Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ "THE BATTLE FOR WESNOTH" - POLSKA EDYCJA 2017 ROK
Druid
Zapraszam do udziału w turnieju.

I invite on the tournament.
English - forums.wesnoth.org


[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/test/it-2017ver3.jpg[/img] is not a valid Image.


Witam wszystkich na stronach forum Międzynarodowego Turnieju „The Battle forWesnoth” – Polska edycja 2017,organizowanego przy POLSKIM RANKINGU GRACZY BfW. Są to pierwsze igrzyska zaplanowane przy naszym serwisie z myślą o szerszym gronie uczestników (tzn. liczę, że do udziału zgłoszą się nie tylko Polacy). Dlatego też zmodyfikowałem nieznacznie zasady na jakich będą przyjmowane zgłoszenia. W przypadku dużego zainteresowania będzie dokonana „selekcja” uczestników, zmierzająca w kierunku eliminowania tych, którzy nie kończą gier turniejowych i oddają gry walkowerem. Faworyzowani natomiast będą gracze posiadający już swoją „historię multiplayer”. Zaznaczę, że nie chodzi mi tutaj o to czy i jak potrafią grać, ale o pewien poziom dobrego wychowania, zachowań fair play i wywiązywania się z tego na co sami się zdecydowali(np. zgłaszam uczestnictwo w turnieju – robię wszystko co w moje mocy aby rozegrać swoje gry, nawet w przypadku gdy już nie mam szans awansu). Dlatego też na pucharze i awersie medali został wygrawerowany napis "Best of the best – Polish edition 2017".

Wyjaśnienia.
Osoby, które kiedykolwiek brały udział w turnieju i oddały więcej niż 2 gry walkowerem w jednym z nich, będą mogły brać udział w obecnym turnieju jedynie przy niskiej frekwencji. Przy zgłoszeniu na początku zapisów zostaną one ujęte na liście rezerwowej i z niej według kolejności zgłoszeń dopiero będą mogły znaleźć się na podstawowej liście uczestników (tutaj kolejność zgłoszeń może mieć duże znaczenie). Aby uniknąć zakładania nowych kont, przy zapisie będzie brane np. kryterium związane z miejscem w rankingu, czy udzielanie się na forum (niekoniecznie naszym). Pod uwagę będzie brany ladder, oraz lokalne rankingi (np. polski czy rosyjski). Nowe osoby, które nie mają tzw. „historii multiplayer”, zostaną umieszczone na końcu listy rezerwowej i dopiero z niej w przypadku niskiej frekwencji będą mogły wejść na listę podstawową. Co dla mnie znaczy niska frekwencja ? To jest mniej niż 12 uczestników. Na chwilę obecną (do wyjaśnień) przyjmuję, że uczestników turnieju będzie około 20, więc nawet jeżeli na podstawowej liście będzie 16 to z rezerwowej i tak 4 pierwsze zgłoszenia się załapią do turnieju. Jednak trzeba mieć to na uwadze, że już po 12 zgłoszeniu może odbyć się „selekcja”. Ostateczną ilość uczestników turnieju podam przed końcem zapisów, gdy coś więcej będzie można powiedzieć o zainteresowaniu.


Gracze, którzy posiadają kartę „CZAR ZAPOMNIANEJ MOCY” w przypadku dokonania zgłoszenia i ulokowaniu ich na liście rezerwowej (np. z powodu gier oddanych walkowerem lub bardzo dużego zainteresowania turniejem zawodników z "mocną historią multiplayer"Wink, mogą ją wykorzystać do 5 dni przed zakończeniem zapisów. Ewentualne informacje z tym związane proszę zamieścić na forum turnieju. Wtedy z automatu zostają ulokowani na liście uczestników. Niestety tym razem nie będzie innych profitów z racji jej posiadania (mowa o możliwość zamiany w grupach).

Uwaga aby dokonać kompletnego zgłoszenia do turnieju należy posiadać również konto (nick) z hasłem do logowania na serwer multiplayer (dalej nazwany laddernick). Jak coś nie jest dla Was jasne piszcie. Na zapisy do turnieju wyznaczyłem również nieco dłuższy czas niż zwykle bywało. Podejrzewam, że pojawią się kwestie, o których nie napisałem a będą wymagały dodatkowych wyjaśnień.

Jak więc widać po tym trochę przydługawym wprowadzeniu ten turniej będzie nieco inny niż wcześniejsze. Mam jednak nadzieję, że wprowadzone zmiany wpłyną pozytywnie na toczone pojedynki i zabawa będzie przednia, czego wszystkim życzę.

Teraz już do konkretów, czyli oficjalnie informuję, że od chwili obecnej do godz. 18:00 dnia 10 lutego 2017 r. będą przyjmowane zgłoszenia do Międzynarodowego Turnieju „The Battle for Wesnoth” – Polska edycja 2017. Zgłoszenia można dokonywać na łamach tego forum. Dokonując zgłoszenia należy jasno stwierdzającego chęć uczestnictwa w turnieju. W zgłoszeniu należy podać również swój laddernick oraz narodowość.

W turnieju przewidziane są nagrody. Na chwilę obecną są to :medale, przypinki oraz puchar - jedyny w swoim rodzaju. Nie kupicie takiego w sklepie, ale możecie wywalczyć w turnieju. Dodam od siebie że nie tylko ładnie wygląda (w mojej ocenie), ale ma również walory użytkowe. Wink Poniżej poglądowe fotografie. W przypadku gdy liczba uczestników przekroczy 20 zgłoszeń liczba nagród wzrośnie.

[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/test/medale600.jpg[/img] is not a valid Image.


[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/3t/przypinka-600.jpg[/img] is not a valid Image.


[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/test/puchar-2017-ver2.jpg[/img] is not a valid Image.


Liczba zgłoszeń przekroczyła 20 zgłoszeń, dochodzą więc nagrody dodatkowe.
Będą to koszulki z logo turnieju - jedyne w swoim rodzaju.


[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/test/nagrody-2017ver2.jpg[/img] is not a valid Image.

ROZDZIAŁ I - podstawowe zasady.


1. Uczestników turnieju obowiązują szeroko pojęte zasady fair play.
2. Gramy na:
- stabilnej wersji gry BfW opatrzonej początkowym symbolem 1.12.x
- erze domyślnej (losowy wybór nacji, w przypadku gdy zostanie wylosowana taka sama frakcja, grę należy założyć od nowa - chyba, że obaj gracze postanowią ją kontynuować),
- oficjalnym serwerze (w przypadku problemów technicznych gracze na forum turnieju ustalają między sobą gdzie dokończą rozgrywkę).
2.1. Gramy z timerem ustawionym na 360 sekund (początkowy limit: 360 s / zapas: 360 s / premia tury: 300 s / premia akcji: wedle uznania) - chyba, że obaj gracze wyrażą zgodę na grę z innymi ustawieniami. W takim wypadku informację o tym fakcie należy zamieścić rozpoczynając rozgrywkę. Brak takiego wpisu może stanowić podstawę do nie uwzględnienia gry.
3. Po rozegranym meczu zwycięzca zgłasza informację o pojedynku na forum turnieju zamieszczając link do zapisu rozgrywki (powtórki można zamieszczać na zewnętrznym serwerze lub podlinkować bezpośrednio z http://replay.wesnoth.org/1.12/ - tak aby można ją było bezproblemowo pobrać ). Informacja powinna zawierać nicki graczy, kto wygrał, która grupa lub, która faza (ćwierćfinał, półfinał, finał) rozgrywki.
4. W turnieju obowiązuje czas środkowoeuropejski (UTC + 1). Może to być ważne zawłaszcz dla gości z innych stref czasowych, przy zgłoszeniu udziału oraz gdy dojdzie do wyznaczania terminów gier.
5. Tytuł gry turniejowej na lobby musi zawierać adres strony naszego serwisu czyli wesnoth.com.pl z dopiskiem tournament (przykład: Tournament - wesnoth.com.pl).
6. W przypadku, gdy nastąpi rozłączenie jednego z graczy, drugi zapisuje grę i czeka na powrót przeciwnika (minimalny czas oczekiwania 10 minuty). Jeśli przeciwnik nie wróci, zachowujemy zapis i grę należy dokończymy w późniejszym terminie. W przypadku, gdy gra nie zostanie dokończona w terminie podstawowym z pkt 11, zostaje uznana za przegraną przez zawodnika, który miał dc. Oczywiście należy o tym fakcie poinformować na forum. Szczególne przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.

ROZDZIAŁ II - faza grupowa


7. Gracze, którzy zgłoszą chęć udziału w turnieju :
- zostaną podzieleni na dwie grupy A i B,
- w fazie grupowej będą toczyli pojedynki na losowo wybranej mapie (dodatek: International Tournament: Polish Edition).
W grupach gramy każdy z każdym po jednym pojedynku. Z każdej grupy zostanie wyłonionych 4 graczy z największą ilością zgromadzonych punktów. Przejdą oni do następnej fazy. W przypadku, gdy po zakończeniu rozgrywek grupowych gracze będą posiadali taką samą ilość zdobytych punktów o tym, kto zajmie wyższą pozycje do awansu decyduje wynik bezpośredniego pojedynku rozegranego między tymi graczami w grupie. W przypadku, gdy powyższe rozwiązanie nie da rozstrzygnięcia (np. w grupie będzie trzech graczy z taką samą ilością punktów i ich bezpośrednie mecze nie pozwalają jasno stwierdzić, kto powinien wyjść z grupy, na której pozycji) zadecyduje o tym jego pozycja w rankingu. Tabela dostępna tutaj : http://www.rankin...nking.html .
7.1 Kto nie rozegra przynajmniej jednej gry w pierwszym tygodniu trwania turnieju, zostanie zdyskwalifikowany.
8. Faza grupowa punktacja:
a ) punktacja w podstawowym terminie (terminy ustalone bezpośrednio między graczami):
- 3 pkt za zwycięstwo,
- 1 pkt za przegraną,
b ) punktacja w dodatkowym terminie (terminy wyznaczone przez organizatora):
- pojedynki odbyte zostaną punktowane jak w pkt 8a,
- pojedynki, które nie zostaną rozegrane będą potraktowane jako walkower. Punktacja w takim przypadku 3 pkt. dla gracza, który stawił się w wyznaczonym terminie gotowy do rozegrania gry i minus 1 pkt. dla gracza (graczy), którzy nie stawili się na pojedynek. Czas oczekiwania na zgłoszenie graczy w dodatkowym terminie wynosi 10 minut licząc od wyznaczonej przez organizatora godziny. (Uwaga walkowery nie będą uwzględniane w rankingu, a jedynie w punktacji turniejowej).
Nadzór nad prawidłowym przebiegiem pojedynków wyznaczonych w dodatkowym terminie będzie sprawował organizator lub osoba wyznaczona przez niego. Informacja na ten temat zostanie zamieszczona na forum turnieju.

ROZDZIAŁ III - ćwierć finały, półfinały i finały.


9. Ćwierćfinały, półfinały i finały gramy na mapach: Ruiny Sulli, Pustkowia Wyjących Upiorów, Przeprawa Silverhead, Jezioro Spadającej Gwiazdy, Delta Sablestone, Cytadela Arcanclave i Garnizon Tysiąca Żądeł - wybrane na przemian przez finalistów. W chwili, gdy będzie konieczne rozegranie trzeciego rozstrzygającego pojedynku mapa powinna zostać wybrana w sposób losowy (dodatek: International Tournament: Polish Edition).
9.1 Pary ćwierćfinałowe zostaną utworzone na zasadzie "największa liczba punktów w grupie A/B - najmniejsza liczba punktów w grupie B/A" (czyli: A1-B4, B1-A4, A2-B3, B2-A3).
9.2 Zestawienie w półfinałach zostanie ustalone przez organizatora.
10. Ćwierćfinały, półfinały a następnie finały gramy do 2 zwycięstw.

ROZDZIAŁ IV - terminy.


11. Terminy :
- zapisy trwają od dnia dzisiejszego do godziny 18:00 do dnia 10 lutego 2017 r. (około godziny 20:00 powinien pojawić się podział na grupy) ,
- mecze fazy grupowej powinny być rozegrane w przedziale czasowym od dnia 11 lutego 2017 r. do dnia 11 marca 2017 r. Uwaga zawodnicy między sobą ustalają terminy pojedynków w terminie do 3 marca 2017 r. (termin podstawowy). W terminie dodatkowym tj. 4 – 11 marca 2017 r. godzinę pojedynku ustala organizator. Nie stawienie się w tym terminie skutkuje przyznaniem punktów ujemnych (patrz pkt 8 regulaminu).
- mecze ćwierćfinałowe powinny być rozegrane w przedziale czasowym od dnia 12 marca 2017 r. do dnia 2 kwietnia 2017 r. (termin podstawowy do 30.03.2017 r. termin dodatkowy 31.03 – 02.04.2017 r.)
- mecze półfinałowe powinny być rozegrane w przedziale czasowym od dnia 3 kwietnia 2017 r. do dnia 18 kwietnia 2017 r. (termin podstawowy do 16.04.2015 r. termin dodatkowy 17-18.04.2017 r.)
- mecze finałowe będą rozgrywane od dnia 19 kwietnia 2017 r. do 30 kwietnia 2017 r.
12.Terminy mogą ulec skróceniu w przypadku sprawnego przebiegu turnieju.

Wyjaśnienie: W pierwszych tygodniach gracze umawiają się miedzy sobą na pojedynki. W drugim tygodniu zostaną rozpisane mecze, które nie został jeszcze rozegrane. Nadal jednak będzie można grać i umawiać się miedzy sobą do końca terminu podstawowego. Odbyte spotkania wyznaczone na termin dodatkowy (3 tydzień) zostaną wykreślane po zgłoszeniu rozegranego pojedynku. Jedynie nieobyte pojedynki będą punktowane w sposób opisany powyżej w punkcie 8b.

ROZDZIAŁ V - informacje końcowe.


13. Nieprzestrzeganie którejkolwiek z zasad grozi usunięciem z turnieju. Może to jednak nastąpić, dopiero po uprzednim udzieleniu graczowi ostrzeżenia przez organizatora i przeprowadzeniu na forum dyskusji, której celem będzie poznanie zdania uczestników turnieju w tym temacie.
14. Organizator turnieju może zmodyfikować powyższe zasady w zależności od okoliczności. Informacje o ewentualnych modyfikacjach zostaną zamieszczone na forum.
15. Organizator posiada prawo do rozstrzygania wszelkich wątpliwości w całym turnieju, a jego decyzje są ostateczne.
16. Zapisanie się do turnieju jest jednoznaczne z zaakceptowaniem wyżej wymienionych zasad.

[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/3t/rankingbaner600x40.jpg[/img] is not a valid Image.

Mając jednocześnie na uwadze, że jest jeszcze chwila do rozpoczęcia turnieju proszę zgłaszać sugestie i zapytania związane z zapisami w regulaminie.

-----------------------------------------------------------
INFORMACJE TURNIEJOWE

Aktualizacja na dzień 23.04.2017 r. godz. 22:00

[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/3t/pucharyBfW200.jpg[/img] is not a valid Image.


Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce - Krogen (Hungary)
2 miejsce - Danniel_BR (Brazil)
3 miejsce - ElderofZion (Poland)


-----------------------------------------------------------------------
FINAŁY :
-----------------------------------------------------------------------

[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/3t/2nd.gif[/img] is not a valid Image.[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/3t/1st.gif[/img] is not a valid Image.[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/3t/3rd.gif[/img] is not a valid Image.

Rozgrywka o I miejsce:
Danniel_BR (Brazil) vs Krogen (Hungary) ( 1 : 2 )

Rozgrywka o III miejsce:
ElderofZion (Poland) vs Solymos-HUN (Hungary) ( 2 : 0 )


-----------------------------------------------------------------------
ROZGRYWKI PÓŁFINAŁOWE:
-----------------------------------------------------------------------


Danniel_BR (Brazil) vs ElderofZion (Poland) ( 2 : 0 )
do rozgrywek finałowych o 1 miejsce przechodzi Danniel_BR (Brazil), pojedynki o 3 miejsce stoczy ElderofZion (Poland).

Solymos-HUN (Hungary) vs Krogen (Hungary) ( 1 : 2 )
do rozgrywek finałowych o 1 miejsce przechodzi Krogen (Hungary), pojedynki o 3 miejsce stoczy Solymos-HUN (Hungary)


-----------------------------------------------------------------------
ROZGRYWKI ĆWIERĆFINAŁOWE:
-----------------------------------------------------------------------

[center][b]Solymos-HUN
(Hungary) vs Dreadnough (Germany) ( 2 : 0 )
do rozgrywek półfinałowych przechodzi Solymos-HUN (Hungary)

Caritas (Poland) vs ElderofZion (Poland) ( 1 : 2 )
do rozgrywek półfinałowych przechodzi ElderofZion (Poland)

Krogen (Hungary) vs Maboul (France) ( 2 : 0 )
do rozgrywek półfinałowych przechodzi Krogen (Hungary)

Oook (United Kingdom) vs Danniel_BR (Brazil) ( 0 : 2 )
do rozgrywek półfinałowych przechodzi Danniel_BR (Brazil)


-----------------------------------------------------------------------
SKŁADY GRUP TURNIEJOWYCH
-----------------------------------------------------------------------

GRUPA A
1. Solymos-HUN - 31 points (played games 11 )
2. Oook - 29 points (played games 10 + 1 winning w/o )
3. Maboul - 29 points (played games 9 + 2 winning w/o )
4. ElderofZion - 27 points (played games 8 + 3 winning w/o )

5. ForPeace - 25 points (played games 10 + 1 winning w/o )
6. craken - 19 points (played games 10 + 1 winning w/o )
7. kdwww - 15 points (played games 9 + 1 winning w/o + 1 w/o - he did not appear on the appointed match)
8. potyi-HUN - 15 points (played games 11 )
9. Ben24626 - 15 points (played games 8 + 3 w/o - he did not appear on the appointed match)
10. Zap-Zarap - 13 points (played games 9 + 1 winning w/o + 1 w/o - he did not appear on the appointed match )
11. Scaramush - 3 points (played games 5 + 6 w/o - he did not appear on the appointed match)
12. sordan - 0 points (played games 4 + 7 w/o - he did not appear on the appointed match)

GRUPA B
1. Caritas - 31 points (played games 11 )
2. Krogen - 27 points (played games 10 + 1 winning w/o )
3. Danniel_BR - 27 points (played games 11 )
4. Dreadnough - 27 points (played games 11 )

5. Ariu - 25 points (played games 11 )
6. MasterBao - 23 points (played games 11 )
7. shortcat - 23 points (played games 11 )
8. jurijuice - 21 points (played games 11 )
9. bpawel10 - 15 points (played games 9 + 2 winning w/o)
10. GLOnek123 - 13 points (played games 10 + 1 w/o - he did not appear on the appointed match )
11. draghen - 13 points (played games 9 + 2 w/o - he did not appear on the appointed match )
12. kalfat - 13 points (played games 11 )

------------------------------------------------------
Games in time limits additional
------------------------------------------------------


4 march 2017 r. - Saturday

9:00 (UTC + 1)
sordan ( -1 poin) vs craken ( 3 poin)
Scaramush ( -1 poin) vs kdwww ( -1 poin)

19:00 (UTC + 1)
ElderofZion ( 3 poin) vs sordan ( -1 poin)
Maboul vs ForPeace - the match was begun
Scaramush ( -1 poin) vs Ben24626 ( -1 poin)
draghen ( -1 poin) vs bpawel10 ( 3 poin)

5 march 2017 r. - Sunday

19:00 (UTC + 1)
ElderofZion ( 3 poin) vs Scaramush ( -1 poin)
sordan ( -1 poin) vs Zap-Zarap ( 3 poin)
ForPeace ( 3 poin) vs Ben24626 ( -1 poin)

6 march 2017 r. - Monday

19:00 (UTC + 1)
ElderofZion ( 3 poin) vs Ben24626 ( -1 poin)
sordan ( -1 poin) vs Scaramush ( -1 poin)

7 march 2017 r. - Tuesday

19:00 (UTC + 1)
Maboul ( 3 poin) vs Scaramush ( -1 poin)
MasterBao vs shortcat - the match was begun
sordan ( -1 poin) vs kdwww ( 3 poin)
bpawel10 ( 3 poin) vs GLOnek123 ( -1 poin)

8 march 2017 r. - Wednesday

19:00 (UTC + 1)
Oook ( 3 poin) vs sordan ( -1 poin)
Scaramush ( -1 poin) vs Zap-Zarap ( -1 poin)

9 march 2017 r. - Thursday

19:00 (UTC + 1)
sordan ( -1 poin) vs Maboul ( 3 poin)
Krogen ( 3 poin) vs draghen ( -1 poin)

-----------------------------------------------------------------------
LISTA UCZESTNIKÓW :
-----------------------------------------------------------------------


[img]http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/test/koszulka-350.png[/img] is not a valid Image.


1. glonstons - Poland (laddernick: GLOnek123, historia multiplayer: Polski Ranking 20 gier, Ladder 19 gier),
2. Ariu - Poland (laddernick: Ariu, historia multiplayer: Polski Ranking 56 gier, Ladder 426 gier),
3. pe_em - Poland (laddernick: ForPeace, historia multiplayer: Polski Ranking 44 gier, Ladder 145 gier),
4. kdwww - Poland (laddernick: kdwww, historia multiplayer: Polski Ranking 33 gier, Ladder 5 gier),
5. Danniel_BR - Brazil (laddernick: Danniel_BR, historia multiplayer: Ladder 391 gier),
6. Oook - United Kingdom (laddernick: Oook, historia multiplayer: Ladder 771 gier),
7. Caritas - Poland (laddernick: Caritas, historia multiplayer: Polski Ranking 19 gier, Ladder 481 gier),
8. MasterBao - Russia (laddernick: MasterBao, historia multiplayer: Polski Ranking 9 gier, Ladder 536 gier),
9. potyi-HUN - Hungary (laddernick: potyi-HUN, historia multiplayer: Ladder 86 gier),
10. Solymos-HUN - Hungary (laddernick: Solymos-HUN, historia multiplayer: Ladder 873 gier),
11. ElderofZion - Poland (laddernick: ElderofZion, historia multiplayer: Polski Ranking 28 gier, Ladder 386 gier),
12. Krogen - Hungary (laddernick: Krogen, historia multiplayer: Ladder 144 gier),
13. Maboul - France (laddernick: Maboul, historia multiplayer: Ladder 66 gier),
14. Scaramush - Belarus (laddernick: Scaramush, historia multiplayer: Polski Ranking 18 gier, Ladder 46 gier),
15. Dreadnough - Germany (laddernick: Dreadnough, historia multiplayer: Ladder 551 gier),
16. bpawel10 - Poland (laddernick: bpawel10, historia multiplayer: Polski Ranking 28 gier, Ladder 2 gry),
17. sordan - Ireland (laddernick: sordan, historia multiplayer: Polski Ranking 70 gier, Ladder 385 gier),
18. jurijuice - Poland (laddernick: jurijuice, historia multiplayer: Ladder 73 gry),
19. kalfat - Poland (laddernick: kalfat, historia multiplayer: Polski Ranking 5 gier),
20. craken1 - Poland (laddernick: craken, historia multiplayer: Ladder 60 gier),
21. draghen - Itally (laddernick: draghen, historia multiplayer: Ladder 45 gier),
22. Ben24626 - New Zealand (laddernick: Ben24626, historia multiplayer: Ladder 76 gier),
23. Zap-Zarap - Germany (nick: Zap-Zarap),
24. shortcat - Ukraine (nick: shortcat).

LISTA REZERWOWA:

25. Legolas_PL - Poland (laddernick: Legolas_PL, nowy gracz - brak historii multiplayer przed 2017 r.),
26. WTrawi - Hungary (laddernick: SilverMage-HUN, brak historii multiplayer),
27. Matyi - Hungary (laddernick: Matyi, nowy gracz - brak historii multiplayer przed 2017 r.),
28. DolceGusto - United Kingdom (nick: DolceGusto , nowy gracz - brak historii multiplayer).
29. Yuzir - Italy (nick: Yuzir , nowy gracz - rozegrane jedynie 3 gry ladder).


Ilości przyznanych po zakończeniu turnieju punktów chwały:

1 pkt dla każdego gracza, który :
- rozegrał ponad połowę swoich gier turniejowych.
- przeszedł do gier ćwierćfinałowych.
- przeszedł do gier półfinałowych.
- zajął 3 miejsce w turnieju.
2 pkt dla gracza który zajął 2 miejsce w turnieju.
3 pkt dla gracza który zajął 1 miejsce w turnieju.
Edytowane przez Druid dnia 23-04-2017 21:58
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
glonstons
Zgłaszam chęć udziału w turnieju.
Mój nick to GLOnek123
Narodowość: Polska
Edytowane przez glonstons dnia 22-01-2017 20:02
Mój nick na ladder: GLOnek123.
Kiedyś zmienię awatar.
 
Druid
@glonstons witam jako pierwszego i prośba, uzupełnij jeszcze narodowość (najlepiej przez edycję posta) - żebym nie musiał zgadywać. Wink
Edytowane przez Druid dnia 22-01-2017 19:58
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Ariu
Nie wiem jak Wy ale za zatęskniłem. Oj - selekcja. Czy się uda załapać, o to jest pytanie. Grin
Zgłaszam chęć udziału.
Nick na ladder : Ariu
Narodowość: Polska.

Ariu
 
Druid
Witaj.

Ariu napisał(a):
... Oj - selekcja. Czy się uda załapać, ...

Tak w Twoim przypadku to uzasadnione obawy. Grin
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
ForPeace
Zgłaszam się!

laddernick: ForPeace
kraj: Polska
Mój nick ladderowy to: ForPeace
Oprócz Wesnoth, lubię czasem pograć w szachy na lichess.org pod nickiem: sxpg
 
Druid
pe_em Pfft - dobra dusza turniejów - fajnie Cie widzieć wśród uczestników. Wink
Edytowane przez Druid dnia 24-01-2017 21:51
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
kdwww
Dawno nic nie grałem, może się uda załapać. Grin
Zgłaszam się.
narodowość Polska
laddernik kdwww
 
Druid
kdwww napisał(a):
Dawno nic nie grałem, może się uda załapać. Grin ...

Witaj, Pfft fakt dawno Cie nie było, mam nadzieję, że nadrobisz to i namieszasz w turnieju. Wink

Danniel_BR zwrócił uwagę na istotną sprawę "Just missed the possibility of rmk in case of mirror I think." Ma ktoś propozycję jak to zapisać w regulaminie ?
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Jarom
"W przypadku, gdy gracze wylosują tą samą frakcję, mogą założyć grę od nowa."
Zobacz również:
Tales Era
Tower Terrain Pack
 
Druid
Jarom napisał(a):
"W przypadku, gdy gracze wylosują tą samą frakcję, mogą założyć grę od nowa."

Sformułowane w sposób krótki i zrozumiały, ale mi chodziło o coś więcej tzn. czy potrzebny do tego oddzielny punktu w regulaminie np. taki jw., czy krótko np. (losowy wybór nacji, nie gramy tymi samymi frakcjami). Jest jeszcze część wpisu o której wczoraj nie wspomniałem, ale o nim może trochę później. Wink
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Caritas
Czesc, tez sie pisze ( jesli przejde selekcje ma sie rozumiec Wink )
nick Caritas
kraj Polska

Wracam do Polszy 20 lutego wiec chyba zdaze
 
Druid
Caritas napisał(a):
Wracam do Polszy 20 lutego wiec chyba zdaze

Miło Cie widzieć, a jak w tych ciepłych krajach będziesz pił drinki z palemką Grin to pamiętaj o pkt 7.1 regulaminu. Wink

Uwaga zmiany w regulaminie turniejowym. Dodany zostaje zapis do pkt. 2
"W przypadku, gdy zostanie wylosowana taka sama frakcja, grę należy założyć od nowa - chyba, że obaj gracze postanowią ją kontynuować".
Podziękowanie dla Oook i Jaroma. Na ich propozycjach bazowałem wprowadzając tę zmianę. Wink
Edytowane przez Druid dnia 30-01-2017 18:51
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Legolas_PL
Miejsce na wpis po przemyśleniach. Przy ich braku post zostanie usunięty.
Edytowane przez Druid dnia 01-02-2017 16:41
 
Druid
@Legolas_PL Shock Dwa takie same regulaminy na jednym forum ? Jeden to za mało ? Grin Proponuję przemyśleć co chciałeś napisać, a potem .... Wink (najlepiej przez edycję, przycisk edycja masz na dole - oczywiście po zalogowaniu). W przypadku gdy potrzebujesz z tym dodatkowej pomocy napisz pw wyjaśnię. W przypadku braku reakcji jutro ja ..... ( "pomogę" bez pytania). Cool

@ElderofZion widzę, że się zgłosiłeś na angielskim forum. Uzupełnij dane. Reguły to reguły, w tym nie ma forów nawet dla znajomych. Wink

UWAGA

Na serwerze jest już dodatek turniejowy do losowania map przy rozgrywkach grupowych. Proszę o testy i ewentualne uwagi. Podziękowania dla pe_em, bez niego było by dużo trudniej. Wink
Nazwa dodatku: International Tournament: Polish Edition
Edytowane przez Druid dnia 01-02-2017 16:49
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
Legolas_PL
Zgłaszam sie do turnieju laddernick: Legolas_PL
Historia Multiplayer 24 gier Ladder
Edytowane przez Legolas_PL dnia 01-02-2017 18:08
 
sordan
Dodatek turniejowy jest ostro zabugowany. Odpalilem wlasnie testowo 20 razy, w tym 11 razy odpalil sie normalnie, a 9 razy po starcie od razu wrocilo do lobby i zadna mapa sie nie wyswietlila.

Pytanko odnosnie mirroru, w tych dodatkach moze zdarzyc sie mirror czy jest to juz uwzglednione w scrypcie by go nie bylo?

Potezne mapy `Fallenstar Lake`, `Howling Ghost Badlands`, `Sablestone Delta`, `Silverhead Crossing`, `Sullas Ruins` sa rowniez w zestawie map gier grupowych, tak ma byc? W regulaminie nie ma napisane na jakich mapach sa rozgrywki grupowe, dlatego pytam. Nie wiem czy dobrze pamietam, ale chyba nigdy nie gralo sie na tych duzych mapach w rozgrywkach grupowych w druidowych turniejach.
 
Druid
sordan napisał(a):
Dodatek turniejowy jest ostro zabugowany. Odpalilem wlasnie testowo 20 razy, w tym 11 razy odpalil sie normalnie, a 9 razy po starcie od razu wrocilo do lobby i zadna mapa sie nie wyswietlila.

Pytanko odnosnie mirroru, w tych dodatkach moze zdarzyc sie mirror czy jest to juz uwzglednione w scrypcie by go nie bylo?

Potezne mapy `Fallenstar Lake`, `Howling Ghost Badlands`, `Sablestone Delta`, `Silverhead Crossing`, `Sullas Ruins` sa rowniez w zestawie map gier grupowych, tak ma byc? W regulaminie nie ma napisane na jakich mapach sa rozgrywki grupowe, dlatego pytam. Nie wiem czy dobrze pamietam, ale chyba nigdy nie gralo sie na tych duzych mapach w rozgrywkach grupowych w druidowych turniejach.


Miło Cię widzieć Pfft i Twoją opinię, chociaż nie napawa optymizmem. Mamy jesz kilka dni jbc.
Dingo napisał:

Postaram się ignorować wszelkie możliwości do offtopowej dyskusji, ale może nawet lepiej by w ogóle już nigdy z wami nie wchodzić w dyskusję. Grin (<- pozwoliłem sobie dodać z własnej inwencji Wink)
 
www.rankinggraczybfw.republika.pl/ranking.html
sordan
Druid: to nie moja opinia tylko krotka recenzja z testow (o ktore prosiles) dwoch dodatkow losujacych mapy od pe_em do tego turnieju.

Fajnie tez by bylo jakbys odpowiedzial na dwa moje zadane pytania wyzej. Znajdziesz je po pytajnikach Smile
 
ForPeace
sordan napisał(a):
Dodatek turniejowy jest ostro zabugowany. Odpalilem wlasnie testowo 20 razy, w tym 11 razy odpalil sie normalnie, a 9 razy po starcie od razu wrocilo do lobby i zadna mapa sie nie wyswietlila.

Pytanko odnosnie mirroru, w tych dodatkach moze zdarzyc sie mirror czy jest to juz uwzglednione w scrypcie by go nie bylo?

Potezne mapy `Fallenstar Lake`, `Howling Ghost Badlands`, `Sablestone Delta`, `Silverhead Crossing`, `Sullas Ruins` sa rowniez w zestawie map gier grupowych, tak ma byc? W regulaminie nie ma napisane na jakich mapach sa rozgrywki grupowe, dlatego pytam. Nie wiem czy dobrze pamietam, ale chyba nigdy nie gralo sie na tych duzych mapach w rozgrywkach grupowych w druidowych turniejach.

Witaj sordan,

Przy tworzeniu dodatku wykorzystałem kod z Sandbox Map Picker, więc te błędy nie są z mojej winy. Sandbox czasami nie ładuje gry, ale po reloadzie (lub założeniu gry od nowa) działa.

Co do mirrorów - tak, może pojawić się mirror, więc jeżeli chcemy go uniknąć, polecam dodatek MirrorMate.

Wybór map to już rzecz Druida. Mnie się osobiście nie podoba obecność Fallenstar Lake, bo to bardzo camperska mapa i niewielu lubi grać ponad 50-turowe gry. Brakuje również kilku nowszych map, dla przykładu Cytadela Arcanclave i Garnizon Tysiąca Żądeł dobrze sprawdziłyby się w roli map fazy pucharowej. Może warto byłoby dodać niektóre mapy z dodatku Sandbox, np. Ruphus Isle i Swamp of Dread?

BTW Horus i Bonobo stworzyli mniej camperską wersję Fallenstar Lake. Może wartoby ją dołączyć zamiast starej?

Krogen zasugerował na wesnoth.org zezwolenie na używanie MirrorMate i Plan Your Advancements. Oba wnioski popieram. Smile
Edytowane przez ForPeace dnia 01-02-2017 19:54
Mój nick ladderowy to: ForPeace
Oprócz Wesnoth, lubię czasem pograć w szachy na lichess.org pod nickiem: sxpg
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 2.99
6,699,223 unikalne wizyty