zachowało się wiele wzmianek. Główny temat został niestety usunięty, przez co o wielu zagadnieniach już się pewnie nie dowiemy. Powtórki meczy się jednak zachowały, podobnie jak archiwum z nagrodami, które zapewnił inferno8. W trakcie trwania turnieju odbyło się dziewięć meczy. W finale wzięli udział Roki, Elensefar i Axtman, choć oficjalny zwycięzca nie jest znany.

Władcy Taktyk 2013

Druga edycja turnieju pozostawiła po sobie cały temat, jak i powtórki i archiwum z nagrodami, które zapewnił Dingo. Podczas turnieju odbyło się dziewiętnaście meczy rozgrywanych na siedmiu erach. Wzięło udział czternaście uczestników. Odbyło się kilka zaciekłych sprzeczek, jednak udało się dobrnąć do końca turnieju. Zwycięzcą został Sulik, drugie miejsce zajął Druid, a trzecie AxeFighter. Ery, na których rozgrywane były mecze, to: Era Magii, Eastern Europe at War, Water Era, Rebirth of the Swarm, Forgotten Legends, Media Aetas i Era of The Western Kingdoms.

Władcy Taktyk 2014

Trzecia edycja turnieju obyła się bez nagród, a wystartowało w niej dziesięciu graczy. Odbyło się trzynaście meczy rozgrywanych na czterech erach, w tym: Era Magii, Eastern Europe at War, Forgotten Legends i Era of the Western Kingdoms. Z pozostałych er zrezygnowano przez brak inicjatywy ich twórców. Zwycięzcą został Sulik, drugie miejsce objął adriano, zaś trzecie BravePineapple. Temat turnieju można zobaczyć w archiwum.

Władcy Taktyk 2014: Winter is Coming!

Świąteczna edycja turnieju, w której nagrody zafundowali Jarom, mylife55 i Maksiu. Były to trzy paczki: map, grafik i dzieł z Prime Ery. Ostatecznie zwycięzcą został Sobieski, który upublicznił otrzymane paczki. Drugie miejsce zajął mylife55, a trzecie: Piko, Maksiu, Guurahk, Roki i Hejnewar. Odbyło się łącznie dziewięć meczów, na czterech erach: Era of the Western Kingdoms, Erze Baśni, Media Aetas i Prime Erze. W tej edycji zrezygnowaliśmy z EoMa i EEaW na rzecz testów nad nowo powstałymi erami. W tej edycji wzięło udział piętnastu graczy, choć przez bardzo niskie zaangażowanie większość walk została oddana walkowerem.

Władcy Taktyk 2015

W tym roku pierwszy raz została wprowadzona nagroda rzeczowa-kubek z logiem turnieju. Prócz tego Dingo zagwarantował zwycięzcom paczki z grafikami. Został wprowadzony nowy regulamin. Maksiu zaprojektował logo i mini-logo turnieju. Jarom stworzył Tactic Masters Program, dzięki któremu rozgrywki stały się jeszcze dokładniejsze. W tej odsłonie wzięło udział dziesięć osób, z czego dwoje zrezygnowało/zostało odsuniętych od rozgrywek. Mecze były rozgrywane na sześciu erach: Erze MagiiEastern Europe at WarHeroic Era, Forgotten LegendsEra of the Anicent EmpiresErze Baśni. Udało nam się odbyć dwanaście pojedynków. Zwycięzcą turnieju został MrTree, drugie miejsce zajął Sobieski, a trzecie przypadło pe_em'owi.

Władcy Taktyk 2016

Nagrodą rzeczową w tym roku była książka "Hobbit" J.R.R.Tolkiena, którą dostała zdobywczyni pierwszego miejsca- Kasia. Na drugim miejscu zobaczyliśmy ElderofZion, zaś trzecie zajął Piko. Po raz pierwszy został wprowadzony system grupowy, dzięki któremu odbyło się znacznie więcej meczy, niż dotychczas. Łącznie zostało rozegranych dwanaście z dwudziestu planowanych pojedynków. Zmniejszyła się też liczba er, ograniczając się do Ery Magii, Eastern Europe at War oraz Forgotten Legends. Temat turnieju, jak zwykle, można zobaczyć w archiwum.

Deidara - organizator turnieju
Komentarze
#1 | Axtman dnia kwiecień 06 2014 20:54:47
Nie pamiętasz wygranych które zacieśniły więzy przyjaźni.
Oj smucisz mnie Sad .
#2 | Sulik dnia kwiecień 07 2014 15:41:37
Sulik the Hetzer.
#3 | BAN Gibki Kaktus dnia listopad 27 2014 21:50:44
Nie pamiętam, że ja doszedłem do finału XD
#4 | kasim dnia luty 04 2016 14:49:49
Kiedy zapisy na rok 2016?
#5 | Vencury dnia marzec 04 2016 21:43:12
dołączam sie do ptSmile
#6 | craken1 dnia sierpień 14 2016 13:53:54
..
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 89% [8 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Brak oceny]
Dobre Dobre 11% [1 głos]
Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17/08/2017 00:11
Lub dla 3 (głupie 0) 2,4km=hex 500/2,4=208,3

17/08/2017 00:09
500/3,2=156,25. Wink

17/08/2017 00:08
30km/h to trochę za dużo. Grin Tura to 4 godziny (6tur =1 dzień) piechota ma 5 ruchów (regularne wojsko) idzie z prędkością powiedźmy 4km/h. 4*4=16 16/5= 3,2 km=hex.

16/08/2017 23:54
Grin

16/08/2017 23:36
Wprowadźcie łowców niewolników XD

16/08/2017 23:33
Poza podpaleniem proponuję stworzyć jeszcze jeden efekt specjalny. Zaraza: jeżeli 90% jednostek przeciwnika jest tego samego typu, to wszystkie umierają.

16/08/2017 23:31
Ja tam się cieszę, że jestem w grupie eoma

16/08/2017 23:31
@Hejnewar ja to między bajki włożę.

16/08/2017 22:34
No to jak mogę atakować statki w walce wręcz w takim razie? Ps. 500km to 20,8(3)hexa.

16/08/2017 22:16
@Hejne zedytowałem, żeby łatwiej tobie było całą metaforę tamtego wpisu zrozumieć. Dobranoc

 
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,994,323 unikalnych wizyt