Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
Oceń grafiki
Są dobre Są dobre 100%[11 głosów]
Takie średnie Takie średnie 0%[0 głosów]
Tandeta Tandeta 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 11
 Drukuj temat
Pracownia Graficzna
Maksiu
Hej, jeśli trafiłeś tutaj po tym jak poznikały mi grafiki - od strony siódmej zmieniłem sposób zapisywania i wrzucania tutaj grafik. Nie mniej postaram się sukcesywnie edytować posty i w miarę gdzie pamiętam jaka była grafika - będę je wrzucał ponownie.

Jeśli lubisz grafiki pixelowe w stylu retro - trafiłeś w miejsce w którym odnajdziesz coś dla siebie, zachęcam do komentowania, angażowania się i wejścia w graficzną stronę Wesnoth, w mojej pracowni.
Ten dział to moje małe królestwo w którym dzielę się moimi pomysłami graficznymi. Część to frankeny już istniejących, a reszta to autorskie moje jednostki i portrety.

Dodatkowo przybyszu z internetu - musisz wiedzieć że posługiwałem się na tym forum wieloma nickami, takimi jak: "Maksiu", "PiXeL", "Dragon_Blade", "Architekt", "Lancelot" oraz "Pan Maks" - wszystkie te nicki mnie dotyczą, to dość istotna informacja ponieważ na każdym z tych nicków tworzyłem grafiki i uczestniczyłem w życiu forum.

Coś o mnie jeszcze by się przydało... zacząłem przygodę z Wesnoth na początku podstawówki, w szóstej klasie (albo w pierwszej gimnazjum - nie pamiętam dokładnie) stworzyłem tutaj moje pierwsze konto i zacząłem zabawę z grafiką. Wtedy pod nickiem maksiu zadomowiłem się na tym forum, miałem wzloty i upadki ale to była cyberprzestrzeń w której się odnajdywałem i pomimo trudnych momentów angażowałem się.
Potem pod kolejnym nickiem zacząłem się angażować w projekty - niestety zawsze byłem słaby w liczeniu siły na zamiary i nie mam projektu na mojej liście który został ukończony (poza moją autorską Phoenix Erą).
W każdym razie cały czas przez te lata tworzyłem grafiki - i dlatego właśnie to piszę, Wesnoth jest dobrą grą do tworzenia modów, do próby swoich sił w grafice, w tworzeniu scenariuszy i wielu innych. Zachęcam do próby własnych sił, byś - tak jak ja - wracał z uśmiechem do tej gry.

Pozdrowionka
P.Maks
Edytowane przez Maksiu dnia 07-11-2019 16:32
 
szpiczek
Witamy na forum!
Te jednostki są... piękne! Smile
Od kiedy rysujesz?
Edytowane przez szpiczek dnia 01-08-2016 14:52
 
Maksiu
Witam ponownie Smile
Te grafiki wszystkie cztery zostały narysowane dzisiaj Wink
 
Sulik
Wyglądają imponująco. Mam nieco problem wyobrazić sobie jak wygląda tarcza dowódcy. Podoba mi się jednak jak dobrze jest wykonane cieniowanie.
 
Piko
Hah! Wybacz wścibskość, ale dodałem sobie opcję w ankiecie, bo żadna z poprzednich mi nie pasowała. Mam nadzieję że nie masz mi tego za złe. Wink

Jakość jednostek wysoka jak zawsze. Mówiłem już, że jesteś jednym z najlepszych grafików jakich Wesnoth widziało od lat? Dingo to by się od ciebie mógł uczyć.

Paleta jest całkiem dobra, chociaż przez wyblakłe kolory mogłyby te jednostki być w grze dość płaskie, zlewać się z tłem. Podoba mi się hue shifting w większości odcieni.

Jednakże jednostki mają zasadniczą wadę. I nie mówię tutaj bynajmniej o małych nóżkach, błędach w cieniowaniu i złym frankenowaniu. Jest to problem, który nieustannie powielasz w każdej ze swoich prac.
Twoim jednostkom brakuje konceptu i są niespójne tematycznie. Porównaj sobie swojego ucznia z adeptem z defaulta. Który z nich lepiej pasuje do tematyki ucznia? Twój uczeń w buciorach podróżnych, sielankowym kapelusiku i wyluzowanej pozie pasuje bardziej do karczemnego śpiewaka, a dając mu instrument w łapę stworzyłbyś idealnego barda. Nijak nie wygląda on jednak na ucznia.
Dalej. Spójrz na nauczyciela. Czy on wygląda na kogoś, kto mógłby kogokolwiek czegoś nauczyć? Czy wygląda on na wysoko postawionego czarodzieja, na pustelnika, który siłą umysłu góry przenosi? Wygląda bardziej na jakąś wybrakowaną babuszkę, która wnuczkom na drogę bułki niesie. Mamy więc nauczyciela, który wygląda jakby nie był w stanie niczego nauczyć, oraz ucznia, który wygląda czegokolwiek się nauczyć wcale nie zamierzał. Combo jak dzisiejsze szkolnictwo.
Dalej. Strażnik. Ktoś, kto stoi na straży i pilnuje, by nikt niepowołany nie dostał się w strzeżone miejsce, nikt nie ukradł drogocennego artefaktu i by nikt nie zabił króla podczas jego wędrówki. Pytanie za sto punktów. Dlaczego wygląda on, jak piechur do zaszarżowania w środek walki i walenia na oślep buławą? Nawet jego poza jest dynamiczna.
I na koniec generał. Komendant armii, wprawiony w boju. Taka chudzina, że nawet wiatr by go zdmuchnął. W przewiewnych szatach, ubrany niczym na bal. Walczący combem kusza + tarcza. No nie powiem, niezły autorytet. Na pewno jest w stanie poprowadzić żołnierzy do boju. Przeciwnicy modlą się, by przeciwko niemu nie walczyć, bo żołnierze nie mogliby walczyć z powodu napadu śmiechu.


Do czego dążę? Jednostki potrzebują swojej tożsamości. Gdy tworzysz jednostkę, bierzesz pod uwagę jaką ma pełnić funkcję i rysujesz ją w taki sposób, by dobrze się do niej wpasowała. Owszem, można tworzyć randomowe jednostki, łącząc randomowe części. Jednak jak dobrej jakości by one nie były (a twoje są naprawdę wysokiej jakości), będą one wyglądać słabo.


W każdym razie, nie odbierz tej recenzji negatywnie. Twoje jednostki są naprawdę dobre. Bo gdybym sądził że są słabe, nie rozpisałbym się tak. Powiedziałbym, "jednostki genialne, dodaj im jeszcze jakieś pelerynki dla swagu i będą świetne". Ale widzę że te jednostki są bardzo dobre, więc wiem, że jesteś w stanie zmienić je w jeszcze lepsze.


Pozdrawiam.
 
Maksiu
Sulik - tarcza dowódcy jest zrobiona ze skorupy żółwia z Archaic Ery Wink
Piko - Paletę wziąłem z avatara Zerovirusa, ale zrobiłem kilka opcji
0. Początkowy
Grafika niedostępna
1. Skrzypce
Grafika niedostępna
2. Najciemniejszy kolor zmieniony na czarny
Grafika niedostępna
3. Inna paleta
Grafika niedostępna
Ogólnie to najpierw robię grafikę, a dopiero później wymyślam do niej nazwę. Ale spokojnie wszystkie te uwagi wezmę pod uwagę. Pamiętaj tylko że od miesiąca w ogóle nie bawię sie pixelartem, a wcześniej robiłem, przez ponad pół roku, bardzo niewiele. Wink
EDIT:
Kolejne dwie grafiki, są to jacyś strażnicy namiotu (na wojnie) dowódcy:
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Edytowane przez Maksiu dnia 04-11-2019 18:13
 
Dingo
Piko napisał(a):
Jakość jednostek wysoka jak zawsze. Mówiłem już, że jesteś jednym z najlepszych grafików jakich Wesnoth widziało od lat? Dingo to by się od ciebie mógł uczyć.

Cóż, ja już frankenami się nie zajmuje więc raczej bym się nic nie nauczył tutaj, ale przyznaje że Lancelot bardzo dobre grafiki.

Strażnik namiotu fajny tylko ma problem z łapką co trzyma halabardomłot
Edytowane przez Dingo dnia 02-08-2016 10:11
"Wesnoth.com.pl isn't a Polish forum, its something what's preteting to be it, but its not. It's a place where active people who want's to create something are insulted, ridiculed and also by who? Someone who gaves self some nicknames like "super użytkownik" (super user) and more like that and they did nothing for Wesnoth to be the worthy of it." - ChaosRider
 
Maksiu
Edytowałem dłoń i zrobiłem dwie opcje węża bagnistego Smile
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Edytowane przez Maksiu dnia 04-11-2019 18:13
 
Jarom
Wąż z ręką? I w dodatku tą tarczę to chyba ogonem trzyma.
 
Sulik
Przesadzasz Piko. Rozumiem, że każdy strażnik powinien stać na baczność, uczeń trzymać podręcznik, mistrz trzymać plany, mapy i schematy?

Cieniowanie może nie jest idealne, ale przynajmniej nie wyglądają płasko.

@Jarom ten wąż ma chyba 2 pary rąk.
 
Maksiu
Sulik zgadza się, Smile wąż ma dwie lub trzy pary rąk. Wink
Zrobiłem też wersję bez rąk, oraz model "uzbrojony":
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
I jeszcze jedna wersja nauczyciela:
Grafika niedostępna
Edytowane przez Maksiu dnia 04-11-2019 18:14
 
Jarom
Wąż bez rąk wygląda lepiej i bardziej prawdopodobnie, ale wersja uzbrojona bardzo nieznacznie różni się od nieuzbrojonej - na pierwszy rzut oka są nieodróżnialne. Nauczyciel wygląda dobrze, chociaż powiedziałbym raczej że to jakiś kupiec.
 
Maksiu
Dzieki Hejnewar Smile
Wersja uzbrojona różni się tym że ma metalowe pierścienie na ciele. To że nauczyciel jest podobny do kupca, to efekt "dobrej kuchni" w szkole, no i podręcznik mało widać. Tutaj wersja z lekko rozjaśnionym podręcznikiem:
Grafika niedostępna
Oraz wojownik:
Grafika niedostępna
Przypomniałem sobie też że kiedyś zrobiłem franken portretu, nie jest może idealny, ale jest to połączenie trzech lub czterech portretów, jeśli się ładnie prezentuje, to mogę coś w tym stylu robić Smile
Grafika niedostępna
Edytowane przez Maksiu dnia 04-11-2019 18:15
"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik
Moja pracownia:http://www.wesnot...post_28706
 
Piko
Wąż wygląda fajnie z rękami, taki trochę bazyliszek. Bez rąk też jest fajny, ale raz że dynamiczna trochę odstaje (chodzi mi o ten fragment gdzie linia ma kąt około 45 stopni), a dwa że ten dziób można wymienić na zwykłą paszczę.
Wersja opancerzona podoba mi się bardziej niż lekka.

Strażnicy wyglądają bardzo fajnie, poprawiłbym tylko cieniowanie ostrza halabardy, bo obecnie wygląda jak młot, na domiar złego zwrócony tyłem. No chyba że tak miało wyjść, ale... Efekt jest dosyć dziwny.

Nauczyciel jest fajny. Co prawda nosi wiele ubrań różnego kroju, które na grafice 72x72 mogą przypominać zwierzęce skóry (co swoją drogą jest ciekawą sprawą), a jego niski wzrost uwypukla jego tuszę. Myślę jednak, że jeżeli dostanie porządne, wyższe o gdzieś z 5px buty, to nie będzie wyglądać jak kupiec.
Tylko pytanie za sto punktów - czemu on trzyma różę w ręce?

Wojownik spoko zfrankenowany, chociaż jego części niezbyt pasują do siebie.


Portret jakoś jest sklejony do kupy, ale nie jestem fanem frankenportretów.
Edytowane przez Piko dnia 03-08-2016 15:48
 
Dingo
Pan z flagą bardzo ładny, wolę zobaczyć mniej frankenowania i więcej własnego rysowania. Smile

Żeby poprawić technikę cieniowania i w ogóle proponuje podstawiać sobie szkic obok jakiejś innej dobrze wykonanej jednostce i się wzorować przy cieniowaniu aby nie popełnić błędów i żeby po prostu było ładniej. Np. grafiki Sleepwalkera, Zerovirusa, jakieś najładniejsze z podstawki itp. Wink
"Wesnoth.com.pl isn't a Polish forum, its something what's preteting to be it, but its not. It's a place where active people who want's to create something are insulted, ridiculed and also by who? Someone who gaves self some nicknames like "super użytkownik" (super user) and more like that and they did nothing for Wesnoth to be the worthy of it." - ChaosRider
 
Maksiu
Poprawiony wąż i wąż bez "dzioba":
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Strażnicy mieli mieć młoty, ale mam tutaj wersję z halabardą:
Grafika niedostępna
Nauczyciel trzyma różę, bo jest (z pozoru) łagodny Smile Myślę że może być gruby Smile

Dingo na własne rysowanie przyjdzie czas, jak na razie przypominam sobie wszystko dopiero. Smile

Edit:
Grafika niedostępna

EDIT 2:
Miał to być koń ognisty Smile
Który się lepiej prezentuje?
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Pfft
Edytowane przez Maksiu dnia 04-11-2019 18:16
"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik
Moja pracownia:http://www.wesnot...post_28706
 
Piko
Tarcza jest źle pocieniowana i nie pasuje mi do jednostki. Ale myślę że poza pierwszym, to wszystkie wersje wyglądają dobrze.

Pasowałby to do jakiejś kampanii RPG, gdzie bohater wybiera sobie jaką walczy bronią.
 
Maksiu
Ja w tarczy nie widzę błędu Smile wydaje mi się że trochę inaczej pocieniowana od reszty, fajnie się z resztą komponuje Grin Ale będę mógł zrobić wersję bez tarczy Smile

Mi też osobiście najbardziej odpowiada wersja z włócznią Pfft

Tymczasem:
Grafika niedostępna - słaby franken, ale mi się podoba Smile
I wyższy poziom:
Grafika niedostępna - ten też mi się podoba Smile Zgadniecie z kogo są zrobieni? Smile
I pierwsza w życiu próba zrobienia pleców:
Grafika niedostępna
"skończony" portret Tarmina:
Grafika niedostępna
Odnośnie portretu, to wszystkie błędy jakie wychwycicie (oprócz prawego naramiennika) proszę pisać tutaj, abym mógł poprawić. Smile
Edytowane przez Maksiu dnia 04-11-2019 18:17
"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik
Moja pracownia:http://www.wesnot...post_28706
 
Dingo
Ognisty koń tak sobie wyszedł, za dużo się na nim dzieje.

Wojownik bardzo fajnie się komponuje. Smile Absolutnie nie zgadzam się że tarcza jest źle pocieniowana i nie pasuje. Słaby franken jest dobry, Wyższy poziom też bez zastrzeżeń. Wink Portret pamiętam, fajny jest ogólnie proporcjonalnie ale to wciąż pixel art i wciąż daleko mu do typowego portretu z domyślnej. W ogóle jednostki do których ten portret jest zrobiony to osobiście przeze mnie uważane moje najlepsze dzieła w historii mojego życia.
"Wesnoth.com.pl isn't a Polish forum, its something what's preteting to be it, but its not. It's a place where active people who want's to create something are insulted, ridiculed and also by who? Someone who gaves self some nicknames like "super użytkownik" (super user) and more like that and they did nothing for Wesnoth to be the worthy of it." - ChaosRider
 
Maksiu
Heh, jak to Twoje najlepsze dzieło, to muszę dawać Ci więcej zleceń Grin
Portret taki już pozostanie, może by się zmienił jakby zmienić mu wielkość, gdyby się rozmazał to może nie bardziej by się wpasował w styl Wesnoth... Smile

Niewlonik:
Grafika niedostępna

I zalążek nowego portretu:
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Grafika niedostępna
Edytowane przez Maksiu dnia 04-11-2019 18:17
"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik
Moja pracownia:http://www.wesnot...post_28706
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.60
10,029,391 unikalne wizyty