Witaj Wesnothańczyku
Zobacz temat
 Drukuj temat
Turniej #zostańwdomu 2020
ForPeace
i.imgur.com/2WQfRNy.jpg

I. System turnieju i terminy:
1. Zapisy trwają do czwartku 26 marca, godziny 9:00. Podczas rejestracji proszę podać swój nick Discord razem z tagiem liczbowym oraz dwie ery, na których gracz chciałby rozegrać turniej, z zaznaczeniem która jest pierwszą, a która drugą preferencją. Można wybierać ery z tej listy:
- Era Magii
- Eastern Europe at War
- Forgotten Legends
- Tales Era
- Era Domyślna (bez Ludów Pustyni)
- Era Domyślna (z Ludami Pustyni)
Przykład poprawnej rejestracji:
Zgłaszam swój udział w turnieju
Discord: ForPeace#0905
Pierwsza preferencja: Era Magii
Druga preferencja: Eastern Europe at War

2. We wtorek, 24 marca organizator roześle do zapisanych graczy prywatne wiadomości na forum oraz na Discordzie z prośbą o potwierdzenie udziału w turnieju. Jeżeli uczestnik nie potwierdzi swojego udziału, zostanie wykreślony z listy zapisanych.
3. Jeżeli zapisanych będzie nie więcej niż 6 osób, każdy gracz rozegra dwie partie z każdym innym graczem. Jeżeli zapisze się co najmniej 7 osób, rozegra jedną.
4. Po rozegranej partii zwycięzca zgłasza wygraną na forum i załącza plik z powtórką partii.
5. Gracz otrzymuje:
+1 pkt za wygraną partię (w tym walkowerem)
0 pkt za przegraną partię
-0.5 pkt za partię przegraną walkowerem
6. Gracze mają 25 dni na ustalenie terminów swoich partii i ich rozegranie. Ostateczny termin wysyłania powtórek to niedziela 19 kwietnia, godz. 23:59.
7. Jeżeli którakolwiek partia do tego czasu nie zostanie rozegrana, organizator ustala datę i godzinę partii w okresie od poniedziałku 20 kwietnia do czwartku 23 kwietnia. W przypadku nieobecności gracza w ustalonym przez organizatora terminie partia jest uznana za przegraną walkowerem.

II. Szczegóły techniczne:
1. BfW 1.14.x
2. Era na której gramy będzie wybrana przez zapisanych graczy.
3. Gracze mogą ustalić mapę na której grają za obustronną zgodą. W przypadku jej braku gracze losują mapę za pomocą scenariusza Ladder All Maps, który należy do dodatku Ladder Era.
4. Timer: 300 sekund (5 minut) na gracza. Można grać bez timera za obustronną zgodą.
5. Użyj ustawień mapy: Włączone

Powyższe zasady mogą ulec zmianie, proszę o zgłaszanie wszystkich sugestii.
Edytowane przez ForPeace dnia 10-04-2020 07:24
Mój ladderowy profil

Zarządzam polskim tłumaczeniem Bitwy o Wesnoth. Jeżeli chcesz pomóc, pisz tutaj.

Jarom
Zgłaszam się
MrTitainin#3870
1.Tales Era
2.Era Magii

Wolałbym, żeby dwie rundy były do 4 osób włącznie. Odnośnie Discorda - planujesz założyć serwer, ogarniamy się na którymś z już istniejących, np. polski kanał na oficjalnym albo na Marbusie, czy po prostu konwersacja grupowa?
Zobacz również:
Tales Era
Tower Terrain Pack

ForPeace
Jarom napisał(a):
Wolałbym, żeby dwie rundy były do 4 osób włącznie.

Zobaczymy, co pozostali będą na ten temat sądzić. Rzeczywiście, dla niektórych osób rozegranie 2X5=10 partii w ciągu 18 dni może być trudne do zrealizowania. Z drugiej strony, jeżeli już przy pięciu osobach mamy tylko po jednej partii to każdy z graczy rozgrywa cztery, a to moim zdaniem za mało.

Odnośnie Discorda - planujesz założyć serwer, ogarniamy się na którymś z już istniejących, np. polski kanał na oficjalnym albo na Marbusie, czy po prostu konwersacja grupowa?

Tu chodzi bardziej o to żeby mieć szybkie narzędzie do umawiania się na partie. Niektórzy częściej zaglądają na discorda niż na forum. Nie planuję zakładać osobnego serwera ani kanału, chodzi o wysyłanie prywatnych wiadomości.
Edytowane przez ForPeace dnia 19-03-2020 12:34
Mój ladderowy profil

Zarządzam polskim tłumaczeniem Bitwy o Wesnoth. Jeżeli chcesz pomóc, pisz tutaj.

Maksiu
Również się zgłaszam
Maksiu #6146
1. Forgotten Legends
2. Tales Era
"Dragon Blade wcale nie opuścił forum. [...] To że z kilkoma osobami ma na pieńku, w tym między innymi ze mną, nie oznacza, że się tutaj nie liczy. Udowadniał to nie raz robiąc też dobre rzeczy i nie mowa tu wyłącznie o jego umiejętnościach graficznych." - Sulik
Moja pracownia:http://www.wesnot...post_28706
Dingo zawsze był dla mnie jak starszy brat, który przekazywał wiedzę i wspierał w różnych sytuacjach. Sylar natomiast jak dla mnie był niewątpliwie najbardziej utalentowanym grafikiem. To jego chciałem doścignąć. Gdyby nadal tworzył, myślę że mielibyśmy dodatki na niespotykanym poziomie - moje słowa

Kazik
kazik#9712
Fofgotten Era
Tales Era

ForPeace
Ponieważ póki co jest nas niewiele, również dołączam do turnieju jako uczestnik.
ForPeace#0905
I preferencja ery: Forgotten Legends
II preferencja ery: EoMa

Rozsyłam wiadomości z prośbą o potwierdzenie udziału. Proszę odpiszcie.

EDIT: Wysłałem tylko tu na stronie bo Discord nie pozwala wysyłać wiadomości do nieznajomych.

EDIT2: Erę Magii oraz Eastern Europe at War można pobrać wewnątrz gry. Z menu głównego wybieramy "Dodatki" i znajdujemy:
- Era of Magic
- 17th Century Eastern Europe At War (EEaW)

Tales Era można pobrać z tego wątku: http://www.wesnot...ad_id=1096
Następnie trzeba rozpakować pliki w folderze userdata/data/add-ons
Edytowane przez ForPeace dnia 24-03-2020 22:55
Mój ladderowy profil

Kazik
To może za Fl-a można zaproponować inną erę.Nawet wiem jaką.

PLAJER
Witajcie.
Jest jeszcze szansa się dopisać?

Wiem, że godzina po terminie.

Graczem jestem taki sobie, ale może będę choć frekwencję robił...

Pierwsza preferencja:- Era Domyślna (bez Ludów Pustyni)
Druga preferencja:- Era Domyślna (z Ludami Pustyni)
Edytowane przez PLAJER dnia 26-03-2020 14:47

ForPeace
PLAJER napisał:
Hej.
Jest jeszcze szansa się dopisać?

Wiem, że godzina po terminie.

Graczem jestem taki sobie, ale może będę choć frekwencję robił...

Najlepiej znam
- Era Domyślna (bez Ludów Pustyni)
- Era Domyślna (z Ludami Pustyni)

W porządku, możesz dołączyć. Proszę podaj Discorda, jest on lepszym narzędziem do umawiania się na mecze niż forumowe PM-ki.

Koniec zapisów!

Rozpoczynamy turniej. Jest nas piątka:
1. Jarom
2. Maksiu
3. Kazik
4. ForPeace
5. PLAJER

Każdy gra z każdym po dwie partie w Forgotten Legends Rebalanced. Proszę, aby ustawienia gry były takie jak w zasadach turnieju. Do zobaczenia na wirtualnym polu bitwy.
Mój ladderowy profil

ForPeace
Pierwsze koty za płoty.
PLAJER vs ForPeace - ForPeace wygrał.
Jezioro Spadającej Gwiazdy, Piraci (ja) vs Altaris (PLAJER). Dużo wody na mapie więc zaspamowałem rybkami (które mają 8 ruchów, a koszt na wodzie to 2 ruchy). Udało się przedrzeć na tyły i pozajmować wioski. Pomimo tego, że przeciwnik szybko wybijał moje rybki, przewaga złota wystarczyła do wygranej. GG!

Powtórka: http://replays.we...21263).bz2
Mój ladderowy profil

Jarom
PLAJER (Krwawe elfy) vs Jarom (Altaris) - PLAJER wygrał
Ruiny Sulli. Początkowo szło mi bardzo dobrze, potem zostałem zaspamiony magami ognia w nocy.

http://replays.we...25909).bz2

Jarom (Tubylcy) vs PLAJER (Piraci) - Jarom wygrał
Mury Pyrrenis. Rozstrzygnął agresywny atak na lidera ze zmianą zamku, tak to cały czas przegrywałem.

Podczas gry mnie rozłączyło i wczytywaliśmy, dlatego w dwóch częściach.
replays.wesnoth.o...25995).bz2
replays.wesnoth.o...25990).bz2
Edytowane przez Jarom dnia 29-03-2020 21:40
Zobacz również:
Tales Era
Tower Terrain Pack

PLAJER
Takie to zmienne koleje wojny. W grze pierwszej - cały czas wyglądało, że przegram.

W drugiej byłem pewien zwycięstwa, ale nie doceniłem determinacji przeciwnika i rzucenia wszystkiego na jedną kartę. No i szczęście się odwróciło.

Dzięki za grę , było bardzo sympatycznie

Forum twierdzi, że mój plik jest za duży i go nie chce włączyć...

ForPeace
PLAJER napisał:
Forum twierdzi, że mój plik jest za duży i go nie chce włączyć...

Forum nie przyjmuje typów .gz i .bz2
Są dwa rozwiązania:
1) wziąć link z replays.wesnoth.org
2) spakować powtórkę w plik .zip/.rar

ForPeace (Pirates) vs kazik (Natives) - ForPeace wygrał
Przeprawa Silverhead. Maraton 39 tur. Przeciwnik grał bardzo pasywnie, czekał na mój atak chowając Prowlerów w lesie. Moje pierwsze próby ataku skończyły się poważnymi stratami, ale Kazik nie kontratakował, więc się odbudowałem. Następnie dość ryzykownie przerzuciłem większość sił na dół mapy, w tym 5 Sea Monsters i Spearthrowerów z punktami doświadczenia. Zaatakowałem, udało się zdobyć wioskę i wyawansować kilka jednostek. Wtedy Tubylcy rzucili wszystkie siły na mnie, prawie zabijając mojego lidera, który z 2 hp uciekał przez dół mapy. W końcu jednak stał się z powrotem bezpieczny, a znaczna przewaga Piratów sprawiła że Tubylcy się poddali. GG!

http://replays.we...25847).bz2
Edytowane przez ForPeace dnia 30-03-2020 11:02
Mój ladderowy profil

PLAJER
Plik jest spakowany zipem, czy rarem - nie pamiętam.

Próbowałem wrzucić obie wersje - spakowaną i rozpakowaną.

Zobaczę jeszcze opcję z tym linkiem.
Edytowane przez PLAJER dnia 31-03-2020 10:13

ForPeace
ForPeace (Altaris) vs kazik (Natives) - ForPeace wygrał

Chaotyczni tubylcy przeczekali noc i zaatakowali praworządnych Altarisów za dnia. To nie mogło się udać. GG
ForPeace dodał/a następującą plik:
powtorka_1.zip [15.28kB / 61 Pobrane]

Mój ladderowy profil

PLAJER
Ktoś chętny na partyjkę w czwartek po południu?
17.00 ?
18.00 ?

ForPeace
PLAJER napisał(a):

Ktoś chętny na partyjkę w czwartek po południu?
17.00 ?
18.00 ?

17:00 dla mnie ok Smile
Mój ladderowy profil

PLAJER
Miałem dziś sajgon i dopiero na 17.20 zdążyłem..
Zresztą nie potwierdzałem spotkania,..

ForPeace
PLAJER napisał(a):

Miałem dziś sajgon i dopiero na 17.20 zdążyłem..
Zresztą nie potwierdzałem spotkania,..

Nie ma problemu Smile
Mój ladderowy profil

Jarom
kazik (Piraci) vs Jarom (Tubylcy) - Jarom wygrał
Jezioro Spadającej Gwiazdy. Ryboludzie kompletnie przegrali z krokodylami na wszystkich frontach, kazik się poddał. Zresztą się nie dziwię, w statystykach to nie wychodziło, ale miał potwornego pecha.

replays.wesnoth.o...35523).bz2

kazik prosił żebym wrzucił też za niego powtórkę - proszę bardzo.

Jarom (Tubylcy) vs kazik (Krwawe elfy) - kazik wygrał
Wolne ziemie. Kazik wygrał totalnie i kompletnie.
Do zapamiętania (ważne!) - nie atakować elfów w nocy. Nie atakować elfów w nocy. NIE atakować...
Nie, serio, tubylcy w dzień to kiepski pomysł, ale i tak lepszy niż atakowanie elfów w nocy.

replays.wesnoth.o...35598).bz2
Edytowane przez Jarom dnia 08-04-2020 20:44
Zobacz również:
Tales Era
Tower Terrain Pack

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.30
7,347,465 unikalne wizyty