Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
Oceń grafiki
Są dobre Są dobre 100%[11 głosów]
Takie średnie Takie średnie 0%[0 głosów]
Tandeta Tandeta 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 11
 Drukuj temat
Pracownia Architekta
Architekt
Hej, jako że mój poprzedni warsztat (oraz konto) został usunięty, przedstawiam nowy, myślę że będzie ciekawy. Wink
Nauczyciel:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/teacher_zpszfsssgkk.png
Uczeń:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/student_zpsqscvvinc.png
Strażnik:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/guard_zpsvhbdwfon.png
Dowódca:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/officer_zpscfh1di0u.png
Użyte we wszystkich te same kolory (trochę wyblakłe), jak się prezentują?
W późniejszym czasie będę również dodawał "kody źródłowe", o ile w moim dodatku będzie jakiś błąd Smile
Edytowane przez Architekt dnia 21-06-2018 09:19
 
Szpiczeq
Witamy na forum!
Te jednostki są... piękne! Smile
Od kiedy rysujesz?
Edytowane przez Szpiczeq dnia 01-08-2016 12:52
 
Architekt
Witam ponownie Smile
Te grafiki wszystkie cztery zostały narysowane dzisiaj Wink
 
Sulik
Wyglądają imponująco. Mam nieco problem wyobrazić sobie jak wygląda tarcza dowódcy. Podoba mi się jednak jak dobrze jest wykonane cieniowanie.
 
Piko
Hah! Wybacz wścibskość, ale dodałem sobie opcję w ankiecie, bo żadna z poprzednich mi nie pasowała. Mam nadzieję że nie masz mi tego za złe. Wink

Jakość jednostek wysoka jak zawsze. Mówiłem już, że jesteś jednym z najlepszych grafików jakich Wesnoth widziało od lat? Dingo to by się od ciebie mógł uczyć.

Paleta jest całkiem dobra, chociaż przez wyblakłe kolory mogłyby te jednostki być w grze dość płaskie, zlewać się z tłem. Podoba mi się hue shifting w większości odcieni.

Jednakże jednostki mają zasadniczą wadę. I nie mówię tutaj bynajmniej o małych nóżkach, błędach w cieniowaniu i złym frankenowaniu. Jest to problem, który nieustannie powielasz w każdej ze swoich prac.
Twoim jednostkom brakuje konceptu i są niespójne tematycznie. Porównaj sobie swojego ucznia z adeptem z defaulta. Który z nich lepiej pasuje do tematyki ucznia? Twój uczeń w buciorach podróżnych, sielankowym kapelusiku i wyluzowanej pozie pasuje bardziej do karczemnego śpiewaka, a dając mu instrument w łapę stworzyłbyś idealnego barda. Nijak nie wygląda on jednak na ucznia.
Dalej. Spójrz na nauczyciela. Czy on wygląda na kogoś, kto mógłby kogokolwiek czegoś nauczyć? Czy wygląda on na wysoko postawionego czarodzieja, na pustelnika, który siłą umysłu góry przenosi? Wygląda bardziej na jakąś wybrakowaną babuszkę, która wnuczkom na drogę bułki niesie. Mamy więc nauczyciela, który wygląda jakby nie był w stanie niczego nauczyć, oraz ucznia, który wygląda czegokolwiek się nauczyć wcale nie zamierzał. Combo jak dzisiejsze szkolnictwo.
Dalej. Strażnik. Ktoś, kto stoi na straży i pilnuje, by nikt niepowołany nie dostał się w strzeżone miejsce, nikt nie ukradł drogocennego artefaktu i by nikt nie zabił króla podczas jego wędrówki. Pytanie za sto punktów. Dlaczego wygląda on, jak piechur do zaszarżowania w środek walki i walenia na oślep buławą? Nawet jego poza jest dynamiczna.
I na koniec generał. Komendant armii, wprawiony w boju. Taka chudzina, że nawet wiatr by go zdmuchnął. W przewiewnych szatach, ubrany niczym na bal. Walczący combem kusza + tarcza. No nie powiem, niezły autorytet. Na pewno jest w stanie poprowadzić żołnierzy do boju. Przeciwnicy modlą się, by przeciwko niemu nie walczyć, bo żołnierze nie mogliby walczyć z powodu napadu śmiechu.


Do czego dążę? Jednostki potrzebują swojej tożsamości. Gdy tworzysz jednostkę, bierzesz pod uwagę jaką ma pełnić funkcję i rysujesz ją w taki sposób, by dobrze się do niej wpasowała. Owszem, można tworzyć randomowe jednostki, łącząc randomowe części. Jednak jak dobrej jakości by one nie były (a twoje są naprawdę wysokiej jakości), będą one wyglądać słabo.


W każdym razie, nie odbierz tej recenzji negatywnie. Twoje jednostki są naprawdę dobre. Bo gdybym sądził że są słabe, nie rozpisałbym się tak. Powiedziałbym, "jednostki genialne, dodaj im jeszcze jakieś pelerynki dla swagu i będą świetne". Ale widzę że te jednostki są bardzo dobre, więc wiem, że jesteś w stanie zmienić je w jeszcze lepsze.


Pozdrawiam.
 
Architekt
Sulik - tarcza dowódcy jest zrobiona ze skorupy żółwia z Archaic Ery Wink
Piko - Paletę wziąłem z avatara Zerovirusa, ale zrobiłem kilka opcji
0. Początkowy
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/student_zps328b8ol7.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/student1_zpskatrjijb.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/student3_zpsuwyptodu.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/student2_zps2wtby9ka.png
1. Skrzypce
2. Najciemniejszy kolor zmieniony na czarny
3. Inna paleta

Ogólnie to najpierw robię grafikę, a dopiero później wymyślam do niej nazwę. Ale spokojnie wszystkie te uwagi wezmę pod uwagę. Pamiętaj tylko że od miesiąca w ogóle nie bawię sie pixelartem, a wcześniej robiłem, przez ponad pół roku, bardzo niewiele. Wink
EDIT:
Kolejne dwie grafiki, są to jacyś strażnicy namiotu (na wojnie) dowódcy:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/guard2_zpsmt69khjk.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/guard2-1_zpsdkqrt0zw.png
 
Dingo
Piko napisał(a):
Jakość jednostek wysoka jak zawsze. Mówiłem już, że jesteś jednym z najlepszych grafików jakich Wesnoth widziało od lat? Dingo to by się od ciebie mógł uczyć.

Cóż, ja już frankenami się nie zajmuje więc raczej bym się nic nie nauczył tutaj, ale przyznaje że Lancelot bardzo dobre grafiki.

Strażnik namiotu fajny tylko ma problem z łapką co trzyma halabardomłot
Edytowane przez Dingo dnia 02-08-2016 08:11
"Wesnoth.com.pl isn't a Polish forum, its something what's preteting to be it, but its not. It's a place where active people who want's to create something are insulted, ridiculed and also by who? Someone who gaves self some nicknames like "super użytkownik" (super user) and more like that and they did nothing for Wesnoth to be the worthy of it." - ChaosRider
 
Architekt
Edytowałem dłoń i zrobiłem dwie opcje węża bagnistego Smile
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/guard2_zpsvwm7h8pk.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/guard2-1_zpsfx8o7fui.png
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/snake_zpsxbewllcu.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/snake2_zps2oshbxxv.png
 
Jarom
Wąż z ręką? I w dodatku tą tarczę to chyba ogonem trzyma.
Zobacz również:
Tales Era
Tower Terrain Pack
 
Sulik
Przesadzasz Piko. Rozumiem, że każdy strażnik powinien stać na baczność, uczeń trzymać podręcznik, mistrz trzymać plany, mapy i schematy?

Cieniowanie może nie jest idealne, ale przynajmniej nie wyglądają płasko.

@Jarom ten wąż ma chyba 2 pary rąk.
 
Architekt
Sulik zgadza się, Smile wąż ma dwie lub trzy pary rąk. Wink
Zrobiłem też wersję bez rąk, oraz model "uzbrojony":
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/snake3_zpsldkcwsqx.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/snake4_zps4c7tolkr.png
I jeszcze jedna wersja nauczyciela:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/azure-mageaaaa_zpsi8ajypyp.png
 
Jarom
Wąż bez rąk wygląda lepiej i bardziej prawdopodobnie, ale wersja uzbrojona bardzo nieznacznie różni się od nieuzbrojonej - na pierwszy rzut oka są nieodróżnialne. Nauczyciel wygląda dobrze, chociaż powiedziałbym raczej że to jakiś kupiec.
Zobacz również:
Tales Era
Tower Terrain Pack
 
Architekt
Dziki Hejnewar Smile
Wersja uzbrojona różni się tym że ma metalowe pierścienie na ciele. To że nauczyciel jest podobny do kupca, to efekt "dobrej kuchni" w szkole, no i podręcznik mało widać. Tutaj wersja z lekko rozjaśnionym podręcznikiem:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/azure-mageaaaa_zpszcol8hp7.png
Oraz wojownik:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik_zpsvmsjljap.png
Przypomniałem sobie też że kiedyś zrobiłem franken portretu, nie jest może idealny, ale jest to połączenie trzech lub czterech portretów, jeśli się ładnie prezentuje, to mogę coś w tym stylu robić Smile
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/assassin_zpsz99ytqep.png
Edytowane przez Architekt dnia 03-08-2016 13:40
"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik
Moja pracownia:http://www.wesnot...post_28706
 
Piko
Wąż wygląda fajnie z rękami, taki trochę bazyliszek. Bez rąk też jest fajny, ale raz że dynamiczna trochę odstaje (chodzi mi o ten fragment gdzie linia ma kąt około 45 stopni), a dwa że ten dziób można wymienić na zwykłą paszczę.
Wersja opancerzona podoba mi się bardziej niż lekka.

Strażnicy wyglądają bardzo fajnie, poprawiłbym tylko cieniowanie ostrza halabardy, bo obecnie wygląda jak młot, na domiar złego zwrócony tyłem. No chyba że tak miało wyjść, ale... Efekt jest dosyć dziwny.

Nauczyciel jest fajny. Co prawda nosi wiele ubrań różnego kroju, które na grafice 72x72 mogą przypominać zwierzęce skóry (co swoją drogą jest ciekawą sprawą), a jego niski wzrost uwypukla jego tuszę. Myślę jednak, że jeżeli dostanie porządne, wyższe o gdzieś z 5px buty, to nie będzie wyglądać jak kupiec.
Tylko pytanie za sto punktów - czemu on trzyma różę w ręce?

Wojownik spoko zfrankenowany, chociaż jego części niezbyt pasują do siebie.


Portret jakoś jest sklejony do kupy, ale nie jestem fanem frankenportretów.
Edytowane przez Piko dnia 03-08-2016 13:48
 
Dingo
Pan z flagą bardzo ładny, wolę zobaczyć mniej frankenowania i więcej własnego rysowania. Smile

Żeby poprawić technikę cieniowania i w ogóle proponuje podstawiać sobie szkic obok jakiejś innej dobrze wykonanej jednostce i się wzorować przy cieniowaniu aby nie popełnić błędów i żeby po prostu było ładniej. Np. grafiki Sleepwalkera, Zerovirusa, jakieś najładniejsze z podstawki itp. Wink
"Wesnoth.com.pl isn't a Polish forum, its something what's preteting to be it, but its not. It's a place where active people who want's to create something are insulted, ridiculed and also by who? Someone who gaves self some nicknames like "super użytkownik" (super user) and more like that and they did nothing for Wesnoth to be the worthy of it." - ChaosRider
 
Architekt
Poprawiony wąż i wąż bez "dzioba":
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/snake5_zpsgpcocukn.png
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/snake6_zpswgdxqhtd.png
Strażnicy mieli mieć młoty, ale mam tutaj wersję z halabardą:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/guard2-2_zpsndchl8rr.png
Nauczyciel trzyma różę, bo jest (z pozoru) łagodny Smile Myślę że może być gruby Smile

Dingo na własne rysowanie przyjdzie czas, jak na razie przypominam sobie wszystko dopiero. Smile

Edit:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/horse_zpscvhijwke.png

EDIT 2:
Miał to być koń ognisty Smile
Który się lepiej prezentuje?
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/veteran-1_zpsyadmg0cf.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/veteran-2_zpsn6nbpd0a.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/veteran-3_zps39hyvgsx.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/veteran-4_zps0xmgttij.pngi1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/veteran-5_zpstm1ofqkf.png
Pfft
Edytowane przez Architekt dnia 26-06-2019 17:15
"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik
Moja pracownia:http://www.wesnot...post_28706
 
Piko
Tarcza jest źle pocieniowana i nie pasuje mi do jednostki. Ale myślę że poza pierwszym, to wszystkie wersje wyglądają dobrze.

Pasowałby to do jakiejś kampanii RPG, gdzie bohater wybiera sobie jaką walczy bronią.
 
Architekt
Ja w tarczy nie widzę błędu Smile wydaje mi się że trochę inaczej pocieniowana od reszty, fajnie się z resztą komponuje Grin Ale będę mógł zrobić wersję bez tarczy Smile

Mi też osobiście najbardziej odpowiada wersja z włócznią Pfft

Tymczasem:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik-2_zpsjuayioh4.png - słaby franken, ale mi się podoba Smile
I wyższy poziom:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik-3_zpsfb8lgcfg.png - ten też mi się podoba Smile Zgadniecie z kogo są zrobieni? Smile
I pierwsza w życiu próba zrobienia pleców:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik-3a_zps9iawccqk.png
Oraz "skończony" portret Tarmina:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/ksieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee_zpsmhcmfwfpaa_zpsnvxddcjk.png
Odnośnie portretu, to wszystkie błędy jakie wychwycicie (oprócz prawego naramiennika) proszę pisać tutaj, abym mógł poprawić. Smile
"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik
Moja pracownia:http://www.wesnot...post_28706
 
Dingo
Ognisty koń tak sobie wyszedł, za dużo się na nim dzieje.

Wojownik bardzo fajnie się komponuje. Smile Absolutnie nie zgadzam się że tarcza jest źle pocieniowana i nie pasuje. Słaby franken jest dobry, Wyższy poziom też bez zastrzeżeń. Wink Portret pamiętam, fajny jest ogólnie proporcjonalnie ale to wciąż pixel art i wciąż daleko mu do typowego portretu z domyślnej. W ogóle jednostki do których ten portret jest zrobiony to osobiście przeze mnie uważane moje najlepsze dzieła w historii mojego życia.
"Wesnoth.com.pl isn't a Polish forum, its something what's preteting to be it, but its not. It's a place where active people who want's to create something are insulted, ridiculed and also by who? Someone who gaves self some nicknames like "super użytkownik" (super user) and more like that and they did nothing for Wesnoth to be the worthy of it." - ChaosRider
 
Architekt
Heh, jak to Twoje najlepsze dzieło, to muszę dawać Ci więcej zleceń Grin
Portret taki już pozostanie, może by się zmienił jakby zmienić mu wielkość, gdyby się rozmazał to może nie bardziej by się wpasował w styl Wesnoth... Smile

Niewlonik:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/niewolnik_zpszomjlmvt.png

I zalążek nowego portretu:
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik%203_zpsxq8kxegb.png
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik%206_zpslqsahb2s.png
i1042.photobucket.com/albums/b422/Polak/wojownik%208_zpsnlidjdsp.png
"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik
Moja pracownia:http://www.wesnot...post_28706
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 22.7
6,699,154 unikalne wizyty